Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

smajka
17. feb 2011

@cutce - ahoj - uz som pocula ze ten sweep celkom boli. tak aspon to mas za sebou a hlavne dufam ze zaberie 😉 tiez som rozmyslala nad tym, ze ci na to pojdem ak mi ho ponuknu. pri malom mi 3 roky dozadu nikto sweep neponukol, hned vyvolavacku. takze v utorok bude urcite miminko - drzim palce.

smajka
17. feb 2011

@tanja61 -ahoj, ja som mala prvy cisara a teraz ma vsetci ukecavaju na normalny - ja by som radsej cisara. rozhodne sa v 36tt - budem mat scan a uvidia podla polohy a velkosti mimca a toho ako sa citim 🙂 prvy si mala emergancy?

smajka
17. feb 2011

@hajatanufus - tiez som rada,ze sa vam to vyriesilo a prajem bezproblemove stahovanie.
@jancikes
my sme sa dozvedeli len buduci tyzden ze sa musime tiez stahovat. ide ma z toho porazit - domaci sa rozhodli, ze chcu byt predat a od pondelka je uz aj v realitke. byvame tu len 2 a pol roka a paci sa nam tu, ale nemame na vyber. najskor nam chceli dat 2-mes vypovednu - do polovice aprila. ako 15.aprila mam termin, tak si viete predstavit aka som bola nastvana. ale teda dali si povedat a koli mimcu nas tu nechaju do konca maja. tak zhaname odusu a samozrejme nam nic nevyhovuje, tak dufam ze do maja skoci na market nieco pre nas a hned to berieme. ☹

elixia
17. feb 2011

@martina_uk my sme vcera boli na tretom ockovani,chvalabohu mame pokoj do oktobra teraz...po zlej skusenosti z druheho,som mu teraz dala cipok predtym ako sme isli a vecer este jeden..doma som ho mala len v bodynku a ponozkach aby mu nic tie nozicky nedrazdilo zbytocne..a vsetko bolo ok 🙂

@cutce veruze sa prvym nechce..a hlavne chlapcom 😀 Zaujimave,ze mne a aj inym kockam pomohol az druhy sweep 🙂 Neboj, vsetko bude tak ako ma...

martina_uk
17. feb 2011

@elixia Tak mi placeme a placeme jedine čo nás ukludni je lezanie na brusku.. Asi zato že nemôže kopat nozkami a tak si to nedráždi.. Dokedy sa môžu objaviť horucky? Možno zazijeme prvú noc keď sa nevyspime, uvidiiime ;) chudinka nasa malinka ;)

cutce
17. feb 2011

@elixia a taky te tak bolelo bricho? me porad boli a je strasne tvrdy, uz ani nemekne ☹

marulka83
17. feb 2011

@jancikes urcites tym nebudu mat problem,myslim. Mozno vas popytaju vacsi deposit 😉 ako sa mas? ja som bola dnes u midwife,vzala mi krv,spisala vela papierov..Domov som dosla s velkou obalkou a vravela mi,ze mi domov pride papier na scan,ktory bude medzi 11-14tt,tak uz sa tesim...Drzim palce s hladanim bytu..Do maja to zbehne ako voda.Ako sa citis? Ja tak trosku nevolno,ani neviem,co by som jedla..Mam na vsetko chut a zrazu nechut,ale mam dobru naladu 😉 pozdravujeeeem

martina_uk
17. feb 2011

Ahojte baby, viem že som to tu už pisala ale neviem stále čo mám urobiť.. Dnes v 8 týždňoch sme boli na klasické ockovanie, v 10 jej naplanovali tuberkulozu a v 12 a 16 ďalšie klasické... Tuberkulozu mi odmietajú preložiť a na nete sú samé články o komplikaciach po tbc vakcine..ockovali nejaké babo Vám takto medzi klasickými ockovaniami? Ja rozmýšľam že zavolam na tbc v ten deň že ma horucku.. Len aby mi to nedali o týždeň neskôr a to bude ešte horšie... Keby som bola na SK tak sa nebojím lebo dojdem na pohotovosť a tam jej pomôžu... A hlavne nekombinuju ockovania... Ale tu po skúsenostiach s lekármi nechcem aby bolo malej zle a gp nebude tušiť co ma robiť...

elixia
17. feb 2011

@martina_uk daj jej calpol alebo cipok ked mas..zrejme ju tie nozicky bolia..
K tomu TB...myslis,ze je take dolezite aby ho teraz dostala?

elixia
17. feb 2011

@cutce mna praveze nic nebolelo...ani po druhom sweep,len mi zrazu praskla voda...pohyby citis dobre?

martina_uk
17. feb 2011

@elixia Ja by som jej ho nechcela davat vobec az neskor po ockovaniach... ale nechcu mi to dovolit zrusit volala som uz dva krat a stale ze nebojte sa nic jej nebude, nevadi ze to ma tak natesno k ostatnym ockovaniam.. oni jej to chcu zaockovat do maja lebo som uviedla ze v maji ideme na SK..

elixia
17. feb 2011

@martina_uk trvaj na svojom,ze nechces...preco ju chcu zaockovat kym pojdes na SK? Co si myslia ze sme v Afrike??? Ja ked som sa tu na to ockovanie pytala,povedali ze nie je dovod,ze SK nie je ziadna rizikova krajina...zaujimave,ako na to vsade inak reaguju...

cutce
17. feb 2011

@elixia no pohyby ani moc ne dneska, ale ja jsem cely odpo sedela 😖

anjelicek26
17. feb 2011

@cutce - jej ty uz budes mat za chvilku babo? Boze som tu dlllho nebola sa hanbim

cutce
17. feb 2011

@anjelicek26 no to se hanby. No uz za chvilicku. jak se mas? Jo a mam breadmaker 🙂, dostala jsem k narozeninam a koupila jsem si ten Farmhouse bread z lidla a chlebik je vynikajici 😀 😀 😀 😀

tanja61
17. feb 2011

@martina_uk dakujem za link ale uz je neskoro na tento test 😒

tanja61
17. feb 2011

@smajka ahoj ano prvy som mala emergency tiez diskutovali a dohodlo sa ze ak bude dieta v spravnej polohe pojdem normalne,maly je v spravnej polohe takze idem normalne 😅

tanja61
17. feb 2011

@martina_uk a inak ten sweep boli? 😅

anjelicek26
17. feb 2011

@cutce - my sa mame fajn, v sobotu letime na Slovensko...zabiak sedi, lezie, gula sa, sem tam uz zakrici mamaaaa, ale len ked nieco fakt chce 😅 Parada, ze uz mas pekarnicku 🙂 Chlebik je to najlepsie, neviem si predstavit jest len toast..

anjelicek26
17. feb 2011

@cutce - ty sa inak ako citis? Drobusik neposlucha ako vidim tt. Aj nasa prvorodena si dala na cas, narodila sa az po termine... zato krpec tri tyzdne pred terminom... drzim palce, nech je ten porod co najrychlejsi 😵

hajatanufus
17. feb 2011

ahojte dievcata dakujem vam vsetkym za podporu a drzanie palcov naozaj som citila ako na nas myslite a pomohlo nam to som tu len tak na skok kym uspim lucy a pojdem aj ja lebo rano skoro vstavame a uz nebudem mat net zajtra nam to vypnu a zapoja nas okolo24. lebo vraj maju technicke problemy tak nam ten termin presunuli 🙂
@cutce drzim palce nech to uz mas rychlo za sebou a ked znova zapnem pocitac tak nech tam uz svieti ze ma 1 dieta 🙂
@martina_uk martinka aj nasa rachel spinka asi od 2 mesiacov na brusku lebo inak mi nezaspi iba na prsku ale ked ju polozim na chrbatik tak place a na brusku ,mi spinka viem ze sa to tak nema ale ked to inak nejde co mam robit niektore babatka proste chcu byt na brusku a nasa po ockovani vzdy spinkala len som ju sledovala koli teplote a dala je ladovy obkladik na nozicky a bolo dobre tak drzim palce aby ste to aj vy dobre znasali 🙂

@jancikes dakujem 🙂 nemusis nikomu v agenture hovorit ze si tehu co koho do toho aj keby ti bolo vidiet brusko aj tak nikto nic nemoze povedat a ty im to ani nespominaj neboj zvladnete to a zavisi aj od agentury co porebuju na overenie lebo napr ta nasa ag terajsia si overovala mm cez zamestnavatela a trvalo to dlhsie lebo mm robi nocne a na dennej im nevedeli o nom povedat ale ide o to ze to chceli mat potvrdene od zamestnavatela priamo a ta nasa terajsia ag nam dnes poslala mail ze ho tiez nevedeli overit cez zam. tak pytali od neho tri posledne pay slips a to im staci takze neviem co budu od vas pri overovani potrebovat budem drzat palce nech dobre dopadnete aj ked je to este dost daleko 🙂

idem vas docitat a potom haji lebo este v noci vstavam k malej na kojenie 🙂

hajatanufus
17. feb 2011

@smajka dakujem aj my vam budeme drazat palce nech si vyberite dobry bytik my sme tento tiez objavili len nahodou a kde v uk byvate my sme v hetfordshire v ashwell a stahujemesa do letchworthu lebo ashwell je dedina a nechodi sem vlak my nemame auto a mm musi dochadzt hodinu peso na stanicu a pritom sedi vo vlaku presna 5 minut takze je to cele postavene na hlavu a mesacne nas to vychadza okolo 100 libier na listok takze teraz to uz bude lepsie bude chodit peso ale nie tak daleko a potom kupime bicykel lebo teraz budeme radi ked budeme mat aspon na chleba ale hlavne je ze budeme mat strechu nad hlavou a ostatne uz nejako zvladneme prave som si vsimla ze aj vy ste v herts ak som to spravned pochopila ale asi ste od nas daleko neviem kde to je to vase mestecko aj my sme pozerali viac bytov jeden suprovy nam usiel pred nosom takze sme ho uz ani neviedeli len zvonku bolo vidiet byt pod nim a bolo nam velmi luto ze nevysiel ,mal dve bedroom plus storage plus lunch plus malu dinner room plus study room a velmi som ho chcela mal aj dobru cenu ale co uz potom sme sa rozhodli ze teda este tu vydrzime polroka ked nie su ponuky a nakoniec som nahodou objavila tento bytik a hned sme zareagovali a hned sme zaplatili zalohu aspon 200 libier aby nam neusiel a vdaka Bohu to vyslo aj ked s odretymi usami lebo sme sa akosi preratali

jancikes
18. feb 2011

ahojte dievcata🙂
@smajka takze aj vas caka stahovanie..a aky hladate bytik alebo dom???je aj dost vybavovaciek okolo toho ze...
@hajatanufus@martina uk uz ste ma babulky upokojili..nebojim sa teda uz toho ze by sme nedostali...a hlavne prijem moj je ok takze s tym by nemal byt problem
@marulka83 ahooj...ako bolo na dovolenke??? ja sa citim ok...ziadne nevolnosti, citim sa super..len som trochu nervozna...lebo minuly tyzden ked som bola u GP tak mi vravel ze mi pride list z nemocnice a zatial mi nic neprislo..tak som teda riadne zvedava ze kedy sa uraci mi ho poslat a ci vobec...

ostatne babule aku mate vy skusenost..ked ste otehotneli, tiez vam prisiel list z nemocnice a za ako dlho>?>>?> lebo neviem co mam robit..sam GP mi povedal ze ak nahodou nepride tak si mam zavolat..ale tak to je sila, vsak predsa im poslal o mne info do nemocky a zatial nic z toho..dufam ze to budem musiet nahanat...:(

cutce
18. feb 2011

dobre ranko, jen se hlasim, ze mi odesla show, a porad mam menstruacni bolesti, takze si myslim, ze to dlouho nebude 🙂
@anjelicek26 uzijte si to doma 🙂

jancikes
18. feb 2011

@cutce mozno este skor ako v utorok ;) mozno bude vikendove babatko ;)

cutce
18. feb 2011

@jancikes taky si myslim 🙂

martina_uk
18. feb 2011

@cutce tak to je super ;) tesiiime sa ;) uz mas bolesti pravidelne?

cutce
18. feb 2011

@martina_uk myslim, ze ne, ja to nesleduju, ale ted nejak ustoupili, tak uvidime 🙂

cutce
18. feb 2011

tak jsem malem jela do nemocnice ale maji plno, takze bud pockat a nebo jina nemocnice ☹

martina_uk
18. feb 2011

@cutce A kde môžeš ísť namiesto Pembury? Maidstone? Drzime Vám palce, už máte pravidelne kontrakcie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre