Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadulka2000
16. dec 2009

u nas na juhu 🙂, kent

rimmel
16. dec 2009

no to je nefeeer 😝 😀

loki01
16. dec 2009

Tak mam dneska konecne cas a energii popsat ten nas porod...
Takze 10/12 jsem se vzbudila, docela me bolelo bricho, ale po tech tydnech poslicku jsem si o tom nic nemyslela. Sla jsem na zachod a tam ze mne vypadl docela velky kus hlenove zatky..ta odchazela uz treti den, takze jsem si taky nic nemyslela. Moji rodice, kteri tu byli na navsteve ( uz jsme si mysleli, ze bude maly na svete a oni budou chovat) sli na koblizky do obchodu. Ja jsem se divala na telku, vstanu a mokro. Jdu na zachod. Hlenova voda bych to popsala. Znejistela jsem. Nebylo toho moc, ale malo taky ne. Sla jsem si pro sanitarni vlozku a potom zas a zas. Zadna hruza, ale na vytok nebo zatku se mi to zdalo moc. Bylo to ale docela hlenovite a hlavne ZELENE!
Rikam si, ajaj.. Zavolala jsem do porodnice, popsala situaci a oni at radsi prijdu, ze to vypada, ze to bude voda a zkazena. Rodice se mezitim vratili, tak jsem jim oznamila, ze jedeme rodit a zavolala Vladimirovi do prace at se na vsechno vyprdne a ze asi uz to prislo. Sla jsem do vany, dobalila tasku a mela jsem uz docela bolesti asi tak kazdych 5 min, opravdu neco uplne jineho nez menstruacni bolesti, ale pohoda, dalo se to udychat.
Prijeli jsme do porodnice a sli na prijem byla asi 13.00. Tam mi rekli, ze to je opravdu voda a ze budu muset na monitor. Srdicko jsme meli vyborne a najednou se zacali objevovat kontrakce po 5 minutach a rovnou 80, 100. Nechali me lezet na prijmu asi do 16.00, protoze se ten den proste kazdy rozhodl rodit. Kolem te 15.00 uz jsem mela docela slusne kontrakce a tak mi donesli rajcak, abych jim tam tam nervala. Taky me konecne zkontrolovali, otevrena na 3cm. Huraaaa. Porad jsem musela lezet coz me dost stvalo, protoze verim, ze kdybych se pohybovala, tak by mi bylo mnohem lip.
Kolem te 16.00 me teda prevezli( teda ja jsem to s radosti presla) na pokoj a tam jsme porad hekali..ani nevim jak casto byli kontrakce.
V 18.00 jsem uz rvala jak Tarzan a prestoze jsem chtela co nejprirodnejsi porod, zacala jsem uvazovat o epiduralu. V 18.10 bylo douvazovano a anesteziolog bezel na pokoj. Byl to mlady krasny kluk, jmenoval se Brandon a stal se mym hrdinou po zbytek porodu.
Kdyz me drzeli aby mi ten epi pichl, tak jsem nadherne poskrabala sveho draheho, ktery ale statecne mlcel🙂
Asi za 20min bylo po bolesti a ja byla v raji...hlavne mi porad nikdo nesebral ten rajcak, tak jsem si sem tam davala🙂
V 19.00 dalsi vysetreni a ja otevrena na 6cm. Postupuje to, huraaa. Dalsi vysetreni bude az v 23.00 a to uz bych mela byt na 10cm. Takze do tech jedenacti jsme si trochu pospavali, ja porad musela lezet na tech blbych monitorech. Kolem 23.00 me zase vysetrili a ja byla na 10cm. Osobne si myslim, ze jsem byla otevrena uz nejakou dobu a ze kdyby me zkontrolovali v 21.00 uz bysme mohli rodit.
Takze mi vypli epi a ze tak za hodku zacnem tlacit at vim kdy. Za hodku a pul prisli a ja uz mela docela bolesti a zacali jsme tlacit. Tlacila jsem jak o dusu a nic..
Zkouseli zjistit jak maly lezi a nemohli prijit na to, jestli je spravne nebo uplne naopak. Dalsi hodina tlaceni, ja unavena, bolava a porad NIC. Zavolali doktorku aby me vysetrila a z toho taky nebyla moudra. Pak me sundali z pasu ( ja uz zas rvala jak tygr) a ze mam capnout a tlacit tak. Jenomze ja uz z toho byla zmatena jak lesni vcela, kontrakce prichazeli nepravidelne a ja mela obrovske bolesti. Nechali me tlacit asi 2 a pul hodiny a ja uz opravdu nemohla.
Potom jsem slysela, ze rikaji ze ale opravdu tlacim jak muzu a ze znova zavolaji doktorku aby me vysetrila.
Pak uz je to docela zmatene, doktroka do me strcila celou ruku a ja rvala a rvala. Pak uz me vezli na sal, a tam ten muj anesteziolog uz chystal spinalku. Vladimira poslali prevlect, me dali zase rajcak nez mi mohli pichnout tu spinalku.
Pak jsem necitila nic Lada si teprve uvedomil, ze mi budou delat cisare a ptal se proc. Ja taky nevedela proc a bylo mi to docela jedno..Zacal mi klesat tlak, coz je pry normalni kvuli te michanici epi a spinalu, ja se trasla jak h... na palici a tocila se mi hlava.
No a pak me anesteziolog informoval🙂 Rekl, ze se malemu zacalo ztracet srdicko a proto ta rychlost a potrebovali spinalku, protoze epi by trvalo dalsich 20minut. Daval mi porad neco na ten tlak, asi tak 10 krat, porad mi padal. Lada se docela bal, protoze me takze nikdy nevidel..
Potom rika, ze miminko uz je venku a ticho. Lada me uklidnuje, ze to vidi trepat nozickama a za chvili zacina i brblat. No a pak konecne spustil. Misak se narodil 3.12 11/12/2009, mel 3720g a protoze tady miminka nemeri, tak jsem si ho zmerili az doma a ma 50cm.
Dali ho Ladovi a me sili, facovali a tak. Pak me prekulili na dalsi lehatko a nez me odvezli dali mi maleho do ruk. Ja ho moc nechtela, protoze jsem se bala, ze na to mam slabe ruce a ze spadne. Hned prestal rvat a koulel ocima a cucel na me. A ja na neho. Dovezli me do nejakeho zvlastniho pokoje pro pocisaraky a maly se mi hned prisal na prso. Huraaa, aspon kojeni nam (snad) pujde. Tam me nechali par hodin, Lada uz sel domu se vyspat a nas potom prevezli na pokoj.
Takze happy end.
No a na pokoji si taky nemuzu stezovat, sestricky skvele, opravdu jsem mela stesti na personal.
Takze diky vsem co to docetli az sem🙂

dadulka2000
16. dec 2009

Loki, vidim ze si si uzila svoje. ale mas to zdarne za sebou, teraz uz len sa zotav a uzi si drobceka. well done 😉

kvietocek7
16. dec 2009

loki -tak to ti fakt este raz gratulujem!uz len to ze si sa snazila tak dlho tlacit ti poviem vykon!ja som sa morila 40min ale uz po pol hodke som bola hotova.Pri citani tvojho pribehu si gratulujem a dakujem Bohu ze ma aj napriek bolestiam nenapadlo nechat si pichnut epi alebo dat si nejaky oblbovak>Myslim,ze by som tiez bola skoncila cisarskym. Ja nie som zastanca epiduraliek lebo to uz aj zo skusenosti nemusi dobre skoncit.
A s tym lezanim na posteli -tiez mi pravelmi pomohlo ze som hoci s infuzkou a monitorom mohla chodit, to bola pre mna velka pomoc(lebo som 4h pred zacatim porodu musela vybrat antibiotika, kedze mi bolo povedane ze mam infekciu streptokoka).
TAK ESTE RAZ SUPR MATE TO ZA SEBOU A TERAZ UZ LEN VELA MLIECKA 😉

eviska83
16. dec 2009

Loki- gratulujem- hlavne ze to uz mas za sebou 🙂 Zelam vela mliecka.

Ani ja niesom zastancom epi-ale mne velmi odporucili- hlavne kvoli tomu ze sa mohlo stat ze ked sa narodi prve babo tak druhe moze zmenit polohu priecne a to by my museli robit cisarak -tak aby sme boli ready-a koniec koncou som aj rada ze som ju mala- nemala som ziadne bolesti -ani kontrakcie som necitila -takze oni vraveli kedy mam tlacit.Ale ja som mala kratky porod- od prvych kontrakcii o 10.00 - epi pichli o 11.00 a deti boli na svete o 12.15 a 12.30.Ale aj tak museli pomahat vacuom. 😒
Akosi nestiham citat- drobci zacinaju byt velmi akcny- lezu vsade . 😵

newyorkgirl
17. dec 2009

loki tak to si mala teda porod ze tlacit 2,5hodiny... a ako nevedia ludia polohu babatka zistit, co v tych nemockach nemaju ultrazvuky pane boze? 😲 mne povedali ze pri epi sa vraj da aj tlacit, tak ja ju isto chcem po mojom prvom hruuuza porode a dufam ze mi ju nevypnu pred koncom potom 😀

nam dneska dosiel novy vianocny stromcek a je uzasny, taky veeelky siroky obor, to aby sa nam vsetky darceky vosli, tak sme ho cely den skladali pomaly, tolko vetviciek tam bolo az hruza, zajtra este sviecky a ide sa dopekat zameskane 😀 konecne mam po skole tak sa ide na to, koledy, pecenie, chystanie a tak.... 😎

slovakia13
17. dec 2009

ahoj loki
este raz velke GRATULACVIE 😉 😵 😵
super si to zvladla,ja som tiez bola na monitoroch od tej 1 v noci az pokial sa mala narodila do 14.30 a musela som lezat.
...mne pichli az 2epi a to som povodne vobec nechcela 😀 😵 podobne ako ty... 😉
hlavne ,ze si v poriadku a hod foto maleho 🙂

dadulka2000
17. dec 2009

Ahojte babulky
hlasim sa posledny den z prace - ach jaj, bude mi to chybat a bude mi aj smutno, ale na 1 rok budem mat o zabavu postarane a potom sa vratim spat - opat na part time. 🙂
napiekla som 2 torty a aj z vianocnych kolacikov som zobrala, nech opacia anglani aj nieco ine ako sisky 🙂 🙂
este mame po praci aj vianocny vecierok, tak to bude dllllhy den, ale tesim sa

my sme postavili minuly vikend stromcek koli malej - krasne ju to bavilo ozdobovat,.... zlata bola.

newyorkgirl
17. dec 2009

dadulka, tak si to uzi 😉 no nas strom stoji ale zatial je tam len tinsel a sviecky sa chystam to mi cely den zabere, taky je velky 😀

rimmel
17. dec 2009

halsim ze uz aj tu snezi a akurat sme tu mali total krupobitie! 😵 😵

newyorkgirl
17. dec 2009

aj my sme mali krupy aj sniezik, cely den sa to tu tak nahana, ale nic z toho nebude aj tak nemrzne 😒 ja som ako sofer aj rada 😀

loki01
17. dec 2009

newyorkgirl:jsou to debilove no..asi si mysleli ze si vymyslim a tlacit se mi nechce 😀
slovakia; nejak mi to nejde nahrat, budu to muset nejak zmensit

mzuzka
17. dec 2009

fu loki, dole klobukom, este sa i ja pridavam ku gratulacii a po tvojej a slovakiinej skusenosti, pomaly aj zacinam byt rada, ze mam planovany cisarsky, hoci som strasne tuzila rodit do vody. ☹

hathor1231
17. dec 2009

loki,gratulujem 😉

BABY,DAJTE MI RADUUU- HV MI POVEDALA ZE MAM DAT MALEJ PRVYCH PAR LYZICIEK SOLIDU 😵 TAK DAJTE RADY,CO JEJ MAM DAT? u nas sa zacina s mrkvckou. skusali ste tie HIPP? ja nemam sajny 🤐

rimmel
17. dec 2009

hathor ak vam pribera ok tak nezacinaj az do 6mesiaca! brusko este neni pripravene 😉 a urcite by som tie gebuziny nekupovala , normalne uvar mrkvicku a nasledne ju rozmixuj mixerom, mozes pridat materske mliecko ci umele ak nekojis ci prevarenu vodu aby to bolo redsie ak chces no nemusis...ale vazne..az od 6m 😉

rimmel
17. dec 2009

inak ja si pamatam uplne prvu vec co maly uchutnal bol banan 😝

rimmel
17. dec 2009

inak hathor kukala som si fotky a to hnede postelne pradlo mal aj moj muz ked sme sa spoznali 😀 a stale mo mame 🙂

hathor1231
17. dec 2009

rimm,aj toto je jeho ked sme sa este nespoznali a som mu hovorila,ze je ako pre stareho mladenca 😀
praveze nepribera a po papani sa mi zda stale hladna,mliecka mame viac nez dost. skusim,ved ak nie,tak pockame. kto mu dal banan?

rimmel
17. dec 2009

no ja som mu dala banan! 😀 chutilo mu 🙂 no tak teda ked nepribera tak asi musis zacat s prikrmom...daj mrkvicku ta je sladka a chutna 🙂

ps mojmu to kupila mama 😀

hathor1231
17. dec 2009

asi vedela preco 😀 😀 😀

dadulka2000
17. dec 2009

kocky - idem sa vam pochvalit, pred chvilkou sa okolo mna zhrklo asi 50 ludi z prace a dali mi plnu hrbu darcekov pre babatko a aj mna. su uzasni, zazelali mi vsetko naj a ze sa tesia ked sa opat vratim, no nie su skveli? budu mi chybat,.... a ked si vezmete ze som tu cudzinka tak je to uplne super.
o chvilu ideme na vianocnu party,.....
drzte sa,... ozvem sa zajtra z domu - uz z dovolenky

dadulka2000
17. dec 2009

ja som zacinala s baby rice - a potom som spravila chybu, ze som dala banan, jablcko, hrusku, atd .... vsetko sladke a fajne. mala mi potom ani za svet nechcela zeleninu - vsetko vypluvala von 😀

kvietocek7
17. dec 2009

hathor-no ja by som sa tiez pridala k rimm lebo pokial este dojcite asi lepsie viac prikladat ako sa ponahlat s prikrmom. No a velka pravda ze tie vsetky kupovane veci su sice fajn ale myslim,ze to je este fakt dost skoro podat pre baby-skor uprednostnujem doma pripravene bez konzervantov.Ono lepsie nieco o tom vsetko precitat-je to samostatna kapitola- skor ako zacnete, lebo opat HV radia niekedy vselijako. Prikrm je nieco absolutne nove pre deticky a niekedy stacia 2-3lyzicky pre baby a uz to byva vykon 🙂
Nasa mala ako prve tiez mrkvicku s materskym mlieckom, ale to mala 6 ukonceny mes a doteraz som spokojna ze sme tak zacali. So stravou nemavame problemy.
Ale inac good luck do privych papkaniciek 😉

wild.horses
17. dec 2009

loki...klobuk dole.

rimmel
17. dec 2009

no ja som zacala bananom ale to iba jeden den na ochutnanie 😀 a potom mrkvicka a jablcko a proste som s ovocim necakala a problemy s papanim vobec nemame, maly basti vsetko 😵

hathor1231
17. dec 2009

ja fakt neviem, ked ju uz ocividne nebavi cici. a ked ju prikladam castejsie tak len nacuca predne mlieko a to je viac na skodu ako na osoh.
kupila som organik mrkvicku,tak uvidim,ako zajtra... tiez som chcela este pockat,ale uz je to dost hruza s tym kojenim...

daduuuus,akurat som pozerala na tu kasicku. to si kupila prasok?
super,ze mas takych kolegov,mne sa do prace nechce 😝

rimmel
17. dec 2009

hathor a aky je problem s tym kojenim? a nemyslis si ze ona si vycuca iba predne mliecko, uz je starsia a dokaze silnejsie sat a tebe sa moze zdat ze koji kratko no ona uz moze mat co potrebuje 😉 kebyze je hladna, na cece ti ostava nonstop 😀 ja som kukoncu tiez videla ze maly chce viac papat, viac som kojila, no nevadilo mi to, da sa to vydrzat, kojim stale aj 15krat denne vratane noci 😝 😀 😀

peppapig
17. dec 2009

loki, teda ty sis uzila holka, hlavne, ze uz mas maleho u sebe, well done!!! 🙂

dadulka, mas to ale super kolegy v praci, musim byt hrooozne happy 🙂

hathor, ja jsem udelala uplne stejnou chybu jak dadulka, zacala jsem s baby rice a pak ovocne mixovacky, pak mi mala nechtela papat zeleninove. Pokud budes davat rice tak najdi nesladkou. Banan jsem davala jen obcas nebo M mela z neho zacpu. Pokud si nevis rady s receptikama sup do knihkupectvi, budes prekvapena kolik najdes jednoduche literatury na tohle tema.

kvietocek7
17. dec 2009

hathor -presne presne da sa to vydrzat ako hovori rimm
Aj tak by to bol riadny sok davat prikrmy kedze stale a stale sa odporuca neprestava popritom dojcit.Osobne si myslim,ze Nikolke aj tak najviac chuti MM a pokial dovolis aj dlho bude 😅 a uvidis ze sa to vyplati-najma ak deticky ochoreju najviac teraz cez zimu. MM je stale best> Ak aj otravne treba este vydrzat-my sme tiez papali a aj teraz papame podobneaj 20x vratane noci 😝 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre