Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

martina_uk
27. nov 2010

@mikailla ja sa citim zatial ok cez den mi je super no len co si vecer lahnem tak mam brucho ako kamen, zablokuje mi pravu nohu a citim strasny tlak na pluca ked lezim rovno a kopance ked sa otocim na jeden ci druhy bok :D takze noc si pretrpim poobkladana vankusmi a rano sa tesim ze vyslo slnko :D sem tam mavam bolesti ako na kramy ale inak nic hihi priatel akurat vyraba rafaelo a mne kysne cesto na ceske buchty :D si pochutname heh ;)

z_vesela
27. nov 2010

Ahojte,
ktore ste davali ockovat BCG? Robia to u nas doma? Nechcem Oliho teapot viac ako treba ... Uz aj tie povinne munrobia dost zle ... Ale istota je istota..
Pekny uzimeny vikendik .. Je tu uz fakt kosa ako u nas doma 🙂))!!

hrozienko11
27. nov 2010

@mikailla my sme v zapadnom londyne a najst nieco za normalnejsiu cenu je tazke. ale skusime zas po novom roku pozriet,ci sa pritrafi nieco. len skoda,ze nik nechce ist s dietatom byvat 😔

saza007
27. nov 2010

@anjelicek26 presne taky ako je v tom albume som nevidela, ale vola sa to baby hammock a tu je zopar linkov na nieco podobne:

http://www.moffii.com/?gclid=CImMmpvywaUCFQhO4Q...
http://www.amby.co.uk/

mona12071
28. nov 2010

@hrozienko11 odkial si z london 😉

cutce
28. nov 2010

@mikailla to je nadherna cena za ten byt, moje kamaradka si pronajima jen pokoj v dobe a plati 400. 😒 a je to u Crawley

mikailla
28. nov 2010

@martina_uk tak uz teda poslickujes vo velkom,mnamky priatel ako sa stara,ze rafaelo 😀 😀 ja sa tesim z ranneho sliecka asi ako ty 😀 lebo mala v noci vobec nespi 😒
@hrozienko11 ahaa tak v londone su to dobre vysoke ceny,ze?kolko stoji taky 2izb.+obyv. ? ale su aj vyssie platy,nie?
@cutce fuuha tak to je dobra palka 😕 kukala som ze v londone davaju za izbu 300-400 ale ked ona ani nie je v Londone tak to je moc 😒 😒 a ty si kde v UK?

hathor1231
28. nov 2010

@adoracion neboj,zachvilu tu budeme mat "preco, preco, preco, preco, preco" 😅

@stropec my sme vo west bromwich. ale aj na ebay kukni ci mate nieco v okoli 😉 isto skus kuknut. ja by som za to nedala tolke prachy,naco? aj tak domov v zime uz nechodime (tie cesty su u nas hrozne),takze ich az tak netreba...
si v birme? ak ano,tak mam este jednu stranku kde davaju poliaci inzeraty,ale je to len na birmingham...

anjelicek26
28. nov 2010

@saza007 - najdene a objednane, budeme mat hacku do zimnej zahrady, tam krpec moze spavat 😵 Za tu cenu netreba vahat 😅

http://cgi.ebay.co.uk/Baby-Hammock-Bassinet-Cra...

anjelicek26
28. nov 2010

Hm my za dom platime 1200 libier najomne + energie 😝

hathor1231
28. nov 2010

http://televizia.joj.sk/tv-archiv/noviny/27-11-...
ze londyn vysiel z mody lebo sa tam neoplati robit 😅 ani sa necudujem...

cutce
29. nov 2010

ahojky, tak ja cekam, kde je ten snih u nas dole a nic, vubec se mi nechtelo do prace 😅
@mikailla ja bydlim v Kente, pobliz mesta Sevenoaks 😉

mikailla
29. nov 2010

@anjelicek26 fuuha dobra paaalka,mate velky dom ?
@cutce ahaa tak Ty si pri mori,tam musite mat riadne chladno od mora,ci nie? a tam u vas su podnajmy v pohode?

hajatanufus
29. nov 2010

ahojte baby ja som dnes bola s malou sama bez mm u doktora lebo je zahlienena a v piatok ju az dusilo tak som sa zlakla a hned bookovala ep. tak som to zvladla a dr. ma pochvalil ze uz mam lepsiu ang. a ze keby som nieco nerozumela tak zatelefonuje do prekl. spol. lebo mam v karte pozn. ze 24. tel sluzba pre mna na tlmocenie a zvladla som to bez tlm. tak sa tesim. trocha som si nastudovala nejake pojmy zo slovnika a pekne som mu opisala co je malej a aj som rozumela co mi on hovoril rozpraval jednoducho takze to bolo o.k. povedal mi ze mala je iba nachladena ze to nie je zle len jej tecu do hrdielka hlieny a preto ju drazdi na kasel a ze este je malinka tak je to o.k. je si buduje imunitu a to je dobre a popocuval ju aj pozrel do nosteka do uska a do hrdielka takze uska su o.k. aj pluca len hrdielko ma zahlienene a nostek takze za par dni by to malo byt lepsie a ak nie, tak mame prist na kontrolu som rada ze ju poriadne vysetril a ze je v poriadku takze super. mame dobreho g.p.aj ked stale chodime ku inemu ale zatial som spokojna 🙂
@cutce ahoj uz sa ti to teda krati myslim to tt a u nas trochu nasnezilo potom svietilo slniecko a boli sme aj na dlhsej prechadzke. a ako sa citis este vladzes chodit do prace?

mikailla
29. nov 2010

Baby ja mam taku otazku,mne tu povedali,ze si nemam davat ockovat tuberkulozu,no aj tak sme povedali ze si to chceme zaplatit,no teraz rozmyslam,ze ci si malu nedam zaockovat az ked pojdem na SR niekedy vo februari,marci. Co mi poradite?

cutce
29. nov 2010

@mikailla ja nejsem pri mori, podivej se do google map kde je sevenoaks, jinak najmy nevim, protoze mi mame malinkatej baracek a hypoteku k tomu 😉
@hajatanufus tak super, ze uz se ti lepsi anglina, a mala urco bude brzy v poradku. no ja do prace chodit musim az do konce roku, vubec me to tu ale nebavi, uplneji nesnasim od te doby co jsem zjistila, ze jsem tehu a akorat se to ztupnuje 😀 😀 😀

cutce
29. nov 2010

@mikailla ale myslim, ze doma si za to musis zaplatit za tu injekci 😉 a nebo se domluvit tady s pojistovnou, zda by ti to potom proplatili 😉

hajatanufus
29. nov 2010

@mikailla ahoj ako sa mate?preco chces odist na sk? ja viem ze je to tu tazke ked clovek nevie jazyk ale ty vies urcite lepsie ang. ako ja a z tej tetky na urade si nic nerob nemate este v inom meste ten registr. urad aby si zase nemusela chodit k tej tetke? alebo to nemoze dat zaregistrovat tvoj priatel bez teba? ved on je otec dietata nie?ja neviem aj ja to tu niekedy neznasam ale to hlavne ked som este bola tehu albo ked este u mna pracovali poporodne hormony ale teraz sa to uz zlepsilo a ja by som na sk nemala kam ist lebo my tam nemame byt a k nasim ani k svokre by som ist nemohla a mm by tam ani nenasiel taku pracu aby nas uzivil ved tam je to chore pridavky na deti 20 eur a tu su 20 libier na tyzden a este aj dalsie benefity na deti . rod. by si asi brala aj tak z sk a najom mate super 400 za dva bed je super my platime 525 za dva bed a plus energie ale plus cesta mm do prace 100 libier lebo nemame auto.podla mna tu je predsa len lepsie zit ako na sk nie?dufam ze si to premyslis a zase bude o.k. 🙂 🙂 🙂

hajatanufus
29. nov 2010

@mikailla ja som rachel tiez este nedala zaockovat proti bcg lebo mna sa na to nikto ani nepytal ale zatial mi to nevadi lebo mala bola hned po porode trosku chora chytila to od mm a keby bola zaockovana tak by to nebolo moc dobre zatial ma za sebou dve vakciny povinne a tretiu mala mat teraz v stredu ale je chora tak som to zrusila a posunie sa to ked bude o.k. a vstredu ma prist k nam domov hv aj s tlmocnikom tak sa chcem tiez na to bcg opytat aj na vitaminy myslim d vitamin tak ti potom dam vediet co mi povedia mozno ze ti to pomoze rozhodnut sa ze kedy a kde 🙂
@cutce dakujem ajja verim ze bude o.k. no to verim ze praci nenavidis a nemozes si este pred materskou vycerpat dovolenou nebo uz zadnou nemas? teda neviem ci to tu tak funguje ja ked som bola tehu s lucinkou tak som nepracovala ale bola som na rizik.lebo my sme delali i nocne a taky a by nedoslo k urazu protoze jsem delal ve fabrice na vyrobni lince a tam to moc bezpecne nebylo i kdyz byla tam jedna tehu holka a tu dr. nechtela dat na riz. a musela delat i nocne i kdyz se to pry podle zak. prace nema ale majsterka ji nechtela dat jenom na denni tak tahala do sedmyho mesice a pak sla na marodku ze zadama. no ja jsem byla stastna kdyz jsem zistila ze jsem tehu a nemusela jsem do prace protoze jse to tam uz zhorsovalo a chtela jsem dat vypoved ale nechteli mne pustit tak tehu bylo pro mne vysvobozenim a alespon mam stale prac pomer takze aspon muzu brat materskou z cr 🙂 🙂 🙂

anjelicek26
29. nov 2010

@mikaila - ja neviem, ci velky, taky ako mame v nemecku urcite nie je, teda myslim m2... mame tu 5 spalni... ale to su vsetko take krtince male, teda okrem Saskinej izby a nasej spalne... prijde mi maly... takze v Maxovej izbe sa sotva otocis, tak mame hernu a v zimnej zahrade idem spravit tiez taky detsky kutik, penove puzzle na zem, hacku, hracky... uvidime, ako to bude vyzerat.

cutce
29. nov 2010

@hajatanufus no ja si beru cely leden dovolenou a materskou zacinam v unoru, chtela jsem co nejdele 😀

hrozienko11
29. nov 2010

@mona12071 som v zapadnom londyne
@mikailla no myslim,ze okolo tisicky za najom plus billy,ale council je dost drahy. aj ked zas za to,ze zijes v londyne mas pridavok k vyplate. ale zas tak moc sa tu nezaraba,aspon ja mam taky pocit. a hrozne vela prac agentur tu je,co je dost o nicom.
@cutce kolko planujes ostat na materskej?

cutce
29. nov 2010

@hrozienko11 ja uz se nechci vracet do prace 😅 , ale uvidime jak to pujde financne. Zatim to vypada, ze ne, jesle stoji to co ja si vydelam, takze to pada.

hrozienko11
29. nov 2010

@cutce no ja budem musiet,ale zas mna praca bavi 🙂 a nedostanete ziaden benefit na jasle?

hathor1231
29. nov 2010

@cutce tak to sme na tom rovnako... ja nemozem ist makat 7dni v tyzdni alebo minimalne 60hod tyzdenne ako som to mala na svojej povodnej pozicii (ved co by som mala z malej?) a ak by som isla na nizsiu poziciu a pracovala 5dni tak by mi po zaplateni nursery ostalo mozno 50libier tyzdenne 😕 part time mi navrhli len na vikend a to nemam kam dat malu v sobotu lebo aj sestra aj mara pracuju... benefity su u nas hruza,takmer nic lebo sme mali moc zarobene a ani working nedostanem lebo nemam 25 😒 takze od leta zacnem na part time v praci a college... ale to je este daleko 🙂

mona12071
29. nov 2010

@hrozienko11 ja som sa pytala odkial zo zapadneho ale ked nechces nepis 😉 lebo je nas tu viacej na tejto strane

martina_uk
29. nov 2010

@hathor1231 ajojky working tax credit urcite dostanes ak mas babo a nemas menej ako 16 ;)
Working Tax Credit is for people who are employed:
* usually work 16 hours or more a week
* are paid for that work, and
* expect to work for at least 4 weeks
and who are
* aged 16 or over and responsible for at least one child, or
* aged 16 or over and disabled, or
* aged 25 or over and usually work at least 30 hours a week

hrozienko11
29. nov 2010

@mona12071 greenford 😉
@hathor1231 tak ja mam vyhodu,ze mam casto volno. len viem,ze aj vtedy musim platit za drzanie miesta v jasliach 😖

wild.horses
29. nov 2010

@mikailla my sme mali tiez problem, aby nam tb ockovanie schvalili. Napokon som povedala, ze maleho beriem na 3 tyzdne na dovolenku do indie a sup sup, za mesiac som mala pozvanku. Nerob si vsak z toho velku hlavu, aj ked babatko zaockuju neskor (myslim tym niekolko mesacne), tak je to v pohode.
Nie je predsa vsetko zase az tak zle v tomto anglicku 😉

hrozienko11
29. nov 2010

@martina_uk ja doteraz neviem o co vsetko by som mala ziadat 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre