Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

domi123
12. mar 2009

ahoj magisa.
tak ja prave bezim ku GP mam appoitment na 4 tak len na skok.troska mam stresi a co uz snad to zvladnem.
ja pracujem ako cleaner zatial sa da nic tazke nerobim takze asi budem robit dost dlho az kym mi to dovoli baby.
tak ahojte a ozvem sa ako som dopadla.see you soon
😝

jankando
12. mar 2009

Caute babky, tak ja sa len tak pridam, kedze trosku citam
porod v anglicku mam za sebou, tak mozem nieco prispiet

Zmrzka1
ja som mala gas and air a vobec to nesmdrdelo..totiz, ja som nemala vo forme masky, ale len taku ako trubku , ktoru sajes......
Gas mne osobne nestacil, ale fajne ma unavil, ze som dokonca zaspala stale na chvilu.. 😀 bola som totalne high.. 😀 😎 mala som pichnutu este jednu injekciu , ale som si povedala, ze epi nechcem a zvladla som bez epidualky 17 hodin v kontrakciach... 😉

jankando
12. mar 2009

No a co sa tyka vypraznovania pocas porodu
ja som bola na parenting kurze, ci ako sa to volalo..uz ani neviem, prepacte
a tam spominla midwiife, ze je celkom priprodzene ak sa vyprazdnite pocas porodu...Pekne nam vysvetlila, ze nik sa na to nebude pozerat ako na bozie zjavenie..je to normalne..
Ja som sa ani nie pri porode..co mi bolo divne.. 😀 😕
A to bol priatel pri porode... 🙂 no ale on so mnou do toho kurzu chodil, cize bol upozorneny a on celkovo bral porod ako nadhernu skusenost..prosto povedal, ze tak ako on nemoze citit ake krasne je mat babo v brusko, tak ja nemozem vediet ake krasne bolo vidiet vychadzat hlavicku a postupne prvy vidiet Svoje Babatko.. 😵 😵
to iste tvrdil, ked skladal postielku... 😉 ze taky pocit nevie ani vypovedat.. 😉

jankando
12. mar 2009

Este k tomu gas and air..
moja kamoska ho nezvladla...ona vracala z neho... 🙄
ona mala tiez oproti mne ooovela tazsi porod....ale to je vsade takto...ci uz doma na svk alebo tuna...

Drzim palce vsetkym tehulkam, nech sa dari, nech mate co najlahsie porody.. 😉
a novopecenym Maminkam len vsetko dobre prajem a detickam veeela zdravicka...to je najpotrebnejsie.. 😉 😵

domi123
12. mar 2009

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ahoj tehulky.
tak a mam za sebou GP teraz uz len cakat kedy sa ozve midwife ale kedze ja som len vo 8tyzdny tak ako citam od bab skor sa neozve ako o 2-3 tyzdne.no ale uz teraz sa tesim ako uvidim nase baby.
strasne sa stresovala ako to dopadne lebo moja anglictina nieje very good ale zvladla som to.
odkazujem vsetkym bojok ako som ja aby sa nebali a mysleli vzdy len na male.
my uz pojdeme odpocivat a ozveme sa zajtra.
tehulky drzte sa a good luck.
ahojte domi123 a viktorka or dominik 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

eviska83
12. mar 2009

ahojte.magisa - este som 3 v 1.dnes som bola na scane a vsetko je ok.tlak dobry,az na tu opuchnutu jednu nohu.Dnes nam povedala vahy a skoro som padla na zadok ,obe uz maju 2.7kg 😀 😀 😀 ,viem ze to je priblizne ale aj tak sme max.spokojny.

magisa
12. mar 2009

eviska-jee tak to budou deticky k svetu 😵 kolik uz jsi pribrala za tehu???Ja mela vychozi vahu 47 kg a ted se kolikrat bojim stoupnout na vahu 😅 15 kg nahore 😀 no ale co, hlavne ze mimi je v poradku a nemam zadne vetsi problemy

domi- takze ted uz jen budes cekat na telefon od midwife, pokud by jsi se necitila s anglictinou, tak ti midwife muze nabidnout prekladatelku..ja s anglictinou tedy porad zapasim i kdyz muj pritel je anglican 😀 😀 ale zvladam to i bez ni..Nastesi ten muj je takove zlaticko, ze chodi vsude se mnou i na antenatal classes 😵

jankando - mas nadherne mimi, hezke fotecky 😝

ja se musim pochvalit, konecne jsem se dala do zehleni pidi vecicek, jeste oprat par pracek a z pulky hotovo 😀 😀 😀 Uz bych si snad mela zacit i pomalu balit tasku do porodky 😀 😀 😀 😀

eviska83
13. mar 2009

ahojte,
akosi to tu viazne 🙂 Mumu s majkou ako si nazivate? vsetko v poriadku?
Magisa- o vahe sa ma ani nepytaj ,ja uz mam+ 21kg 😲 😲 ,no ale ja som uz pri prvom tehu pribrala 25kg.Ale hlavne bude ak budu miminka ok.

domi123
13. mar 2009

magisa- tak som rada ze niesom len sama ktora zo slabou anglictinou.hura uz sa mi zacal vikend momentalne som sama priatel siel na slovensko a aspon si uzijem volny vikend bez varenia iba telka a jedlo.uz sa tesim
prajem vsetkym tehulam vsetko dobre a vela sil v nasej ceste tehotenstvom.ahojte 😲

jankando
13. mar 2009

Magisa, dakujem pekne.... 😉

magisa
13. mar 2009

dneska jsem mela dalsi antenatal classes a midwife se zminila o birth plan 🙄 holky vy jste si ho delaly???nejak nemam predstavu o tom, jak by mel vypadat, nebo co vsechno si do neho napsat..nejake rady??? 😵

jankando
13. mar 2009

Magisa...
ja som sa pytala na sovj birth plan midwife a tak easy ma odbila, ze napis si doma a spolu prekonzultujeme... 🙄
no ja som sa na to vyprdla a vobec nebol potrebny.. 😎

jankando
13. mar 2009

Alebo aspon nikto mi nic nespominal, ze by som mala mat, alebo ze som nemala..nikto nic.. 😲

eviska83
14. mar 2009

magisa- ja som si tiez nic nepisala ,ale mala som aku taku predstavu co chcem a co nie a hlavne to vedel MM,ale nic take sme nepotrebovali.Ono vlastne ide o take banalne veci ci chces nieco od bolesti ,ci chces episiotomiu a pod. a to im povies ked to bude aktualne.

magisa
14. mar 2009

dobre ranko snazilky,tehulky a maminky

jankado,eviska - diky holky, tak ja to taky nebudu resit, muj pritel taky vi co vlastne od nemocnice ocekavam, neni toho hodne 😅 😅 bezbolestny porod 😀 😀 , takze jim to pak muze pretlumocit

munu
14. mar 2009

ahojte tehulky a mamicky 🙂
akurat malky zaspal, tak len som sa chcela ohlasit, ze sme vporiadku, zvykame si na novy zivot s malkym..
zatial sa dari, s muzikom sa vytesujeme malemu dennodenne.. chodievame uz aj na prechadzky.. pred zhruba styrmi dnami vazil malky 3120gramov, teda schudol trosku po porode ako kazde novorodeniatko.. a dneska bola midwife, vazila ho a mal uz 3360gramov.. takze pekne priberame.. uz na nom aj vidiet, ze sa zaguluje 😀 je strasne zlatucky, obcas nas trapi bolave brusko, ked sa nemoze vykakat, ale inac je to zlatucky chlapcek, velmi dobrucke babatko..
tak ja idem s malkym do hajan.. muzika mam v robotke na overtime 😒 tak sa majte babulky super zatial a zase sa ozvem ked budem mat casu zasadnut za pc 🙂

majka88
15. mar 2009

ahojte tehulky a mamulky....
no my s anjelikom sme v poriadku...rastieme priberame...sme zlatucky ale obcas vieme byt aj velmi zlostny...ale to vsetko k tomu patri...teraz sme tu mali dedka a babku na viac ako tyzden tak nam to velmi pomohlo....rozmaznavali ju...ved to je prve vnucatko a este vnucatko tak daleko vo svete.... 🙂 cez tyzden tu bola healt visitor a pribrali sme vazime 3,34 kg...liciska uz mame gulate a robi sa nam druha bradicka...dobre papkame i ked mliecko bo cicik sme razne odmietli a aj to mliecko odsate...a teraz uz nemame nic...ale hlavne ze sme zdravy....uz nam odpadol koniec pupocnikovej snury a krasne sa nam to hoji....midwife s nej mala radost....a moja rana jazvicka po cisarskom sa tiez zevraj velmi dobre hoji....zevraj po cisarskom vyzeram velmi dobre my midwife povedala....ale to my tolko sil dava ten nas malinky anjelik...

a co vy ostatne mamicky????

zmrzka1
15. mar 2009

ahojte--no ja som bola dnes na exkurzii v porodnici kam mam ist rodit...
bola som milo prekvapena z ich ustretovosti a ako vsetko poukazovali a dali na vyber ci chceme rodit do vody,s plynom, home to home(co bolo ako doma zariadene),na porodnych izbach boli polohovatelne postele,cd prehravace ,fitness lopty,cokolvek si mozu rodicky priniest co si myslia,ze im pomoze pri porode,no vazne ustretove boli... dufam,ze budu aj pocas porodu 😅
no ,ale ked zacala instrumenty ukazovat tak mi az zle zostalo...
a teplo strasne tam bolo ako v liahniarni,skoro som dva krat odpadla a to myslim doslova,museli mi dat vodu aby som nevidela hmlu 😖
a take ticho som v nemocnici ani nepocula ako tu bolo...
no som zvedava ci to bude aj v realite vsetko ako ukazuju a davaju pocit,ze bude vsetko ok

magisa
15. mar 2009

tak to ti trosku zavidim, ze jsi mohla jit omrknout nemocnici, kde budes rodit, moje nemocnice tady v Bristolu to neumoznuje, ale aspon mi zapujcili instruktacni dvd, kde je par veci natoceno, tak lepsi neco nez uplne nic 😵

Dneska bylo venku nadherne jarni pocasicko 😎 pred chvili jsme se vratili z vyletu z Western Super Mare, prochazka po plazi, obidek v hospudce..Prijemne prozite nedelni odpoledne 🙂

wild.horses
15. mar 2009

....my sme tiez dnes boli v nemocnici, kde chcem rodit. Dvojhodinove birth preparation session mi dalo odpovd na vsetky moje otazky. Po tej panike uprostred tohoto tyzdna mi to fajn padlo, hlavne vsetky tie rady co mam robit, ako cvicit, aby sa babatko uhniezdilo v panve. Fakt som im vdacna.
Tam je tiez velmi tichunko, akurat nejake mimi plackalo tak babatkovsky. Zlate to bolo.
Este by som si zelala byt viac pozitivnejsia, no ale... posnazime sa. 😉

munu
16. mar 2009

magisa vo Weston super mare sme boli aj my s muzom pozriet raz.. ale to bolo este asi pred dvoma rokmi...
je tam krasne.. ale poviem ti kde je este krajsie a kde sa oplati ist mrknut.. je to Weymouth... tam su plaze nadherne dve... jedna vedla druhej... a more, ze koniec nedovidis..nadhera... niekedy si tam este s muzom aj my skocime.. tam sme boli minuleho roku v jari a bolo tam super.. mozno toho roku tam pojdeme na vikend, niekde na hoteli prespime a tak.. je tam ozaj krasne.. a plaz sa vola Durdle door, myslim..
vlastne pockaj, skusim najst link 😉
http://www.weymouth-pictures.co.uk/dor/sth/sco/...
na tomto link len klikaj na velky obrazok a stale ti naskoci novy... ver mi, uz v jari je tam nadherne a chodievaju tam aj dost ludia kupat sa a oddychovat na plazi... ozaj krasa
http://www.explorethesouthwestcoastpath.co.uk/l...
http://www.summerhillhouse.co.uk/weymouth.htm
http://www.thegirlinthecafe.com/2008/08/04/weym...
tak tu mas par links kde si to mozes pozriet 😉

a zdravim ostatne tehulky a mamicky a prajem pekny dnik 🙂

zmrzka1
16. mar 2009

magisa -- no ja som sa pytala mojho a on hovoril ,ze to nieje bezne v nemocnicach tieto prehliadky..tak skoda
no bolo super aj v nedelu aj dnes krasne uz by mohlo takto jarne zostat stale hned je lepsia nalada i ked ja som dostala neaku nadchu alebo co to je a lezim ako lazar cele dni ☹
pekny vecer

magisa
16. mar 2009

munu - je tak vidim, ze jezdite na stejnou plaz jako nase rodinka 😀 vrele vsem doporucuju...
Munu, poprve jsem na te plazi byla 5 let tomu na sve dovolene v UK a od te doby jsem ji navstivila uz mnohokrat, rada se tam vracim..Jsme meli s mym napad se vzit primo na te plazi, ale zvitezil exoticky ostrov ale vlastne nakonec vyhralo prvne mimi potom svatba 😀 😀 😀
Munu mrkni do meho alba, jsem tam dala 3 fotecky od tamtud 😵, ale kazdopadne dekuju za tip

munu
16. mar 2009

magisa-jeej tak to je super, ze aj vy ste tam boli aj chodievate 😀 mne sa tam strasne pacilo,nemozem si vynachvalit, taka super romantika je tam 😉
fotky mate prekrasne, presne vystihuju tu krasu tohto miesta 🙂 ozaj,uz sa ti to krati, vsakze? 36.tyzden, co nevidiet mate babatko pri sebe 🙂 budem drzat palce, nech mas lahky a co najmenej bolestivy porod.. ja uz sa celkom zotavujem, uz chodievame s malkym na kazdodenne prechadzky, tak hodinku kazdy den.. je super pocasie, nejako sa umudrilo, bola by skoda to premarnit sedenim doma 🙂 ja som sa na to najviac tesila, na kocikovanie malkeho s muzikom po boku ako hrdi rodicia 🙂
dneska som si kupila nove ryfle, tak som zistila, ze nosim o cislo vacsie, ako som mala pred tehu, tak to nieje az tak strasne..to zhodim rychlo len co prestanem kojit maleho.. zatial kojim aj doplnam umelym mlieckom, lebo ja svojho nemam akosi dost a maly je velky hlados.. pri narodeni vazil 3288gramov a potom o par dni trosku schudol ako vsetky novorodeniatka na 3120g.. a teraz v sobotu ho vazila health visitor, tak vazil uz 3360g, takze pekne pribera, uz dohnal aj to co schudol a uz vazi aj viac ako pri porode 🙂 robi nam radost 🙂

magisa
17. mar 2009

zmrzka - tak jsem si vsimla, ze mame skoro stejny termin???Tak ktera z nas prijde na radu jako prvni?? 😀 😀
Taky te boli trisla a nohy???Ja trpim kazdy vecer, nemuzu s nema ani hnout a to toho pres den ani moc nenachodim...Opuchle je taky zatim nemam ani ruce..tak nevim cim to je..
Brisko mam uz skoro porad tvrde jak kamen, maly se tlaci vsude mozne 😠 A kazdy vecer mne paliva zaha, jeste ze mi midwife predepsala gaviscon, ten mi pomaha 🙂

Planuje nektera porod do vody???Ja se tesila ze Majka nam o tom napise, jake to bylo, ale nakonec sla CR, takze nic. Ja se porad nemuzu rozhodnout jestli do toho jit..

ivka64
17. mar 2009

Ahojte Baby.Len tak nahodou som nasla tu to stranku a velmi sa mi paci...Ja zijem tiez v Anglicku,konkretne v Londyne a som tehotna v 17 tyz.No mam taku dilemu,ze ci rodit tu alebo doma na Slov.Minuly tyzden som mala strasne bolesti v podbrusku,potom na boku a nakoniec mi povedali,ze mam nejaku infekciu v moci.Tak mi dali ATB 500 mg,dobrala som ich ale aj tk stale citim bolesti.Nemocnica je celkom v poho na tie pomery tu,no ale aj tak sa trochu bojim tu rodit.Manzel chce aby tu,aby sme boli spolu a nezili oddelene.Ma niektora z vas skusenosti s tymi bolestami?Vdaka

magisa
17. mar 2009

holky cetly jste to???
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/164116-...
Tak kdyz uz si myslim, ze vsechno bude v poradku, tak se objevi neco takoveho a ja jsem opet na vazkach 😠
Nekdy fakt nechapu

magisa
17. mar 2009

Tak to uz nepochopim vubec..byt tehotna 9 mesicu a nevedet o tom??? 😅 Ja jsem snad z Marsu, ja to proste nechapu 😠

Nic netušící 19letou dívku rozbolelo břicho, za několik hodin porodila 😅 😅

http://www.novinky.cz/koktejl/164063-nic-netusi...

majka88
18. mar 2009

magisa sa ti cudujem ze citas take veci ohladne toho kolko ludi umrelo v anglickej nemocnici....myslis ze v slovenskych nemocniciach sa neumiera...mozno viac ako tu ale sa o tom nepise...alebo tym ze sme neni na svk tak sa o to tak nezaujimame...neboj sa vsetko dobre dopadne....ja som bola maximalne spokojna.....a to vies ze som v nemocnici stravila 65 hodin nez sme porodili...a kuk akeho mame krasneho anjelika.....robi nam velku radost...rastieme priberame.....uz je s nas velka 19 dnova slecna 🙂 🙂 🙂 a co ty a brusko? vsetko v pohodke....
A to o tom ze niekto netusi ze je tehotny...to fakt nechapem....chapem ked ti neni zle ale to brusko...to sa neda si nevsimnut 😨 😨

eviska83
18. mar 2009

majka- som rada ,ze Sarah vam robi radost.To uz ma fakt 19 dni? ten cas ale letiiiiii.
munu- matko teda pekne pribera,ozaj gratulacia ,dnes ma presne 2 tyz.vsak?
Moji svokrovci priletia vo stvrtok tak dufam ze dovtedy este budem cela.Predminulu noc som bola 2x v sprche ,strasne ma boleli krize ale akosi to cez den preslo.
Prajem prijemny den vsetkym maminam aj cakatelkam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre