Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

janka196
1. okt 2007

Ahojky, konecne sa dostavam k pc. Vcera bolo krasne tak sme to vyuzili 😎 . No dufam, ze uz konecne precitam tu diskusiu o tom prispevku 😀 .

leni3
1. okt 2007

No cauko,ja som vcera pracovala a potom sme s manzelom mali futbalovy vecer 🙂 😅 ,no a dnes sme boli zaneprazdneni hladanim toho ubytovania.Konecne sme mali stastie a tak by sme sa koncom mesiaca mali konecne stahovat ( iked mame trochu tahanice s terajsou agenturou,ale to uz budeme riesit cez advise citizen buro).Vies ja som tiez uvazovala o tom prispevku na babo,ale je za tym strasne moc vybavovania,co by sme odtialto nezvladli a dokonca o to musis poziadat do 6 mesiaca diatatka,inac uz nemas narok.
A este nieco som zistila co v tej diskusii nebolo,az uz mas vsetky dokumenty hotove (rod.list,uznanie otcovstva a tak),tak ked ziadas musis mat potvrdenie,ze si pocas teho bola osetrovana gynekologom ,v tvojom pripade midwife,cize prilozit maternity certificate,alebo nejake tie dokumenty.(to je hlavne kvoli obcanom romskej narod.,pretoze tym sa k lekarovi moc nechce)Tak dufam,ze som nejak pomohla. 😉

janka196
1. okt 2007

Ahoj Leni, no ja uz som z toho fakt jelen. Ake potvrdenie otcovstva? To nestaci ze je napisany ako otec v jej rodnom liste ci co to je? Budeme musiet blizsie pozistovat. Aj tak neviem, ci na to budem mat narok pretoze ja doma poistena niesom uz riadne tri roky. Tam sice ta kocka pise ze 12 mesiacov, ale to musi byt pred narodenim baba? No hotova spanielska dedina 😖

leni3
1. okt 2007

No vies to ani ja sama neviem ako je to,ale to potvrdenie otcovstva treba asi len v pripade ak nieste zosobaseny,ak ste tak len prilozit kopiu sobas.listu.A ty si nedostala ten prispevok 250 libier tu v UK?

janka196
1. okt 2007

no na to este len cakame

leni3
1. okt 2007

A ako si o to poziadala?Niekde som citala,ze na to musis zalozit nejaky specialny fond,kde ti to poslu a kde budes potom dalej pre dietatko sporit.

betka1
1. okt 2007

ahojte, to potvrdenie o otcovstve netreba, ak ste manzelia a dolozis sobasny list.
Niekde vyssie sa este spominalo, ze treba prelozit anglicky rodny list. Na ambasade v Londyne mi povedali, ze staci, ak si to prelozim sama. Cize ziadne drahe preklady.

janka196
2. okt 2007

ahoj Betka,problem je v tom, ze my manzelia niesme. A na ambasadu staci mat prelozene vlastne, ale neviem ci doma s tym nebudu problemy ☹ .

Leni na tvoju otazocku odpoviem neskor, ked pride ten moj z prace. on je hlavny vybavovac 😉 .

leni3
2. okt 2007

My sme dnes akysi unaveni a bolavi,mame volno z prace tak len tak lezkame zabaleny v deke,nezmohnem sa ani asi nic poriadne navarit. ☹ Ale najdem si cas zavse kuknut aspon do fora,inac ako sa ma tvoja bambulka Jani?

janka196
2. okt 2007

Juuuj ta konecne kaka od vcera vecera. Mala akusi zapchu tak sme ani nespali poriadne. Ale aspon ze sa uz vykakala 😉 .
tak len pekne oddychuj ked sa necitis dobre. Aj ja som mala take dni 😖

leni3
2. okt 2007

Jooj Jani my aj akosik depkujeme,stale nam nevychadza to byvanie,agentura od ktorej terz prenajimame nas chce oklamat o korunky.Aj som si dobre poplakala,vies dala by som tomu mojmu drobcekovi vsetko na svete, a citim sa tak neisto ked viem,ze nemame strechu nad hlavou.
Pohladkaj si Carlinku,ja si len mojkam to svoje brusko a manzel zas utesuje mna ☹ .

janka196
2. okt 2007

Moja zlata, neplac velmi aby babo nebolo smutnucke. A hlavne sa nedajde osalit.
Carlinka ti posiela velku pusinku aby si nebola smutna. Neboj bude dobre

leni3
4. okt 2007

Ahoj Janka,no u nas sa este nic nevyriesilo,dnes som zasla do citizen advice bureau o pravnu radu a oni ze nemaju na mna cas,tak ze mam prist zajtra asi hod.pred otvaracimi hodinami a vystat si soru a mozna ma vezmu.Tak mi bolo az do placu a tak som sa isla trochu rozveselit do obchodov a tej nasej bambulke som kupila konecne nieco ruzove,tak sa neviem vynadivat ake su tie vecicky krasne.Vies postupne si kupujem co sa da,ale aj tak stale neviem co mi bude treba a kolko.Ty si si vybavu kupovala tu v U.K,alebo ju mas z domu,daj mi nejaky typ,aby som to moc s tym neprehnala ale aby som nemala ani malo.dik

janka196
4. okt 2007

Ahoj Leni, joj te je mi luto, ze mate teraz take problemy ☹ . Dufam, ze sa vam to skoro podari vyriesit.
Juuj to si mala dobry napad, ze ist nakupovat ja to robim stale ked mam depku 😅 .
Inak co sa tyka veciciek pre babo ja som z domu mala iba plienky a perinku. Ostatne som vsetko kupovala tu. Aj tak si myslim, ze som kupila zbytocnosti. napr. mam az 6 flias a pritom vobec nepouzivam, lebo plne kojim. Takisto som kupila uplne novy sterilizator a tiez mi nanho iba sada prach. Ono urcite to este vyuzijem teda dufam 😀 . Inak ja som vsetkeho kupovala vela, aj veciciech ako oblecenia. A fakt sa mi stalo ze niektore ani nemala na sebe. Takze teraz idem radsej pekne postupne 😉
Leni uz vies ze to bude dievcatko?

petka.m
4. okt 2007

Ahoj Janka196 😀 😀 😀
Ako sa máte bambulky?

petka.m
4. okt 2007

Sorry, že som sa vám tu zaplietla, ale chcela som vás aspoň pozdraviť a trošku aj prekvapiť 😉

janka196
4. okt 2007

caf dobre sa mame 😉 .

janka196
4. okt 2007

Juuuj ta si ma prekvapila 😀 😀 😀 .

petka.m
4. okt 2007

Tak sa teším, som rada. 🙂 Máš pekné fotečky. Niektoré som vôbec nevidela. 😲
OK, tak vás nechám, nebudem sa vám tu miešať. 😉

janka196
4. okt 2007

Fakt, joj mne sa zda ze som ti posielala 😉 . Dobre mojko potom popiseme

leni3
4. okt 2007

Jani ked som nedavno bola na 20t scane tak mi povedali,ze to na 99,5% dievcatko.I ked este nie sme dohodnuti na mene,no ved nejak povymyslame este mame cas.A dik za radu,ja som si sterlizacku,flasky a ohrievacku uz planovala kupit,ale asi este pockam ako budem kojit.Ozaj zohnala si tu v U.K rektalnu trubicku a tu hadicku na nostek?
Ahoj Petka,co od nas utekas?
Ja uz musim zas bezat do prace ☹ ale urcite si vas tam na PC precitam (az budem mat cas) 😉

janka196
4. okt 2007

Hej aj nam tak povedali 😉 , ale mi sme si chceli byt este istejsi tak sme isli aj na 3G ultrazvuk a tam uz sme jasne videli ze to bude kocka jak svet 🙂 . Inak vidis ohrievacku som skoro zabudla 😀 😀 😀 . Tak isto nepouzivame. Aj tak si myslim ze jednoduchsie dat do mikrovlnky 😉 . A rektalnu trubicku nemame, zatial sme si vystacili s teplomerom ak trebalo 🙂 . Ani som nepozerala ci maju takze neviem? a odsavacku na nostek taku ako hadicku som videla v mothercare.
Ozaj leni ako ty vlastne robis? mas pohyblivu pracovnu smenu?

leni3
4. okt 2007

No ja robim na sichty(ranne,poobedne,nocne-ale len spiace,tie druhe by som uz nezvladla),pracujem s pacientmi priamo v domove,ale niekedy chodime von alebo ich bereme k lekarom ked su objednany.Varime pre nich a taktiez si robime v kancelarii vsetku administrativu,takze ked posluchaju da sa mi odbehnut aj na net 🙂

Ja si budem asi musiet nakupit flasky a odsavacku a spol. par mesiacov po porode,lebo by som sa kvoli financiam chcela vratit spat do prace a striedat s a pri malej s manzelom(uvidim ako to bude zvladat 🙂 )

janka196
4. okt 2007

Leni inak aj tvoj muz bude moct urcite vyuzit paternity leave keby chcel. moj bol somnou takto doma dva tyzdne. tak sa mi zda ze to pocitaju z platu asi 70 percent

janka196
4. okt 2007

Leni ale tu odsavacku by si uz podla mna mala mat ked sa mala narodi. mne napr dost pomohla ked sa mi naliali prsia a zapalil sa mi jeden ☹ . hrozne to bolelo ked som skusala vytlacit ale s odsavackou to islo lepsie.

leni3
4. okt 2007

Dik Janka,tak tu si urcite zozeniem.Ako si potom malu krmila ked si mala prsnik zapaleny?Vies ja hned nechcem malu naucit papat aj z flasky,lebo sa bojim,ze by mi potom nechcela uz prsnik.
A kde ste si dali spravit ten 3D scan a kolko vas to vyslo,my tiez uvazujeme.

janka196
4. okt 2007

No to sme mali tazke zaciatky s tym kojenim. Mala nevedela chytit bradavku a tak mi dohryzla obe bradavky. Normalne som mala az podliatiny. Ale som natierala kremom a chvalabohu preslo to. No a ked som mala ten prsnik zapaleny tak mala z neho nechcela papat tak som ju krmila iba z jedneho. Ale asi to nebol silny zapal lebo na druhy den to uz bolo ok.
A ten scan my sme vlastne isli iba na 2D lebo ten bol za 90 libier cize o dost lacnejsi. nam islo len o to zistit pohlavie. ale ta pani co to robila bola taka zlata ze nam za tu cenu urobila 3D fotecky 🙂 .

leni3
4. okt 2007

Jeee....to si ma teraz namotala aj my by sme chceli ist,ale teraz nan nemame korunky,museli by sme pockat kym sa odstahujeme.Inac ten sonografer si bol tak isty,ze to bude dievcatko,ze ja uz ani nepochybujem....ja dokonca vyjedam same sladke 😀 😀 ,co som vzdy bola na slane....dnes som dokonca musela kolegu vyhant do obchodu po cokoladu 😀 😀 😀

janka196
5. okt 2007

Len sa mi zda ze to sa robi iba do urciteho tyzdna, lebo potom je uz babo velke a nevidno dobre. inak nasa mala vyzera upne tak ako na tej 3D fotke🙂
urcite je to vacsi zazitok ako obycajne sono 😉

leni3
5. okt 2007

Dnes ma uvolnili z prace na par hodin,takze si mozem odskocit na to ctizen advice bureau a vystat si tu soru ☹ .A ked to vybavim tak zas sup do prace.Tuto noc sa mi snivali take strasidelne sny,ze sa o tom neda ani pisat(to mozno z tej unavy),no a rano som sa uz zobudila na kopkanie mojej bambulky co ma prijemne ukludnilo(aspon viem ze ju mam).Ako spinkala tvoja Carla?Ozaj my este stale vymyslame meno (niesme na 10% dohodnuti),ako si prisla k Carlinkinmu menu?Neviem ci nechat manzela vybrat meno,aby sa mu to ratalo. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre