Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monika.c
28. jún 2011

ahojte dievcata 🙂 tak vidim,ze su tu riadni mackovia,my mame len 9 100 g a 74 cm,ale tak aj luky bol taky suply a teraz je z neho riadny chlap 🙂 ked tu riesite tie poistovne,aj ja mam obe deticky poistene na sk,obe deticky maju trvaly pobyt tam a zatial to nikto neriesil a dufam,ze ani nebude 😒 ja aj manzel sme vyhlaseni,tak neviem a velmi sa mi tam nechce ist vypytovat,aby som zbytocne nerozduchala ohen 😲
@z_vesela aj ja som odmietla mmr,ale len preto,ze oni chceli dat vsetky vakciny naraz,nie preto,ze by som ju nechcela dat proti tomu ockovat,len mi bolo divne,ze chcu do nej napratat men C,pneu a mmr.takze som sa s nou dohodla,ze mmr budeme mat o mesiac 🙂 akoze zaockovat ho treba dat,je to sice ziva vakcina,ale vzdy lepsie,aby to mal ako keby mal chytit ruzienku atd. aj ked neziaduce ucinky su ,s tym treba ratat,napr.zvysena teplota,opuch v mieste,dokonca niekedy aj slaby priebech ruzienok alebo mumsu 🙂

elixia
28. jún 2011

@mickey85 caves,ty si sa kde stratila???Uz som ti davnejsie chcela napisat,ze co je s tebou ci ste ok..a ty si doma uzivas 🙂 My ok, maly ma 8,5 mes. uz vyse mesiaca stvorozkuje a stavia sa,je ho vsaaade plno....demolacia bytu je jeho ajoblubenejsia cinnost, hracky nepotrebujeme,stacia mu hrnce, varechy, kable,dialkove ovladace,toaletak a podobne veci a zabavi sa jedna radost 🙂 Kedy ides spat do prace?

Inak,cau kocky,fakt ste sa nejako stratili 🙂
@z_vesela myslis hath1231? asi je dost busy a odusu pracuje,poslem jej spravu na FB ze sa tu po nej patra 🙂

este foto od nas 🙂

anjelicek26
28. jún 2011

@monika.c - tak ja neviem, ruzienka je nevinna detska choroba, osypky tiez, mumps ma vyskyt mizerny.... tie vedlajsie ucinky sa mi vobec nepacia, navyse je max az prilis flegmos, ja sa realne bojim autizizmu po ockovani...takze u nas rozhodne nie... navyse je ockovanie ucinne len 10 rokov a v 4 rokoch sa preockovava, tak my ak ho dame, tak ho dame az vtedy zaockovat. To uz to riziko autizmu nebude, lebo ten sa tvori prave medzi 1-2. rokom zivota. A prave ho sposobuju tie zive vakciny. Sasenku dame doockovat ruzienku osobitne ked bude mat 13-14 rokov. Je na to mono vakcina.

saza007
28. jún 2011

@hathor1231 hath si most wanted 😅

slniecko77
28. jún 2011

@monika.c tak drzim paste co sa tyka zdr. poistenia na SVK, aby ti na to nedosli a nedali spatne vsetko zaplatit 😉

monkka21
28. jún 2011

ahojte.tak po dnesnej poradni v 3 mes a 2 tyzdnoch mame 6200g.a malu chcu este raz preockovat lebo ze prvy krat ju ockovali moc skoro mala 5 tyz.teraz mame uz tri cokovania zaseboua oni ju chcu este raz neviem co mam teraz robit ☹

anjelicek26
28. jún 2011

@monkka21 - no povedat nie (?), zaockovana bola, chybu urobili oni a maju byt radi, ze nemala mala nejake vedlajsie ucinky kvoli tomu :( Napriklad skoro zaockovana hexa je spustacom astmy a ekzemov 🙄

aliza
28. jún 2011

@monikac a mas to overene priamo zo slovenskej poistovne? lebo mne sa teda nezda, ze mozes, kedze zakon jasne hovori, ze nemozes byt poistena v 2 krajinach EU. To, ze ti na to neprisli neznamena, ze je to spravne. A inak, ak si samoplatca, tak preco 30 Eur? splatka pri samoplatcovi je 46,06 Eur.
@anjelicek26, to nie je pravda, ze NHS nie je normalne poistenie, praveze je, rozdiel je v tom, ze zan neplatis, ak napriklad nerobis, ale akonahle sa nahlasis u GP, dostanes medical card aj svoje NHS cislo a to je vlastne statne-vladne poistenie. Ine poistenie v UK neexistuje, iba sukromne. Ja ked som sa odhlasovala na SK, tak ziadali tu europsku zdravotnu karticku a tu mi v UK vydali na zaklade prave NHS cisla. A na karticke je napisane European Health Insurance Card, takze je to normalne poistenie.

monikac
28. jún 2011

@aliza ..Mozno to spravilo to, ze som menila zamestnanie a pomezdi som bola nezamestnana a vtedy som sa prihlasila a ked som zacala robit zase potom som sa odhlasila a tak dolozila vsetky potrebne doklady co odomna chceli....a vsetko bolo v poriadku.ked aj zijes mimo SK a si nezamestnana a dolozis im potrebne doklady o ukonceni pracovneho pomeru z tej krajiny kde zijes, tak mas narok si platit poictku na sk..

anjelicek26
28. jún 2011

@aliza - tak ja ti neviem, nas zamestnavatel - nemecky - trva na tom, ze treba mat poistenie v domovskej krajine stale aktivne, inak by som ani nepoberala matersku, ani pridavky na deti.... a to u mna neni malo, ale takmer 900€ na dva roky... a o to by som nerada prisla len kvoli odhlaseniu sa zo zdravotky... drahy robi pre velku firmu a myslim, ze ich pravnici a personalne maju v tychto veciach dost jasno. Ostalo nam obom normalne poistenie + bolo rozsirene o medzinarodne poistenie. Neviem si predstavit nemoct ist doma s malou k lekarovi, keby bolo treba... odborne vysetrenia ak treba aj tak robime v nemecku, tu je to cele nejake zvlastne to zdravotnictvo 😖

monikac
28. jún 2011

@aliza a ja ked si zatvaram poistku na sk tak pytaju odomna len dokaz o tom ze uz pracujem.....ja tu modru EU karticku ani nemam a to odomna nikdy ani nepytali pretoze to nie je povinne mat.

slniecko77
28. jún 2011

@monikac dokaz, ze si v Uk poistena je napr. aj to, ze si vydata za niekoho kto v Uk pracuje, oni v zdr. poistovni vedia, ze tym padom za teba v UK plati zdr. poistenie stat..tak to bolo napr. aj u mna
..byt tebou si to overim, aby si neplatila pokutu
@anjelicek26 @aliza u anjjelicek to bude asi nieco ine co sa tyka zdr. poistenia, lebo ako som pochopila jej manzel je v UK vyslany z materskej nemeckej firmy, tak mozno preto ten rozdiel 😉 zrejme nemecka zdr. poistovna preplaca vsetky ukony NHS..teda tak to chapem 🙂

monkka21
28. jún 2011

ahojte.chcem sa spytat,ze co su stretavky v birminghame.ze ci mozeme prist aj mi lebo v nasom blizsom okoli nic take nieje a ja tu nepoznam ziadne mamicky.dakujem

marushia
28. jún 2011

ludia sak nebudte naivni...

aliza
28. jún 2011

@marushia OK, tvoj nazor, ale co tu vlastne riesis? a neviem o tom, ze by vnutorne vysetrenie nieco stalo, akoze si to davaju u nas preplatit poistovniam, ze strcia prst? a ze nemaju cas? ja som teda taky pocit vobec nemala, ked je cas sa vypytovat na kopec drobnosti (to prave castokrat slovensky gynekolog nema cas), pocuvat srdiecko a ine, tak urcite nie je problem zospodu vysetrit, ved to trva ani nie minutu, naozaj nerozumiem, o com pises a preco takym stylom? kazdemu vyhovuje nieco ine a moze si vybrat. Ak anglickemu zdravotnictvu nedoverujes, tak chod na SK. Mne nevyhovovala starostlivost a porod na SK. V UK som bola nadmieru spokojna. Sto ludi, sto chuti.

aliza
28. jún 2011

@slniecko77 tomu rozumiem, ale potom mali @anjelicek26 u GP nahlasit, ze su poisteni aj v Nemecku, aby si to NHS od nich dala preplatit. Lenze Anglicania su v tomto 'salamisti', maju to proste na salame, neviem, ako v nemecku, ale tie nase slovenske urady su hrozne a nenechavala by som to urcite na nahodu. Ono, ako sa hovori, nevedomost neospravedlnuje. Ja som tiez bola poistena aj aj a prave tu na MK mi baby povedali, ze si mam dat na to pozor lebo mozu vyrubit pokutu, niektorym tak urobili.

radlinka
28. jún 2011

@z_vesela ahooj, tak teba som tu nevidela celu vecnost panecku. Vy ste uz riadne vyrastli, ten cas fakt leti 🙂 Kde si tak dlho bola ? :D No to stretko v Bhame nevyslo, ale snad to poriesime, ked by sme nemuseli cestovat vlakom. Musime sa este zabyvat a trosku podrast do jesene 😀 Mozno sa podari prist aj do tej playgroup, ale zase nam sa rano nechce vstavat, my sme taki spachtosi, tak to by sme asi nestihali prist na cas 😀 Nechcete prist vy na skok ked budeme na mieste ? zatial sme doma na SK a prazdninujeme 😉

radlinka
28. jún 2011

@monkka21 ahooj jasne pridi ak sa bude konat, sme to planovali a nejako nedotiahli dokonca, len je rozbehnuta playgroup v B-hame kazdu prvu sobotu. Ale to musis pytat info u z_vesela. 😉

aliza
28. jún 2011

@monikac neviem velmi reagovat lebo som nejak nezachytila, ze kde si robila a nerobila, ci v UK, ci na Sk. Ak ides do sk poistovne s tym, ze odchadzas zit do inej krajiny EU, tak ta neodhlasia, kym neposles doklad o tom, ze si v tej krajine poistena. Bola som tam tento mesiac, vo Vseobecnej zdravotnej, takze mam najnovsie info. A kedze poistenecka karticka ako taka v UK neexistuje, tak jediny doklad, ktori na SK akceptuju, je prave ta medzinarodna karticka. To, ze slovenske uradnicky nemaju ani sajn o tom, ako to v UK chodi, nebudem ani komentovat. ma tam presviedcali, ze to nie je mozne, ze len pridem k GP a som zaregistrovana, ze nemam karticku poistenca a ze nic za poistenie neplatim....no skoro ma tam rozhodilo.

aliza
28. jún 2011

@radlinka mozes mi dat nejake blizsie info, please? ja som tiez z B'hamu. Pamatam, ze mi raz davno baby posielali info, ale to bolo tak nejak pred porodom a potom som na to zabudla. Tiez by som sa rada pridala, ak mozem.

slniecko77
28. jún 2011

@aliza anjelicek by o tom vedela asi lepsie ako to presne ma, ja len predpokladam, ze je to tak 😉
..to odkial si, ze v zdr. poistovni nevedeli taketo zakladne veci 😉 😀 😀 ja ked som sa bola odhlasovat, tak som im potvrdila, ze som vydata a manzel pracuje v UK, takze odo dna sobasa som bola poistema v zahranici (teda pokial nemas job na SVK) a samozrejme to mozes potvrdit aj tou modrou kartickou 😉

monkka21
28. jún 2011

@radlinka ahoj radli tak uz som dohodnuta na facebooku som sa dohodla s jednou pani,ale tetnto mesiac sa mi nepodari ist kedze je to uz teraz v sobotu a manzelovi uz nedaju volno a sama si netrufnem ist sama s malou dve hodiny vlakom.tak o mesiac 🙂 ale ked budete robit aj vy tak by som rada prisla ak sa bude dat

aliza
28. jún 2011

@slniecko77 ved jasne, ja len pisem, ako by to asi malo byt, kedze zakon je zakon a viem o tom, ze ak je clovek poisteny mimo UK, tak to nahlasi a ukony sa preplacaju. Ak sa to nenahlasi, anglicania sa pytat nebudu a tak su ludia v omyle, ze to vlastne ani nevadi a mozu byt poisteni v 2 EU krajinach. Ale zrejme su aj vynimky, to uz ja neviem.
A som z BA 😉 a tiez mi to zdvihlo adrenalin, ale hadat sa nemalo zmysel. A ked som sa pytala, ze ako teda to UK poistenie vyzera, tak nevedeli, ale 'urcite existuje'!!!

monikac
28. jún 2011

@aliza ked som odisla do UK a chcela som sa odhlasit z poistovne na SK, tak som im musela doniest potvrdenie,ze v UK pracujem, to ako list od mojho zamestnavatela v UK a ked som v UK prestala robit a isla som sa dat znovu poistit do poistovne na SK, tak zase som im musela doniest potvrdenie o ukonecni pracovneho pomeru v UK .... 🙂 Keby na SK urady vedeli presne co sa potrebuje k urcitym veiam, tak by nemuseli pytat od kazdeho ine doklady.....mali by si najprv v tom na uradoch urobit jasno ze co a ako sa ma a az potom davat zakony..... 😝 No a to si viem presne predstavit ako tety zirali v poistovni, ked sa dozvedeli ze v UK poistenecke karticky nie su.... 😀 asi tak isto ako na mna minuly mesiac ked som bola na SK v nemocnici a tam odomna ziadali tehotensky preukaz, ktory UK samozrejme nema....len tie velke karty... 😅

monikac
28. jún 2011

@slniecko77 ja som bola poistena len ked som v UK nepracovala a na to narok mam lebo som im preukazala potvrdenie o ukonceni pracovneho pomeru v uk......takto mi to doporucili v poistivoni na SK , ked som zacala robit v uk, tak som sa zase odhlasila z sk poistovne. 🙂

aliza
28. jún 2011

@monikac hej, to je ine, ked pracujes, ale ja som isla akoze za manzelom, nesla som pracovat a preto tie europske karty. Ale aj tak je trapne, ze sa nemozes len tak odhlasit, to sa vola 'demokracia'. A rodit budes na Sk alebo v UK?

z_vesela
28. jún 2011

@monkka21
@radlinka
@aliza Ahojte - tak az mozete, tuto sobotu je playgroupe - St Thomas Childern Centre, je to kusok od Five Ways - post code B15 2AF tak kuknite na googli..vnutri sa staci opytat na czecho - slovak playgroup a hned vas poslu tam kam maju. je to kazdu prvu sobotu v mesiaci - od 1 do 3 poobede. Ja zial tuto nemozem prist lebo sme prec ale v Auguste urcite pridem..organizuje to Danka ona ma 3 mensie deti- vzdy sa snazi kedeco pre deti vymysliet- citanie kniziek ci pesnicky, atd..ked som bola naposledy tak nas tam bolo okolo takych 15 - aj tatkovia pridu sem tam..
@radlinka tak ked sa vratis -daj vediet a az nebude na rade playgroup hodime 'mimoriadne' stretko 🙂.

No ja som to poistenie prestala riesit..som poistena tu a sukrome cez robotu..tak snad sa to nejako pokryje..doma som sa bola pytat na vseobecnej poistovne a tam chceli vyplint ten formular e106..len si myslim ze na zakalde neho tu karticku nedostanem - vsak si ho kuknite a rozhodnite sa.

aliza
28. jún 2011

@z_vesela jej, dakujem, to centrum poznam, volakedysi sme byvali na Five ways a bola som tam parkrat s dcerkou, asi tak pred 5 rokmi 😀. Ak mi do toho nic nepride, tak by sme velmi radi prisli.

monikac
28. jún 2011

@aliza presne na uradoch na SK je to tvrde, nikto nic nevie a aj ked vedia takza osoba nieco ine... ☹ rodit budem v UK kedze tu s manzelom zijeme... 🙂 a ty si kde rodila v uk ci na sk?

aliza
28. jún 2011

@monikac ja som rodila tu, v UK, v Birth Centre, uzasny zazitok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre