Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
15. mar 2011

@hajatanufus blahozelam 🙂 ja som v tom tiez mala chaos a trvalo mi,kym som pochopila,ze tu rataju uz ukoncene tyzdne....tak sa teraz velmi nestresuj a uzivaj si tehu najviac ako sa da 🙂 Manzel co na to?

@brigus198754 na ich odhad sa velmi nespoliehaj 🙂 Ja som podla ich vypoctov prenasala 12 dni a maly mal len 3,5kg,takze ja sa neviem zbavit pocitu ze mi to zle vypocitali 🙂

1lin1
15. mar 2011

ahojte baby ..mam otazocku na vas .rodila niektora z vas do vody ? ja som dnes o tom hovorila s midwife a nevidi v tom ziaden problem ,, ak mate niektora s tymto skusent tak mi prosim dajte vediet ,,zaujima ma to ..dakujem vam :D

smajka
15. mar 2011

@hajatanufus - tiez blahozelam k tehotenstvu 🙂 . a obdivujem vas 😀

smajka
15. mar 2011

@foxinecka - ahoj,ako sa mate?? idete v sobotu do hemelu?? my sme teraz desne busy - umyvame, stahujeme... 🙂 ja este v sob uvidim, ako budeme stihat, ak bude chciet ist kamaratka, tak ma mozno ukeca 😀

michelleuk
15. mar 2011

@1lin1 ahoj ja som nerodila do vody ale chcela som,je to ze vraj mensi sok pre dieta ked sa narodi vyplava vlastne do vody 🙂 kedze som prenasala 2 tyzdne a mala bola velmi velmi velka tak mi vanu zatrhli a islo sa na suchu 😠 co je asi aj dobre lebo vo vani by som ju asi tasko porodila 😉 ak nemas problemi v tehu je to dobry napad 🙂

elixia
15. mar 2011

@mikailla dnes ma tak napadlo,ze si sa tu davno neukazala...ako sa mate na SK? Neplanujete navrat? 😀 Volala som s kolegynou,ktora vlani v januari odisla na SK aj s (vtedy buducim) manzelom..ze sa v decembri vratili,lebo doma je to o nicom..tak ma potesila... 😒

foxinecka
15. mar 2011

@smajka ahoj moja, mame fajn, a vy?ako pises busy busy, len sa pekne setri, ved nechces predsa babtko v marci?my mozno pojdeme, zajtra mi dojde maminka, tak mozno pridem aj s nou...koho si tym ukecavanim myslela?aj ja ta mozem ukecat, ak chces 🙂

hajatanufus
15. mar 2011

@brigus198754 dakujem no toto tehotenstvo si chcem naozaj uzivat tak dufam ze bude vsetko v poriadku a tebe drzim palce nech sa uz drobec pyta na svet a nech ho uz mas cim skor pri sebe
@cutce dakujem snad to nejako s bozou pomocou zvladneme
@foxineckadakujem ano je to dobra sprava a mm slubil ze mi bude vo vsetkom viac pomahat dolezite je ze uz viem ze ako to tu chodi a co a ako bude prebiehat a tak sa aj podla toho zariadim a chcem sa pustit aj do anglictiny a dovtedy kym budem vediet dobre anglicky tak si budem ziadat k vysetreniam aj tlmocnika ved mam nanho narok zdarma tak to vyuzijem aby som nedopadla ako predtym ze som nevedela ze po scane este mam ist v nemocke na nejake vys k mw

hajatanufus
15. mar 2011

@elixia dakujem no budem si to ratat sama uz som si zacala skrtat dni v kalendari mm ako vzdy to berie velmi pozitivne a hovori ze to zvladneme a ze mi bude vo vsetkom pomahat 🙂teraz tlacim tu ziadost ma to 40 stran a zajtra sa pustime do vyplnovania lebo zajtra ma uz mm volno a stvrtok uz pojdeme rovno na urad odniest vyplnene nech tam nechodime kazdu chvilu 🙂 dufam ze to uz potom pojde rychlo
@smajka dakujem nemusis ma obdivovat nie je naozaj zaco ale verim ze to s bozou pomocou zvladneme tak si to teraz uz chcem uzivat len sa musim zacat lepsie stravovat aby sa tie moje kilogramy preniesli na babatko a malo dostatok vyzivy lebo chcem popritom aj kojit malu aspon do roka viem ze sa to da a tu to beru pozitivne aj lucinku som kojila ked som cakala rachel a dalo sa to 🙂 a ty ako sa citis? kedy sa stahujete?

martina_uk
15. mar 2011

@hajatanufus ajojky, pripajame sa ku gratulaciam ;)

hajatanufus
15. mar 2011

@martina_uk dakujem 🙂

1lin1
15. mar 2011

@michelleuk 🙂 tiez mi bolo povedane ak nebudu nejake problemy tak kludne do vody 🙂 no nikdy nevies ..hlavne nech to dopadne dobre ..bola si spokojna s porodom ?

cutce
16. mar 2011

ahojky holky, jen hlasim, ze malej vcera prdikoval o stosest 😀 😀 😀 😀 . Takova radost z prdiku 😀 😀 😀

cutce
16. mar 2011

Holky muzu se zeptat co pouzivate na velikou rymu a odsavani? ja se ptam ted abych to dyztak mohla koupit nez ji treba dostane. Dekuju

michelleuk
16. mar 2011

@1lin1 ano bola cely cas bol priatel s mnou midewife boli mile,mala som gas ten mi velmi pomohol 🙂 rodila som v lehu ale to som malu nemohla vytlacit tak ma donutily ist na zem do drepu bola som o priatela opreta a mala bola na 3 pus von 😀 ked sa narodila cely cas bola pri mne,bola som sama na izbe 🙂 bala som sa toho ale bola to spoko 🙂 a ty robis?ja som robila do 36 tt

1lin1
16. mar 2011

ano robim neviem ci chvalabohu alebo bohuzial :D no sef ma poziadal teda mi ponukol ze mozes robit tak dlho ako chcem a ako budem vladat .. takze ak bude vsetko ok a budem sa citit dobre tak ostanem az do porodu ,, presnejsie dva tyzdne pred porodom uz musim ostat doma ...tak uvidime zatial som v poriadku tak dufajme ze to tak ostane ,, si este na maternity ?

martina_uk
16. mar 2011

@cutce Ajojky, ja mám odsavacku zo SK ale aj tu majú podobnú, z anglickou som odsavala raz a nebolo to najhoršie. A sprej detský, iba morska soľ. To je super že prdikujete ;) a ešte zvraca drobec?

cutce
16. mar 2011

@martina_uk diky, jj jeste zvraci. 2 dny nic a dneska rano se vyzvracel

elixia
16. mar 2011

@cutce uplne chapem tvoju radost z prdikov 🙂 U nas to bola vzdy katastrofa ked prdiky nesli 😀
Ja mam tiez odsavacku z domu, nevedela som ci tu maju...fakt super vec. A este mam z domu Physiomer sprej...kvapky s morskou solou,na kt.je napisane ze vhodne pre deticky...a pri teplote Calpol ci je od 2 mesiacov....ak z domu,mne viac vyhovuju cipky 😉

mikailla
16. mar 2011

@elixia ahojky,tak pravdu povediac doma sa tolko nenudim tak net ani nezapinam 😀 tak sa vratili naspat? aj ja poznam vela ludi co zbalili kufre a o pol roka boli nazad. Ja neplanujem,som velmi rada ze sa z malej tesi aj rodina a mam sa s kym porozpravat 😵 ale aka je to tu bieda fuu,to bude tazsie ked nam dojdu nasporene peniazky... vsetko drahe od umeleho mlieka cez bezne veci a potraviny,zatial sa snazim vyhliadnut potraviny kde je dobra cena a ake, celkom sa daju znacky jednota coop 😀 😀 aj to clovek kupi dvojo cestovin zeleninu a chleba a 5 eur ☹ zatial sme neplatili ani rodicom nic za domacnost tak este nevieme co nas caka ked spojime vydaje. A vy sa ako mate? este stale planujete v llete prist domov,ci po lete si mi to pisala? vlastne potom ste si to asi rozmysleli ze chcete nasporit viac ze?

mikailla
16. mar 2011

@hajatanufus jeeeeej co to citam? cakate miminko gratulujeeeem 😵 😵 😵

cutce
16. mar 2011

@mikailla tak hlavne, ze uz jste si trochu zvykly 🙂, bude dobre 🙂

monkka21
16. mar 2011

@hrozienko11 dakujem ti pekne.veru ja sa nemozem stazovat na porod.podla mna dopadol fajn,ze som sa ani nenatrapila moc a ked mi dali malu na hrud tak som ozaj zabudla na vsetku bolest.

teraz ma trapi bolest celej panvy a bedrovych klbov ale inac je vsetko fajn.mala pekne papka a zatial aj v noci spinka.vzdy sa napapa odrgrneme a spinka dalej.a ja s nou. 😀

elixia
16. mar 2011

@mikailla no vratili,lebo ze doma z toho platu sa nedalo 😒 Podarilo sa ti vybavit porodne a rodicak? Ja na porodne stale cakam,tak som zvedava,co zas maju za problem s tym...

S nasim navratom neviem co bude..uz sme mali tooolko planov,no zatial sme stale tu🙂

hrozienko11
16. mar 2011

@cutce ahoj. pozeram,ze asi mame rovnaky problem. nasa mala tiez zvracia vsetko. ked jej dam umele mlieko,tak je uplne v pohode,odgrgne si a spi. ale ako jej dam moje,tak to cele vyvracia. nie je to pri kazdej davke. je to dost stresujuce. a uz som skusala vsetko,aj inu teplotu mlieka a nic nepomaha 😖 my zas spime ukazkovo cez den a noci su priserne.

inac,ked potrebujem ist do jobcentra, musim ist do toho kam patrime alebo je to jedno,do ktoreho?

hajatanufus
16. mar 2011

@cutce ahojky to je super ze prdite 🙂 ja pouzivam odsavacku na vysavac ta je super a vsetko vytiahne to mi poradila dr este na sk ze pri soplikoch je najdolezitejsie odsavat 🙂

hajatanufus
16. mar 2011

@mikailla dakujem ako sa mate? veru na sk je velka bieda ja sa tiez obavam ako tam zvladneme tyuch parv tyzdnov co tam b`udeme

hrozienko11
16. mar 2011

@hajatanufus jeej,gratulujem a tesim sa s vami 🙂

hajatanufus
16. mar 2011

@hrozienko11 dakujeme 🙂

hrozienko11
16. mar 2011

@hajatanufus dufam,ze to bude chlapcek 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre