Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

majka88
28. jan 2009

no citim malicku ako kope uz nie tak intenzivne ale ked kopne stoji to zato 🙂 ja len ze ked napisem mojim kamoskam na SVK a porovnavame kto ma ake problemy vsetci sa cuduju...nemozu pochopit tento anglicky system... 😒 tak som rada ze vas tu mam a vy my na vsetko odpoviete... 😵 ste zlatuckeeeeee...dufam ze vas moc neotravujem mojimi otazkami🙂)))ale hadam ste prezivali pri prvych babatkach to iste...

lucka tak som zvedava ci moje babatko bude ako tvoj malinky, nakojime prebalime ulozime....ale mama mi hovori ze ak bude po mne budem mat co robit 😵 😉 🙂

zuzka tak dufam ze nebudem rodit a nebudem o tom vediet 😝 😨 😵 sranda samozrejme 😉 🙂

luciauk
28. jan 2009

apropós, adoración, Tú hablas espaňol ? 😕

munu
28. jan 2009

ahojte
mozem sa pridat? Aj ja som v anglicku a budem tu rodit 😒 niesom z toho velmi nadsena, lebo ako citam tehulky na slovensku, tak kazda vie dopredu kolko jej male vazi, ake ma rozmery a tak.. chodievaju tam na ultrazvuky a tu v anglicku sa nic take nerobi... to naozaj budem vediet az po porode kolko moje babo vazi a ake je velke a take tie veci, ci je vobec zdrave a ci mu nic nechyba? Je tu nejaka tehulka v okoli Gloucestru?

adoracion
28. jan 2009

No tak ja nemam nic zo spanielskom vymyslela som si tuto prezivku podla nejakej telenovely ale uz fakt nepametam akej bolo to akasi carodejka adoracion..
Munu ja osobne si myslim ze je to takto fajn pravdou je ze ked im oznamis ze chces midwife lebo si tehotna neposlu ta na test ci naozaj tehotna si 🙂 poslu ti midwaif domov tak po troch mesiaoch dovtedy to je vraj nepotrebne 🙂ultrazvuk sa robi tusim dva a ak si poziadas aj viac tebe to nerobili???? nepotrebujes vediet kolko mala vazi si myslim co ti to uz pomoze nachystas si mliecka do zasoby??? alebo co 🙂 za posledne tyzdna sa ti uz si myslim nepodari pribrat kolko by si chcela aby pribralo male pretoze to sa neda nejak tak ze budes jest jak obezna 🙂 pri porode sa dozvies neboj bude to ok 🙂ci je babo zdrave nevie ziadna zena ani pred porodom len si mysli na zaklad pocuvania srdiecka toho ultrazvuku v 23 tyzdni tusim dedicnych a samozrejme s vysetreni krvy tvojej a mocu 🙂 neviem mne to tak pripadalo lepsie ale pravdou je mala som bezproblemove tehotenstvo a do konca osmeho mesiaca som pracovala v tovarni podotyukam!! joj ale tera sa to uz teda lahko vravi ked to mam zasebou vsak.
rozpravam jak dajaka skusena a to moja hani len prve babetko 🙂 ale pripadam si uz taka mudra oproti tym babam co maju prve babetko teraz 🙂 tak posielam pusy vsetkym nech sa drzia!!!

munu
28. jan 2009

viem, ze uz nic nezmenim na tom kolko babo priberie a tak, keby som vedela jeho vahu a rozmery.. ale zkratka ja niesom spokojna s poradnami tu v anlgicku.. hoci paci sa mi tu aspon to, ze sa vo mne nevrtaju lekari ako na slovensku.. ale zda sa mi tu kazda poradna taka akoby odflaknuta.. 😠
este aj midwife som taku dostala, ze je ako teliatko.. ak sa ja nespytam na vysledky, v akej polohe je maly a take tie veci, kolko centimetrov ma brusko a tak, tak ani nic neviem a to sa mi teda vobec nepaci 😠
ja som mala uz dva ultrazvuky, jeden v 12.tyzdni a druhy v 20.tyzdni...asi na treti den po druhom ultrazvuku som spadla v praci a hned som utekala k lekarke, ocakavala som, ze to zoberu nejako vaznejsie a poslu ma na ultrazvuk kedze nikdy nevies, co sa moze stat.. namiesto toho len popocuvala srdiecko a povedala, ze there is nothing to be worry about.. 😠 mne sa to proste nepaci, ze od 20.tyzdna som svoje male nevidela a uz ani neuvidim... az po porode.. niesom s tym vobec spokojna, ale zial nemam na vyber..

a ako sa vam pacil porod tu?
Nastrihovali vas ked ste boli prvorodicky? 😕
no ja som zvedava, co ma caka...

a je tu nejaka tehulka v blizkosti Gloucestru?

munu
28. jan 2009

ja mam doteraz tiez bezproblemove tehotenstvo a tiez som robila doteraz v tovarni v automobilovom priemysle, takze viem o com hovoris adoracion

3558
28. jan 2009

lucia preco myslis ze majka musi ist aj tak do londyna? ja som tam vobec nebola.

ja som mala overtime 4 dni pred porodom. mala som to presne vyratane aby mi preplatili celu matersku 2000£
a som rada ze som nerodila na slovensku lebo tu je to naozaj lepsie, a aj starostlivost. ja som spokojna na 100 percent tak aj druhe chcem este stihnut porodit tu a potom mozem ist domov 😀 😀
ja som pracovala vo warehouse.
a nenastrihavali ma a ani nezasivali. proste nic. a tiez som mala bezproblemove tehu

adoracion
28. jan 2009

No pozeram vsetky tu mame dost tazke prace sice njeje tak lahko prist na lahku pracu v anglicku aj ked ja som potom uz robila kvalitarku takze som nemusela robit na linke a hlavne v tej zime v tovarni na meso! mna nenastrihovali ale zasivali ma teda riadne ale to uz oproti porodu bolo nic pripadalo mi to ako steklenie a hlavneked som uz vedela ze moja dcerka je ok. Uz mate pripravene vsetko pre babetka dievcata?

janka196
28. jan 2009

mumu tu v uk to je tak. robia max tri ultrazvuky. mna to tiez zlostilo lebo som chcela hrozne vediet co to bude. tak sme si zaplatili 3D ultrazvuk a nelutujem
mna takisto nenatrihovali, ale trosku som sa potrhala tak som mala tri malilinke stehy.
co sme porovnavali s kamoskou na svk tak tu k porodu pristupuju ovela ludskejsie. sice tiez sa mi nepacila ta starostlivost pocas tehu ale zas aspon sa vomne nikto nesprtal kazdy mesiac 😉

majka88
28. jan 2009

ahojte ako sme sa rozpisali.... 🙂

no munu ani ja niesom zo vsetkym spokojna...ale co narobime...este ze tu mam tieto vsetky baby zuzku adoracion lucku ciaru .....ktore my poradia a podrzia ma.... 😵 🙂 😉

adoracion uz mame skoro vsetko na 99% uz len malickosti...a tesime sa uz velmi velmi 🙂 uz sa nebojime ani porodu prave naopak uz by sme chceli mat po nom 😵

lucka tak planujes druhe tu a potom sa vratit?...no my druhe raz tiez tak za tri rocky ale u inej midwife...lebo je asi taka podobna ako pise munu....co sa neopytas to ti nepovie....ale vratit domov sa eeeee nechceme

pozdravujte pokladiky 😉

majka88
28. jan 2009

babulky co ste pouzivali aky krem na popraskane bradavky a aky krem na zadocek babatka radteeeeee 😉

munu
29. jan 2009

dobre ranko vam 🙂

n to by aj mna zaujimalo, aky krem mozem pouzivat na zadocek babatka... tiez nemam este ziadny kupeny, lebo neviem aky..my by sme tiez chceli este babo druhe a mozno aj tretie potom, ale to neviem kde bude, ci tu v anglicku alebo na slovensku.. uvidime ako sa situacia vyvinie 😉

adoracion ako ti je super, ze to uz mas za sebou 🙂 aj ja by som uz chcela byt po porode, uzdravena a uz sa len vytesovat babatku a stastnemu muzikovi..

janka ja sa teda bojim, ci sa velmi nepotrham pri porode, lebo som pocula uz viac pripadov, ze tu nenastrihuju.. tak snad budem patrit medzi vas, co ste sa nepotrhali, alebo len trosicku 🙂

majka uz sa nam to riadne krati, ze? 🙂 ako sa citis?

zuzi, ty si asi najlepsie dopadla, lahke tehotenstvo, lahky porod, ziadne zasivanie... super 😉

my uz mame skoro vsetko nakupene pre babo, len este nejake drobnosti potrebujem, ako tie vlozky do podprsenky na zachytavanie mliecka, pre babo potrebujem tu masticku na zadocek aj tu podlozku do vanicky, na ktoru babo polozim, ked ho budem kupkat.. aby sa mi nezosmyklo do vodicky ked bude muz v robotke, aby som ho mohla sama okupkat bez problemov a tiez sa chcem spytat, kupovali ste si nejake specialne vlozky po porode? Alebo normalne vlozky hocijake vysoko absorbcne? Ja neviem teda ake mam kupit..

a este mi poradte v jednom, lebo som sa pytala midwife tak mi povedala, ze to mam v letaciku co som dostala, ale ja to tam nikde napisane nevidim.. mozte mi nejaka dobra dusicka napisat, co potrebujem zobrat so sebou do porodnice tu v anglicku? Lebo nieco uz mam zbalene, ale neviem co este potrebujem.. prosim poradte, dakujem 😅

majka88
29. jan 2009

dobre ranko 😉

munu ani krati sa nam to stale sme blizsie o krok k tym nasim drobcekom....takze planujete este dalsie babatka? no nam staci zatial jedno a v buducnosti by sme chceli chlapceka ale ci sa nam to podari...ked sance su 50 na 50 😉 a ako sa citim...no tak ze ja uz by som chcela mat potom...pred tyzdnom by som pisala inak..ale teraz uz ledva chodim, otocim sa... no mne tu babulky poradili vlozky maternity towels ktore kupis v asde...ze su dobre...tak sme nakupili....ako citam o tvojej midwife...no neviem ci ta moja z Birmu nechodi k tebe...to je tiez take teliatko ...

zuzka mala vsetko v pohodicke ze 🙂

a ostatne mamicky ako sa mame? 😉 😵

munu
29. jan 2009

majka, planujeme mat tak 2-3 babatka a medzi kazdym odstup tak 2 roky, ak sa to samozrejme podari... a este neviem ako budem hovorit po porode 😉 mozno si poviem, ze uz NIKDY VIAC 😀
no uvidime..tak tie maternity towels si musim teda kupit.. zajtra pojdeme pravdepodobne do asdy, tak si ich hned kupim 🙂 ako tak citam na marcovkach 2009, tak uz 5 babatiek sa narodilo predcasne, tak radsej uz aj ja chystam veci do porodnice, aby ma nic neprekvapilo 🙂
ozaj, ta moja midwife bez srandy je ako teliatko...ona mi nic nepovie, zmerala mi tlak, musela som sa jej opytat aky som ho mala, zmerala mi brusko, musela som sa spytat kolko centimetrov ma, pocuvala srdiecko, musela som sa spytat na pulz babatka, no proste vsetko si musimm vypytat od nej.. 😠
a este pikoska, ze ja som jej uplne zabudla dat vzorku mocu na kontrolu, lebo som sa jej pytala na ten zoznam veci a na ktore cislo mam volat ked by som bola v labour, tak ona si ho odo mna tiez nevypytala, ale do knizky zapisala, ze nezkontrolovany moc.. vies, dala tam taku pomlcku,akoze ja som ho nedoniesla, ze to je moja vina.. 😠 to ked tam zapisovala a dosla na moc, tak uz sa ma nemohla spytat ci som ho doniesla? no nie?
hned by som si tukla po cele, ze ja truba, jasne ze ho mam...
ale nemam ziadne bolesti, tak snad je vsetko vporiadku 😉 uz nech mame tie nase babatka pri sebe 🙂

majka88
29. jan 2009

no munu vidim ze v niecom su tie nase midwife rovnake...ale uz sa ta teda mohla opytat na ten moc....a nemusela tam davat hned pomlcku ze si ho nedoniesla...ved aj mna to dakedy tukne az ked zapisuje do knizky co a ako...a vypyta si ho... 😉 mame to zaujimave a mohli by sme napisat kopu zazitkov o tom...hlavne este ked mne ako obvykle popletu prekladatela a objednaju uplne ineho ... 😒

3558
29. jan 2009

uz som ti pislala ze na bradavky je kamillosan a nemusis si pred kojenim umyvat pbradavky ako po kalciovej masticke, a na ritku je sudocrem. je super, maly sa mi este ani raz nezaparil.

do nemocky si doneste este decku pre mimi, zdalo sa mi tam chladno, tak som ho prikryvala mojou osuskou do sprchy. ☹

adoracion
29. jan 2009

Ahojte!! No tak moj manzel by chcel 7 deti viete je z iraku a tam to je bezne ja zas niesom az taka akcna chcem si najprv trosku uzit moju malu monzno tak za dva tri roky ked uz bude trosku vacsia a pomoze mi s babetkom 🙂
no maji na bradavky skus lanolin ja som pouzivala tiez netreba umyvat taky fialovy obal a na zadocek sudokrem len mne sa zda taky husty tak ja pouzivam kamilkosan taka zlta krabicka maju tiez vsade tesco, azda. tiez by si bola stastna a ten krem na bradavky ti netrebalo je to hrozna bolest ale malokto sa je vyhne tak radsej ten krem kup
moja midwife bola celkom ok tiez nijaky problem nijaka starost vsetko je ok vsetko nice mala som tu vyhodu ze som jej rozumela v pohode kedze anglicky ako tak uz rozumiem tak co mi nepovedala som si vycitala z jej papieroch ale pri dalsom ju uz nechcem kedze ma po porode rozplakala. Ked cca 4 den po porode ked som nespravne kojila zla technika co sa dalo aj cakat normalne ti namna zacala kricat mne to prislo tak luto!!!!
s kojenim to tiez bola ina kapitola hned druhy den som utekala kupit umele mlieko kedze mala vkuse plakala a vsetci ze je hladna hladna ... ale to bolo nastastie len jediny krat co som jej dala UM. Potom som chytro nakupila odsavacku a flase kedze ma tie bradavky fakt tak boleli ze az tak si vravim uz jej ich do ust nedam budem odsavat a ona bude pit z flase ale to ma tiez preslo a vsetky flase a odsavacka zhruba za 100 libier stoji uz 4 mesiace v skryni. Potom to vsetko preslo a kojim do dnes podotykam len kojim ziaden caj vodicka nic a som rada mala ma 7.080 kg a ma 18 tyzdnov 🙂 TAKZE AK UZ BUDETE ZUFALE HLAVNE VYDRZAT!!! a nenakupujte hluposti jak ja skoda penazi a to ani nevravim ze som to vsetko pokupila na uverovu kartu nezeby sme nemali penazi ale ponukli nam ju v obchode a ja jasne dajte coby nie a tak som to splacala asi 4 mesiace totiz raz pozde + 12 libnier na vyse tak dalsi mesiac som zaplatila len tu sumu takze dalsi mesiac 12 +12 libier a tak stale dokopy kedze som dajak nechapala jak to platit tak som to odsuvala a ...........
niekde vyssie asi o 10 stranky dozadu sme pisali co do porodnice nalistuj si to munu !!!
Mne v porodnici zase dali vsetko dokonca som im tam dajake deky aj pokradla 🙂 totiz neskor vratila ... ale asi zavisi aj kolko tam budu mat babetka ale ja som tam bola jedina ale aspon vedeli vsetci ze to kricim ja a neboli pomyleny 🙂 ze ktora im prave krici ze uz ide rodit ...
No tak zatial caute!!!

adoracion
29. jan 2009

A zabudla som dievcata povypisujte si aj papiere na child benefit child tax kredit working tax kredit aby ste to hned ako budete mat anglicky rodny list poslali pretoze vyplaca sa to spatne odo dna dorucenia vasich formularoch tak aby ste zbytocne o nic neprisli aj ked budete cakat dost urcite aspon ja som cakala na child benefit ccca 3 mesiace a na child credit cakam uz od septembra ale to je ina kapitola kedze moj muz je problemovy viete njeje EU a uz je to vsetko v keli. No a samozrejme aj maternity sure start ale nato asi narok nemate treba si precitat pravidla . tak to je asi vsetko aspon myslim

munu
29. jan 2009

ja mam na bradavky kupeny ten fialovy krem lanolin, co pises adoracion 🙂 tak vidim, ze som aspon dobre kupila 🙂
zuzi a ten sudocrem si este kupim teda na zadocek 🙂 dakujem za radu 😉

inac, ja tiez nemam problemy s anglictinou, rozumiem dobre anglicky aj poviem a vybavim si vsetko co potrebujem, nemam s tym ozaj problem.. som tu uz 4 roky, tak ked som tu prisla prvykrat, tak som si pekne sadla, schmatla knihu pre samoukov a ucila sa slovicka a gramatiku a islo to.. potrebovala som totiz najst robotu, takze som nemala na vyber..

majka, mas termin 3.marca? Mne tu na konikovi vypocitalo termin 5.marca, ale podla ultrazvuku mam termin 11.marca.. tak uvidime, kedy to na nas pride, ze?

inac, uz sa citim dost tazka ked chodim a tak..ale da sa to zvladnut.. majka a este pracujes, alebo si uz na materskej? Ja som momentalne na marodke este dva tyzdne a potom mi zacina materska od 14.2.. 😅 super, sa tesim, uz som toho v praci mala ozaj dost s takym bruchom chodit a robit.. uz ma vsetko pobolievalo a ked som konecne prisla domov, tak som ozaj mala dost..
a nebolia ta panvove kosti? Mna kazdu noc a hlavne ked sa otacam z boka na bok, tak to dost boli.. malky je uz otoceny dole hlavkou, tak uz sa to ozaj vsetko pripravuje na porod, moje telo aj maly.. len ja niesom akosi psychicky pripravena, ze onedlho mam ist na porodnicu a tlacit, rodit 😅

caira
29. jan 2009

nazdar kocky, vitam munu 🙂

Majka: ja mela termin porodu 2.3 🙂 nakonec mala dorazila uz toho 27.2 ( ne, ze by mi to vadilo, uz jsem toho mela plne zuby) 😀

Jen ti chci poradit, kdyby se ti cokoliv nezdalo a treba jsi mela pocit, ze mala moc nekope tak klidne zavolej do nemocnice. Mela bys mit cislo od midwife kam volat kdyz budes rodit, ze ? tak to zavolej a kdyz jim reknes, ze se prcek treba cely den skoro nehybe tak oni ti reknou at dorazis a natoci ti monitor a prohlidnout te.. Ja to tak mela par dni pred porodem, nedarilo se mi malou od rana poradne rozhybat tak jsem tak kolem pate volala a hned jsem tam i pak jela a mala byla jen lina a chrapala 🙂

JInak kdybys mela pocit, ze se potrebujes ujistit, ze mala je ok a potrebovala jsi aby poradne kopla tak me midwife poradila : bud hodne teply nebo hodne studeny napoj, sedni si na sedacku, nohy nahoru, fakt uvolni se a vypij "skoro na jednou" ten napoj a cekej..behem par minut by ti princezna mela predvest pekne rodeo ( jak zaludek lezi na deloze tak se ji to nebude libit) 😀

Kocky ja si musim porod tady fakt vcelku pochvalit, vazne se mi tam venovali 🙂 musim rict, ze i po porodu se mi libilo jak se o nas starali, ja malou moc nedrzela, jak jsem byla unavena tak se mi udelalo spatne tak si malou vzal manza a ja pry na pul hodiny totalne odpadla,ale pak mi prinesli caj a toast s maslem 🙂 a druhy den snidani do postele a cajicek 🙂 🙂 to nemam ani doma takovy servis 🙂 Akorat me stve, ze jak tvrdili, ze se nemusi clovek bat, ze by mu praskly stehy tak me samozdrejme 3 dny po porodu praskly a dostala jsem infekci takze jsem pak byla na antibiotikach 😒

munu: ohledne tech 3 deti s rozdilem 2 let..muzu se zeptat? manzel mam dlouhou pracovni dobu nebo ho mas brzy doma? ja to tak puvodne taky chtela, ale kdyz vidim jak dvoulete deti jsou jeste "zavislacci" tak me presla chut a dame si 3 roky mezi detmi a deti asi jen 2 😀

luciauk
29. jan 2009

božinku, ste toho popísali 😀 tak pridám svoje komentáre, len si už nepamätám presne kto sa čo pýtal.

na bradavky som používala Kamillosan. zachránil nám kojenie. mňa to strašne bolelo a nebyť toho krému... 😒 na riťulu sme mali kadečo, ale víťaz je Sudocream 😉
niekto sa ma pýtal, že či ešte druhé bábätko...majka? ja už mám 3 already 😎
midwife som mala super. celkovo starostlivosť aj pôrod som mala o 200 percent lepšie ako na sk. 😉

caira
29. jan 2009

tak u nas na prdelku vitezi BEPANTHEN, kdyz mela nahodou zarudly zadecek nebo cokoliv jineho probelmatickeho tak super jak rika Lucia je SUDOCREAM

U nas kojeni nezachranilo nic, prsa nebolela, vsechno dobry ale mala se po 6 ti tydnech rozhodla, ze prso uz do pusy nevezme a tak to bylo.... 😀

luciauk
29. jan 2009

caira, tak ja mám tiež bepanthen, ale na zaparený zadoček sa nechytá. inak tiež super krémik. a mám aj slovenský Pityol, ale ten zasa všetko špiní, keďže je hnedý. Sudokrém je jeho lepší brat 😀

zuzka, ešte si sa ma pýtala, že akoto, že nemôže majka obísť ambasádu. neviem, či som dobre pochopila....ale sa mi zdalo, že hovoríme o cestovaní. takže na cestovanie potrebuje buď pas alebo cestoný doklad. preto som to napísala. ale ak bola reč o inom, tak budem nabudúce pozornejšie čítať 😅

munu
29. jan 2009

dakujem CAIRA za privitanie.. manzel robi na 8-hodinove smeny, rano, poobede a nocne a potom tyzden volna a samozrejme vikendy moze mat volne, alebo moze ist na overtime.. no uvidime, mozno aj mna prejde chut ked uvidim ake je 2-rocne dieta este zavisle 😅 to su len plany, ale tie sa mozu samozrejme zmenit a tiez sa dalsie babo nemusi podarit na prvykrat ako sa podarilo toto prve, takze aj od toho to bude isto zavisiet 🙂
ahoj lucia 🙂 no dneska sme boli aktivne s pisanim 😉
tak vam prajem este pekny vecer, ja sa idem natiahnut na gauc a potom do hajan 🙂

3558
29. jan 2009

lucia precitaj si stranu 24 a tam si napisala:
no,majka sa ambasade nevyhne tak ci tak. a na slov. amb. sa neda dohodnut appoitment....

takze si pisala ze tam do londyna musi ist tak ci tak. ja tvrdim, ze tam nemusi ist, lebo ani ja som tam nebola. ak ma muza alebo partnera slovaka, tak staci ak on pojde na slov. ambasadu. ale ak je anglan alebo inej narodnosti tak musi ist majka osobne.
lucka a kto zle cita 😀 😀 😀 😀 😀

luciauk
29. jan 2009

veď ja nevravím, že ty zle čítaš. ja zle čítam, a nechce sa mi to hľadať. tak to je fakt, že ona osobne nemusí ísť, ja som to myslela tak, že sa ambasáde nevyhnú tak či tak. 😝 som nempochopila, že ide o to, či musí ona, alebo stačí mangel 😵

3558
29. jan 2009

hlavne ze si rozumieme. 😀 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 😉
inak pocula som v nejakej teme si pisala ze chcete kupit dom? kde v UK alebo doma?

caira
29. jan 2009

munu: nam se mala povedla tez na poprve..koukam, ze jsme na tom stejne 🙂 ja bych urcite rada druhe, ale vzdycky se optam holek, co to tak maji a hlavne moje tchynka mi dost otevrela oci..ma tri deti po dvou letech, tak rikala, ze je to super, ze si spolu dokazali krasne hrat, ale zase tchan je ucitel, tak byval kolem treti doma, ze ji pry hodne pomohl..me manzel odchazi v pul sedme rano a vraci se tesne pred sedmou, takze jsem krom vikendu vpodstate na vychovu sama, takze to beru tak, ze bych byla vpodstate svobodna matka dvou malych deti a na to asi nervy nemam 😀 ale kdyby byl vic doma tak si druhe taky zkusime poridit s tim dvouletym rozdilem.. ale nejak tak hlavne z "rozumu" jsme se ted dohodli, ze se budeme snazit radeji az na ten trilety rozdil, to uz bych snad zvladla, doufam, ze dite ve trech letech uz dokaze pochopit, ze se maminka musi postarat jeste o miminko?..teda doufam, ze to tak je, abych pak necumela 😀

3558
29. jan 2009

ja chcem este jedno mimi do roka a do dna.
a zostala som tehotna do tyzdna od vysadenia tabletilek.takze ratam s tym ze to bude aj s druhym mimi take iste.
a moja svokra ma 3 deti a tvrdi ze v dnesnej dobe staci jedno. s tym sice nesuhlasim, ale nazor jej nebieriem. 😉

caira
29. jan 2009

zuzi ja bych teda taky jen jedno nechtela, urcite chci jeste jedno 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre