Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
4. apr 2011

@martina_uk ahojky tak to som rada ze ta takto vysetrili a ze konecne vies z coho to bolo nam sa zase stalo ze mm sa chcel zaregistrovat na surgery tam kde ja lebo uz mu dosli lieky a potrebuje novy predpis on ma astmu tak by nemal byt bez liekov a minuly tyzden v pondelok sa chcel teda zaregistrovat a chceli od neho okrem dokladu s adresou a pasu aj potvrdenie ze je tu legalne a paracovnu zmluvu takze sa nezaregistroval a nahnevany odisiel ze sa uz ani neda zaregistrovat nastastie odo mna nic take nechceli ale aj tak som tam chodila tri dni po sebe a furt nieco in chceli kym ma zaregistrovali a nastastie v nasom meste je este jedna surgery tak som nahovorila mm ze nech to tam skusi tak sme tam dnes rano isli hned mu dali vypisat papiere na registraciu a ziadne doklady od neho nechceli hned to tam vypisal a pani ho zaregistrovala a dala mu ap na piatok s tym ze ide na vstupnu prehliadku a dostal aj skumavku na moc takze klobuk dole a to ked som ja isla k dr ze mam plny nos a kasel ale ze som aj tehu tak dr ma ani nevysetrila aze nic nemam brat iba paracetamol takze ak tam nebudem spokojna tak menim gp este uvidim aka bude mw k tej idem buduci pondelok ale v telefone vyzerala byt mila tak uvidim lebo co som mala v ashwell moc mila nebola sa mi zdala taka trosku odmerana ale inak bola v poho takze je to pravda ze ako na koho natrafis drzim palce nech mas scan co najrychlejsie a nech to zacnu aj riesit a davj na seba pozor 🙂 inak ja som s detmi zase chora nemam ziadnu imunitu ani ja ani deti a mm tiez boli hrdlo ale on aspon si kupil lieky lenze ja nic nemozem len paeacetamol a tym sa nechcem napchavat kym nemusim 😒 😝 dufam ze nas to rychlo prejde 🙂 v piatok sa chystame do londyna dat malu zapisat do pasu tak dufam ze to zvladneme nevies co vsetko k tomu treba sobasny a rodny list malej a ten poplatok 3 libry? ci 3 eura? dufam ze nic viac 😒

martina_uk
4. apr 2011

@hajatanufus ajojky, dakjujeme a aj vam prajeme skore uzdravenie ;) my ideme do londyna v stredu zapisat malu, tu je co je potrebne ;
Žiadosť o zápis občana mladšieho ako 5 rokov do cestovného pasu rodiča podáva osobne
a) rodič – občan SR, držiteľ cestovného pasu, v ktorom má byť zmena údajov vykonaná,
b) manžel alebo manželka držiteľa cestovného pasu, manžel alebo manželka sa nemôže dať zastupovať podľa všeobecného predpisu o správnom konaní (§ 17 ods. 2 zákona).

Náležitosti podania žiadosti:

K žiadosti o zápis občana mladšieho ako 5 rokov do cestovného pasu rodiča je potrebné predložiť:

a) platný cestovný doklad rodiča, do ktorého sa zapíšu údaje o dieťati,

b) rodný list dieťaťa vydaný Slovenskou republikou,

c) vyhlásenie žiadateľa, ktorý žiada o vykonanie zápisu o tom, že dieťa nebolo rozhodnutím príslušného orgánu zverené do výchovy jedného rodiča,

d) správny poplatok (položka 243e).

e) fotokópie všetkých predkladaných dokumentov

V prípade, že rodičia dieťaťa nie sú zosobášení a dieťa nebolo rozhodnutím súdu zverené do výchovy jedného z rodičov;

- ak žiadosť podáva matka, nevyžaduje sa osvedčený písomný súhlas otca

- ak žiadosť podáva otec, vyžaduje sa osvedčený písomný súhlas matky.

Žiadateľ je povinný uviesť v žiadosti o vykonanie zmeny v cestovnom doklade požadované údaje pravdivo a úplne, ich pravdivosť a úplnosť preukázať príslušnými dokladmi a ich správnosť potvrdiť svojim podpisom. Ak nemôže pravdivosť a úplnosť požadovaných údajov preukázať príslušnými dokladmi, je povinný predložiť podklady na ich overenie.

elixia
4. apr 2011

@hajatanufus 3 libry 🙂 pasy,sobasny list,RL a aj kopie tychto dokumentov..ak zapisujete do dvoch pasov,tak 2 kopie z kazdeho...

elixia
4. apr 2011

@martina_uk drzim palce nech sa to poriesi,nie je to ziadna sranda veru 😒

martina_uk
4. apr 2011

@elixia dakujem ;) po tom co som zazila v sobotu.. 5 hodin sedenia nad vedrom v krcoch od bolesti... nic moc... nastastie ze mi ten zlcnikovy zachvat chodi vzdy v noci a nie cez den ked som sama lebo by som musela asi volat priatela domov z prace..

elixia
4. apr 2011

@martina_uk och boze,ani nevrav...kedy ides na ten scan?

hajatanufus
4. apr 2011

@elixia
@martina_uk dakujem babenky ste zlate tak si to aj okopirujem este raz vdaka

martina_uk
4. apr 2011

@elixia no vraj mi ma prist list.. dufam ze im to nebude trvat vecnost.. 21 odchadzame na dovolenku a dovtedy by som to rada mala za sebou aby som aspon vedela ci mam kamienky alebo co..

sopticek
4. apr 2011

@martina_uk
@elixia
vdaka baby ale nejde mi dobre net a stiahnuť mi to vobec nejde :(
elixia, tak mi ich pošli, kupim si ich od teba 🙂))
ja som si včera jedno dvd objednala tak uvidim čo to bude zač..

cutce
5. apr 2011

@martina_uk no snad ti prijde brzo ta pozvanka, ale slysela jsem, ze na vsechny appoitments maji 5 tydnu ☹, zalezi kolik maji lidi ale nejdyl by se melo cekat 5 tydnu

dadulka2000
5. apr 2011

@hajatanufus gratulujem k tehulkovaniu- az teraz som si vsimla 😉) no budes to mat pekne huste 😀 😀 s tromi malymi detmi 😉

@cutce co kedy dame spicha? zajtra sice nerobim, ale idem za kamoskou s detmi, tak este v piatok sme doma, by sa mi dalo ked je elka v skolke od 12-15 🙂 pekne davidko rastie - ako z vody, ci mlieka?? 😀

cutce
5. apr 2011

@dadulka2000 ahojky, no mohla bych se stavet az pojedeme ze scanu. v 11.40 jdeme do pembury na hips scan, tak ti zavolam az pojedeme z nemocnice 😉

dadulka2000
5. apr 2011

@cutce Monka hovoris o piatku? hej to by bolo ok....pridte sa ukazat na chvilku,.... 🙂

cutce
5. apr 2011

@dadulka2000 jo promin, mluvila jsem o patku 😉. Dnes jdeme do Tonbridge, jdu se domluvit s HV na injekcich aby mi to dobre vychazelo az pojedeme pristi mesic domu na mesic 🙂

hajatanufus
5. apr 2011

@dadulka2000 dakujem 🙂 no veru trochu ma ta predstava desi ale snad mi lucinka bude pomahat 🙂 a mozno poziadam o pomoc aj agenturu home star teraz mame dobrovolnicku od nich na pomoc a ta so mnou chodi do play group ale ma aj vlastne deti tak nie vzdy moze a ja budem potom asi potrebovat nejaku pani na par hodin denne na prechadzky a na pomoc v domacnosti tak uvidime 🙂
@cutce ahojky ako sa mate? a co davidko poslucha? takze aj vy sa chystate domov? chcela som sa opytat ze ked si este bola tehu a bola si na scane v cr tak si nieco platila alebo ti to urobili na tu modru karticku? lebo tehu starostlivost by mala byt v eu zdarma a ja budem potrebovat asi scan na sk lebo tam budem akurat od 11tt a prvy scan sa robi akurat myslim medzi 11-13tt a tu v uk to asi nestihnem a potom aj krvne testy na dws co sa robia v 16tt asi budem mat z sk

martina_uk
5. apr 2011

@cutce ajoj, dik, dufam ze sa poponahlaju ;) vy idete s davidkom na scan? to sa chodi s kazdym babom alebo iba ak je treba? ja som sa pytala a mne povedali ze na scan nepotrebuje ist ale sesterka v nemecku to musela absoplvovat povinne s malou

dadulka2000
5. apr 2011

@martina_uk ani my sme na sone noziciek tu neboli,.... davaju to len ked treba sa uistit 🙂 na sr to tiez robia skoro vsetkym..... tu nie, ved treba setrit 😀

martina_uk
5. apr 2011

@dadulka2000 :D dik za odpoved, nasej malej kontrolovali nozky len takymi ako keby cvikmi.. ;) ako sa inak mate? my sme akurat prisli z poslednej post natal group a malinka ma rozhovor s hrackami :D musi im povedat co vsetko zazila :D

slniecko77
5. apr 2011

ahojte
@hajatanufus my sme boli na ambasade vcera 🙂
..zober si zo sebou aj sobasny list, sice to nemaju uvedene na ich stranke, ale pytali ho od nas 😉
..platit budete v £ a za jedno zapisanie do pasu pytaju £3, sa mi paci ich vymenny kurz 😀 1:1
..na moje prekvapenie sme tam velmi dlho necakali, boli pred nami nasi spoluobcania tmavej pleti..ako na potvoru vsetci (cca 5) stratili OP a pas 😀 zrejme je to velmi vyhodny bussiness 😀
..tak sme sa vybavili velmi rychlo, ale to sme tam sli hned rano, aby sme v metre nevymakli spicku 😝 co sa nam aj podarilo

inak..ako sa vsetky mate?

elixia
5. apr 2011

@martina_uk ani my sme neboli a ked som sa na to pytala,tak vraj nie je dovod...

@hajatanufus ja som bola 2x na scan doma,ale vzdy som si platila..

slniecko77
5. apr 2011

@hajatanufus ..ak je to povinny scan tak by si platit nemala, taktiez krvne odbery
..aspon ja som doma neplatila za vysetrenie, volala som si do VSZP a tam mi povedali, ze potrebne vysetrenia su zadarmo a viem, ze si to claimovali od UK 😉
@martina_uk my sme na scane hips boli, ale mame to v rodinnej anamneze, takze preto..inak by sme appointment na scan nedostali

..zajtra ideme na druhe ockovanie, dufam, ze to prebehne hladko, uz teraz mi je maleho luto 😔

martina_uk
5. apr 2011

@slniecko77 my ideme zajtra na ambasadu:D uz sa nato tesim :D rano o 8 v metre s kociarom :D a inak aj ja som pocula ze aj preventivne prehliatky a take uz vraj platia na ehic karticku, vraj to zmenili.. ale ktovie ako su o tom informovany lekari na sk

slniecko77
5. apr 2011

@martina_uk hlavne si to treba zistit este pred osetrenim, najlepsie v poistovni a potom sa nenechat odbit
..tak good luck zajtra na ambasade, my sme uz o 7.30 hod boli v metre, aby sme nevychytali spicku, lebo najlepsie je ist rano...ale spali sme v Londyne
..pred prichodom na ambasadu sme este stihli kavu a muffin v Starbucks, takze cakanie bolo fajn a dokonca boli vsetci velmi mili 😉

hajatanufus
5. apr 2011

@martina_uk to je mile ako sa mala rozprava s hrackami nasa sa tu teraz jeduje ze je v postielkeq
@slniecko77 diky za radu zoberiem este to musim okopirovat skoro som na to zabudla dik veru dobry biznis davat si robit nove pasy na ambasade ty kokso co vsetko ti ludia nevymyslia ja by som im neurobila dala by som im ten jednorazovy na cetu na sk a tam nech si urobia ved ako preukazu svoju totoznost? 😠 aj my ideme rano teda nieco po siedmej a idem autom s mm kolegom tak dufam ze tam tiez nebude vela ludi 😒

hajatanufus
5. apr 2011

@elixia ale ty si to mala aj v uk aj na sk? nechapem ved by to malo byt ozaj zadarmo no ja to vybavujem cez tetu lebo ona je gynekologicka a neviem ci by ma iny lekar neodbil a nechce sa mi chodit od dveri ku dveram a prosit sa im viem ako som dopadla ked som bola na sk a potrebovala som lieky na stitnu zlazu vsade mali plno ☹ inak ako tak ratam tak som sa pomylila a na sk ked prideme uz bude 12+1tttakze asi ten scan stiham tu takze budem potrebovat asi len testy a ak bude teta chciet tak mi da urobit aj scan to sa snou este dohodne ja mam ehic kartu ale cesku tiez som si tie veci zistovala cez poistovnu v cr aj na sk a odpisali mi ze zakladne osetrenia su zadarmo no zalezi od dr ako sa im bude chciet vypisovat papiere moja mam ked bola za mnou v cr a mala bolavy prst tak si za osetrenie aj za prevez musela zaplatit lebo sa dr nechcelo vypisovat papiere jeden prevaz 700kc som mala dost ale potom jej to na sk vratili lenze co ak clovek nema pri sebe tolko penazi? nechaju ho skapat? a prehliadky v tehu su zdarma to viem tak dufam ze stym nebude problem tu v uk problem nemam tak uvidim ako na sk 😒

hajatanufus
5. apr 2011

@slniecko77 drzim palce na to ockovanie nech to maly dobre znasa 🙂

hrozienko11
5. apr 2011

@martina_uk ak cakas na list na appointment na sono,tak to zavisi,ze ako su zaneprazdneni. ja ked som skoncila na pohotovosti v nemocnici so zlcnikovym zachvatom,tak list som dostala do troch tyzdnov a sono som mala o asi 5 tyzdnov po tom zachvate,takze to bolo rychle. ale co chodim pravidelne na kontroly,tak na poslanie toho listu maju kopec casu,dobry mesiac a app. je zvacsa o dalsi mesiac neskor. dufam,ze ta vasa nemocnica nie je taka zaneprazdnena.
doma chodim sukromne a vzdy mam moznost ist este v ten den 🙂 a stoji ma to smiesnych 15eur 🙂
napis potom svoje dojmy z ambasady 😀

inac,nam dali malej s ova priezvisko a vraj si mame potom ziadat o zmenu. nabuduce si vymyslim asi priezvisko a som zvedava,co daju 😠 tu bude mat jedno a tam druhe priezvisko,fakt na hlavu postavene 🙄

elixia
5. apr 2011

@hajatanufus no ano,je pravda,ze to neboli tie povinne scany,tak mozno preto...ved uvidis,ale tak ked je to tvoja teta,hadam si nenecha zaplatit 😉

hajatanufus
5. apr 2011

ozaj baby stale sa zabudnem opytat co pouzivate na tu chrasticku na hlavicke? my to este stale mame a neviem co na to dat aby sme sa toho rychlo zbavili a este som sa chcela opytat ze tie co uz prikrmujete ci uz vam deti vedia pekne papat lebo nasa rachel este stale nevie co s jazyckom a vsetko vypluva diky

hajatanufus
5. apr 2011

@elixia no povodne som chcela ist k nej na prehliadku a povedala ze kasle na karticku ibaze som otehotnela a teda sa zmenila situacia tak uvidim vsak oni na sk by mali vediet jak to je 🙂 sestra mi to ma zistit lebo teraz chodi na vysetrenia ku nej koli tomu ze nevie otehotniest tak je s nou castejsie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre