Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

wild.horses
19. máj 2009

antonia...
pokial mozes, chod radsej na slovensko. doktori tu mozno flakaci nie su, ale pravda je, ze zdravotny system tu je hrozny. vsetko je v poriadku, pokial tehotenstvo prebieho ako z knizky... no pri rizikovom by som to vazne neriskovala.
velmi zalezi v akom meste a akej mestkej casti byvas, treba sa pretlacat a presviedcat ich, aby ti spravili to ci ono vysetrenie.
snad budes mat stastie a ked midwife povies, aku historiu mas a co ti odporucala dr doma, tak snad to bude ok. velmi ti to prajem!
rodit tu rada budem opat, anglicko mam rada, ale treba byt uprimny, nhs je jeden velky horor! robit si sama diagnozy ma bavi. zatial 😀

wild.horses
19. máj 2009

... este som sa chcela popytat... bol niekto z vas na ambasade aj s mimi? moze ist dnu? byva tam vela ludi? vdaka

uankab
19. máj 2009

antonia, ja sa zatial na starostlivost zatial stazovat nemozem... prve "stretnutie" s midwife som mala po telefone, par dni predtym ako som mala u nej appointment, lebo som zacala spinit... to som bola v 8tt, okamzite ma objednala na utlrazvuk do nemocnice (mala som ho hned na druhy den rano), kde mi povedali ze babatko je sice mensie (zodpovedalo iba 5-6tt), ale srdiecko bilo a vsetko bolo v poriadku... tiez mi povedala ze ak zacnem medzitym krvacat viac, tak mam okamzite volat GP s tym ze je to emergency a budu to ihned riesit.
na prvom stretnuti sme presli rodinnu anamnezu, pytala sa na ochorenia v rodine taktiez ci ja nejake nemam, odvazila ma, zmerala tlak, skontrolovala moc a zobrala snad 6 skumaviek krvi... dalsi scan som mala v 12tt a potom v 23tt... teraz sa napr. budeme stahovat a uz mam dohodnute stretnutie s novou midwife, a to aj napriek tomu ze som tam este neni ani len zaregistrovana, kedze mam este v 29tt vysetrenia tu (na glukozu)... tiez mi vyhovuje, ze mi dokazu bez problemov zobrat krv o piatej poobede (nikto ma nebuzeruje ze musim prist rano na lacno), a nevrtaju sa vo mne kazdu chvilu.. ale chapem ze kazdemu vyhovuje nieco ine... osobne si myslim, ze to doma tiez prehanaju a nahanaju si body pre poistovnu...

ta ambasada by zaujimala aj mna... kolko vam trvalo, pokial ste vybavili babatku slovensky rodny list?

antoniab
19. máj 2009

dakujem za odpovede nepotrebujem byt kontorlovana kazdu chvilu len chcem vediet ze je vsetko v poriadku 😉 no uvidime gp ma objednala na 2.juna tak som zvedava ako sa dohodnem z midwife a ci budem nieco rozumiet 😝 😝 😀 😀 😀
velmi pekne vam dakujem ked budem pocut od lekara ze je vsetko v poriadku tak sa asi ukludnim a nebudem riesit kazdu prkotinu zatial som dost opatrna 😉

munu
19. máj 2009

jasne, ze mate svoje nazory, ja ich nikomu neberiem... ja len hovorim o svojich pocitoch... ze ja mam problemy doteraz a nikoho to nestve okrem mna samej... nikto sa o mna nestara...

wild.horses
20. máj 2009

no o dalsia otazocka... dali ste si svoje deticky ockovat proti tuberkuloze? a ak ano, tak v akom veku? dakujem

peppapig
20. máj 2009

caf holky,

ja jsem se dozvedela, ze jsem tehotna v 7tt, byla jsem rada, aspon jsem nebyla vubec netrpeliva ani jsem se tolik nepozorovala neb tech prvnich 12tt je dulezitych 😉

munu, jak ti je, beres ty tabletky co ti poslala mamka? zabiraji?

M mela prodelala ockovani BSG proti tuberkuloze ve 3ch tydnech. Anglickym detem to vetsinou neockuji. Doporucuji to detem jez rodice jsou ze zemi vetsiho vyskytu tb v minulosti ci ted a pokud se dite chysta onou krajinu navstivit. U nas nebylo co resit, ja z CR, daddy z Indie 😵

majka88
20. máj 2009

wild horses....my sme ambasadu absolvovali teraz v piatok...moze ist aj mimo..aj nase bolo...natrafili sme na dobru smenu tak sme boli hotovy za 15 minut......a ak ti mozem poradit chod co najskor aby si bola tam na deviatu ako maju otvaracku inak sa nacakas vonku v rade......

munu mame sa fajn...akurat ideme na kontrolu k doktorovi tak uvidime co a ako.....rastieme posluchame i ked su dni ze my vlasy stoja...ale ved to kazda mamina pozna......v piatok sme boli vybavit rodny list tak teraz cakame a v oktorobri by sme chceli na tyzden na svk kuk.....a co vy s malickym...ako???

kvietocek7
20. máj 2009

wild.horse no to s tou tuberkulozou je vsade inak. Mne ockovali malu asi na 3den po narodeni comu som rada. Ale zas kamoska ta sa sama dopytovala a chcela, dokonca argumentovala aj tym ze sa chystaju do afriky 😀 hahaha to akoze, ale vobec jej nechceli zaockovat maleho. Takze sa na to len pytaj a ak sa bude dat tak cim skor sa dajte na baby clinic zaockovat. Hovorim je to rozne...

munu
20. máj 2009

peppapig, vcera mi dosli tie tabletky a uz som aj prvu zobrala, tak uvidime, cas ukaze 🙂

majka aj my sa mame fajn, rastieme, Matko je zlatucke a pokojne babatko 😵 robi nam len radost...a place ozaj malokedy 🙂 je sladucky ako medik, nas maznacik 😵

peppapig
20. máj 2009

kvietocek, a ja jsem mela spis dojem, ze nektere rodice do toho ockovani musi pushovat. Nechapu proc maleho nechteli ockovat, velmi strange 🙄

munu tak at zaberou 😉 Jinak matko z fotek vypada jak takovy klidasek 😵

wild.horses
20. máj 2009

vdaka za odpovede. nas praveze tiez moc nechcu ockovat. je to podla nich speci vakcina a slovensko je v low risk, cize to nie je potrebne. health visitorka mi dala cislo do nemocnice, musim tam zavolat. tu neockuju tbc na baby clinic, ale v nemocnici.
je to trochu divne, no ale nevadi.. som zvedava ako sa znesie ta prva vakcina, ktoru by mal dostat buduci tyzden (este nam ani na to neprisla pozvanka) s tou tbc vakcinou. mam pocit, ze je to ziva vakcina 😒 dufam, ze nebude mat nejake nechutne problemy. a inak, tu sa vraj tbc ockuje len v juli a auguste. postavene na hlavu ako cele nhs!

adoracion
20. máj 2009

nas na tbc ockovali 3 tyzden po narodeni, neviem ci to suvisi nejako s ocom mamou odkial su.. ale pametam sa ze pri nastupe do zamestnania tu v anglicku sa ma pytali ci ma nato ockovali a musela som im ukazat znamienko na pleci takze asi tak.. neviem nesom si ista ale vsetko sa zide nikdy nevies kde vas ci vase dieta cesty zaveju tak si to pytajte tu sa to vola BCG vakcina nejak tak..

eviska83
20. máj 2009

ahojte
nestiham Vas velmi citat 😀 😀 😀 som vytazena.Deticky su ok,priberame,stale kojime ale posledne dni mame laktacnu krizu ☹ ☹ snad ju prekoname.
Na ambasade sme boli s Andrejom pred 2.5 rokom a pohoda ,ale my sme boli v Dubline kedze to mame blizsie.
Nas teraz ockovali na TBC tiez na 3 den a ako pise adoracion vola sa to BCG.Ja som o to ziadala este v tehotenstve ,hned som im povedala ze viem ze svk nieje na listine vysoko rizikovych krajin ,ale ze ja chcem aby moje deti boli ockovane a bez problemov nam vyhoveli.Pri Andrejovi sme na to pozabudli a ziadala som o to asi ked mal 2 mes.a zaockovali nas ked mal 5 mes.Je to ovela jednoduchsie ked su deticky mensie.
Wild horses- mame rovnako stare deticky 😀 😀 😀

zmrzka1
20. máj 2009

ahojte -- ja nemam cas uz ani na net len sem -tam sa tu dostanem..
mala mi v noci place ked sa zobudi a to pred tym nerobila len vydavala zvuky a tak ma zobudila teraz velmi place a prv ako ju nakojim ju musim asi pol hodinu ukludnovat-neviem preco ...
inak ak mate babo s kolikou odporucam zo slovenska kremik na brusko PUPIK ten je super velmi mojej malej pomaha ,neplace tolko a ked place natrem brusko a za chvilu spinka 🙂
moju na tuberkulozu este neockovali 😖 to uz mali???? sak ja ani neviem 😅

peppapig
20. máj 2009

Holky, napsala jsem BSG a myslela tim BCG sorry!!! tady z tech zkratek me uz jde hlava kolem 🙄

Zmrzka, pupik jsem taky obcas natirala, aby pekne prdikovala 🙂

zmrzka1
20. máj 2009

peppapig- no ja som uz dva krat dostala ranu s poo 😀 😀 😀 ,ale radsej ako bolave brusko 🙂

nella1
21. máj 2009

zdravim vas babenky,.... antoniab.... pozeram ze si v rovnakom tyzdni tt ako ja 🙂 skoro aj datum porodu mame rovnaky kedy mas prve stretko s midwife? ja cakam na list al.tel. niekedy bud. tyz. 🙂 dufam ze na mna nezabudnu 😅 inac ako sa citis? nebyva ti zle?u mna zacali nevolnosti 3 dni dozadu. zatial negrckam ale mam na male 😅 mam nechutenstvo k jedlu a je mi zle od zaludka a hnusnu chut v ustach 😒 ale co kvoli tym nadhernym drobcom nevydrzime, ze?

wild.horses
21. máj 2009

vdaka este raz. ake ma zlozenie ten krem na pupik?
pred chvilou sme vyrazili von kocikovat aj s havkacom, svietilo slniecko a o 3 minuty lejak 😖 este nikdy som nebezala s kocikom, treba raz zacat 😀

wild.horses
21. máj 2009

ozaj eviska... ako si pokrocila s hladanim tych satiek na nosenie? nejaka znacka, ktoru odporucas? alebo niekto iny...

kvietocek7
21. máj 2009

wild.horse ten kremik pupik je to vlastne bylinny emulgel s vysokym obsahom vonnych lilic. Pri naduvani sa aplikuje na brusko v okoli pupceka a lahkym kruzivym pohybom masiruje a vtiera.
Ingredients: Aqa, Caprilic triglicerid, Glycerin, Chamomilla recutita, Menta piperita, Carbomer, Foeniculum vulgare, Pimpinella anisum, Sodium Hydroxide, Hydroxyethylcellulose,Methylparaben, Propylparaben
no to mas info priamo z obalu
je fakt dobry aj my mame dobru skusenost. Myslim,ze sa moze puzivat aj preventivne 🙂

zmrzka1
21. máj 2009

ahojte-- no ja pouzivam pupik aj preventivne ked mala place a neviem co jej je dost silno vonia od maty a feniklu a pomaha detickam prirodzeme prdkat 😀 takze im ulavy brusko mne mala plakala dnes asi vyse hodiny jest nechcela pebalena bola,okupkana,natrela som pupikom a od vtedy spinka... neviem ci to pomaha a aj pri vygrgovani ,ale zacala grgat a potom zaspinkala,tak asi zazracny kremik... moja mama sa chysta za mnou tak som jej kazala prikupit este 😉

inak neviete mi niekto povedat ako to je s babatkami a pitim vody ?
vela znamich na slovensku mi odporuca davat malej vodu,ale neviem ci je to dobry napad lebo ked som skusala moja to nechce pit a musim jej davat prevarenu nakolko tu nemaju dojcensku vodu v obchodoch...
poradite mi?

adoracion
22. máj 2009

zmrzka urcite jej ziadnu vodu nedavaj to akoze naco?? ked kojis tak koj a nedavaj jej vodu a caj urcite nie aspon do piateho mesiaca to ju nezasiti a voda nejake vitaminy urcite neobsahuje a vobec to nepotrebuje.!

kvietocek7
22. máj 2009

zmrzka - my sme tiez kojili ale tiez sme ziadnu vodu nedavali, podla mna je to hlupost pokial sa kojite. Vodu mozu davat akurat tak dehydrovanym detickam a to si myslim,ze vam nehrozi. No alebo viac tekutin sa odporuca cez letne mesiace ked vonku pecie alebo sa dlho zdrzujete na slnku.
Inac okrem toho pupupika este sme raz za chvilu zvykli pouzit ale aj to v malom mnozstve feniklovy napoj od Hipp (je to od 1 ukonceneho mesiaca). Myslim, ze sa da niekde kupit aj v tych polskych sklepoch -Hipp je znama znacka.

peppapig
22. máj 2009

zmrzka, to je super, ze male Pupik tak pomaha 🙂 aspon uz tak neplace bobek. Jinak pokud kojis, mala vodu fakt nepotrebuje. Ja jsem davala vodu od 1mesice odbcas, mala byla 50:50 kojena/formula milk a casto mela zacpu, tak pak se vode doporucuje, ikdyz nam uz pak ani voda nepomohla a museli jsme davat 1:10 prune/apple juice, ale to urcite neni vas pripad

(jinak az pak zacnes prikrmovat po 4. ci 6. mesici, budes podavat vodu prevarenou v pokoj teplote, ale to si musite mala Kristy jeste pockat hihi)

eviska83
22. máj 2009

Dobre rano,
My sme mali super noc 😀 ,obaja zaspali o 22.00 a vstali o 3.00.som vyspata do ruzova 🙂 🙂 🙂 .
Wild.horses- satku nemam ,my mame doma klokanku este po synovi tak pouzivam tu, Satku som chcela lebo potrebujeme este neake nositko na cestu na svk ,lebo si neviem predstavit 3 deti + 3 prirucne kufre 😀 😀.
http://nosime.sk/kategoria52-babysatky-storchen... tu jr satka ktora sa mi pacila najviac ,ale je dost draha tak som sa rozhodla ze si ju nekupim,prikupime este jednu klokanku.V Tk-maxe som bola ale uz mali vsetky vypredane,
zmrzka- vodu len v extremnych horucavach a nie flasou ale lyzickou.
Ozaj babenky ja este pijem feniklovy cas 2x denne na prdiky.

zmrzka1
22. máj 2009

aHOJTE dakujem za rady...
ja davam cajik ale iba trosku ten hipp feniklovy od 1.tyzdna je tento a mam este jeden inej znacky ten je od 1.mesiaca a aj ja ho pijem ,ale boli ma z neho brucho 😒
co take este pouzivate zo slovenska? ma mi prist mama tak aby doniesla co tu nie je...
DAKUJEM este raz

eviska83
22. máj 2009

zmrzka- mas Vigantol? vit.D .Ja mam aj sab-simplex (na koliku),kvapky do nosa (morska voda),odsavacky na nos (tie obyc.ale nam vyhovuju),fenistil kvapky... uz ma nic ine nenapada

wild.horses
22. máj 2009

hm, s pridavanim extra vody kojenym babatkam je na slovensku snad zakorenene, ci co? 😒

voda -prevarena, sa moze davat, ale len ak su vysoke horucavy. cim viac vody babatko vypije, tym menej vypije mlieka=menej mlieka sa neskor vytvori. mne to prizvukovala moja mama aj svokra aked som sa ich spytala, preco by som mala pridavat vodu, tak to mi uz nevedeli vysvetlit. pokial je vsetko ok, prve 4-6 mesiace ma mat mimi len mamine mliecko.

dnes som kupila podobny kremik ako je pupik, ale dam si to asi poslat zo sr.

ja teraz striehnem na satku, je ich kopec... aj bys om si ju usila sama, ale nie som si ista materialom 😒

wild.horses
22. máj 2009

cestovali ste niekto do londyna autom? a kde ste parkovali? dnes sme boli na stanici kupit listky na vlak a ked nam povedali cenu, tak sme ostali nemo stat. £400 , to si aj dalsie auto za to kupim 😀
tak sme sa rozhodli ist autom. neviete o nejakom park and ride alebo nieco podobne. nerada by som niekde uviazla v londynskej trafike.
vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre