Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
6. mar 2011

@monika.c dakujem no ved neviem aky bude novy gp ten co sme mali tam bol fakt dobry vzdy mi rachel poriadne vysetril aj do usiek pozrel aj do us aj do nosteka a minule ked mala len zvysenu teplotu a nic tak mi v ten isty den kazal prist este raz aby zistil ze v com je problem a to mala potom teploty este tyzdena potom to preslo a nato zase mala sopliky tak som bola v pomykove ale uz som za nim nesla lebo sme riesili stahovanie ja by som isla aj tam ale musela by som si dat ap a ked sme sa prestahovali neviem ci by nas este vzali a s tou anglictinou mas pravdu zvykla som pozerat priatelov a detske programi to mi dost pomahalo len teraz este nemam tv vybaleny ale asi ho dnes vybalim a skusim ci pojde bez kabla alebo kupime aj kabel neviem ako ta kablovka funguje my uz mame settobox zabudovany v telke prave ze u toho gp co sme tam chodili tak on sa snazil mi vsetko hovorit jednoducho aby som porozumela a ak by som nerozumela tak by zavolal tlmocnika ale vzdy som pochopila aj som vedela povedat ze co potrebujem a ako to chodi na pohotovosti? treba tam vyplnit nejaku registracku ci nie? a ako sa tam dlho caka?ona teploty asi nema dala som je calpol skor koli usku a nosu

martina_uk
6. mar 2011

@hajatanufus aj vy mate problem s očkom? aj nasej malej hnisa od narodenia, tu mi povedali ze iba utierat ale ja si myslim ze jej to je neprijemne stale ked jej to utieram, sice pouzivam teplou vodou navlhceny tampon ale aj tak.. stale jej to drazdit tamponom.. ja si myslim ze ma tiez zapchaty kanalik pretoze som si dala zo slovenska poslat opthalno septonex ci ako sa to pise uzivali sme 10 dni ako povedala doktorka na SK a nic sa nezlepsilo.. ale ja sa asi vykaslem na GP a pojdem s malou s tym očkom na vysetrenie az na SK v maji..vitaminy beriem ja tie pre kojace mamicky a jej som dala ked mala tri tyzdne vitamin D a teraz dalsiu davku bude mat v aprili, to jej predpisala doktorka na SK.. a ked ju boli brusko tak jej davam probiotika zo SK a tie zaberu hned a ma ich rada ;)
vcera sme boli s malou same dve na buse v meste, spinkala cely cas a ked sme odchadzali na bus spat skocili sme ku kamoske na dzus a tam som ju nakojila prebalila a sli sme domov..este neviem ako to chodi v tych restikach kde sa da prebalit a na wc v nakupnom centre bola taka zima ze keby som ju tam rozbalila tak by zmrzla...




amee
6. mar 2011

@hajatanufus ahoj, ja do tejto temy sice nechodim, sem tam ale nakuknem. ja zijem v UK uz skoro 5,5 roka, presli sme si tu svojim (zdravotnictvo konkretne myslim). co sa tyka pohotovosti, ked mal prvy syn teplotu, taku prvu vysoku ( u nas 6. choroba) tak som s nim letela do nemocky na pohotovost. recepcna na mna kukala jak puk, ze tam chcem, ze ci som volala s GP, ze sak je len 4.30pm, co tam robim a nikto ho urcite neprezrie, ze sak je to len teplota. som potom ja cumela ako puk. dalsia skusenost, maly vracal cele poobedie, tak vecer som to uz nevydrzala a isli sme, tam zas rovnako, plus nam dali cislo na dr. na telefone... som skoro odpadla. tak najprv cez sestricku, ze ake su symptomy, ta potom povedala, aby sme cakali, ze dr. zavola a poradi ako postupovat. tak sme tam sedeli na nemocnicnej chodbe o 11pm v noci, maly grcal stale, telefon zazvonil a dr. hovori, ze to ma len nejake bakterie, ze mam ist domov. skoro ma trafil slak, som sa ho spytala ci ma on deti a pod. ..tak nakoniec, ze tak ho teda prezrem. a vysiel z vedlajsej miestnosti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak to bol vrchol vsetkeho.... napriek tomu ake je tu zdravotnictvo som druheho syna porodila v UK, s porodom som bola spokojna, co sa tyka predporodnej a poporodnej starostlivosti, uz menej, ale uz to berem ako fakt, ze pokial si clovek neplati private GP, tak adekvatnej starostilivosti sa mu dostane asi len vo sne... ja som pytala antibiotika pre prvorodeneho 3 tyzdne, a tie 3 tyzdne mi chodil so zapalenym uchom a 38C teplotami.... nakoniec som natrafila na dr. (zas na telefone), ktory ma sam 3 deti, ten konecne predpisal antibiotika pre maleho, ktory chuda trpel 3 tyzdne 😠 😠 😠

martina_uk
6. mar 2011

@amee tak to je teda pristup.. my sme minuli tyzden tiez volali na pohotovost o 3 v noci co uz priatel myslel ze mi zavola sanitku.. mala som asi zlcnikovy zachvat.. neviem to isto ale tak to vyzeralo.. strasne ma bolelo pod rebrami a len som zvracala a zvracala.. a ta krava na telefone ze DR vam zavola.. zavolala asi o 20 min ja z vedrom pred sebou som s nou telefonovala (priatel nevie moc dobre anglicky tak to nemohol vybavit) a krava ze ci niesom tehotna sa ma pyta.. a ze ked niesom tak v okoli je crevna chripka tak to bude asi to.. ze si mam da coca colu :D a aby som nezabudla paracetamol :D ale ked som uz nemala co zvracat trocha to preslo dala som si caj a suchar a uz som ani nevedela ze mi nieco bolo.. este par dni som si dala dietu ale uz mi nic nebolo.. takze kedykolvek s akymkolvek problemom im clovek zavola vzdy paracetamol :D

martina_uk
6. mar 2011

chcem sa este spytat.. ci to robia aj vam lekari.. ked idem s malou hoci iba na kontrolu vzdy jej strcia prst do ust.. a ide mi to na nervy lebo predtym tam mal sto chorych ludi.. ruky si samozrejme neumyl a strka jej prst do ust... teraz ked chodim tak vzdy jej dam cumel a drzim jej ho aby ho nahodou nevyplula..

amee
6. mar 2011

@martina_uk ony tu vsetko liecia paracetamolom, pre deti Calpol a je to. ked som bola tehu s druhym synom, tak v 13tt som zacala spinit, tak ma midwife poslala na pohotovost gynekologicku, samozrejme, ze nic nezistili, spravili sono, ale mala sluzbu ruska dr. tak ta ma aspon vysetrila zo spodu, inak by som sa toho nedockala od anglickych lekarov. k spineniu sa o dva dni pridali bolesti brucha (dost silne) tak som isla na emergency, ale vseobecnu. tam po 3 hodkach cakania ma dr. zavolal, ze tak to vyzera na potrat, ze si mam dat paracetamol a cakat kym to zo mna vypadne, ze ony mi kyretaz robit nebudu. bez sona, bez vysetrenia a este akym sposobom mi to povedal... ze to zo mna vypadne 😠 to bol sok ako keby mi niekto strelil poriadnu zaucho 😒 nakoniec to preslo, tehu bolo ok, maly sa narodil na termin, aj porod bol super v porovnani s prvym... prvy syn sa kvoli anglickemu zdravotnictvu narodil na slovensku, tam ma okamzite zaradili medzi rizikove pacientky, tu taky pojem ani neexistuje.
btw este sa mi zatial (nastastie) nestalo, ze by chlapcom strkali prsty do ust. ja by som sa hned ozvala, ze si to neprajem... fakt nevidim aky to ma vyznam, ze jej tam strka prsty... fuuuj... chudatko malinke

hajatanufus
6. mar 2011

@martina_uk NO NASA LUCINKA STYM OCKOM MALA TIEZ PROBLEM a ja som jej to v nemocke utierala stakou sterilnou gazickou z textilie a s destilovanou vodou to mi davali v nemocke a potom som jej to doam so septonexom tiez s tou text gazickou ta nedrazdi ale tazko sa zhana uz neviem presny nazov a potom ked som bola na sk tak si to dr vsimol a poslal nas na ocne tam dr urobila preplach a ked sme prisli na kontrolu tak nas poslala do nemocky na cistenie prepichnutim a bolo tam vela deticiek s tym problemom a dr co tam bola tak povedala ze pokial sa nezbavime hlienov ze sa jej to vrati ale ja som si nebola vedoma toho ze je zahlienena ved nemala ani sopliky a dr nic take nespominal ked ju popocuval to len vtedy jak jej to prepichovali tak strasne plackala ale ved ktoby neplakal ved mala len asi 3 mes a vtedy mala sopliky koli placu ale inak nie teraz som si vsimla ze zase ma ten problem s ockom skusim aj ja ten septonex ale bude to boj jej to tam nakvapkat a uvidime ci sa to zlepsi urciete ked budete na sk tak jej to daj vysetrit a uvidis my ideme tesne po vas 24. na velkonocnu nedelu teda dufam ze pojdeme,,,,mala je zlatulinka akrasne rastie ja teraz neviem kolko vazime ani meriame ale chystam sa ku hv na poradnu tak uvidime alebo si kupim vlastnu vahu uz sme zacali s prikrmamy len este to nevie papat ale dnes uz trosku aj spapala lenze ma rusivy element lucinku ona je sice zlata davala jej tam poharik ze aby pila ale mne to vadilo lebo rachel sa potom nesustredila na papanie a vypluvala dnes som jej dala mrkvu a zemiacik odznova lebo som jej to davala s pauzami koli stahovaniu a vybavovackam a zbytok som jej zamrazila do dvoch sacikov tak dva dni nebudem varit a potom skusime cuketu a tak budeme pokracovat

luciauk
6. mar 2011

@amee ahoj 🙂

hajatanufus
6. mar 2011

@amee ahoj to mam mrzi ze mas zle skusenosti ja neviem ja som tu len rok a nejake mesiace ale zatial sme az tak gp nepotrebovali je pravda ze ked ma poporode bolela noha tak dr kazala brat paracetamol 4x2 tb ja som brala len 2x a ze ked neprejde tak prist a ze ma posle na rehabku no bolest nepresla ale ja som na kontrolu nesla lebo neviem jak by som chodila s dvomi detmi bez auta kazdy den na rehabku u mna to bolo nemozne a casom ma bolest nohy presla tak som bola rada bol to nejaky natiahnuty sval koli porodu a samo sa to rozchodilo tiez som tu rodila a bola som spokojna aj ked po porode sa v nemocke o mna az tak nestarali ale keby som ich poprosila tak urcite by prisli pomoct len ja mam velmi slabu anglinu a pri porode som mala aj tlmocnika takze ja som si moc o pomoc neziadala aokrem toho je to moje druhe dieta tak som aspon trochu vedela ze co a ako a neskor ked som mala problemy tak mi velmi pomohol mk ono zalezi vela od toho v akej oblasti tu clovek zije manzelov kolega mal na sk autonehodu a tam ho v nemocke aj osetrili ale ked prisiel do uk stale ho ruka bolela tak siel k dr a ked ho poslali na rtg tak zistili ze mu ruku zle vycistili a ze ma zle zrastene kosti tak musel ist na operaciu takze mu tu ruku dali do poriadku tu v uk

hajatanufus
6. mar 2011

@martina_uk neviem nas gp si umtval ruky ale prsty nedaval malej do pusy len jej pozeral klasicky palickou do hrdielka a mala sa na neho usmievala jsa som fakt mala doteraz dobreho gp teda tohio co som chodila s malou lebo ked som sla so sebou tak som vzdy bola u niekoho ineho

martina_uk
6. mar 2011

@amee tak to je strasne.. nie aby Ta vzali do nemocnice a snazili sa pomoct ale oni povedia ze pockajte kym to vypadne.. dementi.. to som este nezazila.. ja som tiez krvacala.. ale uz netusim v ktorom tyzdni.. asi v 20 to bolo... namna od chrbta zvreskol sef a tak som sa zlakla.. hned ma bolelo brucho a v noci som krvacala a na pohotovosti bol cernoch ktrory studoval v polsku tak to bolo celkom dobre, vysetril ma a povedal ze sa mi odtrhlo trocha z placenty.. koli tomu malej neprechadzalo tolko zivin kolko malo a v 41 tyzdni uz zacala tvrdnut tak mala sa moc nehybala a musela von... mala som scan kazde dva tyzdne od 30 tyzdna.. s tym som bola celkom spokojna ja mam zle skusenosti len s MW a GP.. podla mna to by mohol robit hocikto a nic by nepokazil.. len paracetamol predpisovat a je ok..

@hajatanufus dakujem ;) doma s tym očkom pojdeme k nasej lekarke a uvidime co bude.. aj hrcku ma mala za uskom.. mala iba za jednym ale po ockovani ma uz aj za druhym... povedali ze tu prvu ma koli antibiotikam co brala ale uz sa zmensuje a na druhej strane ma teraz druhu tak som zvedava ze ako sa to bude vyvijat a ked sa bude dat pockame az kym pojdeme na SK..

martina_uk
6. mar 2011

@hajatanufus vasa malinka je zlata ;) vysmiata ;)

klapinka
6. mar 2011

ahojte,
baby ano v Uk je zdravotnictvo take ake je..ale po prvom potrate, na ktory sme cakali kym pride spontanny potrat
@amee tak ako pises, som dostala nalepku ako rizikova. Nemozem ani jedno slovo povedat. Myslim ze vela zalezi od midwife(Pri Emke som mala uz inu midwife). Chodila som na pasy.... no myslim ze som bola kontrolovana, aj ked svedomie mi nedalo a chodila som do 5 mesiaca na svk ku gynekologovi,
@hajatanufus s nohou som sa aj ja pytala po 6 tyzdnoch po porode, ze sa chrupavka ci slacha vracia na povodne miesto pre porodnu vahu a poporodnej. Ze sa pycha do toho nejaka injekcia a ze vraj to velmi boli.
@martina_uk Mati po mojej skusenosti, chod k GP a povedz o svojom probleme. poslu ta na ultrazvuk...aby ti okontrolovali zlcnik ci nemas tam nahodou kamene..aby si predisla problemami ako som mala ja. Aby sa ti k zlcniku nepripojil pankreas.... Neber to na lahku vahu.

hajatanufus
6. mar 2011

@martina_uk na tie hrcky pozor takze na to bcg ju ani ockovat nedaj to by len zhorsilo ☹ a urcite jej to sleduj a potom daj vysetrit

ja viem ze je tu iny system v zdravotnictve ale myslim si ze tu chodia k dr naozaj chori ludia a nie symulanti co zaplnaju cakarne ako na sk aj ked je to tu cudne ze vsetko liecia paracetamolom ale zase na sk sa na vsetko predpisuju atb pritom na virozu a na chripku su zbytocne tam je dolezite tovylezat co na sk asi vela ludi nerobi a preto sa im to vracia a maju to potom chronicke
@klapinka mna ta hoha zacala boliet az neskor nie hned po porode ale potom to preslo sice az po par mesiacoch ale preslo a vahu mam este vacsiu ako po porode takze si musim dat vysetrit stitnu zlazu ci mi netreba zmenit davku liekov lebo ja mam znizenu cinnost zlazy a beriem na to lieky a mala som to kontrolovane hned po porode a teraz by sa po 6 mesiacoch zislo znova ved uz aj cyklus mam aj ked este kojim

hajatanufus
6. mar 2011

@martina_uk dakujeme ano je zlatucka a ma krasny usmev ale je aj velmi nezbedna a stale kope s tymi nozickami alebo sa gula a potom to dopdne takto 😀

martina_uk
6. mar 2011

@klapinka ajoj, ja som si dala vtedy cez den po dlhej dobe hrachovu polievku, chcela som vyskusat ako bude mala reagovat a vobec jej nevadila ale mne to asi uskodilo lebo vecer som jedla iba jogurt a priatelovy som ukradla asi 5 hranoliek..a o pol noci som sa zobudila so strasnou bolestou pod rebrami a hned som utekala na wc zvracat a do 3 som behala medzi postelou a zachodom.. potom som volala mamke lebo ona mava zlcnikove zachvaty berie nato lieky a povedala ze to moze byt to ale ze nevie, nieje lekar..a kedze na telefone ma predpisali coca colu a paracetamol tak som si predpisala dietu trocha a preslo to ale asi skocim za GP ked to moze byt az tak zle.. a Tebe je uz lepsie?

martina_uk
6. mar 2011

@hajatanufus bcg jej nedavam, uz som to zrusila.. a tu lekar povedal ze to je ok.. na tie hrcky.. ja sa tesim na SK tam sa dame poriadne vysetrit vsetci.. uz som sa tesila ze jej ta hrcka myzne.. ale po ockovani sa jej objavila dalsia za druhym uskom a niekedy sa mi zda ze ma jednu aj vzadu na krku ale neviem ju vzdy nahmatat to len tak nahodou a potom ju uz neviem najst..
malinka je zlatunka ;) to sa tak sama zabalila do deky??

mima26
6. mar 2011

Ahojte babky, prave Vas tu citam a po velmi zlom lekarskom vysetreni pri akychkolvek pochybnostiach odporucam telefonovat nhs24 alebo nhs direct. Nam to pomohlo, paramedic bol u nas do 5 minut a zachranka ani nie 2 minuty po nom a to sme boli u lekara ani nie 20 hodin predtym na prechladnutie, ktore za neskutocnych 20 hodin preslo do zapalu pluc 😨 Drzim vsetkym prsty a najma ak mate pochybnosti, prosim nedajte sa odbit 😉

amee
7. mar 2011

@luciauk no cau...ake prekvapko 🙂 som nevedela, ze sem chodis... 🙂

amee
7. mar 2011

@klapinka a kde ta zaradili medzi rizikove rodicky??? tu v anglicku?? lebo ja som to myslela tak, ze ked som cakala prveho syna, tak som spinila od zaciatku, robila som a zila este v londyne. v praci (kaviaren) sme museli nosit stock (mlieko atd) co urcite nebolo dobre pre moj stav. ked som to povedala midwife, ze kde pracujem, ze ci nemozem potratit, tak mi povedala, ze Lets see what will happend... tak to mi stacilo, som isla domov na tyzden, bola som asi v 8tt, ze idem ku svojmu gynekologovi nech sa na mna mrkne a uz som zo svk neodisla az do porodu. ten ma hned zaradil medzi rizikove, nohy hore cele tehu, dva krat som bola v nemocke kvoli predcasnym kontrakciam, raz v 6. mesiaci, druhy krat v 8. mesiaci. ja si myslim, ze to hovori za vsetko. tu (v UK) by ma nechali tak, urcite by som potratila alebo porodila predcasne, som si tym ista... absolutne ziadna starost... pri druhom synovi som tiez spinila, ale nie velmi a nie az tak dlho, no ale zas mam tu skusenost z tej pohotovosti... znama bola tehu, babo sa neujalo, zacala krvacat, sa to z nej valilo a ony jej povedali aby isla domov, dat si paracetamol!!! a v pondelok (to bolo v piatok ked zacala krvacat) ma ist k GP 😠 😠 mne sa rozum zastavuje fakt, ked niekomu rozpravam ake je anglicke zdravotnictvo, ani mi verit nechce..

amee
7. mar 2011

@mima26 presne to iste tvrdim aj ja - nedat sa odbit, sak som to pisala tam hore vyssie ked maly vracal, som si vydobila nech ho dr. kukne, sa mu tazilo vyjst z ordinacie vtedy, aj ked som mu jasne povedala, ze netelefonujem z domu,ale sedim na nemocnicnej chodbe. a tiez tie antibiotika na to ucho, najprv, ze nurse ho prezre... tak hovorim, ze ho prezreli uz 2 rozne nurses a furt nic, davat calpol tak hovorim, ze nechcem ziadnu nurse, tak ze dr. zavola... aj zavolal a kazal prist asap.... taze suhlasim s tebou 🙂

luciauk
7. mar 2011

@amee ale nechodím, chodievala som dávno, ale sa to tu pomenilo 🙂

smajka
7. mar 2011

@hajatanufus - ahoj, no teda mate to pestre. prajem nech vam toto obdobie rychlo prejde.
anglictinu sa treba ucit - viem ze to nemas lahke, hlavne s dvomi malickymi detickami neni casu, ale rozhodli ste sa tu zit a bez anglictiny to bude tazke. skus si zistit cez council ci nemate vo svojom okoli nejake detske centrum, kde sa daju ucit kurzy vacsinou zadarmo a mavaju aj creche, kde mozes nechat deticky pokial studujes za velmi maly poplatok. ja som tu u nas studovala v takomto centre pocitace 2x do tyzdna po 2 hodky a za creche som platila len £1.

amee
7. mar 2011

@luciauk no sak ja som sem tiez len nakukla a hned mi nedalo aby som sa nepodelila o moje skusenosti 😉

hajatanufus
7. mar 2011

@smajka diky skusim si to zistit bolo by to fajn

hajatanufus
7. mar 2011

@martina_uk dakujem ano sama sa zagulala a zakuklila jak motyl tak som ju rychlo cvakla a pomohla jej vygulat sa von 😀 verim ze vam tie hrcky zmiznu aj deti na sk to mali tak drzim palceky 🙂

hajatanufus
7. mar 2011

ja som sa dnes chcela zaregistrovat u noveho gp ale chceli od nas doklad s adresou tak som nazlostena odisla prec nechapem naco im je doklad doteraz sme to nepotrebovali len sme sa sli zaregistrovat vypisali sme doma papiere a doniesli spat tak anio malu nik nevysetril a vcera aj dnes uz teplotuje ma zvysenu teplotu okolo 38 dala som jej calpol aj sprej do nosteka vitaminy a sirup od kaslu ved lieky jej viem dat aj sama ale potrebujem aby ju vysetrili ale bez registracie sa na nu nik nekukne uvidim jak pochodim zajtra asi tam nabehnem hned rano a najhorsie je ze uz ma sopliky aj mala takze mozu rovno pozriet aj ju ked sme byvali v starom byte a mm volal ohladne ap a povedal ze ma mala teplotu tak povedali nech pridem hned a tak som aj sla

martina_uk
7. mar 2011

caute baby, mala by som taku otazku ze ci si mozem dat inzerat ze postrazim deti.. ked mi tu na hodku nejake donesu tak to s malou zvladneme.. suseda oproti to robi tiez a ma vkuse nejake dieta.. potrebujem nato nejake vzdelanie alebo to mozem robit iba tak? robila som aupair v londyne ked som mala 16.. neplanujem to robit teraz az ked bude mat mala aspon 10 mesiacov alebo rok lebo vratit do prace tak ako som robila sa nechcem ze 7 dni v tyzdni a nic zarobene.. kedze minimalku nam davaju a chcem sa vratit iba na part time a sem tam postrazit nejake dieta.. suseda do prace nechodi vobec je to mlady par a maju velky dom a ziju z toho.. jej muz ma nieco s nohou a asi mu prispieva stat alebo co lebo len kulha a chodi na nakupy.. je mi hlube ist za nou sa pytat kedze ju vobec nepoznam a vy s tym mozno mate niekto skusenost...

cutce
7. mar 2011

@martina_uk Ahojky, tak to netusim, ale je to riskantni. Co kdyz by se neck stalo? Rodice te zazaluji a Ty si pujdes sednout. Tady se dava vse k soudu. Kdyz nad tim premyslis fojdi za tou sousedkou ona ti mozno poradi a mozno i da nejaky tipy a klientelu kdyz by nestihala 😉

martina_uk
7. mar 2011

@cutce ja som si myslela ze ked tu maju vsetci aupair a to su obycajne baby ktore nemaju ziadne specialne vzdelanie ako ani ja som nemala ked som to robila v londyne a bolo to ok tak ze to je ok ked strazis dieta niekomu len tak bez papiera.. snazim sa vymysliet nieco aby som nebola v praci vela a mohla som byt s malou kym nepojde do skolky.. nechcem ju nechavat niekomu inemu ale spojit to nejako.. keby bolo treba spravila by som si aj nejaky kurz, len ci s tym ma niekto skusenost.
a ako sa inak mate? Davidko uz spinka? nasa uz je v risi snov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre