Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
24. okt 2009

domi si chces dat implantat? na ako dlho to je, to ten pod kozu? ja som kedysi nad tym uvazovala ale pri mojich migrenach z antiky a inych vedlajsich ucinkoch to bol veru drahy spas len tak na skusku 😀 a mozu to aj kojace maminy ci nie?

inak sranda ked tu maju teda taku antikoncepcnu politiku ze tu tie pubertacky tlacia kociky aspon u nas ich je teda strasne vela 😖

slovakia13
24. okt 2009

ahoj
domi super ,ze maly pribera a k teme antikoncepcia mne sa zadarilo otehotniet aj pocas brania 😀 a to na sk s byvalym sme sa snazili rok a nic .....proste priroda si vzdy urobi svoje 😉

dievcata mam dalsiu otazku kolko oblecka mi staci pre malu na 3 dni v nemocke? neviem kolko jej mam zabalit 😕 mam 2 velke tasky a chcem to zredukovat nech nevyzeram ,ze idem na holiday 😝

slovakia13
24. okt 2009

newyork....
aj tu ich je neurekom a hlavne ked vidim taku 16 s bruskom a s cigaretkou-krasny pohlad 😠

newyorkgirl
24. okt 2009

ano a este aj s plechovkou piva v druhej, nie? 😔 co uz maju tu hroznu osvetu alebo ja neviem, ale je mi to luto, ked deti maju deti nekonci to dobre 😒

domi123
24. okt 2009

slovakia13 - ahoj ja som brala malemu 2 ale potom nam este ocino doniesol 2 ale hlavne ide o to ako bude pocikane a pokakane.

domi123
24. okt 2009

newyorkgirl - hej presne ten pod kozu.je to na 3 roky.
ked ja som taka ze obcas sa stane ze zabudnem,nic nieje na 100% ani implantat ani tabletky ani dana ci jak sa to vola!citala som na nete ze mozu to mat mamicky aj pri kojeni.
ale ja mam pocit ze dlho maleho kojit nebudem memame mliecko chuda len taha naprazdno.

loki01
24. okt 2009

slovakia: taky uz jsem se aktivne sbalila...nevim jak dlouho tam budem az to prijde, ale vzala jsem malemu 3 bodicka, 3 dupacky, bundu, teplacky, decku, ponozky dvoje a rukavicky a mikinu. A to je doufam dost...Nebo ne?
Ale taky vypadam jak kdybych jela na 14 dni na prazdniny

slovakia13
24. okt 2009

loki
ja mam asi tolko co ty + overaliky na spanie a 2ciapocky,klasiky 3plienky a 2 tricka a presne jak pise domi sa bojim ,ze sa pogrcka a precika 😝 a este berem jedno balenie huggies 27ks,ale neviem ci to staci 😨 mam zobrat aj cumlik? alebo to netreba ,baby som z toho zmetena papier co mi dala midwaife som stratila a zoznam z netu je robeny asi na jeden den.....

slovakia13
24. okt 2009

a uz som asi vyriesila meno bude to na 95% Mia a po mame Vilma ako stredne 😉

slovakia13
24. okt 2009

loki
a este som zabudla vatove tamponiky ,olivovy olej a sterilizovanu vodu z lekarne na cistenie oci.....

magisa
24. okt 2009

slovakia - Mia je krasne jmeno i pepapig ma krasnou Miu 😵 😵
do nemocnice dudlik urcite nepotrebujes, tedy pokud planujes kojit, ja jsem zacala davat Wilinkovi dudlik az kolem druheho mesice.

holky ja dneska mluvila s kamaradkou z prace, co dela v officu papirovou praci a tak prisla rec na mou materskou, ze mi na konci listopadu konci a tudiz bych mela jit do prace..Si to neumim predstavit jak to vsechno bude.
Willik bude mit jenom 7 mesicu, porad kojim, nikoho z me rodiny tady nemam, Gavova mamina uz hlida deti jeho sestry, tak fakt nevim co mam delat...

Jako jit do prace na 16 hod.tydnne a vydelat si 100£ a zaplatit nejakou pecovatelku nebo jesle a vsechny vydelane penize zaplatit tam, tak to rovnou do te prace nemusim chodit...
Neumim si i nejak dobre predstavit, ze mam jit do prace na 8 hod. /delala jsem ve skladu/ a za celou tu dobu nenakojit maleho, vsak to mi taky muzou ty prsa explodovat 🙄

V pondeli se zajdeme asi zeptat do jobcentra nebo citizen advice bureau at mi poradi co mam delat, kdyz bych chtela zustat s malym doma, ale nemuzu si dovolit zustat bez financnich prostedku

Jak jste to holky resily vy????

domi123
25. okt 2009

slovakia13 - nestresuj hlavne.
plienky ti netreba vela ja som mala takych 10ks a stacilo a keby ti bolo malo oni ti daju.ja som z kozmetiky pouzila len puder na zadocek.
nemysli si ze si ju budes kupat kazdy den.
kristianka umyli ked mi ho vybrali z bruska a potom uz len doma ja o 4 dni
take male by sa este nemalo pogrckat to bude len spata a kakat.my sme prve cikanie mali az okolo tyzdna cca5 dni po porode.babatka len kakaju take tmavo zelene.
my sme brali aj cumlik.

neviem naco vam dve tasky ja som to zvladla z jednou malou cestovkou alebo skor taskou do fitka rozmery. 30krat 40cm a este auto sedackou.
vsak ked budes nieco potrebovat tak ti to niekto prinesie.

slovakia13 - NEBOJ ZVLADNES TO!!!! DRZIM VAM PALCEKY

peppapig
25. okt 2009

Lenka diky za link, pak tam neco pripisu.

Moni, hrozne ta materska dovolenka leti, co. Urcite mas vic moznosti. Pokud se vratis do prace na minimalne 16 hodin tydne a pobirate nejake tax credits, pak by ti stat prispival i na skolku, myslim, ze nejakych 60% z ceny (ber me s rezervou, uz si to presne nepamatuju). Pokud do prace nenastoupis, treba nahlasit na tax credits, ze ti zkoncila materska, tedy mate mensi prijem, mozna vam zvysi tax credit nebo housing benefit atd. Pak se muzes taky nahlasit jako nezamestnana a hledat si praci (to jsem ted nekdy cetla). Pak existuji jeste childminders, jsou levnejsi nez skolka, ma to plus i minus. Tchyne by nevzala na hlidani i vaseho maleho?? Je to pech, kdyz tu nemame rodinu, ale i tak si myslim, ze casy kdyz jsme byli my deti se i v CR zmenily, babicky pracuji, takze deti jsou ve skolkach anyways.

Ja osobne, jsem rekla, ze malou do skolky nedam driv nez bude mit cca 15-18 mesicu. Prijde mi to hrozne brzo, dite by melo byt s rodici, pestovat si vazby a vytvaret komunikaci, melo by byt opecovavane a to podle me skolka nenabidne at uz stoji tydne kolik chce. Financne bez materske nic moc, ale clovek se preorientuje. Zda se mi, ze tady v UK vsechen ten proces chteji hrozne urychlit, pre school ve ctyrech letech, skola v 5ti a hnedka od 9am do 4pm. Nase M zacala skolku v 17ti mesicich, ale jen jeden az dva plne dni (tj. od 8am do 6pm). Ted uz bych malou teoreticky dala na cely tyden, ale zas neni prace, hledam tak drzte pesti. Je to na tobe Monicko 😒

Jaj holky vy se fakt balite, jak na dovolenou 😅 , ne delam si srandu, kazdy mame jiny system a pozadavky, taky asi zalezi na porodnici. Me stacila, presne jak pise domi123, jedna cestovka (mensich rozmeru), v ni byly veci pro me i pro M. Jen v den odchodu z nemocnice me donesli z domu obleceni pro me, pac jsem do porodky pricupitala v teplakach.

Plinek jsem mela asi 5, vsechny jsem vezla zpet domu. Deku jsem neuzila, male dali jejich uplne tu stejnou a rekli at si tu nasi setrime 😵 . 4 body s dlouhym rukavem, 4 sleepsuits (je dobre mit do zasoby, pac muzou blinkat plodovou vodu i par dni po porode, ale plinku urcite neprocika 🙂, mittens, cepicka a na odchod z porodnice teply overal (snowsuit, takovy teply, mekky, jednoduchy na zip s kapuckou). Vsechny mikiny, svetriky, teplaky a dupacky bych nechala doma, je to hrozne neprakticke a takhle male miminko soukat do takovych oblecku a jeste v porodnici je dost frustrujici hlavne pro maminku. Cumlik neberte jinak se vam mimca nenauci sat z prsu a midwife by asi trefil slak 😀 , kosmetika a olej na ty 2-3 dny taky neni dulezita, pokud budete koupat mimco v porodnici, tak to bude jen proto aby vam ukazali jak na to, takhle male mimisko nepotrebuje zadne mydla ani oleje ani kremy 😉.

Asi znim, jak nejaka stara vrba lol, stejne si to holky kazda udelame po svem 😉 Sedim tu a tukam, misto abych se dala do uklidu, hrooozne se mi nechce.

Jo domi123, ty pouzivas pudr na zadecek???

newyorkgirl
25. okt 2009

domi, kojenie sa este rozbehne, napis annag o rady, ja som mala tiez stale malo mliecka, skusala som zaprazene polievky, caje na kojenie a aj homeopatika ricinus communis 5CH tie zaberali najlepsie, ale to by ti niekto asi z SK musel poslat, hoci to je mala tuba aj v obalke sa to da, a hlavne kojit v noci vtedy sa tvori viac mliecka, aku prednasku ti tu davam 😅 ja sa budem viac snazit pri druhom isto, pri Nikolke som mala problem ze som bola stale chora a potom mi dali lieky pri ktorych som mlieko iba odsavala a vylievala a ona sa po tyzdni nevedela uz prisat, takze do pol roka sme este odsavali ale to uz nie je ono, lebo mliecka sa tvori menej a menej, treba babatko prikladat, sak keby cosi pisni mi IP

magisa, a preco musis ist tak skoro do prace ved materska je 12mesiacov nie? a druha vec ze myslim ak odorobis 16h tyzdenne tak uz ti stat prispieva na nursery, ako pise vendul ale neviem kde to zistis, na papierovacky a vybavovacky mam ja manzela 😀 a k tomu kojeniu, zamestnavatel je povinny ti zabezpecit sukromne miesto, kde mozes mliecko odsat a dokonca aj chladnicku kde ho uskladnis, som dostala materialy od midwife tento tyzden tak som mudra 😎 ale fakt sa mi nezda ze by si mala ist do prace uz neviem... myslim ze materska ma byt rok, len viem ze najskor ti plati zamestnavatel tusim a potom sa zvysuje ta ciastka co ti plati len stat nie?

k dudliku v porodnici, my sme mali, nasa mala bola strasne CUCATKO a nemozem povedat ze by to nejako zle ovplyvnilo kojenie, skor ju to ukludnilo, lebo inak by bola stale na mne prisata 😀

wild.horses
25. okt 2009

haha, ja som mala tiez 2 tasky-velke. Pre maleho len dupky a bodynka, ciapocky a zavinovacku a jednu decku. Plienok asi 10, wipes a autosedacku. Prve tyzdne som sa puder neodvazila dat, ani ziadnu inu kozmetiku. Take male babo sice netreba kupat kazdy den, ale treba cistit zahyby, hlavne pod pazuskami, zvykne sa im tam ukladat take biele blee. Inak na natieranie a kupanie staci olivovy olej. Kozmetiku som vlastne kupovala ked uz mal niekolko mesiacikov.
Pre seba som mala zupan, ponozky hrube, druhe oblecko a hlavne veeela tych hrubych vloziek, velmi som totiz krvacala.
magisa... s materskou to mame teraz aj my take hmm, divne. Zachvilu mi prestanu vyplacat aj tu almuznu od statu a ostanem uplne na 0 prijme. Boli sme uz kuknut skolku, nastastie nie je daleko od nas a uz teraz sa tam s nim mozem chodievat hrat, nech si zvykne na hluk a ine prostredie. Davam ho tam, ked bude mat 11,5 mesiaca na 3 cele dni do tyzdna. Beriem si teda 12 mesiacov materskej, co sa uz na mna kukali ako na blazna a sef nebol nadseny, ale nech. Bude to horor, nechat ho tam prvy den sameho, ale uz od zaciatku roku idem robit KIT days, cize len tak na 2 hodky raz za cas a on pobudne tu chvilku v tej skolke. Strasne, ale nemam inu moznost, nemam tu ziadnu rodinu ani nikoho na koho by sm sa mohla spolahnut 😔
Okrem toho sa uz idem doma zblaznit, tak rozbieham dva x biznis. Jeden s latkovymi plienkami a jeden vo veterine.
Tak holky, ak potrebujete zaockovat psika alebo nejake latkove plienky pre babatko, mozete sa na mna obratit 😀
No idem sa ja venovat malinkemu.

newyorkgirl
25. okt 2009

wild.horses, tak ho dovez cez most, my ti ho postrazime 😀 do maja 😀

adoracion
25. okt 2009

magiska ved materska je predsa 12 mesiacov, sice platenych len 9. Vsetko zavisi od toho kolko zaraba tvoj priatel ak je to v pohode myslim si ze mozes tych 12 mesiacov ostat doma...Ak neberiete child tax kredity alebo working tax kredity to znamena ze zaraba dost vela alebo sa mylim? a ak ich beriete tak tych 12 mesiacov ti ich budu platit pretoze si stale zamestnana akoze na materskej...a ked ti prestanu platit matersku co tak poziadat house benefit.. ? myslim si ze z job centra nic nedostanes pretoze to by si musela byt ale nezamestnana a hladat si aktivne pracu....
uz som totu pisala ja pracujem 2 dni poobede od 3 pm do 2 am a vtedy je s nou muz nam to nastastie takto vyhovuje tiez smem mali problem s kojenim ale nastastie je uz 13 mesacna tak kojenie nepotrebuje aj ked si ho vyzaduje ale da sa cez den to je v pohode a v nnoci ju nakojim ked pridem... ak prestanes tak casto kojit ono sa mliecka prestane tolko tvorit s tymm by problem nebol .. hm ja by som take male dieta do skolky urcite nadavala ☹ ved ani nevie povedat co chce aspon ja svoju dam az bude vediet povedat chcem jest chcem na wc je mi zima a chcem spat asponn dufam ze to tak bude
tak peknu nnedelu my ideme do kostolika

slovakia13
25. okt 2009

ahoj
tak to idem este raz vytriedit 😝
domi
mne nema kto priniest, tak ked zabudnem mam smolu. autosedacku som uz dala aj s overalikom znamym,oni prinesu potom,ale neviem ci by som dala niekomu kluce iba tak.....
inak tu des pocasie a vsetko listie z celej ulice je v mojej predzahradke 😠 a to som vcera pekne pohrabala.....

slovakia13
25. okt 2009

a uz zacinam mat aj trochu strach 🤐

newyorkgirl
25. okt 2009

aj u nas fuka vetrisko ale prave papame a chystame sa na prechadzku, nie je zima, len veterno, a v nedelu sa prejdem vacsinou do mesta lebo v obchodoch je praaaaazdno 😀

domi123
25. okt 2009

newyorkgirl - vdaka za radu,uz sa mi zda ze sa mi to nejako rozbehlo,nieje toho vela ale ide to.akurat dnes sa maly pustil a tielko mliecko samo tako som bola rada.
problem je ze mne teraz moc nechuti nic jem nasilim.
a vy to kde byvate ze v nedelu je prazdno?

slovakia13 - tak som to nemyslela hoci komu.myslela som nejaku kamosku.
viem si predstavit ako ti je tiez som uz mala strach poviem ti tak ze uz to moze prist kazdu chvilu ja som v 38t ani nestihla ist ku midwife.nebuboj zvladnes to.
ten strach je na mieste ale ked uvidis to stvorenie tak to je najkrajsi darcek na svete.

aj v londyne je krasne slnecno ale fuka vietor..nechce sa mi nic

domi123
25. okt 2009

peppapig - ano pouzivam je to zle???

newyorkgirl
25. okt 2009

domi, no treba veru papat a hlavne pit, uvidis, ze sa budete pekne kojit 😵 ono byvaju vselijake krizy a zapaly, tak dufam, ze vas to obide 😉 my byvame Scunthorpe, je to taka mala prdina to je pravda, ale fakt tuna v meste byva naval a v sobotu nemam kde prejst s kocikom pomaly a v nedelu ludoprazdno ako chodia ludia do tesca, asdy a tak ale nie do mesta na high street neviem preco 😒
k tomu pudru, nasu z toho bolela ritka vzdy mi strasne plakala ked som jej davala puder, tak my len rybaciu masticku, ani sudocrem co ini chvalia nam vobec nezaberal, ale kazdy si najde to svoje predsa 🙂

tak my sme pekne zmokli lebo vietor prifukol taku prehanku ze az a samozrejme ze plastenku som nechala doma, lebo je obrovska nech nezabera miesto ale uz ma potom tak pichali krize aj brucho ze veru uz do mesta tam aj naspat peso nejdem este tlacit vyse 25kg pred sebou teda nasu 15kg kocik 10kg a este nakupy 😖

hathor1231
25. okt 2009

hiii.
boli sme pri jazierkach,malej sa pacilo,cerstvy vzduch a hlavne len priroda,ziadne auta. trochu sme zmokli,ale aj to sa jej pacilo,tak spokojne pozerala na rain cover,ze co jej to tam klopka 😀

uz aj my sa desime toho,ze vo feb.idem do prace 😒 este neviem,ako to vyriesime. skolku mam hned cez cestu,ale 7mesacne babo do cudzich ruk 😖 a hlavne,ak vidim,ze v zime ich maju v kocikoch bez ponoziek atd. tak akosi ee...

my sme spotreovali 30plienok 😅 ona sa mi vycikala aj vykakala hned na brusko a odvtedy to islo ako na beziacom pase,jedna za druhou 😅
vyuzili sme 4x dupky a bodiky,ciapocku,decku sme tam mali z nemocky pozicanu,zabudli sme latkove plienky,mala som len brindacky a to nebolo velmi praktikus....

k tej antike,teliesku. ja si ho idem tiez davat. moze sa aj pri kojeni,nema ziadny vplyv na mliecko. akurat mi dala na vyskusanie najprv tabletky s tym istym obsahom,aby som vedela,ci mi sadnu,vraj teliesko nemozu hned vybrat,ak ti nesadne zlozenie...
robi sa to pod lokalkov a aj sa vybera pod lokalkov.

slovakia,zvladnes,neboj 😉 mne usiel porod veeelmi rychlo (horsie bolo to 57hodinove cakanie na riadne kontra) ked mi dali kvapacku,tak mi to pride ako par minut a uz som rodila 😅 ked uz budes u toho,bude ti jedno,ci sa pokakas,pocuras, len nech je uz koniec 😉 mna tie naaaajhorsie kontra chytili na wc,ked som isla cikat. to som myslela,ze sa na postel nevratim,riadne tlaky 😅

dneska sme kupili autosedacku 0-13kg,da sa polohovat na lezato,tak super. na dlhsie cesty ako stvorena... z tej starej jej uz zacinaju vykukat nozicky a nechcem riskovat...

ideme uspavat,zaaatim pa 😉

magisa
25. okt 2009

vendy - leti to, leti, pred pul rokem jsem rodila a pripadne mi to jako vcera :o)
Dneska jsme meli mensi oslavu, pozvala jsem rodice a brachu s pritelkyni od Gava, navarila poradnou rajskou, masove kulicky a testoviny a vsichni se oblizovali az za usima hi,hi dokonce byli i nejake pridavky

Celodenni tema bylo zda mam jit do prace nebo zustat s malym doma. Babicka me prekvapila tim, ze mi nabidla ze by se o Wilinka mohla postarat kdyz budu v praci i kdyz uz hlida 2 deti, tak pry by to zvladla.

Vendy a ty jsi byla celych tech 17 mesicu doma bez prijmu???staral se o tebe tvuj manzel?Co vsechno jsi pobirala ty???

Kazdopadne preju stesti, aby jsi si nasla dobrou praci a byla spokojena :o)

newyorkgirl - nechtela by jsi mi alspon na tyden pujcit tveho manzela???hi,hi Ze by mi zaridil par veci, vyplnil nejake formulare a pak ti ho nedotceneho vratim zpet looool
Jasne ze materska je 12 mesicu, ale jen tech 9 je placenych, takze ty 3 mesice neplacene jsem jako nepocitala...
Ja delam jen pro agenturu a ne na contract, takze si moc vyskakovat nemuzu, kdyz jim reknu, ze potrebuju specialni mistnost, kde si muzu odstrikat, tak mi zaklepou na celo a ukazou mi dvere ven...

wild.horses - jsi to ale aktivni, sikovna zenska, obdivuju. Ja se teda doma vubec nenudim, porad mam co na praci, a nejvice casu mi samozrejme zabere konik :o)
Kolik budes platit za tu skolku???Myslim za ty 3 dny v tydnu??A to uz platis i neco ted, kdyz tam s nim chodivas se hrat a seznamovat prcka s prostredim???

adoracion - ja mam priznan child tax credit 80£ mesicne, ale na nic jineho nemam narok, protoze jak spravne pises, muj pritel videlava podle jejich tabulek dost. Ale to ze najem a poplatky delaji 3/4 jeho platu samozrejme nikoho nezajima...
Jeste ze jsem byla chytra holka a nejake penizky jsem si odkladala a nasetrila si z materske tolik, ze ty 3 mesice neplacene mater. muzu zustat doma a pak asi pujdu na tech 16 h/tydnne do prace a snad se mi babicka postara o prcka...
Uvazoval jsem ze bych sla do prace, kdyz ma Gav 2 dny volno, ale to bychom nebyli ani jeden den cely spolu doma, takze zadne spolecne vylety :o(
On dela jeden tyden ranni a jeden odpoledni ale 11 hod. denne, takze z toho dne spolu moc casu neztravime.

Jeste ke vsemu tomu se nam naskytla koupe baracku, jen o jeden barak dal nez bydlime, za rozumnou cenu. Jen se bojim jestli nam schvali hypoteku, kdyz budu bez prijmu

Sorry za takovy roman a moc dekuju za vase odpovedi

wild.horses
26. okt 2009

magisa... v mojej praci tiez nebudu nadseni z toho ze kojim-nebudem moct pracovat s x-ray, ani robit inhalacku, ale skus kuknut niekde do zakonov. Myslim, ze matky, ktore este koja, musia mat predsa nejake prava. no ano, ked je to cez agenturu, tak to bude asi tazsie 😒
V tvojom ripade by som asi pracovala, ked bude tvoj drahy doma a bude s malym. Ved tato situacia nebude trvat 18 rokov.
Na prispevky od statu sa ja osobne nespolieham, ono to funguje tak, ze cim menej clovek zarobi, tak tym viac dostane.To, ze clovek poctivo pracuje a odvadza dane, to nikoho nezaujima a ked potrebuje, stat mu iste moc nepomoze. ☹
Mne je vazne zle pri pomysleni, ze ho v tej skolke necham na 3 dni a neskor na dlhsie, lenze 1.nie je na vyber-hypoteku splacat musime a 2. ani jeho nemozem drzat zavreteho doma niekolko rokov 3.ja by som bola asi tiez na prasky pri pomysleni, ze by som npracovala viac nez povedzme 2 roky.
Ideme sa tam hrat zajtra-za to sa neplati, tak sa uz aj rovno spytam, kolko to bude stat na 3 dni. Ratam do 150 libier, snad 😲
Drzim palce s hypotekou. Pokial tu chcete ostat viac nez 5 rokov, myslim, ze kupa domceka je dobry napad 😉
tak pa, s.

wild.horses
26. okt 2009

...este mi napadlo... co tak skusit childminder aspon na prve mesiace? idem pozriet, co mame tu v okoli v ponuke 😉 normalne sa mi zlepsila z toho nalada 🙂
ziadali ste si niekto o vrateni dani? ale nie cez agenturu.

newyorkgirl
26. okt 2009

dobre ranko 🙂

wild, presne aj my by sme isto radsej childminder, aj sme hladali kvoli mojej skole, ale vsetky mali momentalne plno a chceli deticky nad 5 rokov iba 😒

babule idem dnes nahodou na obhliadku porodnice 😀 kamosova kamoska tu ide rodit o chvilku a vraj ci nechcem ist prekladat dneska, tak hovorim ze ma vystrasia rovno pol roka dopredu 😅 vraj jej neodporucili epidural tak ma zaujima preco a pocujte maminky cerstve, tuna teda nedavaju babatkam Vigantol a Kanavit hej, vit. D a K? akoze vam to nepredpisuju?

tak sa ozvem neskor s dojmami, ultrazvuk tu na mna neurobil moc dojem, cakaren ako za komunizmu, tak uvidime 😀

wild.horses
26. okt 2009

vit K babatku pichnu po porode. Vigantol sa tu nedava. Ja som v nom nasla plesen, tak uz ho nedavam ani ja, radsej pekne na slniecku 😉

peppapig
26. okt 2009

Dobre rano damy,

domi123, ja jsem se jen podivila...taky jsem mela koupeny pudr, ale moje zlata midwife mi rekla, at ho nepouzivam, ze uz je to dost let, kdy se zacalo psat, ze je 'zdravotne zavadny' ☹ , ze od toho v UK maminky odrazuji. Tady je link, je tam trosku popsane proc nepouzivat, ale je to na kazde znas pro co se rozhodne. Ja jsem s M pouzivala od miminka BEPANTHEN a mala nikdy nemela ani jednu opruzeninu na zadecku.
http://parenting.ivillage.com/baby/bsafety/0,,3...

Monco, tak to je vyborna zprava, ze se toho hlidani ujme babicka, to je supeeeeer 🙂 Jak stare jsou ty 2 deti, vlastne Wilinkovi bratranci ci sestrenice? Moni, ja v tech nasich prijmech mam taky zmatek, delam ucetnictvi, ale finance doma neresim, muzik to ma vse pod kontrolou. Ja nemyslim, ze bych neco pobirala sama, je to vlastne od toho kolik jako rodina mame prijem, myslim ze tax credit a working tax credit, asi to co vetsina, ale kolik to ted netusim. Ale urcite ne zadny zazrak.

Ja bych uz hrozne rada sla do prace na full-time, ale zatim se mi nedari. Prave proto, ze nemam zamestnani, nam nedaji morgage, coz M zacina cim dal vic zrat, pac platime morgage nekomu jinehu 😒

wild...no souhlasim, ze na tento system se spolehat neda, vlastne na zadny. Vcera jsem cetla, ze svobodne maminky na benefitech nebudou mit jinou moznost nez jit do prace, jinak jim nedaji zadne davky, ale... Vite co bude matovy ten rok zlomu, az kdyz dite dosahne 10ti let, takze vlastne nektere anglicke line maminky, se takhle vali doma 10 let a my pracujici je vlastne spozorujeme (no ja ted sice ne, ale myslim, ze jsem v UK pracovala dost dlouho pred materskou). Vcera se M dival jak pracuje UK border force a imigracni...na letisti se jim nezdal kluk z Nigerie, takze vyslech atd, tvrdil, ze je mu 15 let, ale vypadal na 30, prisli social services, pac rikal, kdyz ho poslou zpet do Nigerie nekdo ho zabije. udelali age test a behem dne se chlapec vytratil a uz se neukazal, pokud nevycestuje z UK, uz ho asi nikdy neuvidi. Tohle nechapu, porad jen slysim emigranti this and that, ale na emigracnim jsou zamestnani stovky pracovniku a stale se sem vali davy lidi. Tak a uz je mi lepe 😀

vraceni na danich jsem zadala, ale uz je to dost davno.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre