Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
7. mar 2011

@martina_uk No za chvíli to půjdu zalomit, nějak k ránu a prez den už moc nespí, tak chodím spát brzy na večer. Myslím, ze au-pair tak jses prez agenturu. Tohle jsou přeci jenom miminka. Já bych si to netroufla. Zkus se podivat na nejaký kurz a pak bych se pojistila 😉

martina_uk
7. mar 2011

@cutce prajeme dobru noc ;) a ja som nemyslela ze sa budem starat o miminka.. suseda ma take deti okolo 10 rokov.. a ma ich tak na hodinku max dve denne par krat do tyzdna.. vzdy ich rodicia privezu aj si pre nich pridu.. zoberie ich von prejst sa so psom alebo ked prsi su dnu.. pozeram nanny course ale nikde nieje cena.. mozno ked ju niekedy stretnem na prechadzke tak sa jej opytam

cutce
8. mar 2011

@martina_uk Jj tak starší to jo, já myslela miminka 🙂

jinak čím strihate nehtiky? Já jsem použila normální moje nuzticky, ale nevím jestli je to dobře ☹

radlinka
8. mar 2011

Ahoojte ja mam otazku .... aku kozmetiku pre malicke babies pouzivate ??? mate nieco prirodne ? 🙂

@cutce no prave, to je tiez dobra otazka, vsade sa predavaju take malicke, neostre...ale mne to pride smiesne, ja by som asi pouzila normalne male manikurove noznicky, mozno s neostrym spicom. 😔 Niekedy su aj v baliku prvej pomoci. 😅

cutce
8. mar 2011

@radlinka ja pouzivam Johnsons a jinak mi dnes HV rekla, ze normalni nuzky jsou v poho, ze i ona sama je pouzivala na jeji deti 🙂

elixia
8. mar 2011

@radlinka prve dva mesiace iba cistu vodu na kupanie a olivovy olej po kupkani,teraz detsky syndet na umyvanie a Weleda telove mlieko 🙂

@cutce isteze su normalne noznice ok, tie so zaoblenym koncom by mali byt akoze bezpecnejsie,ze nimi babo nepichnes..ale take malinke babatko sa este tak nehybe..horsie je to neskor,teraz je to u nas uz boj 😀 A nikoho na svete okrem mojho syna strihanie nechtov neboli,len on pri tom reve akoby som ho operovala bez narkozy 😀 😀 Ako sa inak mate?

cutce
8. mar 2011

@elixia 😀 😀 😀 😀 😀 , dokonce mi HV rekla, ze je muzu sama kousat jak jsou mekoucky 😀 😀 😀 . No ja si to pamatuju u nas doma, ze segra s tim mela hrozny problemy 😀 😀 😀

martina_uk
8. mar 2011

@radlinka Ajojky ja pouzivam johnsons ale neprehanam to a po kupeli olivovy olej

jaaaj baby tak dnes sme mali riadne poobedie.. od 3 kedy sa skoncila post natal group mala plakala az do teraz...nic nepomohlo a uz zacinala tak kricat ze az som sa bala ze zachripne.. chodili sme s nou, papala, okupala som ju ci to nepomoze...masirovala som brusko a aj kvapky na brusko som jej dala ale nic.. nakoniec som jej spravila z oci.. spadla jedna zapalka a zaspala.. myslite ze mohla mat z oci?? uz som myslela ze pojdeme na pohotovost nikdy este tak neplakala.. ale chvalabohu uz spinka..

a my strihame nechtiky stikackou z mothercare pre babatka od 6 tyzdna...

slniecko77
8. mar 2011

caute 🙂
..som sa dlhsie neukazala, nejak nie je cas..mali sme tu svagrinu, dnes dojdu svokrovci a potom nasi 😵
@radlinka ak to nie je tajne, ty si tehu? 😉
..ja pouzivam SebaMed (nemci), lanolinove mydlo pri kupeli (nie vzdy), po kupani krem alebo telove mlieko, raz do tyzdna davam do kupela mandlovy olej, vraj je lepsi ako olivovy..ale ked som robila nanny pouzivala som pre maleho olivovy olej a bol v pohode
..konzultovala som to s neonatologom Johnson vobec neodporucuju, su nan vraj dost velke alergie (aj ja poznam nejake maminy co boli nespokojne)
@cutce ako sa vam dari s Davidkom?

ako sa inak vsetky mate? a srdecne gratulujem uz porodenym maminam 😵

monkka21
8. mar 2011

ahojte maminky.chcem sa spytat ako dlho tu njaviac nechaju prenasat?termin mam az v nedelu ale ja uz asi ani neverim ze porodim do terminu.

cutce
8. mar 2011

@slniecko77 no ted zacina nejak zlobit, dneska vubec nespinkal ☹, ale snad to byl jen spatny den. Ja pouzovam jen trosicku johnson, no uvidim, jestli bude mit nejakou reakci, zatim v poho. Tak koukam, ze je to sama navsteva za navstevu 😉. me prijede mamina zitra a Andy jde zpet do prace ve ctvrtek, tak se akorat vystridaji 🙂

A jak se jinak mate?

cutce
8. mar 2011

@monkka21 po terminu ti udelaji sweep, kdyztak si o nej rekni a pak tyden po terminu kdybys neporodila nastoupis na vyvolani. Do konce 42tt bys mela porodit 😉, pak rikaji, ze placenta uz nepracuje jak by mela, takze chteji miminka ven nez budes 42tt 😉

cutce
8. mar 2011

@martina_uk chces ten Pupik krem nazpet Marti?

monkka21
8. mar 2011

@cutce dakujem.zajtra mam poradnu uvidim ako dopadnem.mala ma uz strasne tlaci tam dole ze nemozem sediet.noo este mam 4 dni do terminu tak sa budem modlit aby si too mala rozmyslela a prisla nacas

cutce
8. mar 2011

@monkka21 ja jsem si taky prala aby prisel na termin a prisel az tyden po. ONo si prat muzem, oni si stejne vyberou svuj cas 😉. Urco at ti udela dalsi appoitment na pristi tyden aby ti mohla dyztak udelat ten sweep a zamluvit postel v porodnici, kdyby nahodou, ale samozrejme ti preji at jdes prirozene a driv 😉

monkka21
8. mar 2011

@cutce dakujem ti pekne.hlavne nech vsetko dobre dopadne.uz mam zo vsetkeho take zmiesane pocity.ale to je asi normalne🙂

martina_uk
8. mar 2011

@cutce ajojky, ja si myslim ze to z bruska nebolo pretoze uz sme problem s tym nemali a kvapky na brusko mam a dokonca som nasla este aj pupik krem doma.. som zabudla na jednu tasku co som si kupovala lieky aj detsky paralen na SK ked sme boli a nasla som ju ked som cez vikend balila vecicky 0-3 a vybalovala vacsie takze mame ;) ale uz je dobre.. fakt netusim z coho jej bolo tak zle.. ked ju predtym bolelo brusko a dali sme kvapky tak sa vykakala a az potom sa ukludnila ale teraz ani nekakala ani neprdela ale potom ako som jej spravila z oci zaspala.. to som uz davala ako posledne mozne ze pomoze lebo sme vsetko skusali, a vy sa ako mate? jaaaj ako vam je dobre ze vam pride babicka ;) ja uz sa tak tesim na velku noc ze budeme zasa s nasimi ;)

cutce
9. mar 2011

@monkka21 to je normalni, ja taky nevedela jestli se mam radovat nebo bat 😉, uvidis, maximalne za 2 tydny budes mit malou Bianku u sebe, ber to z tehle stranky, uz jen maximalne 2 tydny 😉 , drzim pesticky 😉
@martina_uk tak hlavne, ze to pomohlo vycistit to ocicko. Jinak se uz tesim na mamcu 🙂 . To verim, ze uz se tesis na vsechny doma i ja, snad to vyjde v tom kvetnu 🙂

mrk11
9. mar 2011

ahojte

my mame proces zvykania si v jaslickach, poviem vam, bude to boj. Eli ide do jasli full time, od pondelka do piatku, od rana 7.30 do vecera do 5.30, aj mame dlhsiu dobu na "zaclenenie", teraz este 2x pojdeme jeden den v tyzdni sa tam spolu pohrat a posledny marcovy tyzden uz tam bude 2-3 hodiny sama a v piatok, akurat na jej narodeniny by tam mala byt cely den, ale nechame ju do 2.30 a potom po nu pojdem, aspon jej stihnem nachystat oslavu.

K tej kozmetike: my pouzivame Oilatum, vrelo odporucam, aj Weleda je vyborna. Eli mala ekzem po uzivano Johnson kozmetiky a dost skaredy, tak nam lekar predpisal Oilatum a som s tym maximalne spokojna.

No ja sem znova kuknem niekedy, zatial nech vsetky babatka pekne papaju a rastu a nech su maminky aspon trochu vyspate.

monkka21
9. mar 2011

@cutce ahoj,tak mam po poradni a ziadna zmena.mala moze mat cez 3.5kg.srdiecko bilo.o tyzden mam dalsiu ak neporodim dovtedy.od spodu citim tak malu ako keby mala vypadnut ale nic sa nedeje ziadne kontrakcie.ani poslickov som uz par dni nemala.noo uvidime kedy sa mala rozhodne pricestovat.zatial jej je v brusku dobre.

1lin1
9. mar 2011

caute baby ..vsetky uz mate babatka ako pozeram ..mna to len caka ..boli ste spokojne s porodom tu v uk ?

radlinka
9. mar 2011

@mrk11 ahooj, dakujem...akurat na tu Weledu som pozerala, najviac sa mi pozdava. 😉 ja pouzivam pre seba Alverde a tiez som spokojna, ale kupujem si to doma v DM-ke. Vela stastia v jasliach, snad to pojde v pohode, hlavne aby ste boli spokojni, je to dost dlha doba pre malu na cele dni full time. Snad sa budu o nu co najlepsie starat a bud prisna na vsetko co jej daju do pusy a aku stravu pripravuju, aku zeleninu a maso pouzivaju (vsade vtlkaju rodicom ze organicke a pritom to nie je ani zdaleka tak...maju toho plne usta aj stranky bez pesticidov) 🙄 . Tiez si dupni nato, ako zohrievaju mlieko, pripadne podavaju to, co ty mozes priniest alebo jej pripravit. Nech ju drzia v co najlepsom prostredi, myslim prec od piesku a vody, aby dodrziavali dobru hygienu ci uz pri prebalovani alebo spani. Snad som poradila...treba na nich zatlacit a vsetko si aj niekolko krat skontrolovat, spytat sa a informovat (uz len preto ze je tam full time), tak nech sa snazia co najlepsie. 😉
Aby som nezabudla, napis si na A4 jej denny program, co ma mala rada, co si zelas a co nie a naco sa hlavne maju zamerat (rozvoje aktivity, kreativita a pod.) a to im odovzdaj .. nech sa toho pridrzaju. 😉

radlinka
9. mar 2011

@slniecko77 @martina_uk @cutce @elixia holky vdaka... hladala som prirodnu kozmetiku, Weleda mi dost sadne...nechcem sa vobec zameriavat na ten Johnson, stacia aj uplne simple veci co najobycajnejsie...nechcem to moc prehanat. 😅

hrozienko11
9. mar 2011

ahojte. ako sa mate? ja teplotujem ako blazniva. mala aj midwife prist a nic,tak ich kaslem. mily mi kupil odsavacku a budem len odsavat,lebo ako malu prilozim,tak mi nici bradavky a vraj je to tym,ze zle saje 😕
dnes prisla aj health visitor. tak povedala,ze kludne staci,ked budem len odsavat. a pytala som sa na BCG vakcinu,ktoru sme dostali v nemocnici 🙂 a vraj sa v celom uk ockuje proti tomu z toho dovodu,ze je tu vela narodnosti a to,ze vo vasej oblasti nie je vela ludi z rizikovej krajiny,tak to nie je dostatocny dovod neockovat!!! ze staci,ked sa pojde na nakup alebo niekde vlakom a vsade moze byt riziko,lebo ved ludia sa tu nezdrzuju len v jednej uzkej oblasti.

cutce
9. mar 2011

@radlinka no ja dnes pouzila Johnson's lotion, tak jsem zvedava jestli bude mit na to nejakou reakci.
@hrozienko11 tak to je mi lito, ale zkus to, vazne je lepsi kdyz kojis, zkus se podivat na nejake videa na typy jak kojit 😉, Jinak ja se taky ptala na to BCG a rikala, zda budeme hodne cestovat letecky, tak ze by to doporucovala, jak rikas, je tu spousta Indu a Iracanu atd., tak kvuli nim

cutce
9. mar 2011

@mrk11 joj tak mala uz ve skolce 🙂 a jak se ji libi?
@monkka21 neboj vse muze prijit z hodiny na hodinu 😉, praskne ti voda a muzes jet. Vsak ona si da na cas, ab y byla krasna 🙂

monkka21
9. mar 2011

@cutce ved uz vydrzim tych par dni ked som vydrzala 9 mesiacov.stoji to zato🙂

radlinka
9. mar 2011

@hrozienko11 jeeejda ahoooj, stale na vas myslime...tak sa pekne drzkajte, co natom ked to nejde, tak to nejde, aspon odsavajte, aby ste dostali co najviac mliecka. Aku mate odsavacku rucnu alebo elektricku ? 😕 A na slovensku sa ockuje proti TBC ihned ? tam je to tusim predpisane a neda sa vymeskat, da sa vsak dohodnut.
No co, nas ako decka ockovali proti vsetkemu, vsade a vzdy a to sme sa neplazili po celom svete a neboli narody take pomiesane a sme tu 😅 a tiez sme si odtrpeli 🙄
Ja zase neznasam, ked dietatu prepichuju usi a nasilu musi mat nausnice, lebo je dievca...to je tiez bolestive pre mimi a tiez sa to strasne dlho hoji. 😔

@cutce no uvidite, mozno budete v pohode, niektore deti sa vyhadzu, ine su zo vsetkeho v pohode, kazde baby je ine. Ale tiez Nivea bola super, pokial dotoho nezacali cpat vsetko 😖 Ja som hladala olejcek a kremik a nasla som tiez od Weledy velmi dobry. Ak nie, dam na hermankovy (kamilkovy) kupel 🙂 🙂 🙂

@monkka21 neboj, zachvilocku je to za vami, len sa moc nestresujte, pride to v pravy cas...drzim palec a tesim sa na foto 😉 hlavne vela pokoja a relaxu 🙂

radlinka
9. mar 2011

Mam este jednu otazku :

Nieco dobre na suchy a dusi kasel, resp. zapal trubice a straty hlasu prosim vsetky recepty a lieky 😨

monkka21
9. mar 2011

@radlinka dakujem pekne za povzbudenie.urcite bude aj foto. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre