Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

leni3
28. sep 2007

Jeee to by som velmi rada,no cestu nemam a je to od nas dobra dialka,ja som si ich dala kupit uz mojej mamine,vsetky velkosti.Ja budem balit nasiroko aspon par prvych mesiacov,kym sa zacnuju spevnovat klbyky lebo by som mala velmi zle svedomie a malu nedavas do perinky?A co kozmetika pre tvoju malu,aku pouzivas ,ja mam pocit ze tu okrem Johnsons ani nijaku inu nemaju,tiez uvazujem ci si nedam priniest z domu.

janka196
28. sep 2007

Ja pouzivam johnsons. Okrem toho tu maju aj avent. No my sme spokojne s johnsons. No a do perinky ju fakt nedavam.
Mala som ju tam iba jeden den. Teda ten prvy a potom sme si nejak odvykli. A zdala sa mi aj velmi nervozna ked som ju zabalila

janka196
28. sep 2007

a este som si dala priniest z domu platene plienky, lebo tu su dost drahe. A ked chces balit nasiroko tak to budes potrebovat. Sice uz teraz doma predavaju nove ortopedicke gatky. To uz niesu take gumene ale latkove a su hrube. Ze to das pampersku a normalne tie gatky a uz je nasiroko 😀 . Aj tie tu mam 😉 . Tiez nepouzite

betka1
28. sep 2007

ahojte, zaujimavu debatu ste zacali. To balenie na siroko zaujima aj mna. Tiez budem balit na siroko, ale neviem ako dlho. Na Slovensku a v Cechach je to beznejsie nez tu. Vraj preto, lebo to vymyslel nejaky Cech menom Postolka a preto sa tie siroke gumene gate volaju postolkove. Pouziva sa to pre istotu, lebo malicke deti sa este rengenovat nesmu.
A s tym docasnym cestovnym preukazom to ako je? Da sa s nim ist aj naspat? Musis mat nejaky vazny dovod, ked onho ziadas?
Ja som bola tento tyzden na ambasade potvrdit jedno splnomocnenie a spytala som sa hned aj na slovensky rodny list a pas. Vraj vybavenie teraz trva aj 3,5 az 4 mesiace.

leni3
28. sep 2007

No uz som tu i ja babeny,vraj balenie nasiroko zaistuje spravny vyvyn bedrovych klbov,len niekto bali mesiac a niekto odporuca az do 4.mesiaca,ale bez lekara to asi tazko posudit a ako uz Janka spomenula,tu v Anglicku to nepoznaju.Neviem ci si pisete aj v rubrike slovenky v zahranici,tam uz tiez niektore maju deticky a asi maju nejake skusenosti,ja som sa tam este neodvazila pripojit.Betka to si myslela 3,5 a 4 mesiace na ten rodny list ci pas?

leni3
28. sep 2007

Tu je pisane o sirokom baleni :
www.proctergamble.sk/professionals/download/Pre...

Az by vam to neslo otvorit (i ja som mala trochu problem) tak to skopirujem sem

janka196
28. sep 2007

Tak mam cerstve info:
Takze ten doklad plati iba na cestu domov, aby ste sa dostali domov s babom a tam uz musime vybavit slovensky pas, alebo dat zapisat do pasu mamci. Inak ja som sa tiez neodvazila este pripojit ku kockam, ktore si pisu v slovenky v zahranici 😅 . Teraz by nam ten doklad mali poslat do 3 prac. dni tak si to teraz vymysleli. Predtym to davali na pockanie.
A co sa tyka toho balenia, tak dufam ze malej to nijako neposkodilo, ze som ju balila tak kratko 😖 . Tak fakt neviem, je to tazke robit nieco bez lekara, ktory by sa tomu venoval pretoze ja to fakt posudit neviem. Ale ked ju prezeral tak povedal ze je v poriadku a je to Cech. Teda ceskej narodnosti 😀

vilkakatka
28. sep 2007

Ahojte babulky 😉
Ved sa ku nam pripojte ... nehryzieme 😀

My byvame v Devone 😵

janka196
29. sep 2007

Ahojky Vikakatka
Tak to skusim, aj ked uz ste tam zohraty team a niekedy je tazke vstupit do takej diskusie. 😅

janka196
29. sep 2007

Inak predstavte si tu rychlost, vcera bol ten moj v londyne a teraz nas zobudil postar lebo doniesol ten doklad 😲 . Ta som normalne v soku. Je na nom velkymi pismenkami napisane ze je to jednorazovy doklad, ktory je mozne pouzit iba na cestu domov. A plati 3 mesiace. No hlavne ze ho mame a mozme bez obav vycestovat. 😉
Uz sa tesim na tie vybavovacky doma 😖

betka1
29. sep 2007

janka, to je vyborne, ze uz mate ten cestovny preukaz. Vdaka za informacie, aspon teraz presne vieme ako to funguje. Mozno to aj ja urobim tak, ze nebudem vyckavat na slovensky rodny list a pas, ale pojdem domov skor a dovybavujem to tam. Sice to znamena, ze sa budem musiet na Slovensku zdrzat kym sa vsetko nevybavi.
leni, tych 3,5 az 4 mesiace je asi cele vybavovanie, nie som si ale ista. Vybavenie slovenskeho rodneho listu trva najdlhsie, kvoli zapisu na osobitnu matriku. Ten pas by mal byt uz rychlejsi.

leni3
29. sep 2007

No to ste ma babeny nepotesili,my sme planovali ist s babom domov len tak na mesiac(manzelovi dlhsiu dovolenku nedaju) a to ja tam vlastne budem musiet pobudnut dlhsie,kym sa vsetko nevybavi,inac sa s babom naspat nedostanem.Neviete nahodou,ze ak si chete babo zapisat do svojho pasu ci aj na to treba ten slovensky rodny list a ci postaci aj anglicky?

leni3
29. sep 2007

A gratulejem Jani,ze ste to tak fajn vybavili (mas sikovneho priatela) 😉 ,ja na to asi tiez budem musiet poslat toho mojho manzela i ked on moc na vybavovanie nie je 😒

bybi
29. sep 2007

kocky a vy sa nas bojite? 😀 Kludne sa pridajte, ako Katka napisala, my nehryzieme 😀 😉

janka196
29. sep 2007

Betka, inak aj ja si myslim ze je lepsie ist domov a tam si to vsetko vybavit. Teda aspon v pripade ze sa chystas domov na dlhsiu dobu ako napr. my.

janka196
29. sep 2007

Leni ja si myslim, ze ani do pasu ti dieta nenapisu ak nema slovensky rodny list, ale naisto to neviem

janka196
29. sep 2007

Bybi dik za podporu 😀

janka196
29. sep 2007

Leni a napr. ked tvojmu muzovi nedaju tolko dovolenky tak mozes ostat s babom doma ty a vsetko vybavit 😉

leni3
29. sep 2007

No nic ine nam ani neostava,ale skusim to uz zacat vybavovat,hned ako sa male narodi(tu peciatku z ambasady)na angl.rodny list a potom ho poslem domov prelozit,no a tu cakaciu dobu na slovensky asi neurychlim,s tym pasom je to inac ,to by sa dalo vybavit rychlejsie ked uz bude slov.rodny list,neverim ze by to trvalo u nas az 2 mesiace.A co inac robkate?My sme akurat dovarili kapustnicku a chystam sa vyprazat rezne.

janka196
29. sep 2007

Inak Leni ang. rodny list sme prelozili my osobne, napisali na pocitaci a dali vytlacit, ale prave mi hovori priatel ze to ani nepotreboval. Takze tak
Mnam ake chutky si mi narobila a ja nemozem a tak by som si dala kapustnicu 😖
Teraz sme dosli z nakupu tak idem aj ja nieco ukuchtit.
No neviem ako je to s tym pasom ale vrat na ten rodny list sa caka tak dlho a potom pas myslim ze ked si priplatis tak ti to vystavia aj do dvoch tyzdnov

leni3
29. sep 2007

No ale ak si chces vybavit slovensky rodny list,treba ti na to prelozeny anglicky poriadne aj s tou peciatkou od notara.Hi ja si chcem este tej kapustnice uzit ,viem ze uz potom nebudem moct a vy ako vyvarate doma po slovensky?Mne by ten moj ani ine nezjedol. 😀

janka196
29. sep 2007

No to ano v tom pripade ze chces stadial vybavit vsetko 🙂 .
No my tiez varime slovensky. Keby sme chceli anglicky to by sme jedli asi iba fish and chips 😀 .

leni3
29. sep 2007

Ako sa ma malinka,spinka ti casto?Inac ono sa hovori,ze ked mas klud pocas teho a hodne oddychujes,tak babo je potom take spokojne a v pohode spinka.Moja svagrina prelezala asi cele tehotenstvo aked sa jej narodila dcerka,tak ju museli zakazdym na krmenie budit. 🙂

maruskach
29. sep 2007

Ahojte baby. Tiez sa chystame rodit v anglicku. Uz sme tu vyse roka a pol, ale stale nemame home office. Zatial sme to nepovazovali za dolezite, pretoze tu chceme byt uz nie viac ako rok. Nevieme mi niekto povedat, ci nejako home office, porod a vyplacanie materskej spolu suvisia?Diky, Maja

janka196
29. sep 2007

Mala spinka celkom dobre. Ja teda mozem povedat ze som cele tehu prelenosila 😀 . Hlavne pre mna je ze spi v noci. Lebo to sa neda porovnat. Inak cez den mi spi medzi kazdym kojenim tak polhodinku. A kojim ju kazde 2 hodinky

janka196
29. sep 2007

ahoj Maruskach. Tak ja si myslim ze home office je dost dolezity. To je vlastne nieco ako pracovne povolenie. Napr. tu u nas, ked pracujes cez agenci tak ti to hned oni vybavuju a stahuju ti to z vyplaty. Myslim, ze teraz je to nejakych 9O libier sa mi zda. Co je dost. A ci to suvisi s materskou fakt neviem lebo nepoberam ☹

maruskach
29. sep 2007

Janka, ved prave ze ja mam trvalu zmluvu v mojej praci, som tak od juna 2006, takze mam narok na matersku atd, no raz primomenuli mojmu sefovi z osobneho, ze by som sa mala registrovat a teraz su vsetci ticho.
Tak neviem

maruskach
29. sep 2007

a preco nepoberas matersku, ani tych 112 GPB tyzdene?

janka196
29. sep 2007

pretoze nemam odrobeny dostacujuci cas na to aby som mohla poberat. takze iba moj priatel pobera working tax credit

leni3
29. sep 2007

Ahoj Maruskach,ja suhlasim s Jankou home office je dolezity.My sme zaregistrovany uz davno ,oni ti potom automaticky poslu NI (national insurence number) karticku,to znamena,ze si normalne platis poistku a vsade ta s tym normalne osetria.Inak ked som ju este nemala tak ma tak emergency osetrili tiez.A s tou materskou si myslim,ze to tiez nejak suvisi,na matersku mas tu narok ked u jedneho zamestnavatela pracujes minimalne 6 mesiacov,viac som sa este nedozvedela ale uz na tom pracujem 😀 .Skus sa opytat zamestnavatela on ti taketo informacie musi poskytnut.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre