Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

magisa
16. apr 2009

ahoj holky, tak jsem zpatky od midwife, k tomu jsme stihli jednu obhlidku baracku

takze u midwife...tlak v poho /jako vzdy/ 110/70, moc negativni, pres brisko uz mam 40 cm /od minule kontroly mi povyskocilo o 2 cm/, na hemeroidy mi dala nejaky krem, tak snad aspon trochu pomuze, nekdy mne faaakticky hodne boli, ze ani chodit poradne nemuzu..na otekle nohy jedina rada..hodne si je opirat o zed at se prokrvi...
Kdyz mi prohmatavala brisko tak jsem pocitila neskutecnou bolest na prave strane, rikala ze mi maly tlaci hlavickou na neco /bohuzel jsem nerozumela na co 😠 😅 /. Zitra bude volat do nemocnice a objedna me k nim na kontrolu, ale az na pristi patek 😠 😠 takze to budu uz 9 dni po terminu a tam by pak meli rozhodnout co se mnou...Pokud bych chtela membrane sweep, tak nejdriv mi ho muze udelat pristi stredu...ja jen pevne verim, ze to uz budu mit mimi u sebe v naruci...

zmrzka - jsem se kukala do tveho albicka..poridila jsi si moc hezke outfity pro malou Kristy..jo a mimochodem moc se mi libi jmeno, ktere jste vybrali 😵

munu - takze maly roste a roste...to musela mit health visitor z vas radost 🙂

kefka - ja souhlasim s luciauk, pokud nechces, aby ti tak rychle vyvolavali porod, tak to rekni sve midwife..Pokud nemas zadne komplikace ani bolesti, tak nevidim duvod proc by ti to meli delat tak brzo...Ja osobne bych naopak byla rada, nechce se mi cekat dalsich 9 dni... 😠

magisa
16. apr 2009

peppapig - v Longleat safari park jsem byla, budou tomu asi 3 roky..Byli jsme takova bandicka slovaku a cechu asi 5-ti auty a vim, ze jsem byla hodne nadsena, pocasi nam vyslo a uzili jsme si to naplno. Tehdy stal listek myslim neco kolem 20 £, bylo tam neco kolem 10-ti atrakci a my jsme prosli vsechny. Ale pokud to nestihnete, nic se nedeje, protoze vam listek zustane a muzete ho vyuzit pri dalsi navsteve...
Nejvice mi utkvelo v hlave vystoupeni exotickych papagaju, kteri byli strasne chytri, mluvili a delali psi kousky, potom zrcadlove bludiste a butterfly garden. 😵 😵 😵 Vrele doporucuji 😉

zmrzka1
16. apr 2009

magisa-- dakujem
inak ti verim ,ze by si to chcela cim skor ja som na tom tak isto cele dni cakam na signaly a nic ..
inak sa divim preco ta uz neobjednala na sweep skor ved to sa mi zda dost neskoro na prvy,nie?
no ja sama neviem co ma este caka ja sa zajtra objednam na pondelok a uvidim co mi povie lebo termin mam v utorok no ja osobne by som bola tiez rada keby mi aj vyvolali prv,no ale tahat za usi s tym zvonom to by som veru nechcela ani za nic to im aj dopredu poviem ,zvonom mozu tak umyvadla pretahovat 😨

peppapig
16. apr 2009

Cau holky, tak jeste nic? Uz se tesim na fotky maminka a mimicek 🙂

magisa, tak super, rozhodla jsi za me, zitra koupim listky, myslim, ze je to ted za £25 adult, coz se da a navic jsi me dostala s tim, ze se tam da jit vicekrat, ja to cetla jen tak halabala. Uz se tesim, jen aby nam 23. vyslo pocasi, modlim se.

zmrzka teda to je vybavicka, to bude princezna milujici shoes jako nase M, fakt krasne! 🙂

Dobrou noc x

zmrzka1
17. apr 2009

peppapig--dakujem -to asi preto lebo nieco sme aj dostali od znamej a ja som kupovala od zaciatku pomalicky tak sa toho nazbieralo a stale som mala pocit ,ze nebude mat co nosit 🙂 ako my vsetky dievcence nikdy neni co na seba-teda aspom podla seba hovorim...

peppapig
17. apr 2009

zmrzka...to vis, ze zenska nikdy nebude mit dost obleceni a boticek 😀 Ja si nekdy rikam, ze kdybych mela kluka, usetrila bych na obleceni, protoze ja kdyz du do obchodu, tak se nikdy neudrzim a sup a jsem v obchode s detskym 🙂 , uz na sebe spis zapomenu a koupim M 😀

munu...s tim mimikem, kdyz mi porad nejsme rozhodnuti, nevim nevim, zase jsem dneska videla mimco, tak jsem se spolu s M kochala pohledem 🙂

magisa
17. apr 2009

ahoj holky, jen nakukavam, cely den se valim s nohama nahore 😀 , hrozne mi otekaji nohy, tak jen relaxuju s knizkou v ruce...

Chtela jsem se poptat zkusenych maminek..muj synovecek uz 2 den zvraci k tomu ma prujem a ted i vysoke horecky...K GP nejdem..klasika by ho poslali domu s tim, ze ma hodne pit - tak tomu bylo naposledy -
svagrovka se mu pokousi dat aspon par piskotku, ale pokazde jdou ven a snazi se aby hodne pil, ale on zvraci i s cajicku i s prevarene vody....Poslala jsem toho meho pro nejake cipky pro srazeni teploty /tabletky mu nechceme davat zadne, kdyz ma uplne prazdne brisko / byl v Bootsu a Sainsburys lekarne a nic pry nemaji...
Nevite kde se daji sehnat cipky pro deti ??? Nebo znate nejakou jinaci medicinu????

luciauk
17. apr 2009

magisa, chúďatko maličké...aký je starý??? môžete mu dať calpol. zvyšok podľa toho,aký je starý...

ludik
17. apr 2009

Magisa- nasa mala, mala nieco podobne ona sice vodicku nevyvracala,ak ti vyvrati aj vodicku vezmite ho na pohotovost,lebo GP to je onicom a mas pravdu nic by neurobil.Maly moze byt dehydrovany.Tu podavaju detom calpol tak skuste to,ale ja by som sla na amergancy,vela stastia 😉

magisa
17. apr 2009

holky diky, maly ma 19 mesicu..Strasne me trapi ho videt tak bezvladneho...normalne je hodne hyperaktivni, porad je ho vsude plno a ted uz skoro 3 den jen poplakava nebo spinka.. ☹
Kamaradka nam poradila dat oloupany na kolecka nakrajeny brambor na paticky na srazeni teploty, tak jsme zkusili a maly se pred chvili probudil, horecka trosku klesla, snedl jeden piskot a vypil trosku cajika, zatim to udrzel v sobe, tak uvidime...Pokud do vecera neuvidime zlepseni, tak maleho vememe na tu pohotovost...

ludik
17. apr 2009

magisa - u nas sa dava citron,pamatam sa ako mi ho mama viazala na zapastia,moja viki mala presne to iste a GP len ze to je virus a poslal nas domov s 2 papiermi aby sme si precitali co to je a ako mame dodrziavat hygienu....mala som dost.Nabududce sa nebudem ani unuvat a pojdem hned na pohotovost, ale dufam ze ziadne nabuduce nebude 😉

zmrzka1
17. apr 2009

ahojte-- ja zasnem z doktorov tu v gb 😨 😨 😨
na vsetky choroby pre deti calpol a pre dospelych paracetamol a vodu... 😖 😖 😖

peppapig
17. apr 2009

Ahojte holky, magisa neboj urcite se z toho dostane jen musi pit a pit a pit. Prave tento viru chytla Mia poprve pred par tydny, bylo to hrozne, uplne nehybna jen lezela, nejedla skoro tyden. Zvracela jen 1 den, ale pak 7 dni prujem, proste voda. Nemusi mu davat jist pokud nechce, ale piti do neho musi lit nasilim at uz po lzickach ci strikackou, nam byla doporucena/ nakazana formula (voda+cukr+sul v urc. pomeru a strikackou davat 5ml po 5ti minutach 2 hodiny, pak pauza a zase dve hodiny, dokud se neodvodnovala prujmem). Taky jsme jeli do walk in centre nebo mela hrozne horecky (musi se pak podavat calpol a sirup s ibuprofenem podle navodu, malo oblikat, netopit, vetrat). Cipky jsem tady nikdy nesehnala, ale pani v lekarne nam dala nejake sacky rozpustne ve vode proti tomu odvodneni, ale ani jsem to nerozbalovala a zacala tu formulu. Doufam, ze to synovecka prejde, tento hnusny virus tu rotuje 365 dni v roce.

Jinak ja uz jsem si tady na nhs zvykla, no obcas si ponadavam. Ale tohle se fakt jinak lecit neda, kdyby se to lecilo, deti by byly total bez imunity a je to virus ne infekce ☹

Holky a miminka stale nic? teda to jsou lenivci 😀

magisa
17. apr 2009

zmrzka - ja taky nemam dobre zkusenosti s GP 😠 😠
Min. rok jsem prochodila zapal plic, ani jsem o tom nevedela, jen mi to sedlo na plice, strasny kasel, bolesti zeber, ale az tak, ze jsem se kolikrat nemohla nadechnout, nemohla jsem spat, nekolikrat denne jsem brecela od bolesti..Byla jsem nekolikrat u GP a ta mi dala jen paracetamol a zadne vetsi vysetreni...
Az po mesici trapeni a bolesti a samozrejme neschopnosti prace -jsem delala pro agenturu, takze jsem byla vic jak mesic bez penez a to ze musis platit najem nikoho nezajimalo- jsem si vydupala, ze chci aby mne poslali na rentgen. Na x-ray vysledky jsem cekala dalsi 2 tydny.. ☹ ☹ a tehdy zjistili ze jsem prochodila zapal plic a nasadili mi nejake antibiotika.... no mazec..vsichni mi kamaradi mne tehdy posilali at jedu domu k doktorum, ze to tady neni normalni, ale ja se citila tak blbe, ze jsem se bala, ze let bych neprezila, takze jsem zustala tady..

A pak jsem jeste mela problem s uchem, nejaka infekce nebo co..a muj me vzal do nemocnice, tam me ze zacatku nechteli ani osetrit, ze to neni akutni a poslali mne domu...muj se totalka namichnul, vim ze nekam volal, nejaky doktor se mnou mluvil pres telefon asi 10 min. a pak me poslal zase zpatky do te nemocnice, ze mi udelal appoitment...tam jsem cekala pres dve hodiny nez me prijmula nejaka doktorka, ktera ani nevedela jak mi ma strcit takove kukatko do ucha...normalka nemohla poskladat takovy mikroskop nebo jak se to jmenuje dohromady... 😅 😠 Ve finale mi rekla at si koupim paracetamol a poslala mne domu...

Moje zkusenosti se zdravotnictvim tady jsou na bode mrazu, jen pevne doufam a chci tomu verit, ze s porodem to bude lepsi...Nechci stresovat....vsak sama uvidim...uklidnuji mne maminky tady na konikovy co to maji uz za sebou a vsechno probehlo v poradku...takze holky dekuji za moralni podporu 😵

luciauk
17. apr 2009

magisa, tak ako peppa pise. tekutiny, ale nie plny hrncek, len lyzicku, o 15min dalsiu, o 15min dalsiu...po case skratit interval. na jedenie piskoty, slane tycinky.na pitie cierny caj a ak ani to v sebe neudrzi, tak sa vykaslat na zdravu vyzivu a original pepsi colu.
my sme toto prekonali milionkrat s detmi.lieky na toto neexistuju. je to virus. len dbat na zavodnenie,telicko si s tym poradi. obcas zajst k gp, aby skontroloval, ci nie je dieta odvodnene. a hlavne, ak zacne byt spavy!
ja kym som nevedela, co s tym, tak mi najstarsia skoncila v nemocnici. vyhnite sa tomu a po lyzickach tekutiny 😉
Bruno to mal uz 3x , naposledy pred par dnami to skoncilo. zasa stratil na vahe... ☹ ☹ ☹

munu
17. apr 2009

ja som raz mala angynu a GP mi povedala, ze pokial nemam horucky(lebo som nemala), tak ze si mam kupit nurofen od bolesti...blba doktorka.. to ma maximalne dojalo, ze na zapalene hrdlo si mam kupit nurofen... a pritom mi pozerala do hrdla a videla, ze je zapalene...

munu
17. apr 2009

este dodam, ze to som tej doktorke vtedy aj povedala, ze to mam zapalene, ze ci si nemysli, ze potrebujem nejake antibiotika.. tak len povedala, ze nieeeeeeeee,, ved nurofen ti pomoze.. ved nemas horucky, tak naco antibiotika...

zmrzka1
17. apr 2009

ahojte -- mate niekto prosim vas s kusenost s reflexkou pred porodom vraj to zrelaxuje maternicu a porod je potom lepsi teda myslim vraj by mal byt jednoduchsi...objednala som jednu pani co pride k nam a spravi mi ju tak som zvedava ....
mojho priatela teta nam to poradila vraj aj ona aj jej dcera si to nechali spravit par dni pred ocakavanym porodom a odrodili do 4 hodin od zaciatku ....
no necham sa prekvapit a potom napisem ci je na tom nieco prady ak to zabere...
no a ak ma niekto skusenost rada by som vedela ci to moze aj neako posunut alebo vyvolat porod???

adoracion
18. apr 2009

No co sa tyka toho council house nebolot o jednoduche dostat ho ale podmienkyh kde sme byvali neboli vyhovujuce pre male dieta a tak moj landlord mi napisal notice 21 ze potrebuje predat dom a ze nemame kde byvat a tak zaradili ma do lepsej skupiny a atak som ho ziskala !

adoracion
18. apr 2009

uz sa tolko netrapte dievcata s tymi porodmi sak uz to bude kazdym dnom trosku si pokricite tie bolesti prezijete a babatka budu pri vas 🙂

magisa
18. apr 2009

zmrzka - co to je ta reflexka???Jeste jsem o tom neslysela...

Muj chtel dneska po ranu popohnat maleho sexikem, ale bohuzel, jsem tak zabetonovana, ze se nam nepovedlo... ☹ ☹ Ja uz si zacinam pripadat jako panna, uz je to taaaak dlouho, a co teprve po porodu, min. dalsich 6 tydnu pust... ☹

zmrzka1
18. apr 2009

magisa--reflexna masaz to sa robi na chodidlach a tam su neake body co zrelaxuju maternicu a potom sa vraj lahsie rodi ,ona mi povedala,ze jej dve klientky porodili do dvoch dni a ostatne co mala dlhsie nemali tazky porod tak uvidime u kazdeho je to individualne tak uvidim ,ale ako relax to bolo super a priala ku nam domov a za to si neuctovala 😀

adoracion
18. apr 2009

magisa no u mna to trva uz 6 mesiacov co nemam absolutne chut na sex sem tam svetla vynimky po porode to nemusi trvat len tych 6 tyzdnov ale zase mozete aj hned po 3 tyzdnoch ak sa bude dat a budes zahojena ktovie u niekoho zase pride vacsia chut na sex u niekoho nedojde ani za rok nezeby som bola frigidna ale...

magisa
18. apr 2009

zmrzka - a kolik to stalo???Jsem teda hodne zvedava, jestli to prinese nejake ovoce..takze mne klidne muzes predbehnout a porodit driv nez ja 😀 😀 a pak mi das echo a ja bych sla do toho taky...

adoracion - vim, ze kazda to proziva jinac, jen doufam, ze ja tu chut neztratim, sex je hoodne dulezity ve vztahu 😵

zmrzka1
18. apr 2009

magisa--my sme zohnali tiket na polovicnu cenu ,stoji to 40libier takze to bolo pre nas za 20pounds 😀
no uvidime potom napisem alebo ak tu nebudem viac ako den dva vies ,ze uz rodim a nemozem napisat inak som tu kazdy den 🙂 pytala sa tiez ci pijem ten malinikovy caj vraj to pomaha tiez,no ten ako vies pijem uz dost dlho,tak uvidime ci sa zadari 😎

magisa
18. apr 2009

maminy mam na vas jeste jednu otazecku....tak synovecek uz od vcerejska vecera nic nevyzvracel...pomalu papa piskotky a suchou stravu, pit si myslim ze pije dost, dala mu nekolikrat ten calpol a vypada to ze zabral...teplotka slezla... 😉
ale ted zacaly silene prujmy ☹ ☹ V noci ho svagrovka prevlikala asi 5 x a pres den to uz ani nepocitame....Uz neni tolik ospaly, ale jde videt ze je porad oslabeny, necha se nosit jen na rukach nebo lezi na sedacce a poplakava /coz u neho neni vubec normalni / . Nejake rady co s tim??? Jsem Vam mocka vdecna 😵

magisa
18. apr 2009

zmrzka - tak ja bych za to dala klidne i tech 40 teda pokud by to fakticky zabralo....Cajik taky porad piju, uz jsem si dokoupila treti krabicku...jeste ze mi celkem chutna, takze se do neho nemusim nutit....
Poslu ti moje tel. cislo do IP, kdyby jsi treba zacala mit bolesti a nestihla se nam ozvat, tak muzes napsat sms mne a ja to dam na konika...Zalezi samo na tobe.. 😵

zmrzka1
18. apr 2009

magisa--ok posli cislo a ja ti napisem pripadne si mozme volat ja budem len rada 🙂
ja som rozhodnuta dneska nasadit aj kari z indian shopu ako midwife odporucali 😀 😀 😀
teraz som mala vanu asi hodinu 😉 ja uz skusam kadeco hadam nieco zabere 😎

luciauk
18. apr 2009

magisa, s tým sa jedine popasovať. no a hlavne nezrážajte teplotu, ak je do 38,5 ´C. tá slúži na zabitie vírusov. inak sa mu to bude ťahať a vraciať. veľa šťastia.

magisa
18. apr 2009

zmrzka - tak to kari mi dneska taky radily holky..ale ja ho nemam rada..jsem si na obed pekne udelala kureci polivecku se zeleninou a k tomu mrkvovou omacku s kuratkem a testovinou...mnamka..jsem se prejedla...Tak kdyby to na mne dneska prislo, asi bych jim to na sale cele pekne pokad.... 😀 😀 😅 ti by se divili co vsechno bych ze sebe vytlacila 😅 😅
Cislo uz jsem poslala, kdyz tak mi napis svoje, a ja si te ulozim do mobilu 😵 😵

luciauk - dekujeme, tak bracha zasel dokoupit pampersky do zasoby, momentalne jde poznat vetsi spotreba...snad to maleho piskotka brzo prejde a zas bude v poradku...

Mimochodem dobra zkusenost pro mne, az budu mit to moje miminecko u sebe a bude nemocne, tak budu vedet jak mu pomoct...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre