Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

anjelicek26
28. sep 2010

@mikaila - magnesium je magnesium aj tu, ja som si ho tu normalne kupovala v obchode... tak snad pochopi... do nemocky ta urcite neposle...a aj keby, natocite monitor a pojdes domenkov... v 33. tyzdni je to tvrdnutie uz celkom normalne... hlavne oddychuj 😵

mikailla
28. sep 2010

@anjelicek26 - fakt si si kupila aj tu magnesium ? ja som ho hladala v lekarni aj v normalnom shope a nenasla som,ale je pravda ze som si nepytala od lekarnikov. Tak magnesium je tak isto? lebo som si to nekukala v slovniku ale som sa jej snazila povedat ze papam to magnesium no som to asi zle vyslovila... A ked uz som tu v teme som sa chcela opytat,ze pred porodom sa robi este sono ? mam namysli v den porodu,aby sa uistili ze je babo dole hlavou... lebo mne pochytala midwife brucho a opisala mi ako lezi,no nie som ista ci jej verit 😀

anjelicek26
28. sep 2010

@mikaila - ked videli, ze som tehu, tak mi ho nechceli predat, siel tam drahy, povedal, ze ma krce v svaloch a dostal ho bez predpisu, logika nikde...

No ja moc neviem, my sme sa prestahovali, boli tu tri tyzdne, akurat stihli co-to vybavit a krpcek sa narodil o tri tyzdne pred terminom... takze ja som mala posledne sono v 35. tyzdni u svojej lekarky v nemecku...

mikailla
28. sep 2010

@anjelicek26 - to akoze tehotnym to tu nepredaju ??? ved ten magnezium mi ako velmi pomaha od 4 mesiaca,co by mi teda oni poradili na to tvrdnutie som velmi zvedava. Ale rodila si tu v UK? ak som pochopila hned ako ste prisli a co to vybavili..... a chcem vediet ze ci ti v den porodu nerobili sono,ked si prisla do nemocky s kontrakciami... 😉 😉 ale ked pises ze posledne bolo v nemecku tak asi nie 😖 😖

anjelicek26
28. sep 2010

@mikaila - no Max sa narodil od vstupu do nemocku za 34 minut, takze som sa stihla tak vyzliect a sadnut si a uz sme tlacili 😅 😅 😅 Uplna rychlovka, ze druha faza porodna 3 minuty mam v sprave 😎 Takze ano, narodil sa tu, sono by aj tak nestihli, v tej istej porodnici, ako bude rodit elixia 😀

No a tehotnym to nepredaju, asi po konzulatcii s lekarom... nerozumiem tomu, nechceli mi to predat, poskulovali na brusko a tak... drahy isiel sam a predali hned...

mikailla
28. sep 2010

@anjelicek26 - tak tomu sa povie ze super porod !!! 🙂 zavidim 😉 😉 taku rychlovku si ja vsugeruvavam do hlavy 😀 neviem si predstavit porod,lebo vobec neviem co ma bude cakat ked vojdem do nemocky,sadnem a budu cakat kym sa otvorim alebo ma budu este pocuvat alebo monitorovat,alebo dopovat niecim ..... no neviem si predstavit 😀 No nejde mi to do hlavy s tym magnesiom, to este ked ukazem midwife ze ho jem aby mi ho nezrusila.... A kde v Uk si ?

anjelicek26
28. sep 2010

@mikailla - moc daleko od vas, kusok od Manchestru... ja som uz drahemu vravela, ze ak bude tretie, tak rodim doma, ved sme to takmer nestihli... Saska od prvej kontrakcie po poslednu za 4 hodiny, Max za 2,5 hodiny a tretie ehm.. fakt doma... A to som fakt len chvilu predychvala v posteli, hodila sprchu, ked neprestavalo, zobudila draheho, odniesli sme susedke Sasku a padili do nemocky, co mame fakt len stvrt hodinu - a aj tak to bolo tesne...

Tie sestricky boli fakt super... profesionalne...prve, co sa pytali, ze co chcem na bolest 😅 No ale uz bolo na vsetko neskoro, chceli mi dat taky plyn, no ale ja uz som mala kontrakcie na tlacenie, tak som ich s tym poslala niekam... po porode este dostanes toasty a cajik a napustia ti horucu vanu, dalsi den s baby domov...ja nemozem povedat zleho slova 😵

mikailla
28. sep 2010

@anjelicek26 - tak Ty si mala obidva porody perfektne 😉 😉 😵 rychle a dopadlo to dobre aj ked na tesnotku,takze si ani nestihla na utlmenie bolesti nic,a pri zasivani ti pichli nieco ? alebo si sa nenatrhla... Ja by som brala taky porod aj ked na tesnotku ale asi lepsie ako v nemocke lezat v nervoch kedy to pride... alebo horsie co mi hovorili znamy ze ich poslali domov s kontrakciami ze ked pridu vacsie.... Jooj dufam,ze je to tak v celom anglicku ze mi daju toast cajik a horucu vanu po nej tuzim uz niekolko mesiacov.

anjelicek26
28. sep 2010

@mikailla - sit nebolo treba, bola som len trolinka natrhnuta zvnutra pri krcku maternice, a to sa zahojilo same... netrebalo to sit... takze ani tam ma netyrali 🙂 Aj ocistky len 13 dni... jaaaaj... takto by osm si to kludne zopakovala este raz 😅 😅 😅

mikailla
28. sep 2010

@anjelicek26 - Ty si mala porod mojich snov 😀 alebo snov kazdej zeny ? 😀 😵 😵 ocistky myslis krvacanie po porode? a v com si ozaj rodila vo nemocenskej koseli alebo vo svojom ......

anjelicek26
28. sep 2010

@mikailla - hej krvacanie po porode myslim....Rodila som vo svojom, aj babo malo hned oblecenie, co sme priniesli...sranda napr. ze ho vobec neumyi hihi

mikailla
28. sep 2010

@anjelicek 26 - neumyli Ti babatko ? 😅 😅 a obliekli do cisteho ? a co umyvala si si sama alebo az ked ste domkov prisli ?

maggie2
28. sep 2010

@mikailla @anjelicek26 francúzskeho kráľa umyli skutočne prvýkrát až keď mal šesť rokov. 😀 Inak sorry dievčatá že som sa sem votrela. Pa

kivec
28. sep 2010

Ahojte zienky,
Ja zas len na rychlo. Bola som na ,,ozdravnom" pobyte u mojej kamaratky v Leicesteri. Prichylila ma aj s mojimi dievcatami na 4 dni, aby som si vraj oddychla. No zlata je. Bolo nam naozaj super, kamoska sa o nas starala, ja som sa venovala len detom. Ona ma tiez 2-rocne dievcatko, tak Estherka mala o zabavu postarane. Tak ma to fajne nabilo novou energiou a mozem ist dalej.
@elixia - vidim, ze ty si este stale tehu, cele4 dni, co som nemala pristup na internet som na teba myslela, ci to uz nahodou neprislo. Ale stihla som ta este. 😀
Ostatne nestiham citat, tak vas len vsetky pekne pozdravujem. 🙂 Este nakuknem, ked budem mat troska casu.

elixia
28. sep 2010

@kivec si zlata,ze si na mna myslela 🙂 Ako sa ti pacilo v Lestri,bola si tam uz predtym? Bol to pred 5 rokmi moj prvy kontakt s UK,kedze nasa firma tam ma sidlo...no a citila som sa tam, dajme tomu zvlastne 😀
Ale hlavne,ze ste si oddychli, budes z toho cerpat energiu este dlho 🙂

anjelicek26
28. sep 2010

@mikailla - obliekali sme si ho samy... nikto ho od narodenia ani do ruky nevzal, az dalsie rano doky mu skontrolovali uska, ocka, prezrela hod pediatricka a slo sa domov... som mu potom na izbe vyskrabkavala nechtami kusky krvi z vlaskov 😖 Kupkali sme potom hned domka, pupcek-nepupcek, spinaveho ho nenecham 😅

@elixia - drzim palce na porod

saza007
28. sep 2010

@maggie2 maggie to vazne? ten musel uz aj kvitnut 😅 😀

Zeny naco umyvat babatko hned po narodeni? staci ho poriadne poutierat, kupelov si uzije este dost!

dadulienka27
28. sep 2010

@slniecko77 my sme ojednavali matrac odtialto http://babymattressesonline.co.uk/ a sme velmi velmi spokojni 🙂 , mozes kombinovat velkost, zlozenie a jednotlive potahy 😉
velmi ma prekvapilo,ze si napisala,ze mamas and papas je ako peg perego 😖 to som nevedela,lebo ja som strasne chcela jeden kocik od nich,ale tu v uk som ho nezohnala, tak ked prejdeme na sportovy kocik kupime na sr 🙂

@mikailla tento isty problem som mala aj ja, asi od 20tt my zacalo tvrdnut brusko-spodok a jedine co urobili tak mi povedali,ze su to braxton hicks kontrakcie,potom na sr mi doktorka predpisala magnezium+ vykladat nohy co najcastejsie a zlepsilo sa to.Naspat v UK som sa o tom zmienila midwife-nevedela o com hovorim,ale priamo doktorka-gynekologicka my povedala,ze ona o uzivani magnezia nikdy nepocula,tu v uk o tom nevedia,tak preto tie nechapave pohlady....a nezabudni,ze magnezium sa uz nemoze uzivat tesne pred porodom-spomaluje otvaranie krcka (vraj 😖 )

dadulienka27
28. sep 2010

@cutce
@slniecko77 neviem ako daleko ste od londyna,ale teraz v oktobri tam bude baby show a ked pojdete posledny den,tak vela veci (napr.nabytok, ten co tam vystavuju) sa da kupit za dobru cenu+ vela vyrobkov je tam zlacnenych,alebo davaju vouchers 😀

mickey85
28. sep 2010

@slniecko77 dakujem 😉 @elixia ako sa citis? 🙂 Nic, sweep nepomohol?
@mikailla tvrdnutie bruska je uplne normalne v tehotenstve, preco na to beries magnezium? Ci ti tvrdne viac krat za den?
@dadulienka27 tebe sa ako dari s drobcekom? kojite? spinka ti dobre?

dadulienka27
28. sep 2010

@mickey85 myslela som si,ze je to dobre,ale stale neviem kolko mliecka si vytiahne a na tom zalezi aky kvalitny-dlhy ma spanok,takze predvcerom som vstavala kazdu hodinu,lebo si len cucol a hned zaspal 😀 mm mi velmi pomaha,uz ma aj nutil odsavat,ze aj on chce maleho krmit,ale to sa zase bojim,ze si zvykne na flasu....
ak chces svoje babatko kojit,tak ta tymto nechcem strasit 😀 ,babatka su v tomto veeelmi odlisne 😀 a teraz ked sa ti da (ak sa da) sa snaz co najviac oddychovat

mickey85
28. sep 2010

@dadulienka27 ja som az moc oddychnuta 🙂 Ved ma len tri tyzdne a som pocula,ze babatka si tak ziadaju, kazdu chvilu, tak to je v pohode. Este chvilu sa potrapite a potom si mozno najde ritual a bude spinkat celu noc. A ked ho kojis, tak ho neprebudzas? ze ho hladkat po lici alebo rucicke, aby sa prebral a napapal sa.

mikailla
28. sep 2010

@anjelicek26 - tak az doma ste si maleho okupali a hned po prichode? mozno ma saza007 pravdu ze staci dobre poutierat,ale urcite by mi to nedalo,nevykupkat mu krv z vlaskov a oplachnut hoRaz som citala ze jedna slovenka si ho isla umyt v nemocnici do umyvadla.... A aj sama si si ho oblliekala prvykrat ? @dadulienka27 - tak to si ma nepotesila,ze to nepoznaju, to co teda odporucaju takym zenam ked im tvrdne ? ako by mi pomohli? ved by som uz asi porodila keby ze ich nepapam 3x denne. Par dni do zadu som volala s mojou gyncou na SR tak mi kazala ich vysadit 3 tyzdne pred porodom,kedy si vysadila Ty? @mickey85 - ja ich uzivam od 16tt doktorka mi to odovodnila tak ze mi vpliva na to moja infekcia a preto tvrdne casto. ☹ ☹

dadulienka27
28. sep 2010

@mikailla ja som ich tiez vysadila asi tak 3-4 tyzdne pred porodom, ak nechodis do roboty,tak co najviac si vykladaj nohy a ak sa da, mala by si si aj postel nadvihnut 20cm...tu v uk si predcasne kontrakcie vobec nevsimaju, vlastne vsetko je pre nich "normalne",musis na nich doslova niekedy az tlacit,aby ta poslali na vysetrenie, vela zalezi aj aku mas midwife a GP,moja GP nechcela nic zanedbat,tak som mala vysetreni az az 😉
tehotenstvo v uk je v pohode,ak nemas komplikacie 😒 no porodit by som tu isla kedykolvek 😀 😀

mikailla
28. sep 2010

@dadulienka27 - dakujem, budem nohy vykladat do luftu a vegetit 😀 Ako si nemozu vsimat tie kontrakcie,no neviem si predstavit ako by mi pomohli keby ze som nebola na SR u doktora. Ja som svoju GP nevidela cele tehotenstvo,nikto mi nedal ani len kupony na ovocie a ani NHS kartu,za lieky som platila.No zastavam anglicke zdravotnictvo vsade,ze je to vyspela krajina,ale ked tak zarozmyslam o tom niekokokrat mi sprznili meno cize krvne vysledky vyhodili,nedostatok zeleza mi zistili az teraz atd,....no ale moze sa stat aj na SR.... Tak si mala dobry porod ? tiez ti zistovali polohu babatka z toho ze pochytala midwife brusko ?

monika.c
28. sep 2010

ahojte dievcata,tak po dlhom case sa aj ja na chvilu ozyvam 🙂 mame sa stale po starom,Luky skola,Laura stale papa moje mliecko,je to taka nasa mala bambulka 🙂
@kivec dufam,ze si si poriadne oddychla,taku kamosku by som aj ja potrebovala,hlavne aby som si od manzela trochu oddychla,my asi prechadzame nejakou krizou dievcata alebo co,ale niekedy mam sto chuti sa zbalit a ist na sk a to som sa len pred mesiacom odtial vratila 😒 no ja len dufam,ze to prezijeme a ze ho neprizabijem 😲
niekto sa pytal na kociky mamas papas my mame tiez pliko switch a na sk je to peg perego,dokonca mam aj ja na rame napisane peg perego made in italy 😉
@mikailla magnezium vysad v 36 tyzdni,lebo potom je fakt niekedy problem s otvaranim porodnych ciest ,tvrdnutie brucha som midwife opisala ako my belly is like stone a myslim,ze to pochopila,ale teraz to budes uz mavas castejsie 😉 a co sa tyka umyvania babatka,nasu Lauru po porode len utrela,obliekla midwife ale hadam az po hod.dovtedy bola mne na brusku a na druhy den,ked prisli pediatric nurses vedla umyvat babatko,tak som k nim prisla a poprosila,ci by neumyli aj moje,alebo aspon mi neposkytli vanicku,ze ja si ju umyjem,tak nakoniec pekne prisli a umyli mi ju 🙂 tak ked sa nebude nic diat a ty ju budes chciet umyt,tak to povedz midwife 😉

monika.c
28. sep 2010

@mikailla a este som zabudla,ak nemas komplikacie,napr.krvacanie atd.sono ti uz robit nebudu,oni to tu maju tak,ze len brucho pochytaju a hotovo,ja som si ho aj zplatit chcela a veru som nepochodila,ze ak chcem mam ist na private clinic,ze oni nhs hospital nemozu scan robit za peniaze ☹ takze ak si si nie ista a chces sono,len povedat ze krvacas a oni ta poslu na scan,teda aspon by mali 😉

mikailla
28. sep 2010

@monika.c - dakujem velmi pekne 😉 no skusim pouzit aj ten "stone" aj poviem braxton hicks len dufam,ze ma nepochopi,ze zacinam rodit 😖 😖 ked si jej povedala ze mas tvrde brusko tak co ona na to.. ? fuu tak mozno ze mi midwife oblecie drobca... ? ked vravis ze ti pomohla,nie ze by som sa toho bala,ale asi budem rozklepana.Bude midwife so mnou az kym ma neprepustia domov ? a rodit ma bude moja midwife alebo bude asistovat... ? boze mam tolko otazok,ze keby som ich rozpisala tak zaspite od nudy. Dakujem vam vsetkym ze mi odpovedate,velmi mi to pomaha predstavit si porod. 😵

mikailla
28. sep 2010

@moncika.c - aha no presne som chcela toto pocut,ze oni ma zase len pochytaju pred porodom a zistia ako je otocene? ja som si myslela stale,ze este mi pocas otvarania sono urobia. Tiez som si chcela zaplatit sono ale dali mi cislo do vedlajsieho mesta a stalo 150libier ☹

elixia
28. sep 2010

@mickey85 stale rovnako, veruze zatial nepomohol 😀

@mikailla hlavne nestresuj, to ti vobec nepomoze...urcite ti pomozu so vsetkym,s cim si nebudes vediet poradit, ak nie,len im povedz, myslim,ze ochotni su vzdy (aspon moja skusenost), len mozno im nedojde,ze potrebujes help.
My tummy is getting hard very often/ few times a day...to by mala chapat, mne na to len povedala,ze su to Braxton Hicks,ze je to normalne.. 🙂 Obliekanie,kupanie a vsetko okolo...urcite ti ukazu ako,ked nebudes vediet, ved si prvorodicka a nemas skusenosti (tak isto ako ja), nestresuj zbytocne kvoli tomu. Inak, urcite aj u vas organizuju predporodne kurzy, ak ti o nich midwife este nepovedala, opytaj sa jej a chod tam...niekomu to mozno pride ako zbytocnost, no mne dost pomohli v tom,ze tam nam bolo vysvetlene co a ako sa robi konkretne v tejto nemocnici...kedze policy sa lisia a moze byt trochu ina v kazdej. Krok po kroku nam vysvetlila ako to prebieha - od prichodu do porodnice (aj to kedy prist,volat) az po odchod s babatkom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre