Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

veronika2108
1. júl 2010

@klapinka myslim, ze potom budu od teba ziadat potvrdenie od detskeho lekara, kde tvoje babo patri a spominali mi, ze aj papier kde pracuje partner/.manzel.ale pokial budes poberat matersku zo svk, tak to je potom iny priprad, to mas pravdu. oni v tom maju aj tak neporiadok. 🙄. ta pani konkretne, raz tvrdi, ze na to narok mame ak davky ta krajina v ktorej zijes neposkytuje a potom napise, ze narok nemam. ja som z toho jelen, uz fakt. 😒 ☹

newyorkgirl
1. júl 2010

@hathor1231 z birmu chodia teda natrieskane lety, ja som nezazila jedno prazdne sedadlo este 😀 kedy kupujete tie letenky, tyzden dopredu? ja viem ze zo dna na den su drahe okolo 150 na hlavu, ale ja som kupovala teraz minuly tyzden na august a boli lacne... ja mam inak to perego uno tiez hlboky aj sportovy v jednom a s tym sme leteli a nie je to zrovna maly kocik ze golfky 😀 😀 😀

baby co sa tyka autosedaciek tak skor zobrat do lietadla a zaplatit tu 10 aj za cest.postielku, lebo kurier berie od vahy a min. balik je 15 libier aj tak... jedine po niekom znamom poslat kto ide autom alebo tak...

ja idem so svagrinou v tom auguste takze isto berieme kocik aj autosedanu do lietadla... az na to ze teda autosedacku moj nedal priplatit, neviete ci sa to da aj na letisku? lebo naposledy ked sme to cez net doplacali zvlast tak nam nauctovali cele letenky odznova a moj drahy sa uz od februara hada s ryanairom, ze nam miesto 10 za cest.postielku nauctovali plnu palku aj s 3ma letenkami a vidite vobec ich to neserie vratit, uz moj drahy faxoval a vyvolaval do dublinu a hovno z toho akurat dalsie prachy oplachol.... jaj som sa rozpisala teda 😠

vicky
1. júl 2010

Baby, normalne som sa teraz vytocila. Bola som zaniest papiere na potvrdenie aby sme mohli dostat tych 25 tis. na SK, normalne mi to nepodpisali, lebo ze je tam napisane ze syn zije v Bratislave - som totiz asi krava ale ja som tam napisala pod adresu trvaleho bydliska ze Bratislava (kedze naozaj ma trvale bydlisko tam) a oni mi to nechceli uznat, tak som sa im snazila vysvetlit ze je rozdiel medzi trvalym bydliskom a miestom zitia. Ked som jej povedala ze zijeme tu, ze je to jeho lekarka ale ze trvaly pobyt je na SK tak jednoducho to neakceptovala. Si asi myslia ze kazdy mesiac lietam zo Slovenska na ockovanie sem alebo co. Neviete mi poradit co mam teraz robit? Mam sto chuti jej tam vypisat cely zakon. 🙄

newyorkgirl
1. júl 2010

aaaach baby mi o vlku a ja neveriiiiiim co citam...

http://uk.travel.yahoo.com/p-promo-3312418

peppapig
1. júl 2010

@hathor1231 , no vy se teda mate na 4 tydny, to bude relaxik. K oknu si nesedej a malou nechej sedet na vlastnim sedadle az dokud se letadlo opravdu nezaplni, fakt nikdy neni full uvidis. U okynka je to nejhorsi, misto na nic a ani hracky ze zeme poradne neposbiras a na zemi budou stale. Ale nekdy je videt maminy co se vlaci s kocarem, dve deti, tri prirucni kufry a jeste hura do rady pro velke kufry. Minule mi jedna takova fakt malem urazila hlavu. Ja uz cestuju fakt 'nalehko'...pro M sandwich, piti, knihy a toy, penezenka, pasy, lipgloss a baby wipes 😀 . Taky me posledne delaly zmeny tlaku potize, hlava mi sla prasknou. A tatuldu opoustite?

adoracion, souhlasim, hrozne jsem si zvykla na bezbarierovy pristup a facilities pro deti a miminka v UK, CR je sto let za opicema, az je mi lito vsech vozickaru a maminek s kocarama. Vzivote mi nikdo ani do tramvaje s kocarem nepomohl, ale cela tramvaj se cumela, jak s tim zapasim. V Bratislave po obaveni se da vyjet nahoru vytahem, pak projdete pres kontrolu s pasem a zase se musi dolu, ale tam uz vytah chybi, takze nasleduji dvoje schody. Uzasne, to muze vymyslet jen debil. Ovsem mozna, ze uz to dotahli, pac hala byla celkem nova.

@klapinka, pomoci se clovek v letadle moc nedocka, co?! Po me dokonce, kdyz byla M rocni, vyjela baba, ze ji M kopala do sedadla, taky si ztezovala na hrajici toy. Jen jsem si pomyslela, ze asi nikdy nemela deti.

@newyorkgirl , dobre letenky jsi nasla, me se nikdy nepostestilo pro 2 pod 150liber, ted uz ani to ne. My chceme jet vsichni nekdy v zari (snad uz muzim bude mit pas) a pokud me to vyjde nad 300liber, radeji dodam a pojedeme do Turecka k mori. Neuveritelne pritvrdili ceny a service je stale stejne na nic 😠

@elixia, myslis prasek na prani detskyho obleceni a plen? Pak je vhodny jakykoliv NON BIO 🙂

elixia
1. júl 2010

@klapinka ano, mas pravdu,len koniec tej vety je,ze dostanes to,co je menej... 😀 😀 Co je zrejme vo vacsine pripadov tych 124£ 🙂
@peppapig hlavne na latkove plienky som myslela...Na SK baby pouzivaju ekologicke prasky, tak len ma zaujima ze co pouzit tu,aby som si nejako neznicila plienky nesetrnym pranim...

mihouk
1. júl 2010

@vicky nechapem, ja som tam tiez dala trvaly pobyt maleho v BA a lekara tu a nebol najmensi problem. Pod ktory obvod patris, ja na 3ku.

hathor1231
1. júl 2010

@peppapig dakujem 😉 urobim to tak,ze kocik necham s taskou a na chceking len prirucnu zoberiem. malu hodim do klokanky alebo na sedaka do satky aby som ju nemala moc tazku a je to... ono tie mamule do prirucnej natrepu aj oblecenia za plny satnik 😝 . ale teraz je to len do 10kg,takze moc velku neprepasujes ako kedysi ze trepali turisticke vaky 😝 a ja som vzdy zatim letela letom,ze nebol plny 😵 ale u letneho som si moc neni ista 😒

@newyorkgirl 😒 😒 😒 vitaj,ako v nejakej krajine 3sveta 😝 a akoze pri pristavani budu lezat na dlazke? 😀 😀 😀

hathor1231
1. júl 2010

@elixia na latkovky sa spytaj wild.horses, ona tusim hovorila aj o akomsi olejceku co tam pridava 😉 napis jej IP,isto poradi 😉

elixia
1. júl 2010

@hathor1231 vdaka, skusim...
Som sa tiez pobavila na tom clanku...uz lepsie bude len - letiet zadarmo v batozinovom priestore 🙂

hathor1231
1. júl 2010

kupila som malej 😵
http://www.olivers-baby-care.co.uk/summer-delux...

@elixia ona ti isto pomoze 😉

vicky
1. júl 2010

@mihouk no ona stale trepala ze to nemoze potvrdit ked zije resp. je uvedeny ze zije v Bratislave, co som sa jej snazila vysvetlit ze je rozdiel mat trvale bydlisko a niekde zit - jednoducho to neakceptovala, fakt neviem za kym mozem ist aby mi to potvrdil, obavam sa ze nikoho znameho nemam na SK co by to potvrdil. Este mozem vyskusat napisat list, resp. najprv musim napisat ziadost, zaplatit 25 libier a lekar sa potom rozhodne ci dake potvrdenie mi napise alebo nie. Ide ma normalne porazit.
Patrim pod 5-ku.

vicky
1. júl 2010

@mihouk tu nejde ze mi to nezoberu u nas na urade, tu mi to nechce potvrdit moj gp. 🙄

newyorkgirl
1. júl 2010

@hathor1231 hlavne si vezmi celkovo na palubu iba 1 KUS batoziny, ziadna extra kabelka, laptop hocico, lebo ta tam budu inak buzerovat, ze si to musis extra priplatit... je to hruza co v birme ryanair robi podla mna v BA mi nikdy kufre tak nesmirovali tuna to kazdemu davaju do tej klietky...

newyorkgirl
1. júl 2010

@vicky ja som tiez nechapala, kto ti to ma akoze potvrdit... musi ti to jedine GP co narobis, ja to tiez budem o chvilku riesit.. baby a su nejake tlaciva na nete na to? 😕 na to porodne?

vicky
1. júl 2010

@newyorkgirl - ziadosti si mozes vytlacit z tejto stranky :
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

Ved prave to, ze mne to nechce potvrdit moj gp, lebo je tam napisane trvale bydlisko a to je na SK a uz neviem ako jej vysvetlit rozdiel medzi trvalym a prechodnym. Proste to neakceptuje 🙄

hathor1231
1. júl 2010

@newyorkgirl ved sa cudujes 😀 je to tu kazda narodnost dokopy 😖 ja som rada... ale sak mna pustili s noznickami aj plet,mliekom 😅 az na sk mi ho zobrali 😀 a praveza mna viacej kontrolovali v ba ako v uk...
o batozine viem 😉 ale dik za upozornenie niekedy cloveka zarazi uplna blbost 😝

hathor1231
1. júl 2010

@vicky zmen gp alebo chod za hv,mne to robila aj ona. len si vypytaj stempel 😉

newyorkgirl
1. júl 2010

@vicky ako pise hathor este aj health visitor ti to vlastne moze teoreticky, ked je GP blby 😎

@hathor1231 ja som naposledy s pinzetou letela tam aj spat a som nevedela ze sa nema a to mi mamina povedala, ze kukni na obrazky, ups 😀 nikto ju nenasiel

hathor1231
1. júl 2010

@newyorkgirl 😀 sme my ale za teroristky 😀 a potom,ze preco su nenapadni uspesni 😀 😀 😀 staic sa tvarit,ze o nicom neives 😀 😀 😀 ja som ich na ceste naspat uz vylozila ale som o nich ani nevedlaa,az v letadle som ich nahmatala a to isla taska cez scan 😅 a som rozmysllala,co s tym,tak som to len zakutrala a bola tiiisko ako myska 😀 😀 😀

a hv to moze,len jej treba povedat co a ako a hlavne povedat,ze stempel potrebujes..
idem hajat 😉

vicky
1. júl 2010

Dik baby, asi skusim HV, uvidim co mi zase ona povie. 😒

z_vesela
2. júl 2010

ahojte!

vicky - normalne si ma nastrasila - a to je v tvojej surgery iba jeden GP? Ja sa spolieham na to ze ak jeden neurobi tak druhy ano (mam ich v surgery vyse 10)- nie vsetci to tak snad budu to tlacivo studovat...

ked sa ten moj D-day uz blizi..normalne sa mi nechce verit ze uz mam len 4 tyzdne...ja vobec na to nie som ready!..tak znova budem mliet o porodoch - nyg - viem ze ty si planovala mat epi ale nakoniec is nemala- bolo to koli tomu ze to nestihli alebo si sa tak sama rozhodla? ja neviem ze ci uz pri prime musim povedat ze chcem alebo ked sa to cele rozbehne bude uz neskoro , alebo ma budu ignorovat? kedze neviem do coho idem, je fajn si povedat vsak uvidim, ale tu ma kolegyna strasila ze ak im to nepoviem hned na zaciatku tak nedaju...

klapinka
2. júl 2010

@z_vesela juj sme na tom podobne, mne zacina kvalitne lepit. Snad to nejako dobojujeme, uz sa citim velmi nemotorna a chytaju ma nalady povacsine placu 🙄

@vicky ved ked je obcanom slovenskej republiky a ma slovensky pas, tak ma trvale bydlisko na slovensku. Anglicke obcianstvo mu nedaju... juj vcera som normlane bola presvedcena o tom, ze pocas 3 mesiacov co budeme cakat na RL, pojdem na urad a vypytam si pisomny doklad ze mi UK neda ziadny prispevok, aby mali na slovensku doklad ze mi nebudu vyplacat ziadne duplicitne prachy. Zatazko mi je ako tazko je vsetko vybavit..

zelam pekny dnik🙂

newyorkgirl
2. júl 2010

@z_vesela no prave mna hned na zaciatku odhovarali tymi rizikami, ze musis lezat, lebo mozno budes akoze ochrnuta z toho, potom ze ti to nemusi zabrat, zly vplyv na dietatko, vacsie riziko pouzitia kliestov ci vakuumextraktora, potom bolesti hlavy a tazkosti uz po porode, dlhsia hospitalizacia... no blbci 😖 pritom som tie rizika vedela aj predtym.. u mna rozhodlo skor to ze prvy porod bol vyvolavany liekmi a tento sa mi pustil sam po tom sweepe a bola som uz 5cm ked sme dosli a nic som necitila skoro tak som myslela ze to bude hadam lahsie a zvladnem bez, ale seredne som to lutovala potom 😀 😀 😀

povedz im na zaciatku, vies ono sa tie kontra daju zvladnut najskor, ale stupnuje sa intenzita a skracuje sa cas... tazko povedat, ja mam slaby prah bolesti a este to ze maly bol velky, ja uplne vycerpana a pol hodinu sme len tlacili na konci to bol des, pritom prva bola na 3x vonku hned... kazdy porod je iny no...

cutce
2. júl 2010

ahojky holky,

teda ten ryanair vyvadi. Ja litam s Gatwicku do Linz (nasi bydli kousek od hranic), jelikoz je povoleny jen 15 kg, tak ja mam vetsinou nadvahu tak 2 kg a oni me ty svine to nechaji vsechno vyndat dokud to presne nema 15 kg

a pak prijde do letadla rakusanka se 3 baglama, no to me vzdycky omyvaj. nene mi planujeme mit 2 deti, pristi rok kupuju lepsi auto a budeme jezdit autem, je to vetsi pohoda 🙂

cutce
2. júl 2010

Holky poradte mi jestli jste nejaka byla uz doma autem jaky mate auto a jestli je dobry na dalky? Dik 😀

vicky
2. júl 2010

@z_vesela tiez som si myslela ze nebude problem, ze nepodpise jeden, tak podpise druhy, lenze ten prvy gp bol natolko inteligentny ze sa isiel poradit s kolegami a jednoducho nikto z nich vraj to neakceptuje bo tam je uvedene to trvale bydlisko na SK 😠

@klapinka mne prisiel papier ze mi zamietaju ten grant odtialto bo viem ze mi ho treba dolozit - to som len vyplnila papiere a do tyzdna som mala odpoved spat.

No idem ja na baby massage a potom asi skocim za tou HV, najradsej by som sa uz vyhla GP ale ked sa nebude dat,tak budem musiet tam ist a jednoducho sa nedat odbit, len ja nie som az taka hadajuca sa povaha 😒

marika80
2. júl 2010

Ahojte, prepacte, ze Vam sem len tak vlezem 😕 ... Len som sa chcela opytat, letim teraz Ryanairom, kocar neberem sedacku ano a ta neni zadarmo? Mala ma zvlast letenku aj batozinu bude mat, a myslela som, ze bud kocar alebo sedacka moze byt zadarmo k tomu. Teraz som tam cosi citala, a zda sa mi ze za sedacku treba platit £10? Poradite mi niektora? Diky a pekny den 😎

monika.c
2. júl 2010

@cutce my chodievame na sk teraz uz len autom,mame audi A6 a je super 😉len pri dvoch detickach by som radsej kupila variant combi lebo mi mame iba sedan ,kufor je sice velky ale pri combi by som mohla viacej nabalit 😀 my ideme uz o dva tyzdne a zacinam sa bat,ako to laurinka zvladne,ak budu taketo tepla ☹no budeme musiet mat asi viacej prestavok 😖

wild.horses
2. júl 2010

@veronika2108 mne to tiez zamietli 😒 sa na to mozem... 😅 jednej odpisu tak a druhej onak, to je co za poriadok??? 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre