Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadulka2000
24. nov 2009

bissau, drzim palce nech to vyjde ako mas v plane
neboj,... mne sa mala narodila 2 dni pred terminom - mozno ze dievcatka su "on time",.... co sice vieme podla bab tu, ze ani to nie je pravidlo 😀
tiez uz mam letenku pre maminku na januar,.... tesim sa moooc na nu 🙂

cathryn
24. nov 2009

slovakia...aj ja sa pipajam ku gratulaciam...mala je nadherna 🙂

kvietocek7
24. nov 2009

bissau-tiez sa mi mala narodila v case dokonca na vypocitany termin, takze dievcatka si myslim,ze su v poho nie su uponahlane len klud - a vsetko bude ako chces 😉

babenky taka technicka otazocka ohladom fotiek -kolko megapix fotky si ukladate sem do albumu? ja nie a nie tam dostat fotky a pred chvilou som zistila ze sa mi tam jedna nejak presmykla 😀 ani nevim ako lebo mi vzdy vyhodi,ze foto je vacsie ako 700 tak ako to vlastne je?

rimmel
24. nov 2009

ja tiez neviem..mne tiez niektore fotky nejde dat lebo su privelke... 😒

wild.horses
24. nov 2009

ahojte,
no vidim, ze sa to tu rozbehlo. vitam vsetky nove maminky a buduce maminky.
My sa trapime s ekzemom a zajtra ideme do nemocnice na klby. No, dufam, ze budu v pohode. Nejaky typ co dat na ekzemik?
vdaka.s.

wild.horses
24. nov 2009

...letim domov v januari, potom pride mama na tyzden aj volaco. Uz sa tesim na slovensky vzduch. Ten tyzden je pre mna najoptimalnejsia dlzka slov. dofci 😉
ozaj, tie co ste si vybavovali rodicovsky prispevok, mate nejake tipy,ktore dokumenty budem potrebovat z UK... napr. nejake vyjadrenie zamestnavatela, ze 3 mesiace nebudem poberat ziadny plat ani matersku a pod.?
budem vdacna za kazde info. no aj tak tam radsej budem volat, ked mi maly dovoli.

wild.horses
24. nov 2009

fuuha, slovakia, to je ale kocka vlasatucka 🙂 tak ako to ide? vsetko v pohodicke? drz sa.

saza007
24. nov 2009

slovakia - gratulujem k prichodu malej Mie! Drzte sa zenske 🙂

mircek
24. nov 2009

slovakia ako ta malinka potrapila a aka je krasna 🙂 teraz budte statoce,pekne papajte,sladko spinkajte a hlavne budte zdrave 😉 strasne sme vsetky zvedave na info...

kvietocek tiez si to myslim,nech mi niekam patri 😉

este 10 dni a letiiime 😀 😀 😀 za babyckou a ovonat Slovensku zem 😀 😀 😀

gaby0205
24. nov 2009

slovakia Mia je krasnucka 😉 gratulujem este raz a urcite nam napis ked budes mat volnu minutku 😀

gaby0205
24. nov 2009

babule tak toto si pozrite lebo je to strassne funny 😀 to babetko je cute 😀

https://www.youtube.com/watch?v=ikTxfIDYx6Q
newyorkgirl
24. nov 2009

babule ja fotky zmensujem na VGA sem to albumikov

kvietocek7
24. nov 2009

wild..-urcite budes potrebovat doklad o ukonceni materskej,teda ze uz nic nepoberas a to budes musiet dat pelozit+overit, no potom sa vyplni ziadost. Nie som si ista ci sa moze poberat RP ked pracujes, teda ak pracujes. Narok mas do 3 rokov dietka
inac ten ekzem to je dobra pliaga, vsak? ono zalezi aky je a z coho potom mozno natierat, teda ak je to samozrejme lokalne.

mircek - veru aspon nech neskor deticky vedia kde vlastne su lebo napr kym nema slovensky RL tak nie je ani brit a ani slovak tak a co potom? dobra blbost ze 😀 😀

loki01
24. nov 2009

slovakia: gratuluju, je uplne nadhernaaa 🙂 ...ja uz chci takyyyyyyyy 😀
peppapig: no a ty mas prosimte pro malou vyrizene ceske obcanstvi? jestli ano byla bys ochotna mi zhruba vysvetlit co a jak?

no a ja porad cekam, zitra mam prvni termin...a nic...jen me boli slachy a vazy... 😖

cathryn
24. nov 2009

tak dnes som mala appoitment s midwife...som myslela,ze ju priskrtim... 😠 cakala som pol hodiny,kym ma zavolala(a to som bola objednana posledna) a potom ma vytocila,ze mam cakat do dalsieho utorka na sweep...
jaaaaj,na nervy den...a to pocasie k tomu vobec nepomaha...
dufam,ze malinky sa trosicku umudri a nebude ma tak dlho trapit... 😝

rimmel
24. nov 2009

cathryn ty mas appoitment?? 😀 😀

ja vzdy ked som objednana k lekarovi aspon 20min cakam..su vzdy pozadu a busy ☹ ale uz som si zvykla 😀

peppapig
24. nov 2009

No a to si holky predstavte kdyby ty appointments neexistovaly, to by na nas asi nikdy neprisla rada 😅 Uzasny zdravotni system jojo

loki01...ja jsem ten cz rodny list male zacala vyrizovat az ted, pac driv mi to neprislo jako nutnost (pridavky ani materskou jsem nechtela), ale ted chci vyuzit toho zdravotniho pojisteni v CR (zdarma do 7 let) nebo mala ma kylu a spatne ji jdou nožky, takze to chci radeji resit tady v CR nez to resit pozde v UK. Zavolala jsem na ambasadu (cislo najdes na webu), pani mi rekla jake formulare si vytisknout, taky se zepta na par detajlu ohledne otce ditete a statusu, domluvis si schuzku. Jeste musis poslat detatka anglicky rodny list na overeni s apostilou. Sebou na ambasadu jsem brala pasy nas rodicu, rodny list muj, vyplnene formulare, RL overeny apostilou a pokud jste svoji tak jeste oddaci list, pokud nejste tatinek musi byt pritomen. Ted cakam az to male uznaji a poslou to postou na nasi adresu. Zitra budu volat vseobecne zdravotni, co a jak priste, kdyz ji budu registrovat, snad v tom nebude zadny hacek.

mircek
24. nov 2009

gaby 😀 😀 😀 uz som to videla,je to fakt super 😀 😀 😀

mircek
24. nov 2009

ozaj,dnes som robila langose,pozyvam.... 😀

rimmel
24. nov 2009

mnaam!!! langos ten by som si dala!!dlho som nemala.. my mame lokse s kackou, vymenis??? 😀

mircek
24. nov 2009

rimmel,ved ty si na skok,tak ideme pol na pol 😀 😀 😀

rimmel
24. nov 2009

😀 no dobre teda!

baby ja uz chcem vianocee!! muz mi "nedovoli" vyzdobit bytttt ze este je skoro 😠 😀 sa naserem a zajtra povylepujem vlocky na okna haha vy ste ako natom s vyzdobou tiez cakate?

wild.horses
24. nov 2009

kakaovy BB puding... date si? no nic neostalo, bolo to moje jedine jedlo dnes. maly sa zmenil na malu skrbajucu sa divu zver 😉

luciebx
24. nov 2009

holky rodila z vas nektera tu v anglii do vody?

slovakia13
24. nov 2009

ahoj
sme sa rozrastli 😉 vitam nove maminky a tehulky 🙂
este raz dakujem za gratulacie 😀 😵

par info:
mala mala 3010g (este raz vazili a opravili),49cm(merala som sama) narodila sa 14.38 v piatok 😵

porod:
vo stvrtok okolo 20.00 zacala odtekat voda,tak som voala midwaife.ona ma poslala do nemocky.kontrakcie boli kazdych 10min.v nemocke potvrdili ,ze je to plodovka ,ale chceli ma opat poslat domov s tym ,ze to bude na dlho koli 10.min kontrakciam.ja uz som bola dobre na nervy a domov som ist odmietla s tym ,ze byvam sama a proste sa bojim cakat do rana.
kontrakcie zacali menit intervaly a uz boli kazdych 5min,este som stihla z mobilu napisat na konika a zrazu z nicoho nic kontrakcia jedna za druhou a o 5.min nato tlaky......naco pribehli komplet vsetci ,ze nemozem tlacit ,lebo nie som otvorena.....okamzite ma prevazali do delivery room,kde dali gel na krcok aby sa otvoril a infuzku.po hodine otvorena na 3cm to bolo okolo 2v noci .....do 6rano mi stihli dat este 2infuzky-mali posilnit kontrakcie a nasledne otorit krcok.o 6rano robili kontrolu krcku a ja stale otvorena iba na 3cm,zacali zvazovat cisarsky(mala zacala stracat ozvy a hrozila roptura maternice)
nakoniec sa rozhodli ,ze daju este infuzku na kontrakcie o deviatej rano stale 3cm ,dalsia infuzka a konecne o 12 som sa otvorila na 6cm.....ja som moc netrpela lebo okamzite ako zacali pichat infuzky na kontrakcie ,tak pytali suhlas na epiduralku s cim som suhlasila a do narodenia malej dali este jednu.
o 13.00 som uz bola komplet otvorena a mohla som tlacit-to uz bola malina 😀 malinka isla von tvarovou castou ,tak mala trosku zdeformovanu hlavicku ,ale uz sa jej to upravilo.
midwaifes boli zlate malu mi zobrali ,az si odychnem a priniesli ju az na dalsi den.citila som sa strasne vycerpana ale super.
na dalsi den nastal problem s cikanim a dali hadicku a sacok na moc-nic moc.
hlavne je ,ze uz sme doma a zdrave 😉 🙂
sorry ,ze som sa tak rozpisala 🙂
danag
naozaj s tym blbym krckom to nie je jednoduche 😝 sesternica mala podobny problem a jej ,ako aj tebe robili cisarsky

slovakia13
24. nov 2009

dievcata ja by som tak strasne spala 😝 ,ale ked sa rozhodnem ,ze sa ulozim k malinkej, okamzite sa potvorka zobudi....

rimmel
24. nov 2009

wow mna to normlane rozplakalo.. 😔
super si to zvladla slovakia! 🙂

rimmel
24. nov 2009

ona bude spavat s tebou vo velkej posteli? 😝 my tak tiez spime lebo inak si pan johnny nezela 😀

slovakia13
24. nov 2009

mliecka mame vela a malinka sa okamzite krasne pricucla 🙂

wild.horses
24. nov 2009

skvele si to zvladla. ako sa citis teraz? stastna? aj dost unavena, vsak? a kojenie v pohode?
sranda, pre mna zase to tlacenie az taka malina nebola 😉 a ani zacat kojit 😉
zelam vela sil.
pa.s.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre