Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

gaby0205
4. feb 2010

No hej babule, vydrzim!
mzuzka vsak si nasich drobcom dobre pecieme a ked budu pri nas tak to bude radosti 😵 neviem sa dockat.

Saza- Zuzi jasne hodime stretko. ja ti zavolam na buduc.tyzden. tento tyzden robim z dobu tak stretko nemoze byt. Ale od buduceho tyz. som na materskej . youpee 😉

mona12071
4. feb 2010

ahojte kocky 🙂
tak ja mam zas pekne nervy vcera som sa bola pytat na housing benefit ako to pokracuje lebo uz sa to vybavuje 3 mesiace a zasa im chybaju papiere tak tam idem dnes blbci stale nieco nove si vymyslaju uz mi lezu na nervy ach dufam ze to bude za chvilku za mnou inak scvoknem a aj to pocasie by mohlo byt lepsie

ale aby som nepisala len zle spravy tak dnes som bola n kontrole a vsetko je v poriadku a Davidek rastie ako ma 🙂 a je hlavickou dole 😀

dadulka2000
4. feb 2010

ahojte
citam co mate nove,.... tak sa idem aj ja vyplakat,..... ☹

dnes rano som odviezla o 3.30 maminku na letisko a neskor mi volal bracho ze stary otec umrel,... tak neviem koli comu revat skor. ach jaj, aky je ten zivot nevyspytatelny 😖
este ze mam okolo seba svoje kocky, aspon tie ma teraz rozveselia.

inak som poslala RL v piatok do Milton K koli appostile a vcera sa uz vratil spat opeciatkovany, rychly servis to bol od nich .... takze zuzka dakujem za ten link. 😉
a aj CHB sa nam uz ozval a poslal nazad kratky RL.

drzkajte sa mamulky a tehulky 😎

rimmel
4. feb 2010

dadulka neboj vsetko bude dobre! 😉 vsimla som si v tvojom profile ze tam mas same trojky, pre veriacich sa vacsinou hovori ze 3 znamena ze boh je pri tebe a ze ti chce tymto pripomenut ze je aktivne v tvojom zivote 😵

3-Is the number of personal completeness, It is the number of the Godhead,it stands for the triune God
a tiez toto ..

ja sice v boha neverim ale dufam ze ta tym trosku potesim ak si veriaca 😉

dadulka2000
4. feb 2010

rimmel, diky moc moja, ja viem ze to bude dobre, 😒

tony zobral kocky na prechadzku teraz,.... tak idem lahnut a kunut tv na chvilku
aj my mame SR/ CR tv cez skylink kartu (satelit), pozerate novy serial " Vtierka Castle" - to je celkom fajn.

loki01
4. feb 2010

dadulka: to je mi moc lito 😢
rimmel: tak to me asi taky pripomina tim Misakem...ja jsem narozena 3.3 83!!!

hathor1231
4. feb 2010

dadul,drz sa 😉 mas svoje male slniecka 😉

ak kupujete v primarku,tak kuk
http://uk.news.yahoo.com/21/20100204/tuk-knife-...

mzuzka
4. feb 2010

dadulka, nato mame tie dietky, pre radost v tazkych chvilach. oddychuj, bude lepsie .

hat, nestras nas 🙂

dadulka2000
4. feb 2010

babulky, vdaka,.... ale aj tak mam oci ako angorak 🙂 , vratili sa mi milacikovia z vonku - premrznuti a spinavi,.... tak idem krmit 🙂

mzuzka
4. feb 2010

baby, co vravite na panelak? ja neviem preco, ale tato seria na mna posobi akosi inak zanrovo.

saza007
4. feb 2010

dadulka uprimnu sustrast 😔
nech ti deticky robia kazdy den vacsiu radost!

newyorkgirl
4. feb 2010

dadulka, drzkaj sa 😢

mzuzka, nepozeram uz davno panelak, sme zanevreli akosi ked sa to tam zacalo menit tie postavy a deje, prislo mi to uz dlhsie take nezazivne neviem preco... manzelik sa dal na odsudene a ja mam svoju zlatu ordinaciu, ktora uz onedlho zas zacne a inak nist veru 😒 na sedmicku cakam este ako na godota, lebo od decembra nic 😖

slovakia13
5. feb 2010

cao herecky 🙂 biele ruze vynasaju 😀 😀 😀 😀

wild,hathor
viete poradit niieco na macky? urobili si toaletu z mojej predzahradky 😠 😠 😠 uz neviem co robit 😝

slovakia13
5. feb 2010

dadulka
drz sa,ja to velmi dobre poznam 😔 teraz je rok co mamu zobrali do nemocky ,ze natiahnuty sval 😅 a uz sa nam domov nevratila 😔
ale to je zivot

gaby0205
5. feb 2010

Dadulka uprimnu sustrast, aj mne povedai minuly tyzden ze moja babka (jedina babka ktoru som pooznala ) je v nemocnici a ma rakovinu pluc ☹ tak jej davaju par dni/tyzdnov. No budem dufat ze sa jej to polepsi. Rakovina je svinstvo! Ale ja budem pozitivna a pripravena na vsetko mozne!

Ozaj ze este nasich drobcekov mame, tak sa tesim z mojej malej.

Vcera som sa trocha rozmaznala a bookla sa na luxury spa feet massage a spa pedicure. Tak sa vytesujem z mojich noh, ze teraz moje feet su najkrajsia part of my body 😀 dnes idem ku kadernicke lebo vyzeram ako bosorka, tak sa tesim. A vy ake mate plany na dnes? pekny den x

rimmel
5. feb 2010

dnes duuuufam ze pojdeme na obhliadku jedneho domu-bytu ozaj dokonaly! hladame uz dlho ale tento fakt super, ale neviemci je tam bath nepisu tak dufam ze ano ale aj kebyze nie tak ho bereme, je hned pri muzovej praci, so zahradkou, balkonom, uplne nova kupelka, krasne furnished v super area, tichej area no proste juuuj! 😀 😀

tak dufam ze je este volny...toto je fakt jediny co splna vsetky kriteria..az na ten bath kt.neviem ci ma...a tiez zahradka..ale je to take divne, treba to vidiet..je to dom ale z neho spravene dva byty a my by sme boli na poschodi a zahradka s private entrance je vzadu takze teoreticky nemozemotvorit dvere a hopsa do zahradky no ale uvidime ako to bude vyzerat 🙂

v sobotu sa chystame do zoo...tak sa aj tesim aj bojim co nato maly...ci vyzdrzi a nebude sa furt chiet nosit na daddyho rukach! 😠 😀

rimmel
5. feb 2010

a este ako bonus ma aj dishwasher!!!!!! 😀 😀 😀

hathor1231
5. feb 2010

breee ranko

slovakiaaa, najlepsie je mat doma psa 😀 a inak, ti nepomoze ani svatena voda,raz tam citia hovina a zachod,tak tam budu chodit stale. neostava ti nic ine len spratovat.... mas tam nejaku jemnu hlinu? macky chodila len do pokopanej hliny... cize kvety,zahradky atd...

ja idem,dnesa pride pravnicka,tak uz to ma pre mna nachystane. idem este povysavat,hodit sprsku... akosi nestiiiham 😀

mzuzka
5. feb 2010

dobre ranko aj ja prajem a pekny dnik.

chcem sa spytat ebay odborniciek, dnes mi prislo za mam nastavene automaticke platby za pouzivanie ebay-u ako seller. predavala som vsak len raz a viac sa v blizkej buducnosti ani nechystam. to mi teraz budu kazdy mesiec uctovat tych 12 libier? ved to ma picne. a nikde som nenasla v nastaveniach ako to zrusit ☹

slovakia skusila som net , tu je par skopirovanych mnou nevyskusanych rad

Nie, nezaberá . Neviem ako sa u teba správajú, ale ak chodia na jedno konkrétne miesto - a toto sa ti nepáči, nasyp tam mleté korenie akékoľvek aj zmesky, čo nájdeš v kuchyni. Na toto miesto zaručene viac neprídu - ale nevylučujem, že si nenájdu iné .
__________________
Moja kamarátka mala rovnaký problém a vyriešila ho. Samozrejme, že roky skúšala hocičo, ale na koniec zvíťazil hrmot. Porozkaladal po záhradke veľké i malé klepce na myši. Vždy tam, kade mačka mala cestičku, alebo kde sa jej dobre spinkalo. Mala ich (klepcov) asi 10. Do mesiaca sa mačky odsťahovali. Skúste, veď to veľa nestojí a ono to pomohlo!!

Ale náhodou som prišla na niečo nové! Pred dvom týždňami sme sadili do záhrady a posypali sme záhradu NPK hnojivom. Odvtedy mačky do záhrady nechodia,lebo im to smrdí.
PS. Odkedy mám mačky, nemáme v blízkosti žiadne hlodavce, krtkov dokonca aj drozdy,ktoré nás vždy predbehli so zberaním drobného ovocia či hrozna sa nám vyhýbajú

My sme mali ten istý problem a poradili nám , (tam kde chodi najčasteješie mačka)zapichnúť do zeme prázdnu sklenenú fľašu( z piva) hrdlom dolu tak, aby trčala polovica von a naozaj mali sme s mačkou pokoj.Pred tým s obľubou si ležala na hriadke, kde akurát schádzala zelenina.Tak sme mali viacej fliaš zapichnutých v zemi, vraj to pôsobí tak,že vietor keď sa opiera do sklenených fliaš vyvoláva zvuk, ktorý je pre mačky nepríjemný.Keď bola zelenina väčšia fľaše sme vybrali, potom tam už nešli.Samozrejme toto nie je vhodné použiť tam kde sú malé deti, aby nedošlo k úrazu, treba dať pozor.

Nemali by byt tie flase hrdlom von? Vtedy do nich fuka vietor, podobne ako ked sa hraju deti na lokomotivu a fukaju zboku do flase.

este som nasla kopec rad, kupit psa, alebo tulaveho kocura, ktoremu das domov a on si chrani teritorium, potom otravit, zastrelit..... 😀

hathor1231
5. feb 2010

slovakia,kebyze vidim,ze ma moj sused na predzahradke klapce na mysi,tak ho udam RSPCA. je to podla mna nebezpecne aj pre ine zvierata ako skodce a tiez pre deti. takze radsej by som skusila tu flasku (ak ta ale nebudu ohovarat),ze si ozran a nechavas flase pred domom 😀 😀 😀 ale ak mas teda nejaku sypku hlinu kam ti chodia,tak to prosto zadup. macka ide spinit len do sypkej zeminy,ta sa dobre odhrabava 😉

bezimmm

slovakia13
5. feb 2010

diiik baby 😀 😀 😀 idema urvat ked vycistim a na druhy den hovina a hned pri dverach 😠 😠 😠 skusim najskor to korenie 😉

natalia777
5. feb 2010

caute baby, viete mi povedat ako prebieha prehliadka po sestonedeli v uk? co budu robit mne a co mojej malickej? lebo vraj ze obidve mame prist na kotrolu 😕 diky

saza007
5. feb 2010

natalia, u nas to prebehlo nasledovne:

baby: vazenie, meranie, obvod hlavicky, kontrola reflexov, kontroloval pokozku, nozicky, klbiky, pozeral usi, oci, nos, drzanie hlavicky, tahanie za rucky do sedu.

ja: zaujimalo ho to, ci este krvacam, a ci mam bolesti v podbrusku a pod. A ze aku chcem antikoncepciu. ked som mu povedala, ze nechcem ziadnu, tak na mna vyvalil oci, ze ci som si vedoma, ze mozem otehotniet 😅 😅 Som mu odpovedala, ze mam aku taku predstavu, ako rozmnozovanie funguje 😀 Prehmatal mi brucho a potom sa sustredil na moj palec na nohe, ktory som mala zlomeny 😀 Tot vsjo pre mamicky.

catherine2505
5. feb 2010

natalia,dieta tak trosku prezru a stebou sa porozpravaju ako sa citis,a to je vsetko. 😉 aspon takto to vyzeralo u nas 😀 😀 😀

baby stala sa mi taka vec:akymsi nedopatrenim mame doma dve rovnake autosedacky 😅 ,ja potrebujem iba jednu.je to BRITAX ECLIPSE ROMER (polohovatelna),je od 9kg do 18kg,original cena je okolo 110 libier no ja by som ju chcela streit tak za 50libier,ak by ste o niekom vedeli alebo konkretne potrebovala niektora z vas,tak dajte vediet 😨 ,je cisto nova 🙂

loki01
5. feb 2010

mzuzka: tak jsem se na to divala na tom ebay a ta automaticka platba znamena jakoze ti dojde invoice za to co jsi prodala minuly mesic. pokud nic neprodas nic neplatis. Jsou to ty insertion fees a final value fees a tak.Takze to je za tu vec co jsi prodala minuly mesic.

mzuzka
5. feb 2010

loki dakujem ti velmi pekne. ja som sa tam mrvila , ale nenasla som to. este raz dik. inak myslim, ze pekna suma, predala som listky za 107 libier a poplatok 12,39 😨 ?

newyorkgirl
5. feb 2010

mzuzka ako pise loki, ja sellujem stale, cize kazdy mesiac mam invoice a mi to strhnu, su to poplatky aj za listing ale aj z finalnej ceny co si predala myslim ze 10% si beru, zalezi od vysky sumy, oni su svineeeee 😀 pokial nemas shop tak ti nebudu nic strhavat neboj 😉

newyorkgirl
5. feb 2010

tehule mam taku otazku aj mamule kto sa pamata teda 😀 co sa tuna robi v 28tt, bo ked som si prehadzovala appointment o tyzden skor tak midwife to nemohla prezit pomaly hej, ale co narobi, ked letime domov na 2 tyzdne teraz a od zajtra som teda 27tt, asi iba krvne testy nie? inak je mi divne ze mi nedali to zelezo trubaci, dost casto sa mi toci hlava a hodnoty som uz na zaciatku mala hranicne, v prvom tehu som ho uz brala, tak ked tak doma si ho poriadim no uvidim co povie moj doki na SK, dalsia vec ma napadla ze v 28tt sa tusim doma robia tie testy na cukrovku, robi sa to aj tu ci nie? asi ma to teda caka doma, co ma netesi pol dna tam stravit u dokiho sediet, no co uz...

slovakia13
6. feb 2010

nyg
mne nerobili testy na cukor 😝 myslim ,ze sa berie krv

mzuzka
6. feb 2010

new krvny test ti urobia iba v pripade, ze mas v moci cuko, alebo povies, ze si mala v predoslom tehu gestacny diabetes. inak nie. cukor ti budu kontrolovat len mocom. ak dojde ku GTT testu, tak budes objednana na urcitu hodinu, pretoze pred tym nemozes 12 hodin jest a 6 hodin nic ani pit. zoberu ti krv, daju vypit glukozu, potom nemozes este 2hodiny nic jest a pit a znova vezmu krv.

dakjem za radu s ebayom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre