Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mirka007
20. nov 2009

Praveze viem ze pri mimo tehu...uz od zaciatku ciarky su slabe kvoli nizkemu hcg...
Ale ja som ich mala 3 tyzdne dozadu silne jak slak...a teraz tu jednu je ledva vidno :(

eviska83
20. nov 2009

Slovakia- SUPER !!!VELIKANSKE GRATULACIE 😵 😵 😵 😵 Prajeme hlavne vela zdravicka a mliecka.
orionka- vitaj 😉
mirka- neboj to bude ok- ja som bola na tom podobne - tiez som si pri prvom tehu robila asi milion testov 😀 😀 a aj mne ukazovali raz velmi vyrazne ciarky inokedy nie.

dankag
20. nov 2009

mirka
nemysli na to
neznepokojuj sa
vydrz na tie krvne testy

mirka007
20. nov 2009

Dakujem za podporu..som uz z toho zufala....na sono uz cakam od neviem kedy..vsetko im tu tak dlho trva..ide ma z toho porazit...v stredu v noci som bola v chelsea hospital na emergency....pretoze za 10 dni som schudla 5 kg :( vsetko vyvraciam nic sa mi neudrzi v tele....tak mi tam dali 2 flase infuzie ,bola som velmi dehydrovana a nejaku injekciu do svalu aby som tolko nevracala...bola som tam 5 hodin a prisla som dopichana od ihiel ako indian 🙂

dankag
20. nov 2009

nuz ja len tolko zo svojej skusenosti
cim ti je prve 3 mesiace horsie, tym to mas istejsie ze si ozaj v tom

wild.horses
20. nov 2009

slovakia... velmi blahozelame. verim, ze si ok a mia tiez. asi riadne unavena z toho vsetkeho, vsak?
mirka... nech ti je uz coskoro lepsie. kazda ma tie zaciatky nejake ine, mozno je to len reakcia tvojho tela na tehotenstvo. coskoro bude lepsie, neboj 🙂
dobru nocku vsetkym.pa.s.

mircek
20. nov 2009

Slovakia gratulujeeem 😀 len budte obe zdrave 😉

dadulka aj ja som pozerala Aj mudry schyby a maleho som pri tom kupala a ci veris,ci nie,malinky pri otazke "Aky plyn je najdolezitejsi k zivotu" si 2x prdkol do vodicky 😀 😀 😀 hned som o tom informovala babku a dedka na Sk 😀 😀 😀 ja som sa isla pocikat 😀 no toto by si clovek nevymyslel.... 😀

kvietocek7
20. nov 2009

slovakia no supeeeer si uz na druhom brehu rieky - uz je z teba mamina
🙂 🙂 🙂 CONGRATULATIONS 🙂 🙂 🙂
VITAJ BABETENKO MIUSKA 🙂 🙂 🙂 nech sa ti v zivote len a len dari, vela lasky a zdravicka 🙂 🙂 🙂

natalia777
20. nov 2009

tak aj ja gratulujem dnes som sa k vam tu pripojila a uz prve babatko na svete, prajem vsetko najlepsie slovakia 😀 ozaj baby mate aj vy niekedy bolesti v podbrusku??? hlavne okolo toho tyzdna ako som ja? a vedeli by ste mi asi povedat, ze z coho to je???? dakujem za rady 🙂

rimmel
20. nov 2009

natalia ja som zacala mat v 33tt a sla do nemocnice a poslali ma dom s pelvic bone disfunkcion a potom o pol dna nato idem spat a 4cm otvorena 😠 tym ta nechcem strasit ale ak mas zrazu bolesti a niesi si ista radsej kontaktuj doktora a nenechaj sa odbit ako ja..

ps o 4dni nato som porodila...

orionka1
20. nov 2009

dakujem za privitanie, dadulka ja som z Northamptonshire, s Daventry, to je na severe male mestecko 🙂

loki01
20. nov 2009

natalia: jo.a nikam sem se neobtezovala chodit, protoze ti vzdycky reknou(aspon me, ze je to normalni), zalezi asi jak velke, jestli hodne, jed do spitalu
SLOVAKIA: Gratuluju kocko!!! hodne stesti a zdravi
orionka: ahoj, zdravim te ja jsem taky ze severu tak pujdeme nekdy na zmrzlinu 😉
Mirka: klid, kdybys mela mimodelozni tak bys pry bolesti nechodila..boli te brisko? jeatli ne, tak klid ok? a nedelej si milion testu, kazdy je jiny( ne znacky ale kazdy je jiny, pokazde mas moc jinak rozzredenou, proste se zkus nestresovat ok? ja vim, ze je to tezke, ale jinak se z toho zblaznis
No a my dneska posledni pokus o vyhnani maleho..pak uz ho prdim 😀

luciebx
21. nov 2009

ahoj holky... chci se na neco optat.. taky ziji v anglii a cekame mimiska.. meli sme uz 2 ultrazvuky zatim vse ok.. ted mi gyndarka rekla ze musim volat GP objednat se k midwife a ta ze me az v nejakym 11 tt objedna na dalsi ultrazvuk.. neni to divny? preci se do ty doby muze neco stat.. ja mela furt za vedomi ze se na ultrazvuk chodi snad kazdy druhy tyden.. .aby bylo videt ze se mimi vyviji ok.. jak ste to meli vy..

dikec

rimmel
21. nov 2009

lucie v UK je povoleny iba jeden ultrazvuk za tehotenstvo..myslim ze sa coskoro vyda novy zakon a budu to dva..ja s tym aj celkom suhlasim..nieje dovod ultrazvukovat, vsetko sa da nahmatat 😉 aj velkost babatka aj poloha.(vo vyssom stadiu)
ak mas ale komplikacie tak sa robi viac scans.

a ze sa preci do te doby muze daco stat...no a co take mozu tym ultrazvukom zistit? ved si este len v 8tt a aj keby sa nedajboze nahodou stalo(napr potrat) nic s tym nenarobia a aj bez ultrazvuku by si nato skor ci neskor prisla nakolko by si spinila 😉

rimmel
21. nov 2009

ja som napr na prvy ultrazvuk sla az v15tt...ved naco skor.... 😉

bissau
21. nov 2009

Ahojky kocky uz dlhsie vas tu sledujem tak pokial mozem tak sa k vam votriem 🙂

Slovakia prajem vsetko naj naj a vela vela krasnych nezabudnutelnych chvil s dcerkou.

Co sa ultrazvuku tyka tak pokial ja viem tak sa robia dva za cele tehotenstvo pokial nie su komplikacie. Prvy je po 13. tyzdni a druhy velky morfologicky po 21. tyzdni. tehotenstva. Teda takto je to aspon v General Barnet Hospital na severe Londyna kde som porodila druheho syna a teraz tam budem rodit zhruba o 4 tyzdne znovu 🙂 Inak kedykolvek by som pocas dna prisla na maternity day unit s nejakym problemom tak ti urobia ultrazvuk okamzite na tom ich prenosnom ultrazvuku. Najhorsie je to na zaciatku pokial ti nedaju white book to sa tu clovek citi ako by tehotenstvo iba predstieral 🙂 Natalia tak pokial mas bolesti radsej chod k lekarovi aspon pre istotu.

kvietok86
21. nov 2009

slovakia : tiez sa pridavam a gratulujem, zelam vam aby ste boli stastnucke a zdravuckee 🙂

co sa tyka sona. Ja som mala 4. prvy bol v 10tt,ale mysleli,ze som uz v 12tt. potom ma objednali zase v 15tt.- upresnili mi termin a potom v 20tt,to zistovali,ci je vsetko ok, neskor som bola v 32tt,ale to uz ma musela moja midwife objednat,lebo sa jej baby zdalo byt velke. Mne GP na zaciatku povedal,ze mam narok na 3x sono. Keby viac to uz musia oni aj odvovodnit,ze preco. Ja som aj teraz bola zopar krat v nemoc.,lebo som mala zapal priedusiek,zapal obliciek a minulu nedelu zevraj len vytok a vobec mi sono nerobili,asi zalezi kde ste. 😉 Ale treba ist,ked sa vam nieco nezda,nech vas mrknuu.

ja uz chcem rodit 🙂 pobolieva chrbatik,zle sa spinkaa a tazsie chodii ,ak neporodim tak o 10dni mam ist k midwife 😝 mate recept ako zacat rodit??? 😀 😀 hovori sa,ze upratovanie,ale nepomaha 😀 😀 😀 😀

luciebx
21. nov 2009

tak to ja cumim.. vim ze v cr jsou ultazvuky kazdou chvilku a tu jen tak malo.. .no je to des teda.. ja se tesila jak budu mit kupu obrazku a tak podobne a asi koukam ze houby.. . ☹ ☹ no nic tak musime vyckat jeste par tydnu.... diky za vysvetlenou...

adoracion
21. nov 2009

SLOVAKIA GRATULUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bissau
21. nov 2009

Kvietok 86 🙂 nase deti sa rozhodli prist na svet az ked im pohrozili vyvolavanim 🙂 prvy syn bol po termine 5 dni a druhy 13 dni. Hroza .....inak nam vzdy zarucene fungovala dlha chodza a sex 😵 Tento krat sa pre zmenu obavam ze porodim skor. Termin mam 19. decembra a moji rodicia priletia 17. decembra aby sa postarali o chalanov pokial mi budeme v nemocnici. Teraz mam z toho paniku aby som neporodila predcasne lebo chalanov nemam kde nechat 😖

rimmel
21. nov 2009

no to u nas ani druhy ultrazvuk nebol potrebny ,vedela som presne kedy som otehotnela nakolko maly bol planovany 🙂

kvietocek7
21. nov 2009

veru suhlsim baby,ak nieco TREBA IST NETREBA NIC NECHAVAT NECHAVAT NA AKUSI NAHODU!netreba sa nechat odbit paracetamolom 😀

mirkas01
21. nov 2009

Milé maminky jmenuji se Mirka a přihlasila jsem s kamaradkou své děti do soutěže a chtěla jsem vas poprosit jestli by jste měli chviličku a klikli nam na 10 a pomohli nam se dostat trošku vyš. Všem mooc děkujem

http://www.diteroku.eu/hodnoceni/36641/soutezic...

http://www.diteroku.eu/hodnoceni/36727/soutezic...

http://www.diteroku.eu/hodnoceni/36843/soutezic...

http://www.diteroku.eu/hodnoceni/36508/soutezic...

loki01
21. nov 2009

kvietok86: hele, hele nepredbihej jo 😀 ? Ja chci rodit po slovakia🙂 Uz me to nebaviii. Taky jdu v pondeli ke consultantovi pac se midwife zda mimi velke..ale ptala jsem se jestli jako budu mit scan a ona ze ne, ze me nejak pomeri...to jako nevim jak... 😀
luciebx: jo kocko...2 utz a hotovo..pokud se jim vse zda ok🙂

hathor1231
21. nov 2009

heeeeeeeeeeeeej, slovakia 😀 konecne!!! zdravicka,stasticka,mliecka a spanku 😅
potom napis,ked bude cas 😉

peppapig
21. nov 2009

Caute kocky, zdravim vas z rodne pudy, vcera jsem prezila let do Blavy, ale Mia byla jak drava zver, no hruza. Ted si vrni s babickou a dedou a ja jsem free, jupiiii 😀

Slovakia, obrovske gratulace, tak uz jsi mamina, malou Miusku vitame na svet a do vinku hodne zdravicka, stesti a mlicka!! Verim, ze jste obe v poradku a brzy se ozves. Jmenovkyne Mia posila tvoji malinke pusinku xxx

Holky, teda koukam, ze se nam to tu rozrusta 🙂

Dankag, jsem rada, ze planujete trip na Mikulasskou ve Woking. Ja s malou dorazim na 100%, chtela jsem autem i s muzikem, ale neni si jisty, zda nebude mit na vecet praci, kdyz tak pojedeme vlakem, to bude zas cesta, pac u nas v Sotonu bude v ten den vyluka, tim padem bus pak vlak a zase na zpet 😒 Navic Mia uz neni kocarova a v den obeda mi ve vlaku jiste usne. Ale i presto se moooooc tesime.

Hathor, jak se vede, koukam, ze mala uz ma 4 mesice, tak to leti?!

Lucie, ja mela scan 2x, ve 12tt a pak ve 20tt. Myslim, ze je to optimalni, pokud nejsou komplikace ci maminka netrpi zavaznym onemocnenim, pak neni treba vic scanu. V CR tehulku povazuji za pacientku tady v UK za tehulku, takze neni treba kontrola kazdy tyden.

Mirka, scanu se dockas neboj. Verim, ze mimodelozni tehu nemas, jak uz holky psaly, mela by jsi velke bolesti a krvaceni. Drzim pesti, at je vse jak ma byt.

Natalia, rekni, ze bydlis blizko me 😉 Hned jsem pookrela, kdyz jsem si precetla, ze jsi v Southampton. My tady zijeme uz cca dva a pul roku s vetsi pauzou ve Winchesteru a zatim jsem nanerazila na zadnou ceskou ci slovenskou maminu. Tak se ozvi, zajdem na kafco. Budes rodit v Princess Ann?

Jeste jsem chtela napsat, ze jsme zvladli navstevu ambasady, samozrejme, ze jsem mela chyby ve formularich, navic jsem zbytecne psala ten blbej preklad RL (maji na to formular), byly jsme tam 2 hodiny, ale snad to uspesne odeslali a papiry prijdou do 3 mesicu.

dadulka2000
21. nov 2009

ahojte,...mam za sebou 4 hod prechadzku - no poviem vam ze mam dost,.... 😝
Lucka, aj tu v kente su 2 scany oficialne, prvy okolo 12tt (dating scan) a dalsi okolo 20tt (abnormality scan). ja mam este jeden scan v 35tt, a to preto ze na 20tt sone sa jej zdala nizko placenta, tak to chcu skontrolovat este raz, ci sa posunula. 😀 ako dobre,... aspon uvidim babatko este raz pred prichodom.
do kelu to su len 4hodky poobede a uz je tma,.... ☹
peppa - uzi si babysitterov 🙂, a isto je Miuska vo svojom zivle s tolkou pozornostou, co?

kvietok86
21. nov 2009

ja sa nepredbieham 😎 mna uz to nebavii 🙂 raz zacas falosne kontrakcie-niekedy kazdy druhy den. a co sa tyka sexu, baby u mna je to cele tehotenstvo biieda.. no maly ma na to este 10-9dni aby isiel,potom uvidime co nam povie nasa mila midwife. 😅 no ona je taka mila,ze mi povedala,ze maly bude mat 3800g ked sa narodi,tak to som zvedava. 😅 😅 moja mama mi stale hovori ze ked pride,chce mat v nuka na svete,ze sa mam snazit 😀 😀 😀 boji sa,ze pride na 2tyz, a s malym bude kratko 🙂
Taka vec. Mala ste niektora pred otehotnenim krc.zily? Ja som ich mala trosku zle a teraz sa mi este zhorsili a neviem,ze ci si ich mam obviazat,ak nahodou pojdem rodit?

loki01
21. nov 2009

kvietok86: me taky neee, to se tak nedela, nakracet si a hned rodit 😀 Vidim, ze se budou kluci jmenovat stejne 🙂 a odkud jsi?
No muj bude taky tlustoprd🙂 pryyy, tak uvidime🙂

kvietok86
21. nov 2009

loki01: ved to keby to tak slo,ze prides zatlacis a je too 😀 ,ale realita ina,aj ked niektore maju tazsie a niektore lahsie 🙂 som zvedava ako to bude ... misa misa, ak moj maly misko bude po svojom otcovi(michal) lenivy,tak si maaly asi vo mne postavy stan a nepojde 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre