Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slovakia13
5. aug 2009

hi everyone 😀
nejak to tu zanedbavate kocky 😀 😀
ja idem zajtra na poradnu ,tak sa uz neviem dockat ,ako budem pocut srdiecko malej 😵 ,inak v ktorom tyzdni vam robili test na cukor? mne to este ani nespomenuli....

zukab
5. aug 2009

wild.horses, obavam sa, ze kojenecke caje v UK vobec nedostat. vsetci na mna cumeli ako na puka, co to po nich chcem a pchali mi caje pre kojace matky, ze to je to, co vlastne akoze chcem a ze caje pre kojencov neexistuju 😀 .
takze mi posielala rodina Hippky zo slovenska.

slovakia13, ak sa dobre pamatam, tak mne prvykrat robili testy okolo 25teho tyzdna. plus minus.

lulu24
5. aug 2009

Ahojte,
ak mozem poradit skuste sa na tie cajiky spytal v polskom obchode.Ja som sice v irsku ale polskych obchodov tu je neurekom a tam tie cajiky ozaj dostat

slovakia13
5. aug 2009

ja som nieco nasla na ebay,na podporu tvorby mlieka 😉
http://cgi.ebay.co.uk/Earth-Mama-Angel-Baby-Mil...

slovakia13
5. aug 2009

ja ked som mala problemy s naduvanim ,tak mi museli nasi poslat detske caje z sk a tie zabrali super 🙂
inak nechapem ,ako taka vyspela krajina nemysli na tych najmensich 😨 naozaj nepoznaju detske caje 😒

magisa
5. aug 2009

ja si nechavam jak kojici tak detske cajiky posilat z CR. Kdyz jsem sve midwife rikala,ze piju caj pro kojici maminy, porad nechapala o cem mluvim, tak jsem ji donesla ukazat krabicku, kde bylo primo angl. napsano breastfeeding tea, no neverila svym ocim, ze neco takoveho existuje... 😕

zukab - ty jsi tady nekde videla v obchodech caje pro kojici mamicky???a v jakem to bylo?

hathor1231
5. aug 2009

babeny,ja som mala v bounty packu vzorku z HIPP,bol to feniklovy cajik a nie som si ista ale tusim som to videla v tescu. tiez sa tam chystam pozriet. v asde ich nemaju... ak ho vycmucham,dam vediet...
cakam na grga 😒 v noci ako na potvoru ju nosim aj hodku a nic 😠

hathor1231
5. aug 2009

ja som mala ten fennel tea.
zatim mam len stranku,ze to existuje.... tak uz len pobehat obchody

http://www.hipp.co.uk/acatalog/Hipp_Organic_Dri...

dadulka2000
6. aug 2009

cauko, vy ste ale nocne vtaciky,.... no to ja vtedy sladko hajam, 😀
citam ze sa bavite o cajikoch,... tak tu sa popri kojeni nic nedava a ked bola vacsia tak som si zo SR doniesla tie instantne sladke cajiky.

slovakia13
6. aug 2009

ahoj maminy a tehulky 😉
da sa tu zohnat taka normalna zavinovacka? vcera som sa pytala v mothercare a ukazala mi iba taku latkovu,kde ma hlavicku vonku a to nechcem 😒
jednu som si objednala z ebay-des,tak neviem ci mam zas otravovat nasich aby poslali z sk,alebo sa da zohnat aj tu

mihouk
6. aug 2009

Ahojte, konecne som sa sem dostala.
Maly je super, uz prechadzame na mliecko, takze mu poriadne skrka v brusku, ale zatial to zvladame.
Chcem sa opytat, ako dlho po porode ste boli tam dole ubolene, mna to boli dost a ked som vcera nabrala odvahu a kukla som sa so zkradiekom no ako po vojne.... Myslite ze midwife mi to kukne???

Inak porod bol trosku dramatickejsi ako by som chcela. Mala som vysoky tlak, tak sme museli do nemocky skor, testy tam mi dopadli dobre a ked uz chceli mojho draheho poslat domov (co som si ani predstavit nevedela), tak mi praskla voda a islo sa na vec. Maly bol pokakany, takze som musela byt stale napojena na monitor a pri kazdej kontrakcii mu klesal tep, co sa nepacilo doktorovi. Ked sa mi otvaranie spomalilo, tak ma dali na oxitocin a doktor hovoril ze malemu zoberie krv z halvicky ci je ok. Ked tak isiel urobit, tak zisitl ze krpec zostupil dole a ze uz vidi hlavicku a o 20min bol na svete. Ani neviem ako sa to vsetko zomlelo, lebo som bola asi tak 20min od cisarskeho, drahy nedostal sancu prestrihnut snuru,lebo krpec ju mal okolo krku 3x, tak sa ho snazili dostat co najskor von a museli pouzit klieste. Ale vsetko dobre dopadlo, o 2 minutky na to maly uz cuckal, vsetky testy mu dopadli dobre a o 5 hodin nas pustili domov. A tak si tu teraz bacujeme a privykame si na seba.

Kvietocek dlho si nepisala, tak dufam ze uz mas uzlicek pri sebe....

mihouk
6. aug 2009

Slovakia ja by som so zavinovackou pockala, lebo ju babusko nemusi mat rado. My sme nasho chrusta zabalili na tesno do blanketu a po minutke bol vonku a aj midwife to skusala, ze sa ukludni a nic, nepaci sa mu byt zviazany, to vies uz okusil slobodu nechce sa mu spat...

wild.horses
6. aug 2009

slovakia... my sme mali tuto:
http://www.sleepythings.co.uk/shop/ProductDetai...
buduci tyzden ju idem na ebay, ak mas zaujem 😉
Nas mal zavinovacku velmi rad, nikdy som ho vsak nezvazovala silno a ani nasilu. Citil sa tam v bezpeci. Ale ano, kazde babatko je ine a koniec koncov, zavinut ho mozno aj do obycajnej deky

mihouk... tak to asi bolo dost narocne, vsak? Vsetko dobre dopadlo, to je podstatne.
Ubolenost? To je indi-vindy. Zalezi aj ako moc sa zena natrhne, ci mas problemy s panvou alebo nie a pod. Boze, ked si na to teraz tak spominam, ten porod je dost nechutna situacia 😎
Pre mna osobne boli prve 2 tyzdne ako trapenie zvieratiek aj kvoli bolesti aj kvoli problemami s kojenim, no napokon sa vsetko pekne vyriesilo. 🙂 Zelam vela sil.

slovakia13
6. aug 2009

wild horses
ked ju hodis na ebay daj ihned info.vyzera ok 🙂

jednu skusim,aj ja sa budem citit bezpecnejsie ked ju budem drzat v zavinutu 🙂
akurat som kukla porody na nete 😝 nie ,ze by som mala strach,ale uz ma chyta trosku neprijemny pocit.....

uankab
6. aug 2009

slovakia, testy na cukor mi robili v 29ttt (vraj najskorsi termin ako sa robia, 3 dni pred nasim stahovanim 😀 )
inak nie je to nic prijemne, musis tam ist na lacno (co nie je az taka katastrofa) a vypit lucozade (energeticky napoj, najhorsie je ze ma bublinky 😖 ) a na vypitie mas len par minut.. ak by ti pri tom prislo zle, tak to musia opakovat cele.. krv ti beru 3x, hned na zaciatku (aby zistili aku mas momentalnu hodnotu cukru), potom za hodinu a treti krat po dalsej hodine... medzitym nemozes nic jest, max tak pit cistu vodu...

pep, neviem ci si vcera postrehla, ale na BBC bol program economy gastronomy - ukazovali tam jednu rodinu, jej rozpocet na stravu a radili im akym sposobom ho znizit... ich rady boli, aby si pripravili jedalny listok na tyzden dopredu, pozreli ake suroviny na to maju doma a zvysok sli nakupit (s papierikom v ruke a nekupovali zbytocne hluposti..).... tiez im stanovili rozpocet na tyzden a ten mali dodrzat... pokracovanie bude buduci tyzden v stredu o 20.00 (tusim to bolo BB2 ale neviem presne).. taktiez ukazovali rozne recepty, ta rodina totiz vobec nevarila a kupovali iba mikrovlnkove jedla !!!

zukab
6. aug 2009

magisa, caje pre kojace matky mali v specializovanych obchodoch s cajmi, mastickami, zdravotnickymi potrebami atd. ani zaboha si nespomeniem na nazov, ale ten moj je v belsize park v londone, ak ti to pomoze 😀

zukab
6. aug 2009

tak som si spomenula, bol to Revital Health Shop. tam som kupovala aj probiotika pre malu, ked mala koliku.

magisa
6. aug 2009

ja mam zavinovacky dve, obe z CR

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

ta bila je fajna, protoze je na zavazovani a pekne se do ni da miminko zavinout i s rucickama pri tele, takze se v noci zbytecne s nema neplaca po hlavicce. Kdyz jsem ho do ni zavinula spinkal mi celou noc

ta druha, zelenkava je na suchy zip a neni to onco, je z fajneho materialu, pekne hreje, ale mimi je v ni hodne na volno, takze nesplnuje ucel zavinovacky

Kdyz zacali po narozeni Willika chodit navstevy na cumendu, kazdy si ho chtel na chvili podrzet, pritulit se. Pokazde jsem ho radeji zavinula, aby se s nim lepe manipulovalo, hlavne kvuli drzeni hlavicky.

Na zavinovacku nenecham dopustit, muj osobni nazor je, ze miminko je o hodne klidnejsi, protoze mu to stahnuti pripomina jeho pobyt v deloze 😵

wild.horses
6. aug 2009

jeej, podareny je v nich 🙂
pouzivala si aj nejaku satku na nosenie?
my sme kupili maya wrap. Drahe to bolo ako slak a ani som ho nevedela do toho poskladat 😅 Uz som sa chystala, ze to predam, ale predsa len som si povedala, ze posledny raz ho skusim do toho nasukat a ...podarilo sa 😀 a odvtedy na tu satku nedam dopustit. Maly je v nej spokojny, kuka ked sa mu chce, vyzera ako klokanko 😀 Ale musim priznat, ze na tom DVD k tej satke to vyzera strasne jednoducho. Treba len prax a trpezlivost 😉
Tak ja bezim, zelam pekny vikend vsetkym.s.

magisa
6. aug 2009

wild.horses - chtela jsem si koupit satek a satkovat, ale porad jsem to odkladala a ted uz mi to prijde zbytecne. Mame lehatko, klokanku, houpacku na zahrade, tak si zas myslim, ze nemusime mit vsechno.
Ale pri dalsim si ho asi poridim a dokonce bych chtela zkusit bezplenkovou metodu.

dadulka2000
6. aug 2009

babenky tak my sme ani satku (ja zo seba nemienim robit indiansku mamicku a nosit babo na sebe) 🙂 a ani zavinovacku nepouzivali,... zato sleeping bags pouzivame stale - aj teraz ked ma ellie pomaly 3roky 🙂 - bez vaku mi ani zaspat nevie, tak je tam naucena, sama si don vlezie a uz sa tesi na spanie.
ale kazdy pride na to co jemu vyhovuje a tiez drobcovi

hathor1231
6. aug 2009

cauko.
ja mam zavinovacku a davam tam malu hlavne po kupani. v noci nie,ona sa rada mrvi,takze to nie je sanca ju udrzat v jednej polohe...
musim sa pochvalit- vcera, po kupani som jej natierala chrbatik. bola na brusku a hlavicku pekne drzala hore a pretocila sa na chrbatik 😅 nebola to nahoda,prosto zaprela kolienka a lakte a bola na chrbatiku 😅 sikovna 😅 robi mi radost....
tak sme mali tu `pomocnicu na kupanie`. a nakoniec ta ...midwife nepovedala nic,ze potrebujem pomoct s kupanim ako mi povedala. oni vraj chodia ku kazdej mamicke a bola nemilo prekvapena,ze som takto dopadla 😝 vraj by prisla hned 😝 skoda,ze som o tom nevedela,by som midwife ani neriesila 😝 bola zlata a o tri tyzdne mozeme ist na masaze s malou 😀
chceli sme ist von a zacalo cikat,zase...

hathor1231
6. aug 2009

mihouk, od porodu mi tam nikdo nekukol... ak nekrvacas prisilno alebo nemas bolesti,tak ich to asi ani nenapadne 😒 tak je to na tebe. povedz,ze chces aby ti to pozrela a je... 😉

slovakia13
6. aug 2009

tak akurat som prisla od midwaife a specialne som sa pytala na tie testy na cukor a povedala mi ,ze moc mam v poriadku tak nevidi dovod aby mi robili diabetest 😝 ,tak teraz neviem ......robi sa to kazdej ,alebo iba tehulkam co maju zly moc? a moc mi kontrolovali 2x,prvy to bolo v 12tt a teraz,som z toho jelen.....pri tom vsetkom som sa zabudla opytat na aplikaciu na benefit grant ,tak som jej volala a tiez mi povedala ,ze nabuduce vyplni a to uz budem v 32tt 😨

domi123
6. aug 2009

ahoj baby.

dnes som citala v mama a ja casopise o materskej na slovensku a bolo tam o porode v zahranicic cize europskych krajinach.bolo tam pisane o nejakom formulari do socialne poistovne nejaky p115 a p116 ze po troch dnoch si to treba ziadat.
preto sa pisam vas maminy co ste to uz vybavolali ze ako to funguje?

ahoj slovakia13 tak to mas stastie ja som bola last week u midwife asi som bola prechladnuta ci co lebo mi hovorila ci sa citim v poriadku ale ziadne testy na curok mi nerobila,som aj rada lebo mam kamosku na slovensku co hovorila ze skoro ju prehnalo od toho sirupu co musela vypit na cukrove testy.
toto je anglia sama vidis ze nam vlastne maju v pazi taka prehliadka co trva 10 minut tak to nieje nic moc.
a ten grant to je ale koza u mna to uz mala sama prichystane takze som sa nemusela ani ozvat sama mi to dala do ruk.

domi123
6. aug 2009

este sa chcem popitat ake doklady treba zobrat do nemocnice staci len pas a NINumber ale treba aj nieco viac?

mihouk
6. aug 2009

domi ja som si do nemocnice zobrala iba pamiere od midwife, nic viac nechceli, ale je pravda ze v tej nemocnici som mala aj sona, takze ma tam mali zaregistrovanu.

hathor1231
6. aug 2009

domi, im staci tvoje RXK cislo,podla toho ta najdu v databaze 😉 ked budes volat do nemocky,ze si na ceste, nadiktujes udaje z tehu knizky a aj to cislo. kym prides,prichystaju si tvoju zlosku a budu ta cakat ready 😉 ja som si ani doklady nebrala,pas netreba a nino a nhs mas v tehu knizke,ta je najdolezitejsia. nezabudni ju,tam maju vse,co potrebuju o tebe vediet a aj o babusku 😉

uankab
6. aug 2009

slovakia, co sa tyka tych testov na cukrovku... mne ich robili, ale nie preto ze by som mala cukor v krvi ale nasa babka mala cukrovku... cize mozno to naozaj robia iba tym, ktory maju diabetes history v rodine... inak ten test tu prebieha inak ako doma, tu pijes energeticky napoj, doma ti daju glukozu rozpustenu v pohari vodu a vraj je to odpoorne sladke..

cajik na kojenie - asi bude najjednoduchsie ked poviem mamine nech mi nejaky donesie z domu, kazdopadne dakujem za tipy 🙂

domi - co si treba po 3 dnoch po porode ziadat? nejako som to nepochopila... ja viem o tom, ze najskor musime vybavit rodny list a az potom mozme nieco ziadat na socialnej poistovni (bez rodneho listu to nejde), a treba to vybavit do pol roka.. ale musim to prestudovat poriadne, mozno to medzicasom zmenilo...

inak babatko este nevyzera, ze by chcelo ist z bruska von, tak uvidime 🙂

wild.horses
6. aug 2009

magisa... ja akurat citam knizku diaper free... vyzera to zaujimavo, pomaly skusame 😉

slovakia... mne tiez ziadne testy na cukor z krvi nerobili...

do nemocnice som brala len papiere od midwife, nic ine a ani nic extra nebolo treba

tiez som nepochopila to o tom formulari od socialky... co to teda je? da sa ten clanok niekde najst? idem skusit pohladat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre