Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

midsumergirl
11. okt 2010

@hajatanufus
@mikailla no my nastastie auto mame, to bolo prve co sme si tu museli kupit, aby sme tu nepomreli od nudy 😅 a aj s anglictinou neni problem, kedze som viac ako tri roky pracovala ako front of house v hoteli, takze rozumiem skoro vsetko a dokonca aj knihy o tehu a vychove citam v anglictine..ja som tiez zatial spokojna, v utorok ma ma prist pozriet midwife a to som uz 36 tt tak ma riadne pomacka aby zistila ci je mala dole hlavkou..oni ta posielaju na ten treti scan az ked si oni nie su isty polohou dietatka, preto tam neposielaju vsetky..ja len dufam, ze sa na scane v 20 tt nepomylili s pohlavym lebo budeme mat chlapceka v ruzovom 😀

mikailla
11. okt 2010

@midsumergirl No s tym pohlavim som si nie ani ja ista,mozno pojde chlapcek z nemocky v ruzovom 😅 mne je to luto ze len dva scany robia,mohli by v tomto tyzdni este nejaky urobit.Hej moja midwife si je ista ako lezi moj drobec ale lezi inaksie,no v kazdom pripade dufam,ze dole hlavkou.

hajatanufus
11. okt 2010

@mikailla tlmocnika davju zadarmo ak si o neho poziadas s tym scanom to je asi vsade inde robi sa to v 36tt ale ja som tiez mala chaos z toho ich pocitania terminu. a manzel nebol so mnou pri porode lebo musel zostat doma so starsou dcerkou ale on by to tam ani nezvladol nemohol by na mna pozerat ako trpim a nevediet mi pomoct

midsumergirl
11. okt 2010

@mikailla no ja som sa mojej pytala na pslednej poradni a povedala, ze vyzera to ze je dole hlavkou..no na druhej strane je aj dobre ze mas len dva, itez si myslim, ze to nemusi byt dvakrat najzdravsie tolko ich tam obkukavat 😉 len dufajme, ze sa trafili do pohlavia..ja si ale myslim uz od uplneho zaciatku ze je to dievcatko a drahemu tvrdim ze ak budeme mat druhe tak to bude znova dievcatkoo 🙂 ja mam nejako pocit ze sa na mna lepia len dievcatka..mne inak doslovne povedala na druhom scane ze je pretty confident ze je to dievcatko tak hadam mala pravdu 😀

mikailla
11. okt 2010

@hajatanufus teeda tak zadarmo? som nevedela ze mame tu v UK take vymozenosti 😀 teda citala som,ze niektore baby mavaju ku midwife prekladatelku.....
@midsumergirl Tak to teda dufajme ze trafili 😉 aj ked je samozrejme,ze je jedno ake je pohlavie,ale ta ruzova vybavicka by ma mrzela. Tak Ty mas pocit ze dievcatko, ja nemam ziadne vnutorcne citenie 😀 zo SR pochadzas z kade?

cutce
11. okt 2010

ahojky holciny,

Tak ma radost, konecne jsme vybrali kocarek a myslim, ze jsme vybrali dobre 😅 😀 😀 😀

lena13
11. okt 2010

holky nevite co elixia?

@mickey85 a co ty jak se citis?uz mas termin vyvolani nebo jeste ne?

cute jaky mate kocarek?

hajatanufus
11. okt 2010

@cutce ahoj tak blahozelam a aky ste teda kupili? ja som dnes konecne objednala plienky tie jednovelkostne bum genius. lebo pocas tehotenstva sme nemali dost penazi a dnes mi este doplatili rodicak za starsiu za pol mesiaca z cr tak som to hned vyuzila a este som kupila prebalovak s vanickou a autosedacku aj ked auto nemame ale sem tam nas niekto autom vezme tak sa to zide a je to vlastne aj k nasemu kociku my mame surodenecky lebo lucy nechce ist za rucku tak je to bezpecnejsie ked aj ona sedi ja ho mam od f. graco a auto si kupime len si musime urobit vodicak

cutce
11. okt 2010

@lena13 @hajatanufus mam ho v albume, nakonec to vyhral concord a to z toho duvodu, ze misto autosedacky muze byt malej ve vanicce az budeme cestovat domu do CR 🙂
@hajatanufus jak jsi to udelala, ze beres rodicak tu v UK? 😲 . Ja jen doufam, ze me se to taky povede 😅

hajatanufus
11. okt 2010

@mikailla ja som tiez nevedela ze je to zadarmo ale aj tu na konikovi to niekto uz spominal. prvy krat som mala tlmocnika ked lucy mala jeden rok a prisla helth visitokr a videla ze si nie moc rozumieme tak ho objednali a prisli k nam domov aj s tlmocnikom no a potom som ho este mala na vysetreni v nemocnici ale len raz ked som tam nemala manzela. ku midwife som chodila bud s manzelom alebo sama vtedy som este nevedela ze si mozem pytat tlmocnika kedy chcem a potom mi ho objednali aj ku porodu

hajatanufus
11. okt 2010

@cutce ja som rodicak zacala brat z cr este ked som bola na slovensku to som cakala 3 mesiace kym mim ho dali lebo to overovali ze ci sme si to neziadali na slovensku ja aj manzel este chceli overit aj v anglicku ale presvedcila som pani ze v uk nie je vtedy mi ho dali lebo ja som pracovala v cr a este stale tam mam prac. pomer len som sa po porode odstahovala na sr lebo manzel odisiel tu do uk a ja som tam nezvladala platit najom ale musela som kazde 3 mesiace posielat potvrdenie ze prac. pomer stale trva no a teraz od 1.5.2010 sa menila ta vyhlaska tak som musela poslat potvrdenie ze kde byvam oni vedia ze som tu v uk ale ja som tu nepracovala a v cr mam aj zdrav.poistovnu lenze ked som im oznamila ze zase nastupujem na matersku , tak mi rodicak na lucy pozastavili od 1.7.2010 no ale ja som na tu mat. nastupila od 17.7.2010 tak mi teraz este zaplatili ten doplatok za tych16 dni len potrebovali od socialky potvrdenie o poberani materskej preto som musela dlhsie cakat ale ked som tam minuly tyzdern volala ze ako to bude potom na druhe dieta ci mi to daju, tak pan mi povedal ze sa to od ledna zase bude menit a nevie mi to este teraz povedat.takze zalezi ze kde mas pracovny pomer a odkial budes poberat matersku a od ledna se uvidi mozna ze ti to daji ja dufam ze mne tiez.

hajatanufus
11. okt 2010

@cutce kocarek ste vybrali hezkej ja som tiez chcela s vanickou ale surodenecke su strasne drahe lebo sa vanicka aj autosedacka kupuje zvlast ja som chcela jane ale vyslo by ma to 800libier a to je pri nasich prijmoch vela aj ked uz teraz dostavame benefity ale vtedy sme ich este nemali a to som kocarek kupovala az po porode ked som dostala ten grant tych 500libier lebo sa mala narodila o nieco skor

hajatanufus
11. okt 2010

my mame tento
http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv... akurat ze z amazonu. som s nim spokojna aj ked nie je uplne podla mojho gusta ale zadna opierka je rovno akurat predna sa da sklopit len trosku co mi dost vadi

mikailla
11. okt 2010

@hajatanufus tak to je dost pekne od nich,ze maju k dispozicii tych tlmocnikov..... A ten grant 500 libier ti schvalili? ja som myslela,ze to musi byt socialny pripad a slobodna mamicka alebo nieco take 😅 😅

cutce
11. okt 2010

@hajatanufus ten nevypada vubec spatne, ty sourozenecky jsou o dost drzsi asi co?

midsumergirl
11. okt 2010

@mikailla no ja som o tom vnutorne presvedcena uz od uplneho pociatku 🙂 ja som z brezna a manzel s popradu..my sme sa inak rozhodli, ze v january sa nastalo vraciame domov a zit chceme v ziline 😉

mikailla
11. okt 2010

@midsumergirl myslis,ze v january budes uz mat vybavene papiere na vycestovanie? 😕 😕 ja teda dufam,ze na konci februara budem mat nech mozme ist na holiday 😀 😀 tak do ziliny? preco prave tam 😀 paci sa vam to mesto ?My sme pozerali pozemky a domy v brezne celkom fajn ceny ale ze vraj tam malo roboty sa hovori... 😉 A ozaj ako sa idete stahovat domov?ja sa snazim zohnat referencie na tu cesku spolocnost co prevaza aj "cely" dom,ale nikoho som este nansla.... 😠 😠

hajatanufus
11. okt 2010

@mikailla ahoj no my sme asi aj socialny pripad ale dievcata tu pisali ze im to tiez dali aj ked nechceli a mysleli si tiez ze to davaju len soc. prip. lebo tak to maju na stranke ale ja som rada lebo sa mi nechcelo cakat zo slovenska by to dlhsie trvalo a ja som ich potrebovala na koci a ine veci a tu sme to mali do dvoch tyzdnov od podania ziadosti ked som rodila v cechach a ziadala som si tam porodne lebo som musela, tak som cakala tri mesiace a na kocik som si musela pozicat od otca
@cutce ano su tie lepsie aj drahsie ale tento nebol drahy no nevzala som ho koli cene ale preto ze sa mi najviac pozdaval. presla som cely net a nic vhodnejsie som nenasla chcela som aby mali obe deti dost miesta a tento je fakt dost velky

etuska
11. okt 2010

baby-som tu len na skok po dlhej dobe.Co sa tyka SSMG-tak my sme pockali 3 mesiace-nech nam tych 500libier"prepadne" a potom si MM na Job centre pytal potvrdenie o tom ze sme nic nedostali.Vsetky potrebne papiere som poslala mamine a na SVK nam uz dosli peniaze-teda to "porodne" 🙂

hajatanufus
11. okt 2010

@mikailla ty sa tiez chces prestahovat na slovensko? mne posielala sestra veci cez hc curier ale zo sr no manzelov kolega si cez nich posielal veci z uk takze ti su spolahlivi ale co vsetko sa da cez nich previest neviem len viem ze kg stoji 2eura ale cim viac kg mas cena sa znizuje

cutce
11. okt 2010

@etuska ja bych se asi bala, ze kdyby mi to nahodou neuznali v CR, tak bych dostala kulovy. Ale me se vice jedna o rodicovsky prispevek 🙂

kivec
11. okt 2010

@mikailla - Ja som jeden z tych pripadov, co som dostala tych 500£ aj ked som nechcela. Bola som si ista, ze ho nedostanem. 😝
@etuska - Tak to sa vam krasne vyplatilo trosku zariskovat. Mna teraz mrzi, ze som to tiez tak neurobila. Ale ozaj som si bola ista, ze to nedostanem. No co uz.

anjelicek26
11. okt 2010

Babulky, mne potvrdili rodicaaaak z nemecka, tesiiiim sa ako malaaa a vobec im nevadi, ze mam ritusu v UK 😅 😅 To znamena 700-800€ mesacne po dva roky, uplnaaa paraada 🙂

kivec
11. okt 2010

@anjelicek26 - Tak ty si teda v poriadnej vate. 🙂

etuska
11. okt 2010

@anjelicek26
tak to je teda parada 🙂
pokusim sa nezavidiet-lebo to by bolo nepekne 😀
aspon mam motivaciu holadat si lepsiu pracu 😀

anjelicek26
11. okt 2010

@kivec - ja sa taaak tesim, ze nam to vyslo, lebo nemuselo, kedze sme tu... ale kedze drahy a aj ja mame stale prve sidlo v Nemecku a sme tu, lebo ho sem poslala nemecka firma, tak nam to vyslo... uzasne vreckove 😎

cutce
11. okt 2010

@anjelicek26 tak to je supracky 🙂 😀 😀 😀 , tak to ja zavidim 😅
@etuska a beres i cesky ridocovsky prispevek?

anjelicek26
11. okt 2010

@cutce - uverim az ked nabehnu na ucet hihi, pridavky na deti a aj rodicak nabehne naraz za posledne mesiaciky, tak budem bohataaa 😅 😅 😅

No ja som kvoli tomu bola ako tehulka 8 mesiacov sama v nemecku, sama na Sasku, na vsetko, chodila do prace cely cas az do materskej... kopa stresu, roboty, tahania sa z taskami, odpratavanim snehu... nikdy viacej

cutce
11. okt 2010

@anjelicek26 o tak to si zaslouzis 😉 , ale to mi vsechny 😅 😀 😀

anjelicek26
11. okt 2010

@cutce - ja som strasne nadavala, ci mi toto bolo treba, ked si spomeniem, ze som mala 3 mesiace V KUSE pred dverami sneh a z bruskom kazde rano odhrnala ako blba, aby som sa z autom dostala von 🙄 Bol aj zazrak, ze to maly vydrzal aspon do toho 38. tyzdna... ale od 30. tyzdna riadne tvrdnutie bruska, fakt nic moc :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre