Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadulka2000
2. jan 2010

NYG, aj ja idem do tesca zbehnut,.... treba vyuzit nejake kupony co prisli na plienky (platne do 3.1.), a aj chladnicka ziva prazdnotou.
posli nejake kokosky cez pc aj mne 😀 (napchaj do disketovej mechaniky), kolko si pribrala ak sa mozem spytat? ja mam uz +21kg,.... kopec srandy. 😝

catherine2505
2. jan 2010

new a kvietocek,vobec sa nemusite bat ako to vase baby zvladnu aj ked este nevedia po anglicky.Oni sa velmi rychlo otukaju a ak nie tak im ucitelky pomozu,aspon u nas to tak fungovalo.Moj maly mal tiez len 3roky ked zacinal zo skolkou tu v UK a zvladol to,podotykam ze pred tym nebol ochotny zostat s nikym ani s vlastnym otcom OSAMOTE,tie nase ucky mu velmi pomahali,takze hlavy hore 😀 😉

mumo
2. jan 2010

ahojte som tu nova ale chcela by som nejake informacie o porode v anglicku.ja mam uz 15 rocneho syna takze mam trochu obavy .teraz zijeme v anglii a vobec som nepocitala ze budem este tehotna. 😲

newyorkgirl
2. jan 2010

dadulka ja citam ze ANGIIIINA sa na nu nalepi,ale mozno aj to 😀 no kokosky moji lubia veru ja zas tie vanilkove rozteky, nemam vahu, tak neviem, ja som prave schudla, ale teraz som to dobehla cez sviatky to tie kolaciky 😝 pri prvej som pribrala 18kg a rozhodne si to nechcem zopakovat, tazko sa mi to potom zhadzovalo, zislo mi len 8-9 kilo po porode a ostatne drzali a drzali a som to stale nebola ja... potom som drzala mesiac devatdesiatdnovu dietu, ked mala Nika rok a pol a to som zhodila pekne 6,5 kila a to mi stacilo uz som bola so sebou spokojna.... teraz sa zaokruhlujem tak to neriesim, ale rozhodne nemam healthy diet 😝 nieze by som jedla iba nezdrave alebo vela, ale doprajem si ak mam chut na par kociek cokoladky, ci hrst chipsikov 😀 ale dufam ze po vianociach uz teraz to CUT OFF 😅

loki01
2. jan 2010

slovakia: my mame tento carrier a jsme spokojeni, opravdu za ty penize stoji tak se zkus mrknout na ebay jestli ho treba taky neprodavaji. http://www.mothercare.com/BabyBj%f6rn-baby-carr...

mihouk: a to jako opravdu ze kdyz ma zelene hovinka tak ma hlad? Muj par dni mel a pritom pribiral..me midwife rikala, ze to je kvuli tomu co jis. treba curry nebo chilli nebo cokoli co mu moc nejede. Ale pry se tim nemam vzrusovat kdyz to neni porad.
Jinak ja jdu mojeho zvazit v pondeli jinak uz mi ho nikdo nezvazi.
Jo a chtela jsem se zeptat, mam rektalni rourku a jestli ji nekdy budu muset pouzit myslite ze ji muzu namocit do lubrikacniho gelu?

newyorkgirl
2. jan 2010

slovakia, inak fakt v tom TK maxx nic nikde... hrozne vybrakovane, ako ja tam casto nechodim, ale asi mali aj oni sale nejaky, lebo sa mi to nezda, tie satky tam dlho svietili, este som pozerala ze je podobne MOBY WRAP na nete... ja vzdy okukam ebay, amazon, argos a take veci, da sa tym usetrit kopec penazi...

mumo, neboj sa zvladnes, ved je to krasne po 15 rokoch si to znova vyskusat 😵

newyorkgirl
3. jan 2010

peknu nedelu zelame, tu nikde nikto, tak si asi uzivate vsetky 😀 no nic vcera som sa neodhodlala ist von cez den, tak dneska nas to caka, idem sa dokpat 😀 😀 😀

dadulka2000
3. jan 2010

ahojte
u nas dosnezilo, roztopilo a teraz svieti slniecko
o 15.00 idem do kina na: "Did you hear about the Morgans?", boli ste na tom niekto? taky vycistovac hlavy 😅
NYG, peknu prechadzku prajem 😉

newyorkgirl
3. jan 2010

dadulka posli aj k nam slnko nech roztopi, sak to mne sa nechce po tom snehu lade... tych morganov som rozmyslala ze pozriem na nete, my do kina nemame ako kedze nemame co s dietatom, ale pozerame cez net dost filmov a serialov...

dadulka2000
3. jan 2010

NYG, ja idem s kamoskou do kina,.... daddy si bude strazit dieta, ked sa zobudi z poobedneho spanku 🙂
po lade by som ani ja nikam nesla,... bojim sa necakanych padov v tomto gulatom stave 😅

mihouk
3. jan 2010

loki o tom zelenom kaki mi hovorila hathor a nasla som to aj na nete. ked babo pije iba to predne vodnate mlieko, tak ma zelene a funguje to, lebo som si dala pozor na krpca ako papa a krmila som ho iba z jedneho cici do vyprazdnenia, aby mal aj to tucne mliecko a kaki malo hned lepsiu farbu.

dadulka, kino???? to co je??? ako ti zavidim, ale onedlho sa pridas k nam do klubu.....

loki01
3. jan 2010

mihouk: ahaa, no tak kdyz o tom tak premyslim tak on to mel kdyz se prisal tak na 5 minut a mel dost. zkusim to prozkoumat 😀

mzuzka
3. jan 2010

ahojte, super ze to tu funguje ako poradna. mne dnes odleteli svokrovci, tak mam na tyzden o zabavu postarane. mozem upratovat a upratovat 😀

potom pranie vybavy po troche a zehlenie..........

hathor, mam na FB farmicku, mas pravdu, tam sa da zabit cas, plus ucit sa anglinu a niake somarinky sa najdu. ale i tak uvidim co bude. mm robi v noci, tak od rana do niakej 4tej bude spat, syn je v tom case v skole, cize budem tu sama v podstate. no uvidime.....

slovakia, 19.1. mame app na socialku, ci nas zaradia do priority housing. tu v londyne to asi funguje inak ako v mensich mestach, alebo dokonca v roznych counciloch to asi funguje inak. no ved uvidime, ale kazdopadne dakujem za rady. a co sa tykla kolik, nemali to ani jeden z prvych deti, ale tu mam pocit, ze to je UK virus asi, ak nema mimco koliku, je to az vzacne. normalne sa toho obavam cim dalej tym viac, hlavne presne ako pises, vsetko moze byt cez kopirak ☹ no ved sa necham prekvapkat 😀

davali ste niekto krstit mimco v kostole tu v UK? pretoze na SR , kedze som rozvedena a znova vydata, prosim pekne podla pana farara su moji krpci nevhodni krestania, jednoducho ich nepokrstia.aspon nie v nasom meste. absurdity kde sa kuknes, ci tu ci tam.... akoby detuse mohli zato, ze ich mama ''zije v hriechu''. no co uz.

dadulka 😨 21kg? tak to ja mam s chalanmi na sebe 14kg a to horko placem, ze mi puchnu nohy, ze ma boli chrbat a pod..... tak to som este celkom hviezda 🙂

hathor1231
3. jan 2010

mzuzka,ja som mala 9kg naviac 😀 teraz uz mam par kg dole z predtehu vahy,takze super 😀 😀 😀 zachvilu budem anorexia 😀
nasu nam tiez na slovenksu nechcu pokrstit,lebo marek nieje pokrsteny a nie sme manzelia... ale v dedinke pri nas farar povedal,ze nie je problem,ze je len rad,ze ju chceme dat pokrstit,tak nejako pred letom ideme...

mala mavala zelene kaku,ked som zjedla kmin,vypila fen.caj... z predneho mliecka je akoby si male 'pasla' prosto slabo zelene... nase je vacsinou tmavo hnede,tmavo zelene alebo zlte...

jaksi dneska konika zanedbavam 😀 zajtra si to vynahradim... 😅

dadulka2000
3. jan 2010

cavelo
uz som spat z kina,... celkom sa to dalo vidiet 🙂
Miho - ved to, vyuzivam posledne chvilky "slobody"....
Zuzka,.... to si pis ze si celkom hviezda - ja tak mat pri dvojickach +14kg, wow.... asi by som mala aspon +40kg navyse. mne nohy ani nic ine nepuchne - ved kukni na FB (daj svoje meno a pridam si ta) foto tam mam. ale to sa nejako zhodi - snad 😀
zuzka my sme malu krstili tu v uk kostole,... katolickom - ziadny problem s tym nebol, velmi zlati boli, nie ako na SR,.... robia caviky okolo toho asi.
ideme si pozriet DVD - Harry Potter 6 (ja to moc nemusim, ale manzel to chce vidiet) 😎 , tak mam filmovy vecer 🙂,.... uz vidim ako zase zozeriem cely sacok popcornu pri tom na posedenie 😉
pekny vecer vsetkym xxxx

newyorkgirl
3. jan 2010

baby to ste co behavali v tom tehu 😀 ja som najviac pribrala tie posledne 2-3mes. pri Nikolke, tak preto sa musim este teraz drzat na uzde 😅

co sa tyka krstenia, ja nie som pokrstena ani nic, ani svadbu sme nemali v kostole a doma nam malu pokrstili v poho, lebo dieta vraj nemoze za svojich rodicov, boli len radi ze ju chceme dat 😀 moj muzik je z vychodu, z velmi naboznej rodiny, takze svokrovci cez celu republiku spiskali krstiny a len mi zavolali ze v sobotu prideme, krstime a bola som vybavena LIDICKY, ale je mi to suma fuk ale mala mala iba 5 tyzdnov... druhe budeme krstit asi tuna v UK mozno alebo doma zasa neviem este, si to zas odkrutim 😖

dadulka a mzuzka hodte aj mne do IP mena nech si vas pridam na FB 😉

mona12071
3. jan 2010

zuzi-viem ze na slovensku a aj v cr maju s tym problem neskusila si sa spytat ked si v Londyne v ceskoslovenskom kostole na London BRIDGE?
SU TAM VELMI PRIJEMNY KNAZI drzim palecky keby si chcela tak sa ti mozem spytat dokonca mam na nich aj tel.cislo 😀 😀 😀 😀

mona12071
3. jan 2010

holky mate niektora skusenosti s maternity alowance nakolko mam zivnost

mzuzka
3. jan 2010

joj babulky, tak to ste ma milo prekvapili s tymi krstinami. fakt. mona budem ti vdacna ak mi posles do IPcky kontakt, a este ak je to ceskoslovensky, no super.
nepotrebovali ste k tomu nic zo SR? napr. vase katolicke krstne listy a pod?

moj kontakt na FB je Zuzana Mankovecka

mzuzka
3. jan 2010

mona skus uknut tuto stranku, je to tam celkom podrobne rozpisane, i ked jasne prakticka skusenost je prakticka skusenost

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...

fracle
4. jan 2010

Slovakia, mas uz nosic pre malu? Ak nie, nemas zaujem o jeden z tychto? Jeden by som ti poslala (no charge). Su velmi zachovale, pouzivali sme ich len chvilu.

http://www.gumtree.com/cgi-bin/add_posting.pl

http://www.gumtree.com/cgi-bin/add_posting.pl

Mam aj Ergo a je to najlepsi nosic aky som kedy mala (vystriedala som ich dost 😅), ale mas pravdu, tie ceny! Koli tomu sa ho zatial nechcem vzdat 😀.

fracle
4. jan 2010

Prepac, vizera to, ze ten inzerat tam uz nie je. Nevadi, je to Moby Wrap - sage colour a orange colour.

fracle
4. jan 2010

Aha, este som si spomenula, mam aj Baby Bjorn, to by som ti mohla tiez poslat (taktiez 'no charge'), ten je ale trosku viac pouzivany 😉

mzuzka
4. jan 2010

ahoj fracle, ty mas dvojicky chlapcov, aj nas to caka. pozeram, ze mas uz dost velkych. si tu v UK? a kde? mozno mi budes davat rady,ak zaskocis na konika castejsie 😉

hathor1231
4. jan 2010

cauky, bre ranko 😵

dieta v koliske 'odlozeneee',mamik ma este cca 20min 😀

zuzi,ak chces dat pokrstit na slovensku,nech ti rodina pobeha ine farnosti , nasi to tak tiez urobili. ja chcem malu dat pokrstit doma,ved tak ci tak ju chcem ukazat celej rodine a krstni su tiez v anglicku,tak si musime dat spolocneho hol...
ten nas farar je taky divy,vyhodil 60% mladych,co isli na birmovku a tych,co nevyhodil,tak isli sami lebo ho mali dost a isli do druhej dedinky 😝 na birmovke bolo asi 15% z toho povodneho poctu 😝 no prosto farar ako sa patri... ale tie babky,co mu vyjdu z kostola a hned ohovaraju,tie mu nevadia 😝 lebo davaju 'oveckove' do kasicky 😝
dokonca povedal,ze drobne neberu 😅 co na to dodat 😝
a co je to ten krstny list 😀 to maju na fare kde ta krstili,ci co... 😲 papierovacky este aj okolo krstu 😀
napis IP aj mne,aj ja mam farmicku 😀

inak,pred dvoma dnami som skoro skolabovala!!! som kojila malu a vsimla som si,ze ma krv v usku!!! hned ma napadli,zapaly,ci niekde nespadla 😔 prosto hruza pocit. ked som jej to utrela,tak som si vsimla,ze to si odskrabla chrasticku,co sa tam pred par dnami skrabla a tiez to nevytekalo priamo z kanalika 😔 prosto som sa zlaklaaaaa ☹
nastastie to bola len chrasticka 😝

zitra ideme ku pediatrovi,tak som zvedava,co na mna vyvali 😝
minule som tam stretla taku nast rocnu maminku s asi rocnou dcerkou a tie chuchvalce co malo to chuda malinke vzadu na hlavke bol des 😠 to akoze takym 'maminkam' hv nic nepovedia?! ved ucesat babo po kupani je to najmenej a ak sa uz teda chuchvy zadari,tak prosto radsej odstrihnem akoby sa jej tam mali zapliect dalsie a dalsie vlasky 😔 hruuuza pohlad 😝 co je to za matku,ked si ani dieta neobriadi 😝 alebo jej zacala robit dredy na hlave 😕
ani sa necudujem,ze hned ked uvidia malu tak zalamuju rukami aka je krasna,ked je cista,vyzehlene oblecko 😝

fracle
4. jan 2010

Ahoj mzuzka, tak ty tiez cakas dvojicky? Super 😀. Nechodim vas sem citat, takze som si nevsimla. Vcera som nahodou zabludila do tejto temy a vsimla si ze Slovakia hlada wraps. Ano, sme v UK (Londyn - Putney). A ty si kde? Vidim, ze maz uz aj starsie deti, teda dospolakov. Urcite ti s dvojkami vela pomozu 😉

mzuzka
4. jan 2010

gracle - my sme tiez v Londyne - Beckton. dcera je na Slovensku ale syna mam tu. takze budem mat plny dom chlapov 🙂

hathor - no ked som krstila prvych krpcov, tak som musela dat na faru krstne listy z farnosti, kde bol krsteny ich otec a sobasny list ale z kostola, kde sme sa sobasili my. proste dolozit sviatosti, na zaklade ktorych ich pokrstili. my mame na Slovensku takeho dekana, co je sam sebe panom vo vsetkych farnostiach, ktore mu spadaju. som z mesta nie z dediny. ak by to slo bez cavikov, tak by sme to spraavili tak, ze svistov dame tu pokrstit a na slovensku spravime na mestskom urade uvitanie do zivota pre ostatnych, plus niake posedenie.

mona12071
4. jan 2010

mzuzka-dakujem ale akko vidim to budem len dostavat 30 libier za tyzden? 😠

hathor1231
4. jan 2010

zuzi,tak to som teda fakt nevedela o tom uvitani 😅 musim sa porozpravat s maminou...

este ma napadlo,kedze sme este nepohli so sleovenskym rodnym listom. ked pojedem na slovensko a dame to priamo tam,tak ho musime vyzdvihnut my obaja lebo ako? lebo nie sme manzelia 😕

malinka driemka,tak si idem uvarit obed 😀 v poslednom case som akasi hladnaaa 😕

newyorkgirl
4. jan 2010

ahojte kocky 🙂 ja som dneska taaaaka vytocena od rana, jedna koza odo mna kupila lampu na ebayi, ta bola plne funkcna az kym ona nenapisala ze vraj nejde, na co ja tvrdim ze ide a ona poziadala paypal o full refund ze item not as described, ide ma svihnut z toho, som jej navrhla ze jej ju vymenim, nech zaplati postovne a ona ze preco by mala platit postovne este navyse, rozbita nebola, tak neviem, preco im nejde, mozno anglani nevedia ziarovky srobovat 😀 ako poznam drahy krasny paypal jej to pritukne, mne strhnu prachy a dovi dopo budem vybavena, viete o tom ze kopa ludi takto vydzubkava sa stazuje a paypal vam vzdycky vrati prachy? hovadaaaa jedni.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre