Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mrk11
26. aug 2010

@mona12071 monika to vyzera, ze je to "detske akne", ale ja nie som odbornik, radsej s tym chod za GP, ale vraj na to staci (podla knihy O rodicoch a dietati) zvysena hygiena, teraz, ked mu umyvas tvaricku rano..., tak 2x castejsie mu ju umy, ale bez nejakych mydiel, len cistou vodickou a malo by sa to vytratit. Eli mala ako kazde babo ten vysyp z mliecka, ked mala 5 tyzdnov, tak sme si tie rozne druhy vysypov s muzickom pozerali v knihe.

mrk11
26. aug 2010

@elixia pozeram, ze si si vytriedila to podstatne 🙂, sikovna 🙂, akurat som by som tam teda mala opravit tu info o rodickovskom prispevku, lebo ten uz na SK nam nedavaju, lebo od 1.5.2010 podla rozhodnutia Europeskej komisie ma kazdy spadat len pod legislativu jedneho statu. Ani neviem teraz ako je to s tym rpsipevkom na dieta pri narodeni, to uz necham na vas, ale budem rada, ak to v tej teme opravite, ked to zistite.

mickey85
26. aug 2010

@mrk11 vidno, ze mas prestudovane a si informovana, snad budem mat uz aj ja viacej casu na take studovanie 🙂 Co sa tyka toho prispevku na dieta, my sme ho tiez chceli cerpat zo SR, ale vraj musis dat doklad, ze si nic nezobral z inej krajini, cize z GB. Ako si to myslela, ze ho nedavaju, ak dam ten doklad, ze som nic nezobral z GB, tak by mi ho mali dat, ci?
Postupne si vas docitavam, nie vsetko, ale aspon par stran dozadu. Lebo ja som bola pred tym v inej teme a tam to zamrzlo a kedze som bola busy kazdy den, tak som ani nemala cas pisat. Tak vam prajem pekny zvysok dna 🙂

mrk11
26. aug 2010

@mickey85 ja som vsetku tieto veci davala dokopy od jesene do januara, vtedy este bolo vsetko platne, dokonca si mohla poberat rodicovsky prispevok zo Slovenska. Ale od 1.5.2010 platia nove zakony (napriklad MPSVaR to este nema na svojej stranke aktualizovane) a nemas uz narok na rodicovsky prispevok zo Slovenska, pokial zijes v UK. Uz sa spada len pod legislativu jedneho statu, teda napriklad ak ti zamietli prispevok (tusim je to 500 libier grant) tu, stacilo, aby si to tym papierom (+ samozrejme vsetkymi ostatnymi dokladmi) vydokladovala na SK a tam ti vyplatili prispevok pri narodeni + priplatok k prvorodenemu dietatu. Ak teraz vsak spadas pod legislativu UK, tak to uz som nezistovala, ako sa to zmenilo po 1.5. s tymito prispevkami a ci vobec (dufam, ze nie a ze nebudem ho musiet vracat), viem ale urcite, ze sa to zmenilo s rodicovkym prispevkom, teda to info v tej mojej teme je tym padom neaktualne. To uz ale necham dievcata na vas, skuste si to zistit a budem rada, ak tu temu updatnete 🙂

mickey85
26. aug 2010

@mrk11 veru musim to vsetko pozistovat. A kde si ti poberala prispevok, zo SR, ci GB? A ma tvoja malicka uz aj pas? Neviem akeho mas partnera or manzela, slovak ci anglican?

hajatanufus
26. aug 2010

@brigitahornyakova ahoj ja som rodila teraz 8.8. a neviem moc dobre anglicky tak som mala v tehotenskej karte poznamku ze potrebujem ku porodu tlmocnika inak bolo to fajn bola to sice ceska ale bola velmi mila a velmi mi pomohla a okrem toho mi davali tlmocnika aj ked som sla na vysetrenie k doktorovi a tiez teraz ked bola u nas doma health visitor tak prisla aj s tlmocnickou oni ju sami objednaju ked potrebujes

elixia
26. aug 2010

@mrk11 ja som sa len snazila to zhrnut to podstatne 🙂 Zatial som sa nikde nedocitala, ze by to s porodnym malo byt inak,ale keby nieco, urcite dam vediet.

@mickey85 som doma, lebo pracu, ktoru som robila predtym ako tehula robit nemozem a nemali ma kam preradit...takze taka mensia vyhra v loterii to bola vlastne 🙂 No cakame chlapca podla vsetkeho, do pasu som si to nedala, lebo uverim az ked uvidim 😀 😀

mickey85
26. aug 2010

@elixia ako ti fajne, tak to si vyhrala s tou pracou. Aj my cakame chlapceka, doktor povedal, ze to vidi na 1000% nie na 100%, tak snad sa nepomylil 😉 A uz ste rozmyslali nad menom, u nas to bude asi David-zatial, take aktualne

elixia
26. aug 2010

@mickey85 no my meno asi az na porodnej sale, moj drahy sa stale nevyjadril...Davidko sa aj mne paci, par dni som aj bola presvedcena ze bude..teraz zas neviem 🙂

mrk11
27. aug 2010

@mickey85 manzela mam Slovaka, prispevok som mala zo Slovenska, tu mi ho zamietli (tak som to vlastne mala cim vydokladovat). Rodny list sme vybavovali na Slovensku, ale tak, ze ked mi bola mama na 2 tyzdne pomoct s Eli, pripravila som jej vsetky papiere, nasukala kazdu jednu vec do samostatneho obalu, nalepila na kazdy obal, co to obsahuje, co ma dat ako original, co len ako kopiu, boli sme na velvyslanectve overit podpisy na splnomocneni - to som len napisala, ze ja splnomocnujem meno + priezvisko, cislo OP alebo cislo pasu na vybavenie vsetkych zalezitosti, ktore sa tykaju narodenia mojej dcery - meno, narodenej vtedy a vtedy. Overenie jedneho podpisu bolo 3 libry, dala som jej overit tie splnomocnenia radsej 3, ak by niekde potrebovali original. No a podala to na matrike v maji (niekedy zaciatkom, predsy den neviem) a prisiel mi rodny list niekedy koncom juna (k nasim domov na SK, ti mi to potom posielali postou). A Eli som nevybavovala pas, ale dala som ju zapisat mne aj manzelovi do pasov, to stalo 3 libry za jedneho. Hned ako mi nasi zavolali, tak som kupila letenky a na zaciatku septembra ideme na 2 tyzdne na SK ;)

elixia
27. aug 2010

@mrk11 no podla toho co pises, je to v podstate uuuplne easy 😀 Si mala teda stastie,ze to tak dobre vyslo...ktovie ci tety na matrike nemali tolko roboty, alebo kvoli dovolenkam sa teraz vsetko natahuje.

mrk11
27. aug 2010

@elixia mozno aj stastie, mozno to bolo nieco blizko k tym 60-tim dnom, ale pravdepodobne to z matriky na SK hned poslali do BA a tak to bolo rychlejsie, netrcalo to niekde mesiac, kym to poslali, ako napriklad Monike

newyorkgirl
27. aug 2010

@kvietocek7 na rukach... na chrbte Nikin kufrik, na pleci preplnena kabelka a este v ruke pasy a letenky... no mala som dost 😀 😀 😀 ale dalo sa a deti boli dobre... akurat na rontgenoch mi lustrovali tasky no blbci...

jaj babule my mame za sebou obrovske konikovske trencianske stretko vcera ale nas tam bolo, presne to mi v UK chyba, mam tu kopec super kamosiek s detmi a oni sa dost casto stretavaju a my tam v UK vsetky od seba, ked neratam londyncanky ☹

elixia
27. aug 2010

@mrk11 to urcite, po tych skusenostiach co tu baby opisali, jednoznacne to poslem domov,len este musim najst niekoho, kto nam to vybavi 🙂

mrk11
27. aug 2010

@newyorkgirl mne to tiez chyba, ani my sa nestretavame, raz nam to vyslo s Monikou, odtedy sa nad nami nevie zlutovat pocasie, ale ja som tiez chcela, aby sme sli niekam s babatkami do parku, stretnut sa viac bab a aby si Ela zvykala aj na inych ludi, plus aby videla aj ine babatka. My sme boli pred tyzdnom u kolegyne na obed, ta ma o 6 tyzdnov starsieho synceka a Ela bola z neho hotova, uplne nahlas sa na neho smiala, vyskala, vyzeralo, ze ho chce objat, len sme davali pozor, aby sa nezdrapili za usko. tak baby - aspon tie, co sme tu v Londyne a blizko Londyna, uz by sme nieco mohli spachat (aj tehulky by sa mohli pridat). My sice odchadzame teraz na Slovensko, ale po 20.9. sme spat, tak uz len pocasie aby bolo a mozeme sa stretnut niekde.

mrk11
27. aug 2010

@elixia to mozes poziadat aj vasich, aj svokrovcov, pride ti niekto pomoct s malym, ked sa narodi? Inac, mne ta pomoc velmi vhod nepadla, my sme uz totiz boli s manzelom zohrani, moja mama prisla az ked mala Eli 3 tyzdne, no a ja som bola este dost bolava po cisarskom a moju mamu seklo v krizoch hned druhy den ako dorazila, tak to bolo skor utrpenie ako pomoc, lebo este okolo nej bolo potrebne skakat, chudak mama, ta bola z toho nestastna, no ale nepohla sa za tie 2 tyzdne, co u nas bola. V podstate aj pre nu bolo vyslobodenim, ze mohla ist po 2 tyzdnoch domov.

elixia
27. aug 2010

@mrk11 praveze nemozem, oni v tom case budu tiez tu v UK..ale tak nieco vymyslime 🙂 Nikto nepride, nema kto..ale som v podstate rada, manzel zostane dva tyzdne doma, zatial si snad zvykneme aspon ako tak fungovat...
Skoda,ze my to mame do Londyna tak daleko..

mona12071
27. aug 2010

aha ukecane baby 😉
tak mne moje male spinka a mne je niako divno od zaludka 😖
jeeee zeby sme tu mali dalsich Davidkov? 😀 my sme maly mena vybrate este ked sme sa snazili a vyberanie nam trvalo asi 10 minut Martin povedal ze sa mu paci David a ja som povedala super a bolo a ja som povedala ze by som chcela Nataliu nakolko je to tiez anglicke meno Nathy ako aj David alebo???????my sme sa stretli s mojim na Victoria station (viem ze sa teras budete smiat )ale rozmyslali sme aj nad Victoriou to meno sa mi tiez paci a ma to aj niake to caro 😀

no to ocasie sa nam pekne skazilo 😠

elixia
27. aug 2010

Jaaj, Moni, tak to ti zavidim...hoci nam to mozno nakoniec tiez bude trvat len 10 minut, lebo viac casu nebudeme mat 😀 Vcera vecer mi tak vselijak bolo, tak som malemu vysvetlovala,ze je sice 26. ale este len augusta, ze sa este nema narodit..a moj muz od pc coooo??? este neee,sak ja nemam zoznam 😀 😀 (zoznam mien myslel) Ale takymto tempom ho nebude mat ani 26.septembra...
Vy mate David alebo s dlhym a ako je v SK kalendari (nemam slov.klavesnicu 🙂) Mne sa skor s kratkym paci..

mona12071
27. aug 2010

@elixia mame s kratkym 😉

hathor1231
27. aug 2010

@elixia neviem preco sa mi to zda,ale ty si akosi dlho tehu 😅 😅 😅 si si ista,ze neprenasas ako slonica? 😀 vacsinou si poviem,ako rychlo a uz ma male a pri tebe sa mi zda,ze uz aj prenasas 😅 ale este mate cas...

hathor1231
27. aug 2010

k menam,tak ja som N volala Tomas az kym mi po amniu nepovedali,ze je dievca 😀 takze na toto moja intuicia nic moc 😅 ale vedela som ze som tehu aj ked som mala cyklus,takze az take zle to so mnou neni 😀
my sme vyberali dlhsie. ja co som nasla mena co by sa jej hodili k priezvisku a podla toho,co znamenaju a potom som to preriedila lebo som na vacsinu poznala ludi s takym menom co som nemala rada 😅 a nakoniec sme sa zhodli na Nicole a Tomasovi 🙂

dadulienka27
27. aug 2010

@mikailla ten matrac tak stal ako si napisala 😒 ale tam si potom vyberas aky chces potah,plachtu,takze cena potom stupa...vsak skus pozriet http://babymattressesonline.co.uk/ a mozno sa ti podari niecov rozumnej cene vybrat 😉
@mickey85 dakujem,ja uz to pocitam na dni...som si mylela,ze sa malinky vypyta skor,ale asi sa mu nechce ☹ a my uz s mm nemame co robit,tak len obcas prechadzky a tak 🙂

elixia
27. aug 2010

@hathor1231 vies ze aj mne sa to uz zda? 😀 😀 Neviem,ci to je tym,ze som cele tehotenstvo doma, ale tieto posledne mesiace sa mi neskutocne vlecu...mozno rovno dvojrocne dieta porodim, ktovie 😀

Mne sa aj Tomas paci...len ten moj muz 😠 My mame take dost slovenske priezvisko, takze cisto anglicke meno by bolo dost smiesne asi...Inak,aj mna niektore mena odradili kvoli asociacii s ludmi s takymto menom,ale to asi kaazdy ma..

mrk11
27. aug 2010

ja som mala pre Elu vybrate meno snad 20 rokov, stale som chcela dievcatko, co sa bude volat Ela. A ak by to bol chalan, tak sme chceli silne chlapcenske meno a zhodli sme sa na Richardovi. No a to som si myslela, ze obe mena su aj v anglictine a aj v slovencine, ale ked som poslala kolegyni mail s Elinym menom, tak mi rovno prisla povedat, ze sa jej velmi paci, ze som jej dala meno: ila, on to e citaju ako i, ale ibcas sa im aj zadari.

@elixia - kedy vlastne musis spat do prace? Lebo predpokladam, ze ti bezi materska, alebo ked nemali pre teba zatriedenie, tak si doma na nejakom specialnom volne? Ak hej, tak to mas skvele, aj ked ja uz by som sa za tie mesiace zhryzla nudou, lebo ved co by som doma robila.

elixia
27. aug 2010

@mrk11 nie,este nie som na materskej, ta mi zacne bezat az ked sa maly narodi...doma som, lebo ma mali daj nejaky office job alebo take nieco, no kedze sa nic nenaslo, som doma a musia mi platit..par krat som robila nejake papierovacky, nic z coho by som sa strhala 😀 V podstate som normalne zamestnana, musim byt ready keby pre mna nieco mali...takze nemozem len tak odist na SK napr, musim si normalne dovolenku vziat. Do prace teda v juli na bud.rok, aj ked sa tam uz nechcem velmi vratit a zvazujeme ako dalej...

Predstavte si, co sa nam stalo. Asi pred hodinou nam zaklopal nejaky pan a zacal nam vysvetlovat,ze nas llandlord neplati hypo za tieto byty (su tu 4 v jednom dome) takze mu to banka zhabala..a ze jemu nemame platit ziaden rent uz. Som kukala jak puk, ze co ako teraz, ci nas idu vystahovat alebo co, ved mam mesiac do porodu...Vraj sa nemame bat, no ale teda spat dobre urcite nebudem.

hathor1231
27. aug 2010

@elixia oni ti zavolaju a ty sa tam dokotulas,tak sa kuknu,aha a poslu ta domov 😀 😀 😀 super,ze ti to tak dali 😵 brala by som,ja som ostala na sicku od 22tt a na matersku som isla asi v 27tt,cize velmi skoro. ale ja som ledva drzala a nechcela som riskovat malu ked mala uz aj tak problemy a po amniu som mala rizikove...
som zvedava co to teda porodis 😀 ci uz na teba kukne a povie "mamko,cesta dlha,daj snicel zajesc" 😀
myslim,ze ak by to bola pravda,tak by vam to prislo od statu pisomne a nie od ujka ktory sa isto ani nepredstavil ze co je zac... mate od agentury ci priamo od majitela? co zmluva?

elixia
27. aug 2010

@hathor1231 😀 😀 si rob srandu, po tom dnesnom strese mozno aj do rana porodim 🙂 No ja som si dala matersku az po porode, bola by som blba to nevyuzit 🙂 Ale pri zdravotnych problemoch iste ze nie je o com...si bola na amnio?? Kvoli comu,zle vysledky?

On sa predstavil,ze odkial je,ale otvoril mu moj drahy a si nezapamatal..vraj oni posielali listy,ale kedze nevedeli kto v bytoch byva,poslali to len na occupier..no ale nic sa k nam nedostalo. Vraj dostaneme pisomne vyrozumenie tak do tyzdne, som zvedava,co z toho nakoniec bude.

hathor1231
28. aug 2010

@elixia ja som bola na amniu koli DS. bola som v 20tt ked mi povedali na scane,ze ma poskodene oblicky aj srdiecko a maju podozrenie na DS 😔 odporucili mi potrat 😠 tak som ich poslala niekam,ze to nie je len tak nedokonale zrusit a urobit si ine... isla som na amnio aby som vedela,ci je to DS alebo nie. nastastie,nebol 😵 ale aj tak tam boli este poskodene oblicky a srdenko,musela som sa setrit. ja som bola do 20tt extra aktivna,ale asi v 21tt po amniu mi zaclali kontra a tvrdnutie brucha-cele dni. ked sa ma spytaju,ako dlho trval porod od prveho kontra,tak poviem ze 26tyzdnov 😅 este som mala tranu gp,ze vraj zena je schopna pracovat min. do 33tt zena schopna pracovat,tak som jej povedala,ze nesedim na prdeli ako ona a zmenila som gp. kym som dostala app u noveho,skocila som za dr co mi robila amnio a ta mna bez nicoho vypisala na 2t kym si nevybavim dlhsie 😉 bola fakt super,prizvukovala mi,aby som si davala na seba pozor,aby sa mohla N poriadne vyvinut a mala co najvacsiu sancu. takze som vacsinu dna prelezala na sedacke s nohami hore,cpala sa magneziom... parkrat som bola v nemocke ale ako to uz byva,tak prosto kym nerodis,tak tam nemas co robit 😒
malu som si nikdy nechcela dat vziat,ved bola moja,zboznovala som ju taku,aka je,nedokazala by som si ju dat vziat aj keby mala DS. akosi som citila,ze ho nema... co sa tyka poskodeni,tak to sa moze predsa stat aj behom zivota,narodi sa ti zdrave dieta,jedna nehoda alebo pad a ma nieco poskodene... netreba hned zabijat take dietatko 😵 mne to Niki vynahradila a posnazili sme sa spolu aby bola co najzdravsia a podarilo sa to takmer na 100% oproti tomu,co mala mat,tak su to zanedbatelne zdravotne problemy 😉

listy OCCUPIER nikty neotvaram 😅 tak drzim palce,ty sa nestresuj. viem,ze sa stahovat takto je nanic. ja som sa stahovala v 19tt a potom ked mala Niki 7t 😉

hathor1231
28. aug 2010

mala si zapla playko 😅 s ovladacom od neho tu pobehuje a popritom ho zapla 😅 ked je tu tatik,tak sa toho nemoze chytit,ale mamine je to jedno 😉 teraz skusa s oboma ovladacmi (od telky a reprakov),dala si sound test 😀 na co sa mi ta moja chysta? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre