Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

michell
4. aug 2007

jaja :ja ked som bola na prvom ultrazvuku v UK tak to prebiehalo asi takto:prisli sme tam spolu aj s manzelikom vzala nas taka pani tusim nejaka indka ale neviem ci to bola lekarka alebo nejaka sestra zdravotna.A tak nam ukazala drobca na obrazovke ukazala nam nozicky rucky, hlavicku ale to bolo este vsetko take malinke.Pozrela srdiecko povedala ze srdiecko pekne bije.My sme sa opytali ci nam moze dat fotku a tak za 5 libier na dala fotku,urobila asi 4 zabery a dala na vybrat.Fotecku nam dala do takeho pekneho ramceka s macikom take mile to je.No a nakoniec napisala spravu a dala nam ju.Na tej sprave mas rozne lekarske udaje ale co sme my vycitali tak tam bola kolko drobcek vtedy merial a tiez v ktorom tt podla ultrazvuku si no a tiez predpokladany termin porodu.Tak ti zelam aby si sa toho ultrazvuku cim skor dockala aby drobcekovia v tvojom brusku boli oki a hlavne si uzi ten uzasny pocit ked ich uvidis na monitore, poviem ti ja som sa slzickam neubranila je to velmi silny zazitok 🙂

jaja0110
4. aug 2007

Ahojky, dakujem za popis, ja na ten prvy UZV pojdem uz na Slovensku, skoda len ze tam nebude priatel so mnou, kedze ostva v UK. ☹ Ale dufam ze bude vsetko OK, tiez sa velmi tesim na ten prvy obrazok zo sona, musi to byt skvele... 😉

leni3
5. aug 2007

Ahoj tehulky, no my uz dnes vyrazame na Slovensko.Tak mi drzkajte vsetky palceky nech to vsetko dobre dopadne.Dam vam vediet hned po sone ako bolo.Uz som taka nervozna 😖 🙂 ,ale zaroven sa strasne tesim.Este musim dovyprazat rezniky a dobalit,tak letim.A jaja,urcite tu bolest spomeniem doktorovi,ale moja mamina je maserka a dufam,ze ma da do poriadku,inac ona mi spominala,ze i ona to mala,ked bola prvy krat tehotna s mojou sestrou(mozno je to dedicne).Tak sa mi tehulky tu v UK opatrujte...pa

betka1
14. aug 2007

ako to u Vas vyzera?
Nejake noviky od lekarov?

Ja som sa tak trochu prestahovala, tak sa musim zaregistrovat u ineho lekara, inak nemozem ist k midwife. Mala som sa s nou stretnut uz pred 2 tyzdnami, ale registracia bude trvat vrat taky tyzden az dva a potom sa mozno aj k midwife mozem objednat. Teraz idem na 2 tyzdne na dovolenku, takze neni sanca. Nechapem, preco nemozem mat appointment nejak rychlejsie. Vraj to je ich system. Ostava mi dufam, ze je vsetko v poriadku a nic nepresvihnem.

j.dana
16. aug 2007

Ahojte baby.Uz som skoro tri roky v anglicku(Birmingham)a som v stvrtom mesiaci(zatial bezproblemove tehotenstvo),chcem vas poprosit kam mam ist na vysetrenie,pretoze nemam absolutne pojem o tom kam.najradsej by som rodila a bola doma ☹ .naozaj sa nemusim bat porodit svoje dietatko tu aj ked nebudem mozno vsetkemu rozumiet co odo mna chceju?ak mate baby nejake adresy velmi by ste mi pomohli.

bybi
16. aug 2007

Ahojte kocky, tak som uz aj sem nakukla, kedze sa to pomalicky blizi 🙂

j.dana
16. aug 2007

nemozem sa dostat na slovenky v zahranici(regiony),tak ako si mam zistit kde mam chodit na pravidelne kontroly?alebo mam ist do najblizsej nemocnice a tam mi poradia?

jaja0110
16. aug 2007

Ahoj j.dana, vitam ta medzi nami, len ziadne stresy... 🙂 Musis sa ist zaregistrovat ku GP doktorovi, a to len v mieste svojho bydliska. Teda popytaj sa na najblizsie "medical centrum" v tvojom okoli, a tam na recepcii ti daju formulare ktore vyplnis a oni ta zaregistruju... vsetko sa potom dozvies... Ty si v 4 mesiaci tehotna a este si nemala ziadne vysetrenie doteaz? Alebo si mala len na slovensku? Drzim inak palceky 😉
Ak ta cosi konkretne zaujima, mozes napisat aj na rychlu postu (emailom)...

jaja0110
16. aug 2007

Ahojte vsetky skoro maminy, tak mam za sebou to prve rande s midwife, zobrala mi krv, uz mi prisli aj vysledky. Mam znizeny hemoglobin, inymi slovami ze som anemicka 😠 A pritom sa tlacim tabletkami, aj ked brokolicu moc nemusim, no ale asi zacnem to zelezo papkat, lebo inak mi ostava cmulat klince. 🙂
Ja som este nebola na ziadnom sone doteraz, ale uz za dva tyzdne idem na slovensko, tak sa na to prve sono tesim... 😅

jaja0110
16. aug 2007

Bybi a ty v ktorej nemocnici teda ides rodit? Drzim inak palceky! 😉 Tiez si vyplnovala taky "porodny plan", ze ako chces rodit a tak? Dali ti na vyber ze ci cisarskym alebo normalne?

bybi
16. aug 2007

tu je aj link na slovenky v zahranici:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bybi
16. aug 2007

jaja ja budem rodit vo Franborough Princess Hospital (v Londyne). Ten porodny plan mam v mojich papieroch (co s nimi chodim k midwife), ale este som ich nevyplnala. Snad to potom spolu urobime. A na vyber som nemala, teda nikto sa ma nepytal. Ale ja cisarsky pokial nebude nutny nechcem.

A ty kde budes rodit?

jaja0110
16. aug 2007

Ja mam nemocnicu St Peters hospital v Chertsey. Este som tam ale nebola, lebo strasne dlho to trva kym ma pozvu na prve sono, tak za dva tyzdne letim na Slovensko, aby som tie zakladne testy a vysetrenia a sona mala doma.
Ja podla vsetkeho cakam dvojicky (doma som v 6TT mala dva plodove vaky), takze stale niesom rozhodnuta ci rodit na slovensku alebo v UK... O mesiac sa potom vraciam do UK, a do nejakeho 25tt sa musim rozhodnut kde budem rodit, aby som potom pripadne este mohla letiet nazad domov...

Bola si sa pozriet v tej nemocnici kde budes rodit? Myslim prostredie, personal... a tak... ja by som to chcela vidiet, ale neviem ci je tu taka moznost... 😕

betka1
17. aug 2007

j.dana, najblizsieho GP(general practise) doktora si mozes najst tu podla svojho smerovacieho cisla:
http://www.nhsdirect.nhs.uk/find/results/index....
Tam Ti urobia vstupnu prehliadku, zaregistruju Ta a pridelia Ti midwife, ktora sa bude o Teba dalej starat pocas tehotenstva a bude Ta posielat na rozne vysetrenia.
Mozes to skusit znovu v Slovenkach v zahranici. Tam je vela dievcat, co maju male babatka, takze maju uz svoje skusenosti.

bybi
17. aug 2007

Jaja ja som este nebola pozriet v nemocnici. Zaciatkom septembra mi zacina predporodna priprava, to bude v nemocnici. Tak ak do vtedy neporodim, asi vtedy sa tam pojdem pozriet. Personal je tam inak velmi mily, kamosky mi tam rodili a preto som sa aj ja rozhodla tam. A prve dve navstevy u midwife som mala tam. Teraz chodim k midwife v mojom mestecku do nemocnice. Ale tu nie je porodnica.

A inak ja som tiez mala prvy scan az na zaciatku 14tt. Mala som este jeden v 11tt, ale to preto, ze som nevedela v ktorom tt som. Bola som po potrate (missed), takze som ani mrchu medzi tym nemala. Tak som to nemala podla coho vypocitat.

marianna23
20. aug 2007

ja som rodila v uk, mala som 4dni kontrakcie, bola som v nemocnoci na pohotovosti,kde ma aj nechali, bola som v 34tyzdni, mala som sama izbu z tv(karta nan stala 5libier)starali sa omna ako o hviezdu, striedali s apo 8hod. najviac mi utkvelo 26rocna porodna asistenkla, ktore tie bolesti prezivala somnou a snazila sa o vsetko,len aby som ich take silne nemala, bola stale primne a kecali sme, vylozila mi nohy, pomahala, hroznew som je vdacna zan, aj moj manzel, ktory bol pri mne, odisieliba ked musel koli praci aj ked podnika, v noci bol primne, doniesol jej bomboinieru, v ten den mala narodky, nevedel o tom. rovnako aj prva por.as. z taiwanu bola mila a starostliva, v posledny den pri pomoci prasknuti plod.vody som la sefku por.asit. ktora bola jak anjel, moj manzel jej asistoval, pediater prisiel az po porode. takze som bola spokpjna, co sa tykalo prelozenia do miestnosti, kde kazda mamka mala ohradeny priestor zavesom,tak to uz nebolo take ruzove, neviem,ale u niektorich som mala pocit a dali mi najavo,ze bnie som anglanka,s kazdym baby si pokecali,ale s mojim nie, bolelo ma to,ale moj drobec mi bol dolezitejsi, dalsia vec bola,ze pri odchode z nemocnice kde baby dostane alrm na nohu koli unosu, podla cisla ho pro odchode daju dole., neodvazili maleho co sa malo,aby sa to mohlo potom porovnat, kolko pribralo v nemocnici, to neurobili az ked prisli na kontrolu na dalsi den. jednoducho je to na dlhe rozpravanie aj moja kamoska by vedela o tom kecat ja som mala stastie na takych ludi pri porode, co ona nie.

jaja0110
22. aug 2007

Ahojte maminy, zajtra idem v UK na prvy ultrazvuk, neviete mi niekto povedat ako to prebieha? Myslim tym, tiez sa budem musiet prezliect do sukne v kabinke, alebo mozem prist aj v rifloch? 😕 (predpokladam ze ten UZV bude cez brucho, ale neviem isto)
A tak isto, robi sa ten UZV na koze alebo na normalnej posteli?? 😕 Dakujeeem!

ludik
22. aug 2007

Ahoj Jaja 🙂
Ja som sla normalne v nohaviciach a nedali mi ziadnu suknu a bolo tam take lehatko,ziadna koza.Lahla som si nan,trosku zosunula nohavice pod brusko a ta sestricka alebo midwife mi dala na brusko taky gel a pozrela babo 😉 Bolo to krasne,mala sa hybala,ale ja som nic necitila 😅 Bude super uvidis,svoje malinke drzim palce.Ja na moj prvy ultrazvuk nikdy nezabudnem 😵 a dostali sme 2 fotky,tusim za 3 alebo 5 libier 😉

bybi
22. aug 2007

Ahoj jaja. U nas tak isto, tiez v nohaviciach a uzv cez brucho. A fotky sme dostali tiez, ale my sme za ne neplatili nic 🙂 Je to krasny zazitok, tak si to uzi 🙂

jaja0110
22. aug 2007

Dakujeeem, zajtra dam potom vediet. V pozvanke pisali ze si mozem kupit fotku za 3 libry, tak dufam ze mozem kupit viac ako jednu... 🙂

madula
24. aug 2007

ahoj jaja
za ultrazvukovu foto sa neplati, aspon ja som neplatila
Na prvom ultrazvuku mi dala tri foto, a druhy robia v 20-tom tyzdni, to nam dala pat fotiek a ani vtedy sme neplatili

jaja0110
26. aug 2007

Ajojte, tak uz mam za sebou to prve sono v UK, mame to oficialne potvrdene, cakame twins-dnojvajecne. 🙂 Bolo to velmi mile, drobce kopali od dusu, aj sa tak srandovne kotulali. Len podla datumu som mala byt v 13TT, podla sona som bola len 10TT+6! Drobce mali 42mm. Dali nam tri fotky, za kazdu sme platili 3 libry, ale to neva... Teraz som uz na Slovensku a tu budem mat ten UZV na Downov syndrom... V anglicku som znova objednana na sono ked budem v 16TT, ze pri dvojickach sa UZV robi castejsie, aby sa pozorovalo ako rastu... 😀

ludik
28. aug 2007

jeeej jaji tak to je super Blahozelam a drzim vam trom palceky.Takze navstevujes lekara aj tu aj na Slovensku a to mozes?si poistena v oboch krajinach,alebo ako to je?

jaja0110
29. aug 2007

Ahojky, dakujem. 🙂
Mam aj tu na slovensku svojho gynekologa, ale poistenie si doma neplatim, takze vsetky vysetrenia a sona si hradim sama.
Pytala som sa na Odbore socialnych veci a rodiny ci by som mala narok na ten porodny prispevok keby som rodila doma, tak ze len v pripade, ak by som si platila zdravotnu poistku nepretrzitych 12 mesiacov na slovensku pred narodenim dietata. Co si ja neplatim, takze nemam narok na ziadny prispevok, to znamena ze budem rodit v UK. Dokonca by som si doma musela za porod zaplatit 30 tisic korun.
No...nic moc.

Ale pocula som, ze aj v UK je nejaky porodny prispevok, okolo 500 libier, kamoska ho dostala, bola odrodit v UK. Neviete kde sa to vybavuje? (lebo ja uz na nu nemam kontakt) ale bolo by to zaujimave zistit.

Neviete niekdo??

vilkakatka
29. aug 2007

Ahoj Jaja, ja len tolinko, ked porodis v UK, ci na SVK a babatka budu slovenski obcania s trvalym bydliskom na SVK, tak mas pravo na ten jednorazovy prispevok po porode...
Len je nan treba trosku vybavovat (akurat to maju za sebou Soska a Zuzula, ktore boli na SVK na dovolenke)...treba na to slovensky rodny list, potvrdenie od slov. gynekologa, ze to je vase prve baby a potvrdenie od slov. detskej lekarky...nas to tiez caka vybavovat...je to trosku byrokracie a treba si to poriadne obehat, ale viem, ze narok na to mame 😎

madula
29. aug 2007

Na tych 500libier ma narok kazda matka , ktora porodi v UK. Vybavuje sa to tak, ze tam kde byvas pojdes na socialku a vypytas si tlacivo na Maternity grand, je to take oranzove. A ked si ti narodi dieta to vyplnis, poslednu stranu ti potvrdi doktor alebo midwife, ktora bude k tebe chodit po porode a to vyplnene tlacivo zanesies naspat na ten urad odkial si si ho vyzdvihla. Mne do tyzdna prisli peniaze.

bybi
29. aug 2007

jaja super, az teraz som si to precitala.

madula a ako sa tu vola socialny urad. Nenapada ma, ktore by to v nasom mestecku mohlo byt 😅 Ale dobre vediet, ze na to mame narok, ja si to urcite pojdem vybavit 🙂

madula
29. aug 2007

Social fund a vybavte si to hned po narodeni, lebo do veku troch mesiacov dietata to treba vybavit. potom to uz nedaju.

bybi
29. aug 2007

Teraz som to hladala aj na nete, forma sa da ziskat aj v jobcentre plus. Ale sa tam pise, ze mas na to narok, len ked beres nejake benefity ako income support, alebo tak. Ja zatial neberiem okrem materskej nic. Ty hej?

bybi
29. aug 2007

http://www.jobcentreplus.gov.uk/JCP/Customers/W...

forma sa tam da stiahnut, mozes prosim ta pozriet, ci je to to iste? Dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre