Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

luciauk
1. apr 2009

wild.horses, pripájam sa k peppapig, don´t be silly 😝 a som rada, že ste to mali takto v pohode a že vám ide cicíkovanie 🙂 a s tými menami to je fakt sranda 🙂

peppa, nie, prečo?

eviska83
1. apr 2009

Etnicka GRATULUJEEEM ,to je maly valibuk 😀 😀 :
Vcera nas pustili domov.
Porod bol uplne v pohode.Rano o 6.00 mi dali gel na vyvolanie ,o 10.00 som zacala mat bolesti.O 11.30 mi dali epiduralku (doporucili mi ju,vraj ak by sa nieco stalo mozu ma hned aj rezat)Neprotestovala som v tych bolestiach.Po 10-15 min. som necitila vobec nic,dokonca ani kontrakcie.Museli ma stale kontrolovat zospdu lebo ja som necitila ani ziadne tlaky.Ked som bola otvorena na 9cm ,brali ma na salu kde bolo 12 ludi a islo sa na to.Kedze som necitila kontrakcie museli mi podla monitora vraviet kedy mam tlacit a kedy prestat.Nakoniec mi pri oboch pomohli zvonom.prva sa narodila Evicka 2950g a MM bol najstastnejsi muz pod slnkom.po 15 min.sa narodil Adamko.3250g
fotky sa budem snazit dat co najskor ale viete mam plne ruky prace,ved to poznate.
Tak zatial a posielame vam pusinky

peppapig
1. apr 2009

jeee to je krasny eviska83, detatka maji krasnou porodni vahu 🙂 Moje mala vazila stejne jako vas adamko. At jste moc zdravi!!!! 12 lidi na sale je na anglii nejak moc 😀 ale u dvojcatek je to asi jinak

luciauk...ja nevim, jen tak jsem se ptala, zadny umysl 😉

zmrzka1
1. apr 2009

wild.horses--dakujem za opis super si to zvladla a ten entonox je ten gas?
je to enought lebo ja uvazujem o EPI bojim sa tej bolesti...
inak super drzim palce s kojenim 😀

zmrzka1
1. apr 2009

eviska--gratulujem!!!!!!!

magisa
1. apr 2009

eviska - velkaaa gratulaceee 😵 😵 😵 😵 tak uz to mas holka za sebou, jsem na tebe myslela 😉
Az budes mit chvilicku tak si uprav pas mamino...jak 1 d ??? Uz by jsi tam mela mit 3 d 😀 😀 😀

zmrzka - tak uz jsme fakt na rade jen my dve 😅 😅, mela bych zacit k tomu pristupovat zodpovedne a jit sbalit tu tasku 😅 😅. Zitra mam appoitment u midwife, tak uvidime co je u nas noveho...

luciauk
1. apr 2009

eviska, gratulujeeeeem, prajem vela zdravia a šťastia drobčekom, krásne ste to zvládli a taký fajný macovia sú to. kráááása.

peppa, aha, ja že sa chceš niečo opýtať. dievky sa narodili na sk, synček tu 😉

etnicka
1. apr 2009

ahojte, zase som tu na skok 🙂 wild horses a eviska - srdecne vam obom gratulujem 😀

luciauk
1. apr 2009

etni, dnes sa roztrhlo vrece s dobrými správami 🙂 🙂 🙂 ako sa máte?

etnicka
1. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

zmrzka1
1. apr 2009

etnicka--hooo ake dojimave!!!!! ked to takto opisujes vvyzera to ,ze sa to da aj prezit...
takze gasand air aj ty odporucas? necitila si bolest potom alebo ako?

kili
1. apr 2009

etni, gratulujem 😵
znie to taaaak jednoducho, ako si to napísala, ale asi to tak nebolo. koľko vážil?

luciauk
1. apr 2009

etni, aj ja som mala gas and air a tiež mi velmi pomohol. nič som necítila. ani šitie. nie ako na slovensku, kde sa šetrí na každej injekcii 😠 a nepíš, že si myslela, že umrieš, lebo aj ja som si to myslela, ale to tým čakatelkám nemôžeš takto písať 😀 ja som sa napchávala aj s mužom energetickými cukríkmi. z nich som nezvracala a super pomáhali. a vela piť, však. krásne si to napísala. ja som tiež robila brušné tance, ale pri pôrode ma to ani nenapadlo...zabudla som...silly me 😒

wild.horses
2. apr 2009

etnicka, eviska... gratulujeme aj my. 🙂

majka88
2. apr 2009

GRATULUJEM NOVYM MAMICKAM.... 🙂

zmrzka1
2. apr 2009

magisa-- no ja uz pobalila a som ready to go 😉
popijam cajik aby som si pomohla ,no uvidime ...
ty ako?zbalena a pripravena?

magisa
2. apr 2009

jee, tak uz jsi sbalena??? 😅 😅 Dneska se do toho na 100 pero pustim 😉 si sama sobe slibuju 😀 😀
Cajik uz mam vypity, jdu si udelat dalsi...na krabicce pisou 3 x denne, tak proc ne, kdyz mi chutna 😝
Zmrzka chtela jsem se zeptat, masirujete hraz???Pry to hodne pomaha k tomu, abychom se moc nepotrhaly.

zmrzka1
2. apr 2009

magisa--nie,ako sa to ma robit?
ty to robis?
a cim sa to ma masirovat kremom?

eviska83
2. apr 2009

kuk na fotky 😀

magisa
2. apr 2009

eviska - verim, ze jsi pysna maminka, jsou bozi, takovy uzlicci stesti, smetanovy koblizci 😵 😵 zavidim 😝

zmrzka - ja to nedelam, celkem mam problem si utrit zadek 😅 😀 , natoz si delat masaz..a ten muj se k tomu nejak nema 🙄 , ale chtela bych, pry je na to nejaky olejicek

zmrzka1
2. apr 2009

magisa -- ja som o tom niekde tu na konikovi citala ,ale nerobim to ja by som si ako tak dosiahla,ale uz ked sa holim to sa tocim ako had sak si tam ani nedovidim poriadne 😀 😀 😀
neviem nerobim to ani olej nemam... 😝
jaaj ja uz len kazdu chvilu cakam co sa stane uz som ako na trnoch ,ze kedy.... 😵

zmrzka1
2. apr 2009

magisa --ma napadlo aky porod ty vlastne volis?
ja stale nad EPI rozmyslam

magisa
2. apr 2009

ja bych chtela zkusit porod do vody, ale pokud by mi to nevyslo, tak se nebranim skoro nicemu...Jsem pro prirozeny porod, ale pokud jsou bolesti nesnesitelne, tak si epidural neodepru a ani gas and air..Udelam vse pro to, aby mimi i ja jsme byli v poradku...

zmrzka1
2. apr 2009

ja si asi tiez rozmyslim podla bolesti ak to bude ozaj taka bolest uz od dveri budem pytat epi ...
ak to nebude az take strasne skusim gas air ako som citala tu pomaha,tak preco nie 😎
a inak mam aj ja uz druhy cajik 😉
jedna tu pisala ,ze ho zacala pit od 38tt a do tyzdna porodila-tak uz len cakat 😅

magisa
2. apr 2009

tak jsem se vratila od midwife...a nic noveho jsem se nedozvedela 😠 😠 v ordinaci jsem byla max 5 min., tlak pry dobry 110/66, brisko 39 cm /jen o 1cm vice nez pred 2tydny/, moc v poradku, dalsi appoitment za 2 tydny..
Tak si jdu udelat dalsi cajik a doufat, ze ten zazrak prijde uz brzo
Jo a pomohla mi napsat porodni plan /do te pregnancy book/ ze muj pritel chce prestrihnout pupecni snuru, chtela bych zkusit porod do vody, pokud budu chtit a potrebovat tak jsem pro gas and air i epi, a placentu bych chtela porodit prirozene..tak asi tak 🙂

zmrzka1
2. apr 2009

magisa-- no mne nikto ziaden plan nepomahal vyplnat ani o nom nehovoril,mne uz dalsi appoitment ani nedala 😕 a mpoje brucho je uz 4tyzdne rovnako 35myslim...dneska mam neake kontrakcie,ze mi stvrdne brucho ako kamen ,ale myslim ,ze to mavam castejsie to su asi len tie plane...caje som vypila uz 3 a mam stale z neho strasnu kyselinu tak uz som vypila aj kopec gaviskonu...no veru uz je tu menej a menej ludi denna ☹ ani nie je s kym pisat 😢

livia1378
2. apr 2009

AHOJTE KOCKY
Tak ako pozeram, vy budete coskoro rodit. Prajem vam vsetko dobre a vela sil. ja som rodila 18 januara tu v Anglicku takze to mam vsetko velmi cerstve v pameti. ak vam mozemporadit tak ja by som vam nedoporucovala tu epi. ja som cice rodila uz 3 krat nemala som to ani raz ale videla som baby v nemocnici po epi. tak ano ja som si vytrpela bolest ale po porode som bola schopna ist sama na zachod a chodit a vziat si maleho atd. po epi, nohy su necitlive, na vsetko treba pomoc sestri, nemozes sa ani pohnut, mas trubicku zavedenu v mocovom mechury...no je to zlozitejsie. ale ak bolest je nevydrzatelna tak chapem baby co si to pytaju. inak ja som mala dva porody lahke 2h a bolo, ten treti no...nevyjadrujem sa...mozno porozpravam az porodite.vela vela sil...good luck...xx

lucrezia
3. apr 2009

Lívia a nemyliš si náhodou epi a spinál?
EPIDURÁLNA ANALGÉZIA - slúži len na potlačenie, zmiernenie bolesti, nemajú byť prečo znecitlivené nohy a už vobec nie nejaký dlhší čas po pôrode.
Kdežto SPINÁLNA ANESTÉZIA - to je znecitlivenie a tam mozu byť strrpnute nohy, ale to sa nedáva pri klasických porodoch, ale len pri sekcii.

livia1378
3. apr 2009

http://www.babycentre.co.uk/pregnancy/labourand...
Prave som si to preverovala, mrkni sa na ltuto linku...ja som sa babila o normalnom porode...nie o cisarskom. ta linka vam vysvetli vsetko o epi pri normalnom porode na znizenie bolesti. A prosim vsimnite si kolko ma disadvantiges.
Ja som sa snazila babm dat info z mojej minulosti a skusenosti...radsej sa odmlcim...

livia1378
3. apr 2009

V disadvantiges najdete vsetko co som ja spominala ...ak mate epi na znizenie bolesti pri porode. Dufam ze to pomoze...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre