Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

etnicka
21. feb 2009

wild horses - dakujem 🙂 budeme rodit bud doma, alebo na midwife-led unit v Chorley, pozerali sme si statistiky a vyzeraju najlepsie, svokra tam volala a vraj by tam hned sla sama 😀 Maju tam len okolo 290 porodov za rok, takze pohodicka 🙂

lienocka, tak to je super, ze si mala pekny porod. Na to, ze to bolo v Ruzinove, to je uplna parada. Moja svagrina tam rodila s epiduralom a zazmluvnenym doktorom, presne tak, ako by som to ja nikdy nechcela. Ale kazdemu vyhovuje nieco ine 😉 Mne sa prave na Topolcanoch nepacilo to, ze mi pripadalo, ze sice maju vanu, ale inak o prirodzenych porodoch asi ani nepoculi.

peppapig
21. feb 2009

Ahojky, etnicka moc drzim pesti, at se vam vsechno povede!!! Ja jsem taky chvilku premyslela, ze bych mozna sla rodit do CR, ale jak ctu udelala jsem asi dobre, ze jsem rodila v UK. Nekterym pridavkum o pristupu v cz sk porodnicich se nestacim divit, je to hrozne jak za nektere postupy se musi priplacet, az mi to na rozum nejde. Taky jsem chtela rodit do vody, ale vsechny bazenky byly busy, tak nakonec jsem Miaska privedla na svet na posteli v sede. Jak vubec deti na sk meri 😨 ? Mala byla jen vazena.

munu
23. feb 2009

halo halo
uz tu nikto nepise do tejto temy? 😖

magisa
23. feb 2009

ahoj munu,
ja vas teda porad ctu, jen malo prispivam...
Nejak tu chybi majka....ze by to uz holka mela za sebou???
A jak se citis ty???Uz jsi sbalena do porodky???Doufam, ze mi pak poradis, co vsechno si mam vzit sebou...Moje midwife rikala, ze vsechno, tak nevim jestli si mam pripravit lodni kufr 😠 😀

eviska83
23. feb 2009

ahojky,
kde je majka?
magisa- nedala ti midwife zoznam co si mas zobrat so sebou?ja mam zbalene 2 prirucne kufre.

magisa
23. feb 2009

eviska83 - zrovna ve ctvrtek jsem mela appoitment, tak jsem se na to ptala. Rekla mi, ze se vsechno vcas dozvim 😅
A ty mas vse sbalene ve 2 prirucnich???No mozna i proto, ze cekas dvojcatka,ne??? 😀

eviska83
23. feb 2009

magisa- mne dali na zaciatku tehu knihu pregnancy book a ktomu letaciky z nemocky a tam je to vsetko pekne popisane.
ale asi v skratke:pyzama 2-3,jedno stare na porod
papuce,zupan
kojenecke podprsienky
vlozky do podriry+ vlozky
hyg.potreby pre teba
sacky na spinave pradlo
ponozky,gate
rucniky(doporucuju tmavej farby)
face cloth
pre babetko: plienky cca 1 balik
baby bath
vatove tamponiky
oblecenie pre miminko
rucniky
wipesy
Uz ma nic nenapada,ja som mala ale 2 prirucne aj pri prvom,ono sa to nezda ale ono je toho dost a skoro kazda tam mala po 2 tasky .niektore dokonca mali velky kufor

munu
23. feb 2009

magisa - ja sa citim v pohodke, poslala som ti do IP zoznam, co si mam zobrat so sebou 😉
ja sa citim zatial v pohode.. spadnute brusko mam uz druhy tyzden aj som mala dost silny vytok minuly tyzden, myslim v sobotu to bolo, bol to husty hlien ako lepidlo a takej maslovej farby, len nebol s primesou krvi, tak to asi zatka este nebola.. alebo bola, ale nevysla este cela.. tak uvidime.. uz je to aj tak jedno, cakam kazdym dnom, semtam ma pobolieva podbrusko, ale hned aj prejde, tak to sa asi telo pripravuje uz pomalicky na porod.. len kedy k nemu dojde, to je este otazne.. no uvidime... 🙂 ak by som uz utekala do porodnice, tak vam napisem, ze uz odchadzam, oki? 😉

magisa
23. feb 2009

holky diky za ty seznamy....tak ja jeste 4 dny odchodim do prace a v nedeli mi zacina oficialne materska.. 🙂
tak pak se dam do prani pro mimi a baleni do porodky, at to mam uz pekne pripravene. Dneska jsem byla jeste na ultrazvuku, me midwife se nejak nepozdavalo velikost briska /mam ten dojem ze munu psala, ze ma taky o 1 cm vetsi nez by mela mit/, tak to vypada, ze budeme mit vetsi mimi, nebo taky muze prijit o hodne driv nez mam termin...
Munu urcite dej vedet, kdyby to na tebe prislo, at te muzu na dalku podporovat 😉

etnicka
23. feb 2009

Ahojte, tak dnes sme sa boli pozriet v porodnici a mam z toho vyborny pocit, s tym, co som zazila na Slovensku, sa to ani neda porovnat. Akurat sestonedelie maju trochu chudobne, ale zase po 6 hodinach po porode mozem ist domov, ak budem chciet 🙂
peppapig - babatka vacsinou hned po narodeni (na SK) daju na vahu a meraju centimetrom jeho dlzku, ale tak, ze ho polozia na tvrdu podlozku a natiahnu ho do dlzky 😖

peppapig
23. feb 2009

etnicka, jsem moc rada, ze navsteva porodnice splnila tve ocekavani 🙂 ja taky musim rict, ze poporodni pokoj byl dost ''nemocnicni'' a chudobny, ale nebyla jsem tam ani 24 hodin.
K tomu mereni, prijde mi to zbytecne chudacky trapit, vaha je dulezita, ale ty cm stejne je to jeden cm tam a druhy sem, je to zbytecne, ne?!
Drzim palecky vsem nastavajicim maminkam pred porodem i v baleni tasek (hlavne si vezmete aspon 4 sleepsuits+4 bodicka, hodne miminek ublinkava par hodin plodovou vodu, tak at jemate krasne cistoucke)

munu
24. feb 2009

magisa - neboj, urcite dam vediet, vy babulky na tejto stranke budete prve, komu napisem, ze mam nejake bolesti a ze to je uz naozaj a ideme do porodnice pre nase babo 🙂 zatial sa citim fajn a na porod sa necitim..
ano, ja som pisala, ze mam o 1cm stale vacsie babo.. ale ja si skor myslim, ze to bude vacsie babo, lebo my s manzelom sme obaja vysoki, tak asi preto..

peppapig - diky, to je ozaj dobry napad, vziat viac bodiciek pre male munu aj pyzamka 🙂

ale ja by som rada vedela dlzku babatka pri narodeni.. ja viem, ze je to centimeter hore-dole, ale celkom by ma zaujimalo ake je velke a nepripada mi to ako trapenie, ved to je rychlo, len mu prakticky narovnaju nozku ked lezi a hotovo..no neviem

eviska83
24. feb 2009

etnicka- som rada ,ze si spokojna .takze ako si sa rozhodla? doma alebo na midwifery unit?ja som velmi tuzila rodit na midwifery unit ale kedze porod vyvolavali nebolo to mozne a teraz to uz vobec nie.
nasho drobca hned po porode nemerali ,az pri prvom kupani.Domov mozes ist velmi rychlo ,ale nieje to pravidlo.My sme boli v nemocke 3 dni,pretoze mali sa nevedel dobre prisat,(maly jazycek)

majka88
24. feb 2009

Ahojte maminy dlhsie som tu nebola...ale ste sa poriadne rozpisali...no tak nam od rana odteka plodova voda...boli sme v nemocnici kde nam to potvrdili....urobili testy...zatial nemame kontrakcie tak nas poslali domov...ale ak do rana nebudu tak o 8 rano nastupujeme zajtra do porodnice a musia vyvolavat bo do 40 hodin musi po odteceni von...juchuuuuuuuuuuuuuuu sa tesime...takze nabuduce uz vam poslem aj fotecku sarah......a co mate nove vy ste cele?
nestihala som vsetko citat tak az teraz idem kuk....

majka88
24. feb 2009

No docitala som a som rada ze ste sa o mna strachovali...a ja som mala daco z netom stale sa mi neukazovalo ze niekto odpisal...a vidite vy ste odpisovali a mne to net neukazoval....ale dufam ze uz je vsetko v poriadku...munu zijes?
No tak ako vidite ja hej ale dnes sa citime strasne zvlastne tak uvidime .... voda nam tecie a tecie....

Adoracion ahoj....ako sa ma Hani poslucha?????

Pojdeme rodit do vody ak teda budu volne vane...ale midwife dnes povedala ze to nie je take popularne tak si mysli ze to vide na nas....ale hlavne aby bola malinka zdravucka...

a co ziadne prirastky ??????
🙂

majka88
24. feb 2009

zuzka a ty ako????? 🙂

mam tu vela zameskaneho.... a zase od zajtra trosku budem mat ked pojdem do tej nemocnice....ale hadam my to odpustite maminy 😵

leoninka
24. feb 2009

majka88: to nepochopím, ako ťa mohli poslať domov s odtečenou vodu .. síce veľa žien má predsudky voči pôrodniciam na slovensku, ale toto by sa u nás nemohlo stať .. neviem, či už niekedy počuli o predpadnutom pupočníku priodtečenej vode ..

majka88
24. feb 2009

leoninka...no tu v birme to tak chodi aj som teda pocula od bab ktore rodili v uk ze ak nemas kontrakcie ides domov...ale urobia ti vysetrenia ci si ok a kedy je cas prist do nemocky...tak ako mne...zajtra rano musim nastupit a do polnoci musi byt babatko vonku...potom uz je velke riziko infekcie....v kazdej nemocnici v UK je to inak...

munu
24. feb 2009

majkaaaaaaaaaaa ahooooj 😀
no konecne si sa ozvala
tak super, drzim ti vsetky palceky aj na nohach
potom sa ozvi ako sa mate a hlavne sa drzte nech ste obe zdravucke 🙂 ja som este stale kinderko, tak uz to nejako dotiahneme do konca, kde nas caka sladka odmena 🙂
super, tak ti prajem vsetko len to najlepsie... budem na teba mysliet... strasne sa tesim s tebou... 😀 😀 😀

munu
24. feb 2009

hej, tak je ako hovoris majka.. aj moja midwife hovorila, ze ak mi praskne plodova voda, tak sa mam dostavit na kontrolu a confirmation a potom pojdem domov a ked budem mat kontrakcie tak kazdych 5 minut, tak ze mam prist na porod.. netreba sa stresovat.. hlavne teraz nepocuvaj nikoho a bud kludna.. oni vedia co robia 😉
juuuj ale sa tesim s tebou
😀 drzim palce este raz... 😅

majka88
24. feb 2009

ja sa uz nestresujem munu...spravili mi testy urcili kolko je 40 hodin od odtecenia...a vyratali ze musim byt na izbe rano o 8 teda ak sa dovtedy nedostavia kontrakcie....presli sme vsetkymi testami...takze asi vedia co robia....takze zachvilku to budeme mat za sebou...
a co ty munu ako sa citis? nebudes ma nasledovat? pozerala som fotecky...ake mas malicke brusko oproti mojemu mega bruchu....na termine sa nic nezemnilo????

munu
24. feb 2009

nie, na termine sa nic nezmenilo, teraz uz termin ani nezmenia, ak je brusko trosku vacsie,tak to moze znamenat len vacsie babo alebo viac plodovej vody.. tak uvidime..
ja sa citim super, zatial ziadne priznaky bliziaceho sa porodu.. sice ma semtam pobolieva v podbrusku, ale to len niekedy a slabo, takze asi si este pockame.. asi to bude predsa len marcoviatko.. vo stvrtok idem na poradnu, tak budem vediet co je nove.. ale brusko mam uz spadnute dole vyse tyzdna..
tak to moze byt hocikedy
no ty uz mas maximalne zajtra babo pri sebe, takze uz budes urcite prva predo mnou.. takze nasledovat ta budem 😀 len neviem kedy 😖

majka88
24. feb 2009

no hej uz sa moc na nu tesim...viem ze ze uz dnes alebo zajtra bude s nami...i ked to stale vyzera ze az zajtra...bo sme si aj horucu sprchu dali a zatial nic...ani naznak kontrakci....len nas bolia krize a brusko ako pri menstruacii....ale tesime sa...tatino obvolal z nemocnice pol sveta a to som este ani nerodila...tak si ho neviem predstavit zajtra.... 🙂 😵
no ja som mala brusko padnute velmi dlho hadam aj mesiac...vsetky priznaky...ved nam odtiekla 4 x hlienova zatka...asi 5 x sme boli v nemocnici a vzdy poplach...ale dnes je to naozaj plodova voda a zajtra by uz mala byt s nami...presne na vypocitany termin..... 😵

a co eviska a magisa? ako babatka posluchaju v brusku?

munu
24. feb 2009

len na nas nezabudni potom, aj ked viem, ze samozrejme bude prva rodina a pribuzni...
ale aj my chceme vidiet maleho drobceka co najskor 😀
ved ak ta bolia krize aj brusko, tak to ti uz zacinaju kontrakcie.. uz len sleduj, ako sa budu stupnovat a skracovat intervaly 🙂 juuuj, ako ti je dobre, ze uz budes mat drobceka pri sebe 🙂

majka88
24. feb 2009

no jasne ako len bude mozne a dostanem sa k netu tak napisem a poslem fotecku 🙂 uz sa moc tesimeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

munu
24. feb 2009

drzim palceky majka 🙂

majka88
24. feb 2009

dakujem...idem si troska pobuvat bo som nejaka unavena...este sa ozvem ak ma skor nechytia kontrakcie.... 😵

munu
24. feb 2009

majka, ak tu nahodou este stale si, alebo budes moct, prosim napis mi ako vyzerala zatka ked ti odchadzala...
ci bola aj s primesou krvi, alebo len nejaky hlien.. lebo mne odchadzal uz pred dvoma dnami hlien taky husty a lepkavy ako sopel s prepacenim a bol maslovej farby aj miestami priezracny.. tak neviem ci to bola cast zatky.. prosim napis mi este toto, ak budes moct.. diky moc 🙂 a drz sa

majka88
24. feb 2009

no bol to hlien farby do hneda s primesou krvi prvy krat.....a potom odchadzal ten hlien len hnedastej farby ....podla toho co pises to bola zatka....bola si u midwife?

munu
24. feb 2009

ku midwife idem vo stvrtok na poradnu o 16.45 poobede.. a hovorila som jej o tom po telefone, tak len mam sledovat, ak by ma pobolievalo brusko v 5-minutovych intervaloch, tak mam prist do nemocnice.. a predtym este nez pridem musim tam zavolat ze mam kontrakcie..
len tolko mi povedala.. ale zatial mi nic nieje a podla mna to nebola zatka, alebo po kuskoch odchadza, ale krv v nej nebola este.. takze asi je to este uzavrete vsetko..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre