Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

martina_uk
26. jan 2011

@cutce ajojky, ako sa citite? este stale 2v1? ;)

martina_uk
26. jan 2011

ajojte, keby si chcel niekto ziadat o peniaze na slovensku tak mam prelozene potvrdenie ze sa babo dozilo 28 dni a poslem na mail.. nech sa to uz vyuzije ked som to prelozila ;)

hajatanufus
26. jan 2011

@aliza ahoj nie je zaco takze ty dostavas matersku z sk? myslim ze o ten grant mozes ziadat a myslim ze hv alebo mw ti to podpise a ak nie tak treba ist do job centra pytat potvrdenie ze si ten grant nedostala alebo napisat alebo zavolat na hm revenue a tam si to ziadat

inak babenky ja som sa pytala na to ockovanie proti tbc a dnes mi prisiel list od mojej hv ze sa pytala od nejakej plucnej sestry a ta jej povedala ze v nasej krajine teda v cssr je nizke riziko ochorenia tak ze nie je potrebne deti ockovat
to cssr som napisala schvalne lebo mne pisali ze v cr lebo koli lucinke si myslia ze som z cr takze to plati pre cr aj sr tak som pouzila skratku chi chi

martina_uk
26. jan 2011

@hajatanufus nam uz dosla pozvanka na 7 marca na ockovanie TBC nam zasa v nemocnici povedali ze ked chceme vycestovat na slovensko tak musim dat malu zaockovat lebo u nas je to povinne a je tam aj vyskyt tbc.. hned v porodnici ked sa narodila tak dobehli ze ci pojdeme na SK..

hajatanufus
26. jan 2011

@martina_uk tak to jeda fakt dobre no ja neviem mne dnes prisiel ten list co som spominala a v cr je to myslim ze tiez povinne lebo lucy ockovali ked mala jeden alebo dva dni tak nejak ale co chodim do temy augustovcata tak tam mali deticky velke problemy lebo blbe dr ich zaockovali hexou ked to este nemali zahojene a mali z toho potom hrcky na krku a jeden chlapcek dokonca az zapal pluc a skoncil v nemocke takze ak ti ju zaockuju tak ostatne ockovania radsej poposuvaj az kym sa jej to uplne nazahoji nesmie tam byt hnis myslim ze len chrasticka ono to trva dost dlho a mimochodom ten vyskyt tbc na sk nie je nahodou medzi "spoluobcanmi" ktori si nedavaju ockovat deti?vsak vies koho myslim

slniecko77
26. jan 2011

ahojte
@martina_uk @hajatanufus my ideme dat tiez maleho zaockovat proti TBC...termin nam dali na jul 😀 😀 😀 ale zase lepsie ako dieta ockovat na 3-4. den
..este cakame na appointment na sono klbikov, asi sa budem musiet porozpravat s HV kde to viazne, v utorok som na to zabudla

kvietocek7
26. jan 2011

Co sa tyka TBC nam hned dali na 3den v nemocke a uuuuuplne bez problemov, ziadne hnisacky ani cervenania, napokon sme mali dostatocny odstup od ostatnych vakcin. Ja som bola velmi rada,ze nam hned v nemocnici vyhoveli ockovaniam ktore sme poziadali. A to pri obidvoch detickach. Nemuseli sme vysvetlovat ci sme z tej ci onej krajiny,a ci niekam v blizkej dobe cestujeme.

elixia
26. jan 2011

Ja som BCG ockovanie prehodnotila a rozhodla som sa,ze ho nedam ockovat...,vyskyt na SK je maly, v Cechach to uz tusim aj zrusili..nebudem ho tym trapit. Inak,ked som o tom rozpravala s HV,tak pozerala na mna,ze preco to chcem,ked SK nepatri medzi rizikove krajiny...

@slniecko77 app.na sono ti dali v pohode? lebo ja som sa na to pytala,ked sme boli teraz na kontrole a doki povedal,ze nie je dovod,ze ma strong hips...Takze nemame sancu sa tam dostat.

elixia
26. jan 2011

Ozaj, @cutce sa tu dnes este nehlasila...

@martina_uk no ja mozno skusim na ebay tu Jane za nejaku dobru cenu...celkom sa mi pozdava,hlavne preto,ze budeme cestovat tak dlho...

slniecko77
26. jan 2011

@elixia my sme ockovanie proti TBC zvazovali a nakoniec sme sa rozhodli ho dat zaockovat
..sono na klbiky dostaneme preto, ze mame rodinnu anamnezu a ja som na nom trvala, len musim zistit ci to nahodou neuhrali do stratena 😠 ale vo vsetkych papieroch mame napisane, ze cakame na appointment
..som rada, ze nan pojdeme, aj ked vacsia pravdepodobnost je u dievcat, ale sme endemicka oblast..aspon budem mat kludne svedomie 🙂

kvietocek7
26. jan 2011

@elixia to hej,ale z hladiska ze sme tu a teraz prichadzame do styku s roznymi ludmi, teda moje deti hlavne v playgroup tak z mojej strany to je jednoznacne ano.Je dobre kym su deticky babatkami a su iba v nasom kruhu,inou dimenziou je ked idu do kolektivu ako je hlavne tu v UK, to je uz tazko ustrazit 😕

slniecko77
26. jan 2011

@kvietocek7 zdielam tvoj nazor 😉 na SVK by som sa az tak TBC nebala ako skor tu v UK..ale je to na kazdeho uvazeni

cutce
26. jan 2011

ahojky,
@elixia uz se hlasim stale 2 v 1 😀 😀 😀 😀

hajatanufus
26. jan 2011

@slniecko77 ahoj ja som ani nevedela ze aj tu robia sono noziciek skusim sa na to opytat len este neviem ako ked ta moja anglina je slaba ale az ked sa prestahujeme

nasa hv nam vybavila cez agenturu home start jednu pani ktora nam bude so vsetkym pomahat dnes napr bola s nami v play group a v utorok ma zase berie do mesta do inej a v stredu tiez do inej sa tesim lebo ked nebudem chodit medzi ludi tak sa ang nikdy nenaucim a zajtra k nam maju prist nejaki ludia z goverment ci odkial pozriet ako byvame ake mame prijmy a vydavky tak uvidime ze co z toho bude ale zato som rada ze sa tu staraju o rodiny s detmi pristahovalcov lebo na sk ani v cr o nas nik ani nezakopol skor nam este davali najavo za sme cudzi ved ked som odchadzala s lucy z porodnice tak mi strcili fakturu z nemocnice na 7000kc do ruky ze mam vybavit rodny list a kartu poistovne a tak sa vratit a ze oni to preplatia inak by som tu fakturu musela sama zaplatit takze som s miminkom behala po uradoch hned ako sme prisli domov z porodky a to nas posielali od petra do savla a este taky papier a taky a ked mala lucy 3 tyzdne tak sme cestovali koli apostilu do prahy lebo tam sa to postou neposiela a potom sme sa stahovali na sk ked mala 6 tyzdnov a potom sme este 2x cestovali do cr do plzne raz koli porodnemu a raz koli rodicaku a to este chceli aby som kazde 3 mes dokladovala ze prac pomer trva ale to som ich presvedcila ze to budem posielat postou a na porodne aj na rodicak nsom cakala 3 mesiace lebo to overovali cez sk proste byrokracia tak aj preto som boila rada ze nam porodne dali tu lebo na sk by mi ho mozno ani nedali a v cr to zrusili

cutce
26. jan 2011

@hajatanufus teda ty urady to je des ☹ 😠 😠 😠

cutce
26. jan 2011

kdyz jste mluvili o tom ockovani TBC, je lepsi ji mit hnes po narozeni nebo az pak nekolik mesicu pote? A jake jeste ockovani se tu vubec dela?

elixia
26. jan 2011

@cutce a ty nevies ze sa musis hlasit kazdy den??? 😀

hajatanufus
26. jan 2011

@slniecko77 ja som tiez tu vakcinu chcela ale neviem ako by som ich presvedcila ked mi tvrdia ze to nie je potrebne my uz mame aj tretie ockovanie za sebou tak som myslela ze by to prave teraz bolo vhodne ked uz nema ine ockovania akurat sme po tej vakcine chori neviem ci sme prechladli alebo co ale aj ja som chora aj lucy aj rachel to je aj tym pocasim ze raz je zima a potom hned teplo a teraz sme dva dni v kuse boli cele dni prec z domu koli tym obhliadkam bytov a clovek nevie ako sa obliect ked vonku je zima v autobuse teplo a potom sme chori

cutce
26. jan 2011

@elixia promin, uz budu kazde rano se prihlasim 😀 😀 😀 , ale vzdyt ja mam spoustu casu jeste 😀 😀 😀 a ani se necitim na rodeni

elixia
26. jan 2011

@cutce vies ako,never say never 😀 o tej BCG si este nieco precitaj,kym sa rozhodnes...

hajatanufus
26. jan 2011

@cutce LUCINKA TO MNELA HNED PO narozeni a nemnela zadne problemy a hezky se ji to zahojilo no a pri rachel som nevedela ze se to i tady da zaockovat. tak nevim jestli mam nebo ne

cutce
26. jan 2011

@elixia co je BCG? Je to to same jako TBC?

elixia
26. jan 2011

@cutce no to je ono 🙂

hajatanufus
26. jan 2011

@cutce ja som sa pytala sestricky na to ockovanie a poplietla som to povedala som miesto bcg gps 😀 😀 😀 tak nevedela co chcem az ked som povedala tuberculoz tak pochopila tak sme sa smiali no ale povedali mi ze netreba

hajatanufus
26. jan 2011

@elixia ozaj ako risko uz ho preslo to nespinkanie? mal by si brat priklad od nasej rachel 😀 ale deti sa casto menia tak dufam ze aj on sa zmeni k lepsiemu 🙂

elixia
26. jan 2011

@hajatanufus no preslo ako preslo..uz sa v noci viac vyspime,ale to len vdaka tomu,ze sa naucil spat medzi nami..teda nie idealne riesenie,ale tak som rada,ze vobec spi..Ale zaspavame najskor o 11 vecer stale 😖 Teraz zas cez den len take 20 minutovky dava..uz ani v kociku nespi tak ako predtym,musim mu davat dole striesku,lebo potrebuje vsetko vidiet..no sranda s nim 🙂
A vy ako? Citam,ze hladate byt? DAli vam uz ten council ci to iba cez agenturu normalne?

hajatanufus
26. jan 2011

@elixia zatial hladame cez agenturu lebo cez council este nie sme v poradi neviem kedy sa dostaneme na top list v cakacej listine tak to je asi na dlho tak ale ked chceme odtialto odist tam musime zatial cez agenturu lebo to s tym nakupovanim a chodenim mm do prace je strasne komplikovane najhorsie je nie su skoro ziadne ponuky a do 600 lib 2 bed skoro ani nezozenieme tak sme minuly tyzden nieco boli pozriet ale to boli otrasne byty jeden horsi ako druhy a ten co by nam aj padol do oka tak uz bol prec takze sme ho nazivo ani nevideli len som ukazala mm byt pod nim lebo tam bolo vidiet cez okno a zajtra ideme pozriet este jeden tak dufam ze s mm platom nam ho daju a je na dobrom mieste ze mm by mohol chodit do prace aj na bicykli a nemusi sa bat ze mu ho ukradnu ako minuly rok ked kupil bike siel s nim na stanicu a nechal ho tam priviazany a rano tam uz bike nebol a musel ist domov zo stanice peso takze ho pouzil az jeden krat no smola 😒 inak aj nasa rachel sa najprv naucila spat so mnou na posteli aj ked som tiez vzdy bola proti tomu ale inak by som sa nevyspala a bolo to o hubu teraz uz spinka v postielke ale stale spinka na brusku lebo na chrbatiku mi nevie zaspat ale uz mi niekedy chodi spinkat aj skor a niekedy tiez az o jedenastej a vstavam ku nej tak 2x ale len nakojim a zase spinka pomaly zacnem skusat prikrmy tak uvidim ako jej to bude chutit 🙂

mrk11
27. jan 2011

@elixia jaj ved to, este ze si pred tym nezabudla napisat MATERSKA, lebo inac by som sa aj ja cudovala

cutce
27. jan 2011

jinak je dalsi rano a ja se hlasim stale 2v1 😅 😀 😀 😀

elixia
27. jan 2011

@cutce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre