Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

catherine275
22. apr 2012

@cutce ach to ma mrzi :(

liave
22. apr 2012

babule nie ste tu niekto zo staffordshire?pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz?

janinek
22. apr 2012

Tak ja jsem z Londyna, kde je nas snad nejmene.

janinek
22. apr 2012

Chtela jsem se zeptat mistnich maminek, co si mam nechat poslat z CR z lekarny/drogerie, co tu neni k sehnani?

cutce
23. apr 2012

@janinek ja jsem ze zacatku nemela nic z cech. na koliku je dobry infacol a pouzivala jsem Panadol a ten je i v CR a nerufen, takze nic, az pak pozdeji paralen (cipky do prdelky) 😉

janinek
23. apr 2012

@cutce Diky, mne driv prislo, z etu vzdy nekdo psal, jak si neco vozi ze Slovenska, vim,z e vitaminy pro deti, coz teda asi jeste nebudu potrebovat. A cipky pro deti tu neprodavaji nebo ty paraleni jsou lepsi?

cutce
23. apr 2012

@janinek abych pravdu rekla, tak mi nic moc nepotrebovali, protoze Davidek byl zdravej. Nevim, zda tu maji cipky ci ne, pouzila jsem je jen jednou a myslim, ze jsou dobry. Ja bych to resila, az kdyz by ta situace nastala, treba v Cechach si holky pomahaji homeopatikama, ale jaky to netusim.

janinek
23. apr 2012

@cutce Diky 🙂 No ja jen myslela, jestli je neco nezbytneho, o cem treba nevim. Vim, ze tu nekdo psal, ze se ptal na cipky v lekarne a divali se nechapave a pak ale nekdo snad psal, ze je tu koupil. Spis si pomalu davam dohromady moje veci, hodne pomalu tedy, tak jsem si vzpomnela i na tohle.

Mimochodem tipy na to, co mam koupit sobe/male tady vitam take 🙂

A jinak doufam, ze budu jako vy s Davidkem a nebudu nic potrebovat a nebudu se v tom vubec orientovat 🙂

cutce
23. apr 2012

@janinek pro sebe si kup krem na bradavky, me stacil levny z boots, protoze bradavky nejsou zvykle na kojeni, tak co jsem delala je, ze po kojeniu jsem trochu mlika vymackla a pomazala bradavku, trochu nechala uschnout a dala na to krem a nechala trochu uschnout a s bradavkama jsem nemela vubec zadny problem. (ale delej to hned od zacatku par dni aby si zvykly, kdyby ti nejak moc popraskaly, horsi se pak hoji 😉

jinak urco do porodnice dudlik, takovy ty sitkovany kalhotky a nezapomen nappies cislo 1 (mi vzali cislo 3, tak s nama nebyli moc spokojeni, protoze nam museli dat cislo 1 ), pak vaticku, protoze ho tam budes umyvat a pak veci pro sebe 😉

Davidkovi jsem cely mesic byla prdelku jen s vatou a vodou a pouzivala jsem sudocream, nikdy jsme nemeli vyrazku 😉

Do zacatku bych koupila sudocream, krem na bradavky, infacol, calpol or nurofen (myslim, ze oboji se delaji od narozeni, ale 100% si nejsem jista, jak jsem to nepotrebovala)

Pokud budes jeste neco potrebovat, tak se klidne zeptej 😉

janinek
23. apr 2012

@cutce Znovu diky 🙂

Na bradavky jsem asi 'prezasobena', mam tu totiz po detskych navstevach bepanthen, kalciovou mast z CR, od Aventu jejich krem, co byl k odsavacce, a jeste neco, co je na to snad take 🙂 To s tim lekem jsem uz nekde cetla, tak snad to nezapomenu.

Na pliny jsem koukala, ze huggies i pampers maji ty newborn, tak ze do porodky ty.

Ty sitovane kalhotky jsi poridila normalne v drogerce? Koukala jsem na netu na jedny, ale prisly mi male, meli by do velikosti 16 a ja jsem 16-18 normalne, to ted jako abych mela 20neco.

Sudocream mam take od navstev a nekde jsme uz cetla, ze mam mit kila vaty 🙂 Pouzivalas ten infacol preventivne pri kazdme krmeni nebo jen kdyz vypadal, ze ma problem?

cutce
23. apr 2012

@janinek ja jsem je koupila tady, myslim, ze by ti meli byt, ja jsem taky takove postavy 😉 http://www.amazon.co.uk/Carriwell-CW700100-ONE-...

Jinak BACHA, oni pisou newborn ty pliny, ale dole v rohu jsou cisla a kg pro jak tezke miminka tak asi jsou. mi jsme taky cetli newborn, tak jsme je vzali a na cislo uz nekoukali 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Jinak infacol jsem pouzivala jen kdyz jsem videla, ze ho brisko boli, ale zabira u kazdeho jinak, treba az na druhy den. Nechtela jsem ho zbytrecne ladovat chemii

liave
23. apr 2012

@janinek ja by som ti poradila aj rektalnu trubicku a urcite probiotika...neviem ake frcia u vas v cechach ale na slovensku je k zohnaniu Biogaia alebo infant dophilus 😉 je to velmi dobra vec najme pri kolikovych detickach alebo ked su deticky po chorobe hlavne po virusoch ci ked sa davaju atb. u nas pomahali aj pri kolike 😉

my sme infacol pouzivali na kazde druhe kojenie a pomahalo,ale kazdemu dietatku sedi ine budete musiet skusat a ktovie mozno ani koliky mat nebudete 😉

janina82
24. apr 2012

ahojte babule. chcem sa spytat ako ste vybavovali european health insurance card pre babo??Lebo na nete som nasla ze do 16 rokov by malo byt napisane na matku ale ako si to mam teraz zmenit a zapisat si maleho? ci si mam vybavit novy preukaz?

janina82
24. apr 2012

Uz nic , uz som to vybavila pre maleho🙂

martja007
25. apr 2012

@janina82 Ahoj, to me taky zajima, jak jsi to prosim vybavila? Diky

janina82
26. apr 2012

@martja007 zavolala som im tam , povedala ze chcem malemu vybavit tu kartu. a oni mi ju poslu do 7 dni. takze telefonicka rychlovka ;)

alegro
28. apr 2012

nemate nahodou niektora na predaj prebalovaci pult?dakujem....

hajatanufus
29. apr 2012

@wewus1234 ahojky neviem ci ti uz niekto odpisoval na tvoj dotaz ale my mame tretie babo a ziadali sme si sure grant a zamietli nam to ale ja som potrebovala len doklad na sk preto som ziadala vedela som ze zamietnu tak len aby si mala istotu vsak na sk si mozes poziadat a dostanes 800 len musis mat z uk doklad o zamietnuti aj prelozeny do sk ak ti medzitym niekto odpovedal tak sorry 🙂 pekny den

anglicko79
29. apr 2012

Ahojte! Niekedy som sem chodila tak len oznamujem ze to mam aj Ja slavnostne za sebou...
24.4 sa nam narodil syncek Maximillian Anthony vazil 3440kg meral 55 cm v Portland hospital London

martja007
30. apr 2012

@janina82 diky, uz jsem to taky udelala 🙂

janinek
30. apr 2012

Diky vsem za rady. Koupila jsem ten infacol, ze byl zrovna zlevneny. Na netu jsem za 15 liber nasla ty gaia kapky. Zatim kupovat nebudu, ale aspon vim co chtit.

cutce
30. apr 2012

@anglicko79 velika gratulace, at vam dela jen samou radost 😉. A zkusenost z porodu? 😀

monkka21
30. apr 2012

@anglicko79 srdecne gratulujem a hlavne vela zdravicka zelam 🙂 🙂

anglicko79
4. máj 2012

@monkka21
@cutce Mamickam dakujem za gratulacie 😉

slavka1212
7. máj 2012

ahojte dievcata ,,,,potrebovala by som poradit prosim ....co si pobalit do porodnice pre malinke aj pre seba ....vopred vam dakujem za odpovede ...

liave
7. máj 2012

@slavka1212 pozri si brozurku alebo stranku nemocnice aky maju zoznam ;) vela ti to pomoze utvorit si aku taku predstavu co budes potrebovat.v kazdom pripade bodinka aspon 3 dupacky tiez asi 3 a podla pocasia ciapocku.nezabudni kremik na zadocek plienocky a vlhcene obrusky.ak sa chystas kojit tak krem na bradavky!pre istotu osusku a mydielko.ostatne veci na odchod domov si nachystaj doma na teplejsie pocasie aj na chladnejsie a to nech ocko prinesie s autosedackou ked po vas pride.latkove plienky na odgrgavanie zober a podlozku pod babo nech nemesis prezliekat ked sa babo zakaka ;) daju sa kupit v kazdom obchode robia ich pampers aj huggies ;) najlepsie ich hladat v sainsbury...

luja
9. máj 2012

@janina82 daju 🙂

janina82
9. máj 2012

@luja myslis tie ready milk male kartony ? no tak dufam ze ich tam budu mat🙂

luja
13. máj 2012

@janina82 v manchestri na letisku som ich kupovala asi 3 roky dozadu v boots 🙂 na sto pro 🙂

hajatanufus
29. máj 2012

haloo baby kde ste? tu uz nikto nepise? 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre