Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
9. aug 2010

ahojte,
boli sme tu:
http://www.wmsp.co.uk/safaripark/WebObjects/saf...
ale safari ju az tak moc nezaujimalo 😀 uzivala si hlavne to,ze bola vpredu na kolenach a mohla vsetko ochytat a capat po okne 😀 tak som ju potom dala nazad do sedacky a skratili sme si to lebo tam boli velke rady a hlavne dusno ked sa museli nechat zatvorene okna v niektorych ohradach s maciatkami co by ta mohli zjest 😀
viacej si uzila potom teraria a kolotoce a obchody 😵 to bola blizko a nemusela som jej ukazovat na 2m dopredu 😀 k takymto malym odporucam klasiku zoo a nie safari 😉 predca len to musia mat nacapene 50cm pred ocami aby videli 😀

@lena13 su uplne pokojne,zvyknute... boli sme tam 2x a zatim tam ziadne nebehalo nejako splasne a aj tak sa tam budes posuvat pomalicky takze dobrzdis urcite 😉 su tam pracovnici v autach,takze niektore zvery drzia dalej od aut,maju aj vyhliadkove veze,ak sa niektore dostane ku inej brane. to sa nam stalo s wild dogom,cakali sme pri brane ku levom,tak ho museli zahnat do bezpecia az nevbehne cez branu do druhej ohrady ku levom... maju to tam pod kontrolov 😉
hlavne chodte vsetci na wc 😉 je to tak na 1 az 2h,podla toho ako sa zastavujes..

@kvietocek7 ja som isla na wc na letisku a potom drzala az na dalsie kde ma cakali nasi,ale bola som ju v lietadle prebalovat,no iny adrenalin 😅 asi 80cm doska na dlzku a max 50cm na sirku 😅 ledva som ju tam dala 😝 neodporucam ak nie je nevyhnutne 😀
ja som na zvyknuta,ze mi nema velmi kto pomoct a uz som sa teketo zaklady ako zlozit kocik uz naucila aj s malou na rukach. a to ho musim drzat za obe rucky a tahat hore a potom este jednu packu odistit a zase tahat 😝 takze malu som mala len tak tak,ale ona sa uz pekne drzi 😉

@peppapig ja som tiez mala nervy na drans 😠 a uz isto len autom,teda ak nie sama 😀 to by som si netrufla...

@z_vesela 😵 😵 😵

@gaby0205 kolko ma vlastne mesiacov? a dudel jej nechaj,est ma cas si odvykat,prejde ju to same,snad 😉 neskor ju bude zaujimat vela inych veci a bude ich davat do ust a na dudel si nespomenie 😉 my mame tiez len vecer a to si podudka a spinka bez neho,cez den jej ho nedavam vobec a na vecer si vie uz sama zobrat a dat do ust ak chce...
drz sa, snad vam bude spinkavat lepsie 😉
neskusla asi masaze?

gaby0205
9. aug 2010

Caute babule, no hat moja Livi uz bude mattento stvrtok 5mesiacov :0 ale to leti ze? No uvidim co a ako ale od dudla ju chcem naucit co chvyla, mozno ked bude mat 6mesiacov tak na to pojdem agresivne. 😕 ale chudatko bude to pre jej dobro.

kde ste vsetky baby? ako sa mate? uz tu dlho nebola rimmel, co je s nou? niekto o nej pocul ? a ostatne holky? ako sa mate?

lena13
9. aug 2010

@z_vesela malicky je nadherny 😵
@peppapig vendul to mas pravdu,ja si taky neodpocinu jak nekdo prijede nebo my jedeme,ale i tak jsem bylka stastna,ze nasi dojeli.mala byla uplne nadsena,nevidela je rok a hned s nema chtela zustat tak mela z nursery 2 wks off 😀 .taky by bodla takova dovolena,nekde v prirode - pod stan by se mi taky libilo 😵
@hathor1231 jak to popisujes tak co nejdrive vyrazime,nebo se tesim snad vic nez claudi jak tak to popisujes 😀 ,ale musim nejake najit mam dat do google jen safari nebo to mam hledat pod wild animal safary 😅

elixia
9. aug 2010

Oliver je kraasne v=babatko,joooj uz aj ja chceeem 🙂

Ako tak citam tie skusenosti z letiska,mam dost teda....tie, co cestujete sami s detickami,neskusali ste satku alebo nosic? Zostanu vam tak obe ruky volne a nemusite sa nikomu prosit o pomoc..to ma len tak napadlo,ze ja napr.aj na toto planujem nosic vyuzit..

@lena13 skus pozriet tu http://www.safaripark.co.uk/Parksinfo/index.asp Tiez mozem len vrelo odporucat, boli sme uz v niekolkych, sice bez malych deticiek ale aj pre dospelych super day out 🙂 Naposledy sme boli v takom, kde bola area s opicami,ktore skakali po autach (vstup tam bol dobrovolny a na vlastne riziko) \vozili sa na strechach aut, obhryzali ostrekovace, olizovali vodu z nich,ale zopar aut aj bez zadneho stieraca odislo 😀

adoracion
9. aug 2010

aj my sme boli v tom safari parku ale uz davnejsie dokonca dvakrat je tofakt parada 🙂
inak dievcata co viete o odstupnom v uk? myslim v praci ako je to z narokom nan? moju poziciu asi rusia kedze nas je nadbytok a oni redukuju pracovne miesta na kolko mam narok ?

adoracion
9. aug 2010

@gaby0205 moja sa od cumlika oducila sama normalne som jej ho nedala a potom uz nechcela, zato od kojenia v noci ju oducit neviem stale....☹

lena13
9. aug 2010

@elixia si zlata moc dekuji 😵
@adoracion ja mam takovy pocit,ze by to melo byt 3 tydny vyplata,ale radsi se na to zeptej zalezi co mas ve smlouve

hathor1231
9. aug 2010

@gaby0205 rimmel vyhodili ma zablokovany nick ani sa na MK stranku z jej pc nedostane a myslim,ze iny doma nemali... moc to prehnala. niekedy dokazala fakt zadret a naposledy jednu dievcinu nazvala stetkov z doby kamennej 🙄

@lena13 asi si si ho nevsimla- http://www.wmsp.co.uk/safaripark/WebObjects/saf...
s vacsim odporucam 😉 su tam aj kolotoce a prehliadky zvierat- hadov,tulenov. a potom v budovach teraria, vonku tulene a gepard... je na co kukat 😉 a cena je tiez super 😉
dostanes aj free return ticket 😉

@adoracion co ja viem,tak u mojho v praci ma byt za kazdy odpracovany rok v tej firme mesacne odstupne,ale to zalezi od kontraktu 😉

adoracion
9. aug 2010

ano uz som to nasla je to tyzdenna mzda x za kazdy odpracovany rok tyzden platenia no tak to teda vela nebude hlavne ked pracujem partime...

peppapig
9. aug 2010

@hathor1231 moje kamoska ted jela autem sama smer Slovakia, ale par stops v Nemecku a pak v Praze na par dni. Ona je moc dobra ridicka, ale nevim zatim jak se ji jelo. Prosim te ja nemam ani ridicak 😅 Safari vypada super, uz jsem videla i fotky na FB, N je sikulka, no a obchodiky se fakt libily 🙂 . My jsme v LOngleat byli prvne na Mia's 2. narozeniny...tenkrat uz milovala zvirata i Zoo, ale safari jeste tak moc nechapala, taky byla stastna, ze je v aute na mojem miste 😀

@lena13 , to vis, verim, ze jste si vsichni babi a dedu uzili, ja miluju, kdyz dojde mamca a jezdime po vyletech, ikdyz ona vzdycky rika, ze ji staci, ze si muze hrat s Micinkou 24/7, moc ji chybime ☹, ona nase babi uz odpocitava dny (ma doletet na zacatku october). Stan to by bylo zuzo. Nedavno jsem se zeptala starouska, zda nam koupi karavan auto, tak si klepal na celo 😅

@gaby0205 a proc uz jdes odnaucovat od dummy, vzdyt je malinka ne, nebo mate s tim nejaky problem. Nase M gave up night dunny po 2.5 roku, ale slo to jak po masle. Rimmel uz davno davnicko zablokovali, apparently she was crazy 😀

@elixia opice jsou uzasne, to byla dobrodruzna jizda 🙂 Musite se uz tesit na miminko, uz mate vybrana jmena?

@adoracion netusim nic ohledne odstupneho, snad jak pise Lenka, kuknout do smlouvy a company policy. To je parada, ze tak dlouho kojite, vase H bude mit za chvilku uz dva roky co 🙂

Baby, jinak my jsme se sofa v prcicich, sousedi doma, snazili jsme to nejak vyrovnat, ale nejde ani za nic. Ted uz zbyva jen balkon (1st floor), ale to netusim kdo a jak pomuze. Navic se neda vratit 😠

elixia
9. aug 2010

@peppapig ahoj, ta tvoja mala je neskutocna, mne sa hroozne pacia take 'zmiesane' deticky, tato nech uz teraz pusku chysta 🙂
No tesime, to vies ze ano, aj ked mi tie posledne tyzdne ubiehaju akosi pomaly...Mena stale nemame, my sa tusim az v porodnici rozhodneme 🙂

@adoracion neviem,ci maju tu v UK nejake vseobecne pravidla pre odstupne, zrejme je to policy kazdej firmy... My napr. nemame ziadne 😀

lena13
9. aug 2010

@hathor1231 si zlata moc ti dekuji,jdu to zhlidnout 😵
@peppapig nase mamka taky breci s tatkou,ze nas malo vidi .No starousek 😀 kdyby koupil teda ten karavan tak ja bych se privterila 😀 😀 ...muj sef ma karavan a je to tam bozi.
@adoracion ber to tak,ze aspon nejake penize dostanes i kdyz je to malo treba 😉
@elixia eli ja myslela,ze uz mate vybrane jmeno pro malickeho a mete aspon nejake napady?jmy js az do 7mesice nevedeli jake jmeno dame klukovi a az js ho konecne nasly tak mi omylem rekli,ze cekame holcicku nebo my js chteli suprise 😀

lena13
9. aug 2010

@peppapig pepan pekne fotky,tu pusku si chystej 😀 taky hodim jednu fotku jak tady byly nasi tak mala pozovala 😎

lena13
9. aug 2010

to mame za garazi takovou hruzu 😅 ,ale kralikovi se tam libi a chceme tak sklenik pak

elixia
9. aug 2010

@lena13 ale kde, nemame ani len napady 😀 Muzovi sa nic z mojich navrhov nepozdavalo, chceme slovenske, kalendar sme uz presli a stale nic... 🙂
Aky vazny pohlad ma na tej prvej... Kralicka mate v byte predpokladam a mala ho len chodi past 🙂

lena13
9. aug 2010

@elixia eli v baraku kralicka nemame ,je venku v kotci .ma to jak vilku je dvoupatrova.ja nejak zvirata doma nemusim 😅 a nastesti pro me(nebo manzel by tak nejradeji psa) js alergik (ted na to konecne prisly,po 3 letech) tak to doma mit nemuzeme nic-nastesti 😅
no s temi jmeny to uz teda,aby jsi si pospisili 😀
claudia je nekdy hrozne dulezita kdyz se foti,ale takhle se mi strasne libi 😵

newyorkgirl
9. aug 2010

ahojte, tak tu sa zvieratka rozoberaju 😀 troska som docitala co ste pisali, boze ja dnes 3hodiny biflenia tak zajtra o 2hej na mna myslite 😅 ale myslim, ze to zvladnem.... este aj v noci veziem mojho muzika 30min po dialnici vedla do mesta ide busom do londyna nam po cestovny doklad a chce tetulu presvedcit s predplatenou obalkou, nech nam to poslu postou, no som zvedava ale uz som pocula ze par ludom to poslali, ze zalezi na koho clovek natrafi... tak kocky idem do hajan bru noc maminkam aj babatkam, dneska ako sme mali krasne mohlo by to pocasie zas vydrzat slnecno a teplejsie veru, lebo som Riskovi normalne aj detsky paplonik teply uz vytiahla co boli chladne noci 😔

etuska
9. aug 2010

ahojte kočky,davno som tu nebola-akosi nemam cas 😝
Mamina zajtra po 5tich tyzdnoch odlieta-tak to bude krute-ale nejako to hadam vydrzime do septembra a potom bude opat lepsie lebo Miška pojde do skoly 🙂

nemate niektora nahodou preklad rodneho listu+apostily?Vacsinu prelozim v pohode-len sa mi nechce tie drobne pismenka....
ak to mate niektora ulozene -ozvite sa mi prosim v IP-dakujeeeeem 😵

mrk11
9. aug 2010

@adoracion zalezi to od zmluvy, normalne sa zvykne davat 2 tyzdne, ale skontaktuj vase HR oddelenie, ti ti to povedia presne.

gaby0205
10. aug 2010

Caute babule,
hmmmm no rimel teda tak ta je ale blazonko...

no ked ja mam problemy s mojou malou ona bez dummy nezaspi a budi sa casto lebo jej dummy vypadne a chcem aby mi spinkala aspon 3-4 hod v kuse :( aj vy ste mali taketo problem ked vase deturence boli 4-5 mesacne?

cutce
10. aug 2010

ahojkte

@lena: jeeee ty mas krasnou holcicku 😀

peppapig
10. aug 2010

@gaby0205 je tak to ja neporadim, ale asi jak pises, nedavat dummy a za 3 noci si mala zvykne. Asi to bude tezke ty plactive noci. Nam se nikdy nepodarilo nasi M vystrnadit z nasi postele (a to mela cotbed v nasi loznici), ja proste nemela na ten plac srdce ani energii. Az po prestehovani do sveho pokojicku jsme ziskali nasi bed zpet 😅 M mivala dudlika od dvou tydnu, vzdycky s nim usla a kdyz nastal tvrdy spanek, tak automaticky sel dudu ven, rano uz ho nehledala (nase mimi, jak na to tak vzpominam, bylo uzasne a hodne...okolo druheho rocku se to vsechno zmenilo a trva do dnes 😒 , asi jsme ju prechvalili lol

@newyorkgirl good luck ve skolicce!

@elixia @lena13 holky jakou pusku, my budem radi az si ji nekdo vezme, tuhle odmlouvajici zlobidlici 😀 (just joking). Claudinka je sikulka, jak obrazek po mamince. Vy mate kralika...ja jsem premyslela na balcon do poradne drevene klicky, ale nejsem si jista jak v zime, tak porad, myslis ze by to prezil a co starostlivost...sorry ze se ptam, ale nikdy jsem nemela zvire 😎

U nas je dneska skarede, prsi je zima, pripomina mi to listopad a ne srpen. Mia je potichoucku, ma po dlouhe dobe rymu a zacina kaslat, takze to vidim na den doma v teploucku

mona12071
10. aug 2010

@gaby0205 aj moj je zavisli na dudane vzdy ked mu vypadla tak sa zobudil ale teras sa to zlepsilo a spinkaaj 5 hodin v kuse vypadne mu a spinka dalej 😉 bez dudanka si to ani nevim predstavit 😅

mona12071
10. aug 2010

@mrk11 no skoda ze nam to dnes nevyslo ale tento tyzden urcite 😅

slovakia13
10. aug 2010

@peppapig u nas podobne 😝 +otrasna depka 😝
@adoracion nasa firma tiez konci v UK a u nas to vychadza asi 1000 libier od kazdeho odpracovaneho roku 🙂 celkom slusne.....dokonca robia v spolupraci s job centrom skolenia ako si hladat pracu 🙂 trva to tyzden .ludia vystastneni ,ze sa uleju z prace -chodia po 10tich.
@gaby0205 leti to 🙂 Mia dudel nehcela ,ale neviem co je vacsie zlo...niekedy by som dudel veru uvitala
@elixia mame nosic ,ale ked ja som s nosicom strasne nemotorna a ked ides cez scaner musis tam supnut aj nosic aj kocik ,tak si nepomozes
@hathor1231 teraz uz som aj ja profik v skladani jednou rukou 😉 to len ked bol novy to islo dost tazko. 🙂

baby vyhodila som 2 vrecia oblecenia pre charitu ,ked ich potrebujem tak nechodia 😠 vrecia tam svietia od vcera a to mali vcera zbierat ☹

slovakia13
10. aug 2010

pekne fotky ste pohadzali 🙂

newyorkgirl
10. aug 2010

@slovakia13 to akeho oblecka po malej? ja vsetko posielam domov, tam sa to vyse zide 😀 ja sa skor kocikov tuna potrebujem zbavit, doma som kupila jane slalom, tak tuna mam na ebayi dva na aukciach nech uz mam pokoj, lebo uz mame kocikovy vozovy park normalne 😀

peppa dakujem, no myslim, ze zvladnem dufam... skor horsie v noci dnes mojho draheho viezt, ale aj to budem musiet zvladnut no...

my dudlikujeme od zaciatku a tiez ako zaspi tak ho vypluje a pekne buvka...

slovakia13
10. aug 2010

@newyorkgirl jeden kocik naviac mam aj ja 😀
po malej 🙂 znackove som poslala,ale toto je take obyc 🙂

mona12071
10. aug 2010

@slovakia13 ahoooj ako sa mate???a co malicka

elixia
10. aug 2010

@slovakia13 tak to dost slusne obidete, to sa len tak nevidi. Hladas si teraz novu pracu? Ja tiez rozmyslam sa uz nevratit do tej povodnej, ale ci najdem nieco aspon rovnako dobre...hm.
No to si ma nepotesila,ze s nosicom si nemotorna, ja sa nan dost spolieham 😀 A ked mas nosic, nemozes kocik dat uz na check ine? Ved by ho mali vziat zadarmo ci nie? Este sa babo ani nenarodilo a ja tu uz take riesim 😀

No ja tiez planujem vsetky veci odlozit, ved to bude este len prve...u nas potom taku kvalitu za taku dobru cenu uz asi nezozeniem....Vcera napr.som videla na MK v bazari overalik z Nextu, presne taky som kupila na ebay za necele 2£ a u nas ho baba predavala za 7eur!!!! 😨

@peppapig len aby si si necudovala, ked vyrastie a zacne si uvedomovat svoje prednosti...ta este popletie par hlav 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre