Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
25. sep 2009

gaby tie triple testy to by som niekoho riadne pohnala lebo je to len obycajny stresovy strasiak ktoremu netreba verit.Jedine co je overene je hadam len to ze je nepresny.Tiez som mala tu v UK a boli sme tiez oznaceny za rizikovych>ani nehovorim co som si za jeden tyzden prezila nervy stres no otras. A dietatko sa narodilo zdrave ako buk.
Amniocentezu som odmietla no a inu moznost ako je podrobny ultrazvuk tu ti moznost nedaju.Tak ti len nasadia chrobaka do hlavy ze ci je dietatko zdrave alebo nie.Urcite to v buducnosti odmietnem.

veronika2108
25. sep 2009

Ahojte,

mohli by ste mi prosim vas poradit co sa tyka vybavenia rodneho listu? Ak by ste mi niekto vedeli poradit ci preklad rodneho listu z anglictiny do slovenciny si mozem urobit sama alebo to musi byt overene uradom a ak uradom tak kde presne? A ked ste vyplnali ziadost o vydanie anglickeho rodneho listu tak ste pouzivali aj interpunkcne znamienka alebo ako to je? Lebo viem, ze Anglicania interpunkciu nepouzivaju ale my ano.
Dakujem vopred za vase rady a cas a prajem vsetko dobre a vela zdravicka 🙂

martina46
25. sep 2009

Ahojte, chcela by som sa niečo opýtať ohľadom tehotenstva v Anglicku, ako to tam prebieha.
Konkrétne ide o to, že som čítala - počula, že sa tam bežne nerobia vaginálne vyšetrenia počas tehu. Dúfam, že som niečo zle nepochopila... no a zaujíma ma, ak je to teda tak, ako možno potom zistiť predčasné otváranie sa, alebo skracovanie krčka, čo môže spôsobiť potrat alebo predčasný pôrod. Ako sa toto rieši?

mzuzka
25. sep 2009

martina - nie nerobia sa bezne vaginalne vysetrenia. ked ostanes tehu, spravis si test doma, potom ides svojej obvodnej lekarke, ta ti pogratuluje, a okolo 12tt dostanes domov postou pozvanku na prvu navstevu midwife. tam ti spravia podrobnu prehliadku - moc, vaha, tlak, krv a sono. a potom navstevujes cca raz za mesiac midvife.
pokial je vsetko OK, tak nie je dovod, aby ta lekar videl. az neskor, pri planovani porodu, ale aj to nie som si ista, ako je to, ked je vsetko uplne OK.

ja mam od zaciatku so svistami problem, takze napr. mna uz pozrel aj doktor zo spodu, ked som krvacala, a chodim raz za mesiac k midvife na beznu kontrolu a raz za mesiac k mojej obvodnej, ktora posudzuje ci ma ma gynekolog pozriet, alebo nie. cize to vychadza ze mam kontrolu kazde 2 tyzdne a raz do mesiaca sono.

napr. dnes som bola u mojej a ta ma pre istotu objedna ku gynekologovi, lebo dost rychlo priberam, tak nech mi pozrie krcok.ale aj to len preto, lebo mam predrakovinovy stav CIN 3. a nasledujucu kontrolu u midwife mam 6okt.

cize suma sumarum - pokial je vsetko OK, tak sa do teba doki nekuka, pokial su komplikacie, dost zalezi od obvodnej lekarky.

martina46
26. sep 2009

Zuzka, vďaka. No s krvácaním by si ťa na sk asi nechali v nemocnici, či nie? Či závisí od toho, aké to je?
Ja ležím od včera v nemocnici, lebo som mala častejšie tvrdoutie, než je normálne a skrátený krčok na 2- 2a pol cm a na špičku prsta otvorená. Dnes sa uvidí, čo so mnou ďalej. No som na nervy, chcem ísť domov, určite že nechcem ohrozit bábätko, ale mám doma ešte malé dieťa. Tak len tak, že či sa takýto stav tiež rieši takto prísne v ang. No a včera sa jeden lekár vyjadril, že tá dĺžka krčku je normálny nález, tak ja už fakt neviem.

mzuzka
26. sep 2009

no na slovensku su trocha ine pravidla. cakam dvojicky a komplikacie dokopy, tak by som urcite v tej nemosnici pobudla, a bola rizikovo tehotna.ale tu je to veru inak. drzim ti palceky, nech sa rychlo dostanete do pohody a nech si doma s malou a uzivas tehu s dalsim mimi.

mzuzka
26. sep 2009

no mne prave postar doniesol vysledok testu na down s. takze- lower risk 😵 😵 😵 😵

domi123
26. sep 2009

ahoj tehulky,krasne slnecne pocasie z londyna prajem!!!!

mzuzka - dobra sprava,to ti asi padol kamen zo srdca co?????tiez som to prezivala.

dnes my postar doniesol papier ktory my vyplnovala midwifa v stredu,nejaky formular do nemocnice tak som si myslala ze ma objednava na termin ale dnes mi dosiel nejaky list
CONFIRMATION OF OUT PATIENT APPOINTMENT.
o tyzden neskor ako mam termin,ked som to spravne pochopila tak ked nepride do terminu tak mi maleho vyvolaju??????
dostali ste nieco take??????
dakujem za radi.

newyorkgirl
26. sep 2009

ahojte babule, maminky cerstve sa moc neozyvate mate asi roboty dost, dnes je aj u nas krasne tak sa chystame na prechadzku tatinko v praci ako kazdy vikend tak ideme vyrazit na nejake nakupy uz sa pomaly obzeram po darcekoch lebo ja mam v okt. narodky a mala este v novembri a potom hup a hned tu budu vianoce ako to zbehne tak krasny slnecny dnik vsetkym 😵

slovakia13
26. sep 2009

mzuka
ja mam tiez CIN 3B a tiez som bola hospitalizovana koli krvacaniu-strasne sa bojim ,ze po porode ak sa to nezlepsi budem musiet ist na operaciu a vobec si neviem predstavit ,co bude s malou 😝
martinka
mna tiez pozreli zo spodu koli komplikaciam a sono mi robili uz 5x,takze ked vidia ,ze su komplikacie ,tak riesia

slovakia13
26. sep 2009

dievcata vcera som bola v meste a uz zacina vianocna vyzdoba,skoro som odpadla,nie je to nejak skoro? 😕

domi123
26. sep 2009

slovakia13 - ahoj tu nic nieje skoro!tu v londyne je uz vyzdoba na heloween ale tlacia uz aj mikulasikou.ved uz je to tu o chvilku.
slovakia nesmies na to mysliet lebo budes len nervozna,uzivaj si tehu a ked pride tak to pride.
my to nezmenime ked treba tak treba ber to tak ze je to lepsie ked to riesia ako keby na to srali a z malou uz bude nejak.vsak zavolaj mamku!alebo popros nejaku kamosku.
drzim ti palce!!!
na mna uz dolieha depka uz len 3 weeks,tesim sa na maleho ale zaroven sa bojim porodu.

betka1
26. sep 2009

veronika2108, preklad rodneho listu do slovenciny musi byt notarsky overeny. Ale viac Ti povedat neviem, lebo mne to vsetko zariadovala mama na SK.
K interpunkcii na anglickych dokladoch, my sme ju vynechali.

mzuzka
26. sep 2009

no tak to sme na tom rovanko slovakia. ja tiez hend po porrode na operaciu.lenze mne zostane manzel s detmi na paternity, tebe ozaj nie je co poradit. cakat na niekoho z rodiny zo slovenska, alebo dobra kamoska. nemas vela moznosti. ale zvladnes to. ked si zvladla rozhodnutie byt slobodna mamicka sama vo svete, co muselo byt vazne rozhodnutie, tak zvladnes urcite vela veci. takyto ludia, ako ty, riesia dane situacie, takze drzim palceky a verim ze to bude OK.

saza007
26. sep 2009

martina - zalezi od toho, aku ma nemocnica policy. Mne napriklad pri druhom ultrazvuku robili aj vaginalny ultrazvuk na kontrolu krcka. nebolo to povinne, ale jasne, ze som do toho isla 🙂 Good luck s tehotenstvom 😉

domi123
26. sep 2009

veronika2108 - ja som citala ze tu nepotrebujes notarom overeny preklad na ambasadu ale neviem presne.doma potrebujes nechat splnomocnenie ale trva to cca 3-4mesiace vlastne ako aj tu.
ja osobne som sa rozhodla riesit to tu.

martina - presne tak som to mala aj ja.na druhom scane som mala vysetrenie na krcok maternice,ked sa ta budu pytat tak si daj urobit.(smeat test)

betka1
26. sep 2009

veronika2108, na stranke ambasady pisu, ze slovensky preklad rodneho listu si mozes prelozit aj sama a o overeni nic nepisu: http://dev.dracon.biz/embassy/zapis_narodenia.php . Ak si to vybavujes cez matriku na SK, tak budu chciet uradne prelozeny rodny list. Neviem preco to tak je. Mozno to ambasada dodatocne opeciatkuje.

domi, dobre, ze si na to upozornila

betka1
26. sep 2009

domi, ten krcok naternice Ti kontroloval gynekolog, alebo to len utrazvukom, ci ako? Na SK to gynekolog kontorluje bezne, tak by nebolo odveci, ak by to ponukali aj tu.
Ale ten Cervical smear test robia pokial viem na odhalenie rakoviny krcka maternice a ponukaju to vsetkym zenam aj netehotnym. Pocas tehotenstva sa to nerobi, lebo to by vysli nespravne vysledky. Tak teraz som zmatena.

peppapig
26. sep 2009

Holky, rodny list na potvrzeni apostilou jste posilaly do Milton Keynes doporucene a jen ten RL nebo jeste nejaky dopis ci formular k tomu???

betka1
26. sep 2009

peppapig, treba prilozit sprievodny list, potvrdenie o platbe a spiatocnu obalku so znamkou. Presne informacie najdes tu: http://www.fco.gov.uk/en/about-the-fco/what-we-...

peppapig
27. sep 2009

Diky moc Betka1, uz to jdu omrknout a kdyz tak napisu IP 😉

domi123
27. sep 2009

betka1 - mne to robili v 20tt lebo som ten test este nikdy nemala,citala som ze to robia zenam az po25tke.tak ma tam poslali,bolo to scanom vyslo to dobre!tak neviem.

domi123
27. sep 2009

ahoj maminy.
mam na vas prosbu par dni pred porodom ste mavali take krce?ja som vcera mala tak neznesitelny!potom som to predychala a chodila osm po byte a asi po 10minutach to preslo.mohli by to byt uz kontrakcie?mne uz tak lepi a este k tomu som aj sama doma.
viete mi niekto poradit?vdaka

domi123
27. sep 2009

saza007 - krasny syncek!!!!saza na teba to prislo z nicoho nic?bala si sa?prislo to na teba na cas alebo neskor????

saza007
27. sep 2009

domi - prislo to na mna v noci z nicoho nic. Aj ked den predtym ma dost bolel chrbat- krize. Ale tomu som nepripisovala nejaky vyznam. Bat som sa nebala - bola som rada, ze to bude coskoro za mnou. Prva kontrakcia bola okolo pol druhej rano, muza som zobudila az o pol piatej, aby bol vyspaty a ready 😀 A prenasala som dva dni. neboj, bude to ok. Ani sa nenazdas a budes mamina 😵 😵 😵

domi123
27. sep 2009

saza007 - dakujem za info.mna krize bolia kazdy den a je to horsie ked si lahnem a uvolnim.tak uz len cakat tych par dni!
vdaka este raz a good luck!!!!

slovakia13
27. sep 2009

saza
maly je podareny 😀
domi
good luck az to mas rychlo za sebou 😉

veronika2108
27. sep 2009

betka1 - dakujem ti velmi pekne za rady, velmi si mi pomohla. Len som trosku popletena s vybavenim toho anglickeho listu. Lebo mne midwife povedala, ze si ho mam ist vybavit na nas lokalny register office a peppapig spominala, ze ona to posiela to Milton Keynes, preco prave tam? Na lokalnom register office mi nevydaju rodny list s apostilou, alebo tak? 😕

domi123 - dakujem, ja tam radsej aj tak zajtra zavolam a sa popytam, aby som tam nesla zbytocne a potom tam musela ist znova

betka1
28. sep 2009

veronika, odpovedala som Ti na IP, ale skopirujem to aj sem, mozno sa to zijde aj inym mamickam, ked uz som si s tym dala tu robotu 😉 . A tiez ma mozu ostatne skusene mamicky skontrolovat 🙂

Vybavovanie pasu a slovenskeho rodneho listu pre dieta narodene v UK:
1) Po narodeni dietata pojdes na lokalny Registration Office, kde Ti vydaju anglicky rodny list. U nas si bolo treba dopredu dohodnut appointment.

2) Aby na SK uznali tento anglicky rodny list ako platny medzinarodny dokument, tak potrebuje apostilu, cize overovaciu peciatku. Tiez sa tomu hovori legalizacia dokladu. Tuto peciatku Ti mozu dat len v Milton Keynes. Da sa to vybavit bud osobne alebo postou. Stoji to £28 plus pripadne postovne. Viac info tu: http://www.fco.gov.uk/en/about-the-fco/what-we-... alebo tu http://dev.dracon.biz/embassy/legalizacia.php

3) Anglicky rodny list prelozis a osobne(resp. Tvoj partner) ho odnesies na ambasadu do Londyna. Vsetko je to rozpisane tu: http://dev.dracon.biz/embassy/zapis_narodenia.php
Tiez sa to da riesit aj bez ambasady tak, ze uradne prelozeny rodny list s dalsimi dokladmi donesies na Matriku v mieste trvaleho bydliska na SK. Matrika, resp. ambasada vsetko odosle na Osobitnu Matriku, kde dietatu pridelia rodne cislo a vystavia slovensky rodny list. Osobitna matrika ma na vybavenie maximalne 3 mesiace a radi tuto lehotu dodrzuju.

4) Trpezlivo cakas zhruba 3 mesiace nez Ti prijde slovensky rodny list.

5) Potom si mozes dat babo zapisat do pasu, alebo mu dat vystavit vlastny pas. Tiez mozes poziadat aj o vydanie cestovneho preukazu, na ktory Ti staci len anglicky rodny list, cize nemusis cakat tie 3 mesiace, ale vdaka nemu sa moze dostat dieta len na Slovensko, nie naspat.

gaby0205
28. sep 2009

Ahojte dievcense,

saza-zuzi krasny je malinky ..straasne zltuacky 😉 ako sa citis?

mzuzka, Slovakia asi blba otazka ale co je ten CIN 3B? moc vam drzim palce, hlavne tebe slovakia kedze to uz mas coskoro 😉 a kde to vlastne budes byvat ? som rada ze ti konecne pridelili nejaky byt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre