Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
14. apr 2010

A TIEZ treba porozmyslat kto sponzoruje ake ktore studie!

v minulost, v na slovenku velic propagovali sunar, um ake to je dobre pre deti atd..no preco asi???? 😉

slovakia13
14. apr 2010

my uz na buduci tyzden mame 5mes a radila som sa s pediatrickou ,tak sme ok 😉
hat
tak ja mam zas stres ,ze sa mala prehreje 😀 😀 😀 nic nerobim iba kontrolujem teplotu ci je 21 😀 😀 😀 som chora

rimmel
14. apr 2010

jedno nechapem..je podlozeny fakt ze ak do bruska dietatka mladsieho ako 6m dame nieco ine ako mliecko, moze mu to ublizit nakolko jeho trav.system nieje dostatocne vyvinuty, je primlady a tpotom saza da clanok kde pisu ze mozno by bolo dobre cereals a grain davat pred 6m...mne to pride ako cudne. odporujuce si

rimmel
14. apr 2010

slovakia a ohladom prikrmov si sa radila iba s nou alebo si sipozistovala info aj inde? citala si to co som teraz napisala? co nato hovoris? ide o stranku kojeni.net do ktorej pisu ceski lekari..kukni si.

rimmel
14. apr 2010

len mi je luto ze ta to nezaujima ☹

saza007
14. apr 2010

Rimmel - ja nehovorim, ze sa ma s prikrmom zacinat skor ako 6 mesiacov. Ja som len chcela poukazat na to, ze dokazy o skorom zacinani a naslednych alergiach nie este uplne dokazane.
A som si ista, ze slovakia je scitana, inteligentna a informovana osoba, ktora si vsetky tieto veci precitala a na zaklade zisteni vytvorila nazor a konala.
A este - zi a nechaj zit. nemusis sa hned vrhnut na kazdeho, kto ma iny nazor ako ty. (neber to osobne, mas vela nazorov, s ktorymi 100% suhlasim, aj ked ine osoby na MK by ta za ne chceli vystrelit na mesiac
😀)

hathor1231
14. apr 2010

sa mi to vymazalooooo 😠

rimm, kukni aj to,co sposobuje ak sa prikrmy zavedu neskoro. tiez to nie je dobre. kazde mimi je ine a je len na rodicoch a lekaroch ci im odporucia prikrmy. ja som itez nezacala kym mi nepovedali,ze malej neublizia 😉
podla mna je priskoro 3-4m. ale suhlasim,ze pre kojene je ta hranica ina. predca len je ich telicko zvyknute len na MM a nie na umeliny...
ale 5m nie je taka katastrofaaaa 😅
nic na tom nezmenis, slovakia nie je nesvojpravna a ocividne sa rozhodla...

slovakia,to mas ako izbovu teplotu 21 😅 sak to je moc,nie 😅 vraj je ideal 18-20 pre mimuska. my mavame 19. dlho som si na to zvykala lebo mam radsej min 20 ale mala je s touto teplotou spokojna. dokonca sa v zime odporuca znizit az na 17 😅 vraj to nie je taky sok pre organizmus 😕 asi by som zamrzlaaaa 😀

rimmel
14. apr 2010

saza ja viem 😉 len som reagovala na clanok auvedomujem si ze o 20rokov info mozu byt uplne ine, ale pochybujem ze fakt(a to ze brusko je pred 6m nezrele na inu stravu-nie koli alrergiam) si myslim ze sa tazko zmeni.
s tymi alergiami som to pocula ale ako hovoris zatial neovereny fakt cize zo svojho dietata by som pokusneho kralika asi nerobila 😀

a pohode, ja viem ze niekedy som priliz vasniva..len dufam ze slovakia sa do toho viac pozrie a zvazi svoje rozohdnutie 🙂

rimmel
14. apr 2010

hat mas pravdu v tom ze kazde mimi je ine, kazde zacne chciet solid v inu dobru a niektore deti su psych.pripravene az co ja viem v 8m. ale bruska sa im vyvijaju uplne rovnako 😉 toto mam podlozeny fakt od jednej baby tu na mk.
a moj osobny naozr je ze ci je to 3 ci 5m to je jedno, stale zaludok nieje pripraveny 😔

rimmel
14. apr 2010

saza a mas uplnu pravdu ze mam zit a nechat zit ale juj mne toneda, minule sme boli v playcentre a bolo tam 9m babatko a jej tupa mamicka mu davala papat hranolky s kecupom!!!! no ja som jej musela daco povedat, i ked viem, asi tym nic nezmenim, ale proste mi to nedalo 😒

rimmel
14. apr 2010

a ano, treba najst ten spravny cas, neni dobre ho presvihnut-hovorim o zacati prikrmov ako hat spominala.

treba sa pozerat na znaky, ci uz je dieta pripravene, ci to chce, ci zacina zle spavat od hladu, no PO 6m sa na tieto znaky treba kukat..ne pred..ja sommaleho tiez kojila..a v cca 5 som videla ze uz by si dal.strasne casto kojil, no vydrzali sme a zacali az v 6m

saza007
14. apr 2010

hathor:

tak ja NEZNASAM, ked ine deti (najma zasoplene) obzuvaju J. hracky. Teda konkretne dve hracky - gumenu zirafu a hrkalku, obidve totiz rad zuzle. Jeez, ked sme vonku s inymi malymi detickami, a nejaka maminka zahlasi: J, to je pekna zirafka - a strci ju do ruky svojmu mimcu, tak ma ide rozhodit. Fakt je to asi uchylka, inym maminkam z nasej skupinky to nevadi 😅
Vzdy to potom odlozim do tasky, a J. to dostane naspat, az ked je to umyte 😅

a dalsia vec - to anglicke nevyzuvanie sa u niekoho doma. grrrrrrrrrrrr. Teda u nas nemam problem, hned ako pride navsteva, tak im poviem, kde si mozu ulozit topanky 😅 😀 Ale u svokrovcov sa vyzuvame akurat my s manzelom a oni, ostatni pridu na navstevu a chodia okolo J. v topankach, dokonca mu naposledy moj svagor posunul hracku obutou nohou, mna odtial skoro odniesli! ktovie do akeho hovna predtym skocil, a teraz tie spinave topanky spaciruje malemu tesne pri hlave.
😠 😠 🙄

hathor1231
14. apr 2010

bozeee, riiiim 😅 ved ju nejde zabiiit ani otravit! ved mala vie,ci je pripravena lebo nie. da jej najavo,aj jej telicko,ci je pripravena.
ona sa nepytala na nazor ale oznamila,ze malej dala solid. je to jej rozhodnutie a ze ju budes bombardovat tvojimi nazormi,to len seba strapnujes lebo ma v tom ocividne jasno 😅 tvoj nazor pozname ale necakaj,ze sa nim budeme vsetky riadit 😉

rimmel
14. apr 2010

hat boze ale ved to prave hovorim, mala je pripravena ale jej zaludok nie co je tak tazke pochopit? proste nechapem naco ju krmi ked nemusi..fakt ne. lebo uz nevie dockat? 😅

a hat, neni to moj nazor ale fakty.........asi tu ozaj nikto necita tie clanky co davam ci linky lebo to nikoho nezaujima.no co uz. ☹

rimmel
14. apr 2010

no ale koncim, vidim ze to nikoho nezaujma, len dufam ze to neskor nikto neolutuje.

hathor1231
14. apr 2010

rimm, nemusis ich davat lebo kazda mamicka si to dopredu nastuduje,to si bud ista. to co tu ty pises som uz 100x citala a nehovorim,ze to nemoze byt pravda. ja som malej nedala solid koli jej problemom,ale prehovarat ine mamicky aby im solid davali az po 6m,tak to nema zmysel. kazdy ma svoj rozum. slovakia to konzultovala (nie s mamickami z MK) s pediatrickou. nazory sa lisia,ved sme ludia. 100 ludi, 100 chuti.... prosto to nechaj tak,ved to nie je ani tvoje dieta ani nie si za nu zodpovedna,tak naco to riesis,ked sa ta na nazor nepytala 😅

seza,to nemam rada ani ja. ani topanky ani to poziciavanie 😅 ked sme boli u dokiho,tak marek odohnal jedno dievca,co chcelo capat po niki,ze nech si ju jej mama zavola 😅 nevyzerala moc zdravo 😝 a tiez,ked sa jej cudzi ludia chcu dotknut bez opytania 😕 a ked som bola tehu som neznasala hladkanie bruch od ludi,co som ich pomali ani nepoznala 😅 😕

rimmel
14. apr 2010

hat mas pravdu, uz nepisem iba ma to sokovalo preto som zacala.. 😉

latvia
14. apr 2010

ahojte, sorry ze vam tu leziem, ale vy ste skoro anglicanky, prelozite mi tuto vetu? 😉

Experience from
Sweden showed a sharp increase in cases of CD after the
advice was given to delay the introduction of gluten to
after 6 months (84), with a subsequent fall when earlier
introduction (from 4 months) was reintroduced

saza007
14. apr 2010

Skusenosti zo Svedska ukazali vysoky narast vyskytu Celiakie po tom, ako bolo odporucene neskorsie zaradenie lepku - po 6 mesiacoch, s naslednym poklesom ked skorsie zaradenie (od 4 mesiacov) bolo opat zavedene.

latvia
14. apr 2010

🙂 diiiiikes, takze predsa to je tak ako som si myslela

hathor1231
14. apr 2010

rimm, su veci,ktore ty nemozes obplyvnit. sme dospele,mame deti a ziadna z nas im nechce vedome ublizit...
ja tiez radsej na istotu a pockala som do 6m,ale vies,co by po svete chodilo chorych deti ak by bola pravda to o skorych prikrmoch 😅 to je ako s ockovanim. vynimocne sa stane,ze nasledkom ockovania miminko ochorie,ale koli tomu ich predsa nemozeme nedat zaockovat....
niektorym mimuskam prosto mliecko nestaci skor ako inym a nechat ich hladovat nemozeme.... takze taketo veci nechaj na rozhodnuti rodicov a ich lekarov.
bolo by veeelmi lahke,keby dieta v 1.mesiaci sa zacalo smiat, 2.pretocilo,6.zacalo s prikrmom,7.lozilo,8.sedelo,9.chodilo.... kazde mimi je ine....

latvia
14. apr 2010

http://www.espghan.med.up.pt/position_papers/co...

ked uz tu preberate vyzivu 😉 papa

slovakia13
14. apr 2010

rimmel
samo ,ze som citala a preto som sa radila s pediatrickou na sk 🙂 dala som iba obycajnu kasu ktora sa odporuca od 4 mesiaca ....nechapem preco ta to tak irituje 😅 a urcite som rozhodnuta zacat s lepkom uz teraz .to som pisala uz v predoslom prispevku.

slovakia13
14. apr 2010

a este mam dalsiu uchylku vsetko cistim dettolom, vsade vidim bakterie 😀 😝 hrozna som 😀

hathor1231
14. apr 2010

ten pouzivam aj ja 😀 ale pri ginny nemozem o dokonalej cistote ani hovorit 😀 to by som musela aj ju vykupat v tom 😅 vsetko s mierooou 😀 az niektore bakterie su kamarati 😀

gaby0205
14. apr 2010

Caute babule,
har moja livi sa semeje v prvom mesiaci, viem ako ju rozosmiat. Kuk fotku 😉

Ozi maminky, kedy ste dali vasich drobcekov ockovat proti tuberkuloze? ja neviem kedy je to najlepsie 😒 na Sk to robia uz aj od narodenia ci nie? a tu mi vravela health visitor ze to je na mne kedy ja chcem. Aj po roku mozem 😨

gaby0205
14. apr 2010

Ozaj Slovakia dakujem za email a tiez tebe mzuzka 🙂
x

gaby0205
14. apr 2010

Saza- zuzi ako pokracujes s British passport?

saza007
14. apr 2010

gaby - mala je kraaasna. Smejko jeden maly.

s british passport momentalne stagnujem, dopracovala som sa len k tomu, ze som bola dat J. odfotit 😅 Zajtra vyplnim tie forms.

uankab
14. apr 2010

gaby, malinka je smejko, podobne ako nasa. my sme dali Magdalenku zaockovat proti TBC ked mala po vsetkych povinnych ockovaniach, cize v 5tom mesiaci. A tiez ju davame zaockovat proti hepatitide...

slovakia, vidim ze si tu svojou vetickou o kasicke sposobila burlivu diskusiu 😉

nie ze by som chcela v nej pokracovat, ale nieco o celiakii:

Švédi ako vyspelá krajina robili rozsiahly výskum o celiakii , porovnávalo sa niekoľko generácií detí a ich výživa už od 70.-80.-tych rokov minulého storočia. Jednoznačne sa potvrdilo, že na celiakiu má vplyv výživa detí. Niekedy za našich detských čias bolo bežné všade na svete, že deti papali príkrmy prakticky od narodenia, s alergénmi, s lepkom sa stretávali už pred 4 mesiacom. Zistilo sa napr. , že výskyt celiakie bol výrazne vyšší, ak deti jedli lepok už pred 4 mesiacom, ak pred 4 mesiacom jedli veľké množstvo príkrmov. V záujme zníženia podielu bielkovín vo výžive detí sa napr. menilo i zloženie hotových mliečnych kaší - zvýšil sa v nich obsah obilnín na úkor mlieka, čo sa tiež časom neblaho odrazilo na zvýšenom výskyte celiakie. Ich štúdia však tiež potvrdila, že naopak prílišné oddiaľovanie zavádzania lepku zvyšuje riziko vzniku celiakie.

Ich štúdie teda potvrdili, že oddialenie podávania lepku až po 4-6 mesiaci a zároveň jeho postupné zavádzanie v malých dávkach a zároveň pokračovanie v dojčení má za následok zníženie rizika vzniku celiakie. Riziko celikie je nižšie, ak dieťa pod dva roky je dojčené a zároveň je mu do stravy zavádzaný v postupných malých dávkach lepok.

ESPGHAN za optimum považuje stále plne dojčiť 6 mesiacov, i keď uznáva, že prax je iná , často sa začína napriek odporúčaniam s príkrmami skôr, a preto aspoň rozhodne neodporúča začať s príkrmami pred 17 týždňom a zároveň neoddiaľovať ich po 26 týždni . Zároveň odporúča, aby sa s prvými príkrmami zavádzal i lepok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre