Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

aliza
23. jan 2011

@cutce to som nevedela, ze sa to zrusilo 😢.
A s tou vodou, ja som si ziadne rizika ani nezistovala, proste som to tak chcela a som stastna, ze to vyslo. Ani ma nikto od toho neodhovaral, rodila som v Midwifery Led Birth centre, takze to bolo skoro ako doma a malemu sa nic nestalo, je zdravy, spokojny, kludny....stale sa usmieva. vraj porod do vody je najsetrnejsi sposob prichodu na svet, babo zazije najmensi sok, z vody do vody a nebolo krajsieho okamihu v mojom zivote, ako si 'vylovit' vlastne babenko z vody 😀.

radlinka
23. jan 2011

@cutce no baby si to chvalia, ze je to super... tak snad to pojde rychlo a v pohode podla predstav 😉 A preco nedostane ten HIPG 190 £ ? to je podla mna chore, vsak otehotnela este pred 1.1. a novy zakon este nie je vyryty do kamena, ci to uz ti pokrytecki konzervativci schvalili na 100 % ??? to je blbe.

martina_uk
23. jan 2011

@radlinka dakujeme ;) dala som jej probiotika lebo brala antibiotika 2x po sebe, jedny normalne ako sirup a druhe v nemocnici cez rucku do zily a tak mi mamka doniesla zo slovenska probiotika a necakala som ze az tak dobre zaberu lebo vecer mavala velke krce a niekedy aj dve hodky trvalo kym sme rozmasirovali brusko a nakoniec som jej aj tak dala infacol alebo espumisan L aby sa vykakala a teraz uz maximalne troska pomrnci pri kakani ale vacsinou sa smeje :D a iba ju kojim sem tam ked sa jej cikuta a viem ze je najedena a zasa by tahala 15 min a potom by od jedenia nevladala ani zit tak jej dam troska vody evian prevareny, ten pijem aj ja denne niekedy aj 2 flase :D priatel nestiha vynasat flase :D a aj mne sa pacili tie baby gyms a tak ale sa mi zdalo vela 50 libier za nejaku srandu ale teraz boli v toysrus super zlavy a kupili sme to za polovicu

@cutce veru velmi rychlo to uteka, malinka rastie ako o preteky :D ved aj Ty to mas za par ;)

radlinka
23. jan 2011

@aliza tak to je pravda, z vody do vody je to najsetrnejsi sposob ako sa babo zoznami so svetom. 😉

@martina_uk jeeej tak to super ze ti mamina doniesla zo Slovenska, teraz tu maju v predaji pre novorodencov od 1. mesiaca a velmi to pomaha.Myslim ze sa vyraba aj slovensky detsky cajik na slovensku este..ale hlavne ze je jej uz lepsie... 🙂 Inak ja osobne som stale na probiotikach a neviem si to vynachvalit, menim obcas znacky, ale k tym najlepsim sa vzdy vraciam. Hej mas pravdu toys'r'us mali 50 % zlavy ale skus na ebay, tam maju gyms a playmats tiez za par drobnych aj rocking chairs a podobne vecicky, velmi pekne a zachovale. 😉

radlinka
23. jan 2011

Babulky, ale sa to tu rozbehlo, idem si dat nieco pod zub a potom sa snad ozvem, peknu nedelu zelam a hlavne vela pohody a relaxu, nech ste zdravi 😵 😵 😵

cutce
23. jan 2011

@martina_uk a jaky probiotika ti mamka privezla? Ja ze bych rekla, aby mi to taky privezla 🙂

aliza
23. jan 2011

@radlinka dakujeme, aj tebe pekne nedelu!

cutce
23. jan 2011

@radlinka tobe taky, hezky den 🙂

aliza
23. jan 2011

k tym probiotikam, nezabudajte ,ze musia byt v ladnicke, inak nemaju ucinok,. Teda aspon tie zive probiotika ako Biogaia a Infant Dophilus. Ako vam ich nosia? Nie su dlho bez ladnicky?

radlinka
23. jan 2011

@aliza ano to je pravda, probiotika musia byt v chladnicke ale pokial nie su otvorene tak sa kludne daju pre niest. Zive kultury po otvoreni musia ist rychlo do chladnicky 😉

martina_uk
23. jan 2011

@cutce infants dophilus ale v cechcach su vraj drahe lebo na jednom fore pisala jedna ceska ze si ich davala poslat zo slovenska u nas stoja 12 eur 60g balenie, ak chces tak ja si idem dat poslat este jedno ked mamka dojde domov a ujo akurat sem cestuje tak mi to donesie a moze doniest aj Tebe ak to je u vas velmi drahe ;)

aliza
23. jan 2011

@radlinka ja som citala, ze aj tie zatvorene, nakolko teplota samotna ich nici, cize aj ked este nie su otvorene, teplo na ne posobi

cutce
23. jan 2011
cutce
23. jan 2011

a jak ji to podavas kdyz jsou v prasku?

martina_uk
23. jan 2011

@cutce super cena ;) ked som jej davala antibiotika dali mi taku injekciu pre babatka na sirup a ja si naberiem 3 ml vody prevarenej a zmiesam s praskom a pomaly jej to cez tu striekacku davam kazde rano to sa moze davat aj do caja alebo mlieka ale kedze kojime tak jedine takto cez striekacku aby sa jej nezapacil cumel na flasi :D

martina_uk
23. jan 2011

@radlinka detsky cajik zo slovenska mam feniklovy ale mam pocit ze jej nerobi dobre ju naduva viac ako ked ho nepije.. aj ja ked som ho pila tak sa nemohla vykakat a tak ho nepijem a malej nedavam ziaden cajik iba prevarenu vodu sem tam.. mozem sa spytat ake probiotika su najlepsie? ja som brala antibiotika a tiez som chcela nejake probiotika pre seba ale neviem ake si mam vybrat a ci to malej nebude vadit pri kojeni.. mne v nemocnici vraveli ze mam pit actimel a tak pijem aspon to

martina_uk
23. jan 2011

ajoj vsetci, chcela by som sa vas opytat ci viete o nejakej dobrej autosedacke na dlhe trate, taka co sa posuva do troska lepsej polohy na spanie co ma ten spodok pod sebou a nepotrebuje isofix.. boli sme vcera pozerat nieco ale lepsie sa opytat ked to ma uz niekto vyskusane lebo ich tam je velmi vela.. potrebujeme to az v maji ked pojdeme na slovensko ale nechcem na rychlo kupit hlupost tak sa pytam skor ;) dik za rady

hajatanufus
23. jan 2011

@cutce ahoj ty si mozes tiez pozadat o ten grant tady a kdyz ti to zamitnou tak si pozadas o porodne v cr ale budes potrebovat cesky r.l. aspon myslim a ten ti daji na spec. matrice v brne ale co k tomu potrebujes to nevim lebo to jsem jeste nevybavovala v cr davaji ted porodni 13 000 na prvorozene dite skusim ti najst link

hajatanufus
23. jan 2011

@cutce tak neviem to najst ale nasla som clanky ze je to len na prvorozene dite v rodine kde prijem nepresahuje 2,4 nasobok zivotniho minima takze cr vlada to hezky pomrvila zase trpi jenom rodiny s detmi su to svine setria na detoch ☹ ja som rada ze nam to dali tady lebo mne sa to nechcelo vybavovat cez sr byrokraciu

hajatanufus
23. jan 2011

@aliza ahoj to zalezi od toho ci si poistena aj tu v uk ja mam poistenie v cr lebo tam mam prac pomer takze mi to tiez plati v podstate stat lebo ja som bola na rod dovolenke so starsou a prisla som sem ale v cr som sa neodhlasovala tu som iba zaregistrovana u gp ale vsetky ukony sa davaju preplacat na cr poistovnu ja napr ani na sk nemozem byt poistena ale pisali mi z poistovne ze ma v pripade nudze musia normalne osetrit a dat to preplatit ich poistovni alebo v pripade ze by som nieco platila tak mi to potom cr poistovna zase preplati

hajatanufus
23. jan 2011

@martina_uk ahoj malinka je zlatucka ako si krasne hajka tak sa drzte a nadalej si to uzivajte my uz mame 5 mesiacikov a vieme sa pretacat z bruska na chrbatik a od vcera aj naspat na brusko a objavili sme si aj nozicky a asi nam idu uz aj zubky aj ked este nic nevidno a troska soplikujeme tak dufam ze to nebude nic vaznejsie

martina_uk
23. jan 2011

@hajatanufus dakujeme ;) tak vasa malinka je sikovna ked sa uz pretaca ;) my toho este vela nevieme ale ucime sa :D ;)

radlinka
23. jan 2011

Babulky, ja mam na vas dalsiu otazocku ohladne kocikov a kombinacii.

Mate skusenosti s GRACO a s PRAM CITY DRIVER KAPS 3 ? prosim aj krajiny, vyhody/nevyhody... 🙂

presnejsie detaily Graco Symbio alebo Graco Quattro Tour Sport, Quattro Tour de Luxe ????

Kazda info sa mi bude hodit, vsetko co vas napadne. vdaka x

radlinka
23. jan 2011

@martina_uk ahoooj opat, tak myslis base na car seat ? tak u mna boduje dost Graco, Bebecar, Maxi Cosy sa mi paci a este Britax.

cutce
24. jan 2011

@hajatanufus moc dekuju, takze ja jsem na tom proste na nic, protoze to nedostanu ani v jedny zemi 😠 😠 , teda ty tomu davaji a to poctive oba pracujeme 🙄 Jinak malicka je sikovna, takhle uz se otacet 🙂
@martina_uk vzdyt je jeste malicka, je uz se tesim az vas zase uvidim 🙂

aliza
24. jan 2011

@hajatanufus no, ja som tiez prihlasena u GP, takze to znamena, ze som poistena v UK, nie? ale ja si nedavam nic preplacat na SK, tomu nejak neroumiem, cize ty si u GP povedala, ze si poistena v CR, ci ako? mna sa tu nikto na to nepytal, tak ma to ani nenapadlo. Teraz rozmyslam, ci vobec poziadat o ten prispevok pri narodeni na SK,kedze do ziadosti musim uviest, ci som bola poistena na Sk, ked napisem, ze ano, mozu to zacat zistovat a mozem mat, podla vsetkeho, problem a zase klamat nebudem, ze som poistena nebola, ved to sa da lahko zistit. Fakt neviem, co teraz robit. Ani odhlasit sa nemozem, kedze tak skoro na SK nepojdeme.

elixia
24. jan 2011

@radlinka ja za seba mozem povedat len,ze Graco som sa mi pacil,ale nekoniec som ho vylucila,lebo som chcela kocik,kde sa autosedacka nakliklne priamo na tu bazu kocika..a v tomto sa dava autosedacka akoby do celeho kocika..pre mna to bolo absolutne neprakticke 😒 a este mal aj velmi maly nakupny kosik...
Pocuj,ty si tehotna??? 🙂

@cutce pozeram,ze sa este hlasis 🙂 No je to blbe,ze nemas narok ani v jednej krajine,hlavne ked obaja pracujete..ma to vytaca,ze clovek,ktory poctivo robi a potom zrazu potrebuje pomoc,nema na nic narok...a kadejaki vy...ci so systemom sa maju dobre za statne peniaze...U nas som ja tahala domacnost zo svojho platu,teraz,ked som na materskej,nemame narok na nic,lebo predtym som vela zarabala..akoze logicke je to.nie? Som si mala nasetrit na horsie casy,nie tu od nich teraz nieco pytat.... 😒

@martina_uk malinka je krasna 🙂

@hajatanufus sikovnica,ze sa uz pretaca,u nas ani naznak zatial...ale naucil sa vytiahnut sa za rucicky,ked mu dam a to sa mu velmi paci 🙂

martina_uk
24. jan 2011

@cutce dobre ranko, aj my sa tesime ;) mala sa uz usmieva ako o preteky. Kedykolvek chces ste vitany ;) a s tymi peniazkami tu je to hrozne ked pracujes nemas narok na nic okrem tych 20 libier tyzdenne a ten co nepracuje ma niekedy este viac ako ten co pracuje.. nechapem tu ich logiku.. nie aby podporovali ludi ktory pracuju ale robia to naopak...

@radlinka ajojky ;) a mas nejaku autosedacku aj vyskusanu? mne sa paci nieco take
http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BRITAX-ECLIPSE-CAR-SE...
chcem aby mala pohodlie ked pojdeme na slovensko a aby sa to dalo co najviac sklopit

cutce
24. jan 2011

@elixia neboj ja mas jeste cas 😀 😀 😀 , nojo ale kdo by s tim pocital, ze na nic nemas narok. Mi sice mame jakztakz dobry platy, ale zijeme z jedne vyplaty do druhe, takze se skoro nic neusetri 😒 A co Risanek, uz spinak lepe?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre