Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

luciauk
29. jan 2009

zuzi, veď to už nestíhaš 😀 či zasa zle čítam? 😅 sa na mne nasmejete, čo 😉 dom asi tu. uvidíme, čo je výhodnejšie. len nech sú prašule.

caira, tak ja ti poviem, že aký rozdiel je, taký je a žena si s tým musí poradiť. ale raz som čítala, že telo sa po pôrode zregeneruje po 9 mesiacoch a úplne je fit až po troch rokoch. no a z psychologického hľadiska je vraj pre deti naj vekový rozdiel 4 roky. ale nepamätám presne prečo. a najhorší nad 7 rokov. to sú vraj už dvaja jedináčikovia. my máme rozdiel 4r 5m a 4r 9m a medzi najstaršou a najmenším je 9r 2m. pre deti to má aj výhody aj nevýhody, ale pre mňa je to super. najstaršia sa vie o malého komplet postarať. úplne komplet, napr. keď mám migrénu. ale to záleží aj od povahy dieťaťa. podľa mňa bude hrôza puberta. dievčatá, jedna 17 a druhá 12 😒 a tiež niekoho by asi porazilo toľko rokov doma pri deťoch. ja som mala občas krízu. ale som rada, že si každé bábo vychutnám naplno. neviem si predstaviť, že by som mala ročné a k nemu novorodenca. moji rodičia aj brat so ženou z toho boli na nervy 😖 ale keď už teraz podvedome cítiš, že dva roky sú fajn, tak asi to je pre teba dobré. ja som pri prvej podvedome cítila, že chcem aspoň 6r. rozdiel 😎

majka88
29. jan 2009

ahojte maminy ale ste sa rozpisali...postupne dakujem vam vsetkym za rady na kremiky 🙂 😉

no my mame presny termin 25 februara podla ultrazvukov...povodne to bolo v marci....ale dnes som vas na chvilu opustila bola som v nemocnici...rano som vstala a asi po dvoch hodinach som prisla do wc a na vlozke nasla vytok s farbou krvy az do hneda ...hned som volala tatinovi ten pre mna prisiel a isli do nemocnice, tam my merali tlak, napojili ma na hodinu na pasy a potom pozerali zo spodu...skonstatovali ze je to ok, ze som sice uzatvorena, ale moj vytok nasvedcuje tomu ze to moze byt hocikedy, ze mame velke babatko kt sa tlaci von...takze si myslia ze 25 februara to asi nebude...takze pojdeme asi skor....uvidime...tatino ten uz sa tesil ze bude princezna na svete 😵 🙂 stravili sme v nemocnici 4,5 hodiny a potom nas pustili domov...no nasa princezna chce uz von tlaci stale viac a viac....
hned zajtra idem na tie kremiky....

zuzka aj lucka moj partner je slovak ale na ambasadu pojdeme asi spolocne...aj kvoli pasom pre nas dvoch....mame tam u koho prespat tak to je dobre....ze sa nemusime nahlit....takze aj tak nas to oboch neobide 😵

munu uz by som to chcela mat za sebou dnes ked som aj isla do nemocnice tak s pocitom ze uz to hadam bude....lebo som z toho uz taka unavena....a moc sa tesim na Sarah....a to nehovorim o krizoch....

No uvidime co si na mna zase vymysli moje telo v najblizsich hodinach a moja princeznicka 😉 🙂

majka88
29. jan 2009

zuzka a dakujem za postu az teraz som si to precitala 🙂

majka88
29. jan 2009

lucia aj my by sme chceli kupit dom tu ale az tak za rok...a najlepsie by bolo keby sa nam podarilo kupit dom kde momentalne byvame...ale uvidime ...vsetko ukaze cas.. 😵

3558
29. jan 2009

lucia ty zase zle citas. preco nestiham??? ved stiham do roka a do dna, ked to myslim odo dnes. ty si prepracovana??? 🙂 🙂 ved do dochodku mam este casu dost, nie?

munu
30. jan 2009

MAJKA tak to je super, ze budes mat drobceka o chvilocku pri sebe, ti zavidim 😝
ja si este nejaky ten cas zrejme pockam, kedze sa citim na to, ze moje babo si da na cas...ja mam termin az 11.3., takze mozno aj vtedy az pojdem do porodnice 🙂 my nebudeme kupovat dom tu v uk, pretoze ked sa malky narodi a bude mat 4 roky, musel by ist tu do skoly a to my nechceme..
ked bude mat 4 rocky, tak ideme na Slovensko, teda ak sa zlepsi situacia... 😉 a tam by sme uz zostali zit... no uvidime 🙂 predsa len rodina nam chyba, rodicov mame na slovensku a chceme, aby si aj oni uzili vnucika 🙂

munu
30. jan 2009

jeej, mne to ukazalo uz 36.tyzden 😅
ale ja som v skutocnosti v 35. tyzdni 🙂

majka88
30. jan 2009

munu aj my mame rodinu na svk...ale v podstate sme teraz jedna rodinka...a svk zase nie je tak daleko...ale tak nemozem na 100% povedat ze tu ostaneme lebo nikdy nevies co sa moze stat a budeme sa musiet vratit...len to zatial vobec nemame v plane... 😉 hej a tesim sa na malicku... moc moc moc.....neboj aj ty sa nenazdas a budes mat drobceka pri sebe...ved kolko casu uz tie nase zlaticka nosime....neviem ako tebe ale mne tehotenstvo velmi rychlo utekaaaaaaaaaaa 😵

caira
30. jan 2009

dobre ranko, majka, je dobre, ze jste radeji jeli, ono se tim nic nezkazi a radeji aby clovek mel klid, ze udelal co je treba, vid? Hadam, ze uz se nemuzes dockat az budes princeznu drzet v naruci, co? Ja na tu prvni noc po porodu tak rada vzpominam, jak tam lezela v te postylce a ja fakt nemohla uverit, ze je moje, ze ja jsem jeji mama a ona je moje malickate miminko, skoda, ze nemuzou zustat miminkama naporad..ted mam dite, co se naucilo mracit a poorad se na me mraci 😀

Mimochodem jsem v noci skoro nespala, male zase roste zub, takze se vzbudila uz po pulnoci s revem a jedine co ji uklidni je kdyz ji dam malou flasku mlika..dostala 4 oz, chvili jsem chovala a pak zase usnula..ale asi mela blbe plinu protoze ve ctyri se opet vzbudila s hroznym revem a koukam a totalne procurana az na prosteradlo, ale fakt vsude..a strasne dlouho se mi ji nedarilo utisit. Takze dostala dalsi 3 oz mlika a slo se jeste do osmi spat.
Na to, ze ona uz je davno zvykla spat bez nocniho krmeni, tak kdykoliv ji rostou zuby tak mliko v noci je jedine co ji uklidni aby zase usnula

Lucia: k tomu rozdilu, jak rikas, musi se to zvladnou at je to jak to je.. sestrenice jsou od sebe 15 mesicu a taky to jejich mamka musela zvladnout..a to v te dobe nemely jednorazovky nebo dvougolface..
Ja cetla, ze nejlepsi vekovy rozdil je pod 18 mesicu ( to pry dite jeste nechape zarlivost) a pak tri roky a vice. ja jsem s brachou o necelych 5 a prislo mi to uz moc, vubec jsme nemeli spolecne zajmy, kamarady a prisla jsem si cele detstvi jako jedinacek, preci jen, kdyz jemu bylo 14 a me necelych deset tak je jasny, ze by me sebou nebral ven 😒 takze proto chci ty roky tri, to mi prijde, ze by mohlo byt takovy kompromis..ale clovek nikdy nema zaruku jak si deti budou rozumet, kamaradka je se segrnou o 14 mesicu a jsou jako olej a voda, vubec si nikdy nerozumeli, az jakz takz ted v dospelosti ale taky zadny med...

Munu gratulace k 36tt, jestli jsi 35tt + neco tak uz jsi 36tt 😉

majka88
30. jan 2009

caira dobre ranko....hej hej radsej sme isli do nemocnice,,,ved je to prve a nevedela som presne co a ako...a nechavat to len tak to nie...chceli sme si byt isty...ja som vcera tiez nemohla uverit ze uz to zachvilku bude, ze ju budem drzat v naruci, ze privediem na svet novy zivot....ale ved vies o com asi pisem...no tak mas doma radosti ked malej zacinaju rast zubky.... 🙂 😵 aj mne pomaha mliecko ale nie na rast zubkov ale na palenie zahy kt je hrozne 😵 ☹ 🙂 tak pozdravuj toho anjelika

luciauk
30. jan 2009

potom si prečítam všetko, lebo nejako nestíham. caira, šak vravím, že každej mamine vyhovuje niečo iné, aj samotným detičkám. ale určite sa žena pri dvoch deťoch s rozdielom 1rok nemôže naplno venovať obom. a o starých časoch pomlčíme. hodinu v rukách prať...my za 3 minúty nahádzeme do práčky a 57 minút sa môžeme hrať s dieťaťom 😉 ale rozumieme si... 😀

no, ja som fakt úplne mimo asi. ja som myslela, že do roka a do dňa po Samulovi zuzka 😀 😀 😀

maji, aj my asi tento alebo budúci rok. no, šak ceny idú dole, tak hádam sa zadarí 😉 a s tou ambasádou si nám dala 😎

zatial papa, ja si idem kúpiť nový mobil, lebo môj starý ešte zo slovenska doslúžil ☹ som ho mala rada, no ale aj dôchodcom treba dať oddýchnuť...

majka88
30. jan 2009

luci som myslela ze sa tu s tou ambasadou normalne pobijete 😉 no uvidime ake budu ceny domov a ako to vsetko bude a vyjde....tak prijemne nakupovanie noveho mobilu...stary dat treba do starobinca uz 😵

3558
30. jan 2009

preco by sme sa mali pobit? my sa s luciou trosku pozname. 🙂

caira
30. jan 2009

luci: my bysmte taky chteli domek, ale porad si to nemuzeme dovolit, snad tak za dva roky uz bysme mohli koupit, uvidime..ono by to slo eventuelne ted, kdybych se vratila do prace, ale kde bych zase vzala hlidani, ze? a uprimne se mi od male do prace nechce, je jeste malicka, chci se ji plne venovat a ne chodit do prace a platit to co vydelam za skolku 😒

Musim jit, jdeme si hrat, tak zatim papa

munu
30. jan 2009

jeeej tu ste toho zase popisali 🙂 😉

Caira, ja som v 34tyzdni a 2 dni, takze v 35tyzdni teraz... len tu na konikovi mi to ukazuje podla menzesu 36.tyzdne.. normalne podla sona som v 35tyzndi a termin nemam 5.3 ako mi tu ukazuje, ale 11.3. 🙂
no ale to je detail, si myslim.. aj tak clovek nikdy nevie, kedy pojdem 😉

Majka, mne sa tehulkovanie najprv do toho 20.tyzdna strasne pomaly vlieklo, ale odkedy mi zacalo rast brusko, tak to nejak ubieha 🙂 comu sa ja teda velmi tesim... aaaaaaaaaalee stale sa bojim porodu, lebo neviem, co ma caka, ci to nebude nejaka nevydrzatelna bolest, ci nebudem prilis krvacat, ci sa porodi placenta bez problemov a take tie veci mi chodia po hlave dennodenne.. ale nejako sa tym neznervoznujem, len ma to proste napadne niekedy pocas dna... nejako bude, co uz... 🙂

majka88
30. jan 2009

zuzka to som nevedela...a to bolo myslene tak zo srandicky skor 😒 😉

munu ja som sa bala tiez a velmi ver mi...ale som v stave ked je my to jedno a chcem to uz mat za sebou takze asi ten spravny cas na mna prisiel....vcera vedla mna za plentov bola cinanka ktora sa pripravovala na porod, pocula som ake ma bolesti trosku ma to znervoznovalo ale potom to opadlo a neskor ju previezli na sal a za 10 min sme poculi plac...tak sme sa radovali s nou 😵 😉 🙂 tatino aspon zazival a trenoval co ho caka....

munu
30. jan 2009

Majka, to je ozaj mileeee 🙂 🙂 🙂
dufam, ze aj na mna dojde o nejaky tyzden-dva taky stav, v akom si ty teraz, ze mi to uz bude jedno a budem chciet uz co najskor ist a mat to za sebou.. lebo zatial ma brusko sice uz zatazuje, ale nie az tak strasne, aby som trpela a navyse ja som mala cele tehotenstvo bezproblemove, takze az tak zle mi zase nieje s tym bruskom 😅
pravdupovediac mi mozno bude aj trosku chybat to brusko, ako si ho teraz hrdo nosim pred sebou 🙂

majka88
30. jan 2009

munu hej aj my sme mali bezproblemove len nam v poslednom case trosku viac narastlo si somna robia srandicky ci su tam neni ukryte este dalsie dve 🙂 no ja hovorim ze pre zaciatok staci aj jedno 😵 ale teraz tieto posledne dni uz je my tak tazko...sa ledva motkam....tatino ked ide somnou na prechadzku uz je to hroza slimak by nas predbehol 😉 🙂

majka88
30. jan 2009

adoracion...tak 7 deti je pekne....to mate co robit 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 sranda 😀

munu
30. jan 2009

Majka a nemas nejaku aktualnu foto bruska? 🙂
mna sa brat pytal, ked ma videl cez skype, ze ci necakam nahodou dvojicky a pritom nemam ani take az obrovske brusko.. 🙂 idem sa uz natiahnut trosku, lebo ma babo nejako tlaci uz od rana, asi sa stazuje, ze ma malo miesta 😅

3558
30. jan 2009

babule jen si to uzivajte ze mate deturence este v brusku,lebo potom nebudete mat cas si ani zuby umyt 😀 😀 😀 😀
ja sa tesim aj na druhe bejby. nevadi mi skocit s velkosti 8 na 16, ani to ze budem vyzerat ako velryba ale bojim sa posledneho mesiaca.ja som sa so samkom v bruchu nemohla ani poriadne nadychnut.a to nehovorim o tom, ze ani sadnut ani lahnut. ten posledny mesiac je fakt ,,zaberacka,, 😠

majka88
30. jan 2009

munu poslem ti fotku....

zuzka ja sa tesim aj ked viem ako pises ze si nebudem mat cas ani zuby umyt...a o tom skoku z velkosti 8 do 16 my daco hovor 🙂 ☹ 😵 ja hovorim ze som medved krizeny s tucniakom a kacicou a tatino sa natom uzasne zabava 😵 😲 😉 no to pravda posledny mesiac katastrofa...ked sedim drzim brusko aby napadlo az na kolena 🙂 nehovorim o tlaceni pod rebrami tym mam tazke dychnie.... 🙂 😖 Samko poslucha?

caira
30. jan 2009

munu: porodu se vubec neboj, clovek je diky tem hormonum stejne tak nejak mimo, ze se na bolest nebo tak neco vubec nedokazes soustredit..a po porodu uz o tom za pet minut ani nemas paru.. jedine co me fakt bolelo byly poporodu stehy, nekolik tydnu jsem si fakt nemohla sednout jak to bolelo, ale samotny porod mi prisel v pohode..a to jsem fakt rodila docela dlouho, sice diky piti maliniku jsem mela prvni dobu porodni rychlou, prvni kontrakce v 11am a tlacit jsem sla tesne po treti... ale pak mi mala nesla vytlacit, takze jsem tlacila skoro tri hodiny a to uz mi pak i slably kontrakce protoze jsem zacinala byt unavena a rekla jsem jim, ze uz fakt nemuzu, tak sla midwife pro doktora a pak uz to bylo raz na raz, pichnul do pipky lidokain abych necitila zadnou bolest-coz jsem fakt necitila nic., dal mi hohy nahoru, jeste tak 3x silne zatlacit , pritom me smiknul a bylo to behem chvile..kdyby to udelali hned tak jsem mela 3 hodiny usetreny 😀

Mala usnula tak si jdu dat kafe a pomeranc a precist noviny, tak papa

luciauk
30. jan 2009

tak ja som späť. ešte som zlanárila susedu, že reku skočíme na prechádzku a na kávu a vonku taká kosa. určite ľutovala , že so mnou šla 😅

majka, tak tebe odišla zátka? hurááá, ja sa teším na nové miminko 😀 hlavne, keď ho nemusím rodiť ja 😝 mne odišla zátka týždeň pred pôrodom 😉 ale niekomu aj 5tt pred pôrodom, tak uvidíme.

zuzka, ja sa nebijem 😉 ale som ti hovorila, že občas zájdeme do Transport museum u vás? tak určite v lete alebo na jar zasa skočíme. môj muž ho miluje, mohli by sme sa stretnúť 😉 kamarátov slovákov tu nikdy nie je dosť, že? napr. zajtra k nám príde kamka z leicesteru, a tiež sa poznáme z netu. už sme sa aj párkrát stretli. len v našom meste nikoho nemám ☹

3558
30. jan 2009

caira tak to ti zavidim. samko spi dva krat denne po 30 minut. 😠 ja stiham tak riady umyt a kuchynu dat do poriadku.

majka samko je v pohode.ma sa fain, a je trosku rozmaznany lebo sa nechce sam hrat, musim byt stale s nim, a drzat ho na rukach a ukazovat mu nove a nove veci. inak sa nudi a place ako teraz. tak pa 😠

majka88
30. jan 2009

lucka ano uz je to tak odisla...takze teraz len cakat ci to bude kazdu chvilu alebo pocka do terminu i ked podla okolia, podla toho ako to citim ja a co povedala doktora bude to skor 🙂 teškame sa a verim ze aj ty...ked to nemusis odrodit 😉 novy mobil uz kupeny 😵

zuzka samko chce mat pozornost...no uz aby mal na svete sestricku alebo braceka aby sa mohli hrat v dvojici 😉

caira
30. jan 2009

zuzi, nam uz je o dost vic, takze mala si v klidu bude hrat na koberci zatim co ja kolem ni poklizim, vyluxuju, utru prach, nahazim pradlo do pracky atd a mala se zatim bude zabavat sama, je fakt moc hodna. Mala uz mi spi jen cca hodinu od 12-do cca 13h takze to je cas, co si udelam kafe a nedelam nic, ostatni se nepo**re, treba dneska jsem v klidku vyluxovala, uklidila koupelku a kuchyn s malou za zadkem, hrala si, pozoruje me, ja ji neco vypravim a v klidu si poklidim. Ted jsem ji udelala bolonskou omacku tak ji k tomu varim testoviny, musim rict, ze ta omacka je teda super, ani jsem necekala, ze se tak povede- na to, ze clovek nemuze korenit je to fakt mnamka 🙂

majka: me zatka odchazela prubezne asi tyden- fuj

3558
30. jan 2009

lucia ja mam prave v ,,podnajme,, dvoch slovakov lebo sa stahuju na novy dom a nemali kde byvat. tak boli u nas 12 dni, no a vnedelu uz sa stahuju. no a v nasej stvrti je asi 5 domov slovakov. vacsinou ale mladi chalani a len dva domy kde su aj deti. takze ja som zase len so slovakmi. trosku mi to aj vadi, lebo zabudnem po anglicky aj co som vedela. 😀 😀 😀 a mam tu v meste aj kamosku co ma troch synov. 3,2 a polrocny su.
takze tu v covetry je minimalne 50 slovakov, len co poznam ja osobne. a dalsich 50 co poznam len z videnia v robote. lebo kde som pracovala tak tam su len slovaci. a par poliakov.

3558
30. jan 2009

inak ked som bola tehu, tak som o konikovi vobec nevedela. vtedy som mala casu dost. a teraz ked mam toho vela, tak este aj pisem. majka takze potom sa asi na chvilku odmlcis. 😉 😉
no a ja sa uz tesim domov. ideme v marci na 2 tyzdne, a budeme krstit. juchuuu parada. doma je doma.
lucia a ked budete v coventry daj vediet dobehnem. no problem. 🙂

majka88
30. jan 2009

no zuzka pravda ze ked sa malicka narodi tak nachvilu zabudnem na sedenie pri pc a pisanie si s vami...ale hadam mi raz za cas malicka dopraje a dovoli aby som sa s vami potesila o radost 🙂 😉
no ja tu v birme poznam vela slovakov ale zase nemam tu ziadnu taku super kamaratku a uz vobec nie dakoho znameho s babatkom ☹ tak som rada ze aspon vas mam na nete

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre