Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

danach29
24. jan 2011

@aliza budem rodit v nemocnici normalny sposobom ak sa bude dat uvidime....

hajatanufus
24. jan 2011

@elixia ahoj skor som nemohla odpisat lebo zase mi blbol net alebo mk aj vy ste sikovni a na pretacanie mate este cas 🙂
@cutce neni zac a dakujeme teraz sme zase chori vsetci traja aj ja aj deti asi sme prechladli teraz jak sme boli cele dni prec koli tym bytom a aj tak nic z toho nebylo to co sme pozerali bylo fakt strasne mali takze to co mame je proti tomu inter hotel ale jsme na spatnem miste mm ted jde do prace zase musi pesky na nadrazi a to ma nejake crevni potize tak jse obava jak tam dojde protoze cesta rva tak hodinu a nikde se neda jit na wc ach jo uz aby jsme byli prestehovani jenom nevim kde kdyz ponuka bytov je dost bidna ☹

cutce
24. jan 2011

@hajatanufus tak to je mi lito, ze nic nemuzete najit ☹

edit59
24. jan 2011

elixia tieto travel car seats jane su uplne super!My ju mame pozicanu od kamosky,daju sa rozne polohovat: 😉 http://www.preciouslittleone.com/thumb/phpThumb...

elixia
24. jan 2011

@edit59 a co to je,iba vanicka?

edit59
24. jan 2011

elexia prepac, tato sa da polohovat,je podobna 😉 http://www.preciouslittleone.com/thumb/phpThumb...

elixia
24. jan 2011

@edit59 a das mi nazov? nech pohladam,kde sa da kupit pripadne

hajatanufus
24. jan 2011

@cutce no ve ctvrtek jeste jedeme na jednu obhlidku tak uvidime a kdyz nic tak musime tady zustat zase do leta vtedy snad bude viac ponuk a to sme jeste ani nedali vedet agenture ze chceme odejit protoze nevime jestli neco najdeme

cutce
24. jan 2011

@hajatanufus tak snad to ve ctvrtek bude uz lepsi 😉

edit59
24. jan 2011

@elixia Jane Matrix Light Car Seat,kamoska to kupila na ebay ovela lacnejsie!

elixia
24. jan 2011

@edit59 vdaka,popozeram 🙂

elixia
24. jan 2011

@martina_uk nie je to nahodou ta vanicka Jane,co si ty spominala? Ja sa v tom nevyznam...v kazdom pripade trochu draha sranda pre mna.. 🙂 A zrejme by to bolo len na jednu cestu,kedze je to do 13kg...hm..

dadulka2000
25. jan 2011

ahojte,...
my sme sli na sr autom ked Millie mala necele 4 mesiace, a bola v normalnej vajickovej sedacke,.... ziadny problem s tym nebol,.... takze je to skoda penazi (to je moj nazor ) 🙂. ved kazde 3 hodky sme mali prestavku na kojenie,.... atd.

@cutce dnes bola rano v spavach pembury hosp,.... tak uz mozes nabehnut 😀 😀 som zvedava na pikosky z vnutra. kedy dame spicha zase??

ja som v praci do stvrtka

cutce
25. jan 2011

@dadulka2000 dneska vubec ne, dneska tam budou same zmatky protoze se stehujou 😀 😀 😀 , no zatim nemam nic v planu v patek 😉

dadulka2000
25. jan 2011

@cutce 😀 😀 , no jasne,... este si chvilu pockaj kym sa to tam ukludni 🙂 a utrasie 😉

mrk11
25. jan 2011

ahojte, nemam cas pisat, tak aspon ze vas, babeny, pozdravim. a uz zase utekam, dnes zubar, posta, eli ma naladu pod psa, zehlit a varit potrebujem, no nic, idem sa s eli aspon pohrat, lebo ta spat nebude

elixia
25. jan 2011

@dadulka2000 ako dlho ste isli na SK?

@mrk11 ty si nejaka busy 🙂 Ved si na materskej DOVOLENKE 😀

dadulka2000
25. jan 2011

@elixia my sme sli dlhsou cestou,... cez drazdany (tam sme ostali na 3 dni u kamosky), a potom cez polsko na sr. kazda cast bola okolo 12 hod. tak take 3-4 prestavky sme mali,... prvu cast (do drazdan) sme sa striedali v noci za volantom a to dievcata cele prespali (az na 2 kojenia) 🙂
ono sa to da,...
teraz idem letiet sama v marci s oboma na sr,..to bude "vacsia sranda " 😀 😝

aliza
25. jan 2011

@mickey85 ahojky, ak sa mozem spytat, na akom urade tvojmu muzovi potvrdili, ze vam nedali ten grant? Na jobcentre plus? ja som bola tiez osobne a hned z recepcie ma odkazali na telefon, nech si zavolam, ze oni s tym nemaju nic 😒 a na SK si nepotrebovala ziadne doklady? ani ten o dozitych 28 dni, ani od midwife, ze si k nej pocas tehu chodila?
Inak k tomu ockovaniu, ja som ockovanie proti TBC tiez odmietla, pozerali na mna dost cudne, vraj som z rizikovej krajiny 😲, Slovensko vraj patri medzi krajiny s vysokym vyskytom TBC! to mi povedali v porodnici, ale ani tak ma nepresvedcili 😎. A ja som malemu nedala este ziadne ockovanie, chcem pockat aspon do roka, kym bude jeho imunita, aj nervova sustava ako tak vyvinuta.

aliza
25. jan 2011

@hajatanufus dakujem za pomoc! no, NI mam, ale este som tam nic neprispela, ani som nic NHS neplatila. A este som sa chcela spytat, ci mi tu ziadost o grant health visitor vobec podpise, ked maly uz ma vyse 4.mesiace? lebo ten grant sa dava do 3 mesiacov dietata.
A idem asi napisat na slovensky Urad prace a rodiny v mieste bydliska, cez ktory si ten prispevok vybavujem, su tam dost mile panie, tak sa skusim este popytat na to poistenie.
Dakujem este raz 😉

kaciatko100
26. jan 2011

@cutce Pozitivny test na rubeolu znamena, ze nemam v sebe protilatky, takze ma musia po porode znova zaockovat.Zevraj riziko je v prvych troch mesiacoch tehotentstva, po tom obdobi by to nemalo mat uz ziadny vplyv na babatko.Buduci tyzden idem na svk a urcite navstivim aj mojho gynekologa...nech mi mi aspon sono urobi a opytam sa ho tiez na tu rubeolu-som zvedava co mi on povie 🙂 inak sa nenormalne tesim domov, vsade dobre doma nejlepsie 🙂

martina_uk
26. jan 2011

@elixia ajojky, dakujem za info ;) pozerala som na ebay tie vanicky Jane matrix ale je to asi drahy spas na jednu cestu.. a ktovie ci tam nasa este vojde lebo ona uz ledva vojde do tej co mame teraz ked ju naobliekam.. je velmi dlha a do maja no neviem neviem ci by tam vosla... my cestujeme na slovensko tak 18 hodin minimalne ale niekedy aj dlksie.. uvidime co poriesime

martina_uk
26. jan 2011

caute baby, je slovensko under immigration control? ja som si myslela ze nie ale niesom si na 100 percent ista

elixia
26. jan 2011

@martina_uk ja som to tiez pozerala a pisu ze je to az do 13kg,co je vaha mozno okolo roka...18 hodin je super, ja pocitam s 30 minimalne 😀 My to mame 6 hodin len do Doveru..

aliza
26. jan 2011

@martina_uk nie, nie je

kvietocek7
26. jan 2011

ahojte
no ako @cutce ako sa citis? relativne mozes=te cakat kazdu chvilku den D 🙂

@martina_uk co sa tyka autosedaciek,su fakt rozne aj nam bolo tazko vybrat.Zhodli sme sa na britaxe lebo je velmi makko vystuzeny a hlavne splna bezpecnostne podmienky. Mame taky co sa da polohovat na obidve strany teda aj tvarou smerom jazdy aj opacne. Sme naozaj veeeelmi spokojny. Pozri web -je tam aj video.
http://www.britax.co.uk/car-seats/overview-car-...

martina_uk
26. jan 2011

@aliza DAKUJEM

martina_uk
26. jan 2011

@kvietocek7 aj nam sa ta britax first class plus paci najviac, to ma tesi ze ste spokojny ;) asi pojdeme kupit nakoniec tuto ;)

martina_uk
26. jan 2011

@elixia ajojky tak mame prve pozitivne ohlasy na britax first class plus ;) od kvietocek7 ;) tak to mate riadne daleko ked len do doveru 6 hodin.. my to mame do doveru asi hodku hodku aj nieco

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre