Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

anjelicek26
8. sep 2010

@cutce - drahy je nemec. Boze taka som vytocena, mi to skazilo fakt cely den. Chudatko moje malicke, tak mi je jej luto. Musim nieco vymysliet, hocico, aj keby sme mali skolu menit, ja nechcem, aby bola smutna ☹

cutce
8. sep 2010

@anjelicek26 tak ji to zkus nejakym zpusobem vysvetlit a ze by si ty nausnicky sundala jen na tu hodinu telocviku a pak je zase nandala?

anjelicek26
8. sep 2010

@cutce - len ako som to pochopila - ono nejde len o telesnu. Oni jej to chcu lepit kazde rano a odliepat, ked pojde domov. Vsak s tou telesnou zalepit by sme sa uz nejako dohodli. Kupim nejake pekne leukoplasty..

cutce
8. sep 2010

@anjelicek26 aha 😠 , no ja si myslim, ze tady nam strasne kecaji do vseho a do vychovy a pry UK je svobodna zeme

anjelicek26
8. sep 2010

@cutce - predovsetkym tu tak apelovali na to, aky maju individualny pristup ku kazdemu ziakovi, ze radi prijmu aj internacionalne deti... pritom je to mini skolicka... ja mam dve skoly blizsie, aj tak sme si vybrali tuto, lebo nam slubovali, ze jej pomozu a prisposobia sa jej. A je v skole piaty den a uz su problemy.

saza007
8. sep 2010

@anjelicek26 Chuda mala, urcite je to pre nu sok, ze sa vsetkemu musi prisposobovat. Vela skol ma takuto policy, co sa tyka sperkov/nausnic. Skus to malej nejako vysvetlit(viem, ze to pojde tazko), myslim, ze je to to mensie zlo, ako ked bude stredobom pozornosti kvoli tomu, ze jej uska lepia leukoplastom a ine deti z toho maju zabavu. 😒
I

mickey85
8. sep 2010

@anjelicek26 tazko ti poradit, nieje to lahke, hlavne nie pre malu ☹ Ale ked uz sa zriekla toho tak vela, ved som videla jej satnik a teraz musi nosit uniformu, tak snad zvladne aj tie nausnice, asi nebude rada, ked bude nosit cely den leukoplast, tak si kamaratku nenajde-aby sa jej nestalo, ze sa jej budu vysmievat.
Inac, je to vazne blbost, mala by si ich odopinat len na tu telesnu, to je este pochopitelne, ale cely den?!?? 😲 Ved to je normalna ozdoba ako hodinky, alebo celenka, no nie. Kolko hodin denne je v tej skole?

anjelicek26
8. sep 2010

@mickey85 - ono kamosiek ma tu na ulici uz dost, v skole je to tiez fajn, toci sa okolo nej kopa deti, lebo je to nieco vynimocneho, je tam jedine cudzokrajne dieta, nerozprava anglicky, ku tomu je fakt zlatucka, otvorena, ona s kamaratmi nemala nikdy problem... tohoto sa nebojim... ale od 09:00 - 15:15 je v skole... si to neviem predstavit s leukoplastom

mickey85
8. sep 2010

@anjelicek26 tak to skus este s tym vedenim skoly, nech spravia vynimku, ved maju individualny pristup ku kazdemu 😉 a deti Indov moznu nosit nalepky na cele? V ktorom meste byvate?

anjelicek26
8. sep 2010

@mickey85 - tu v skole su len biele deti, tak neviem... Byvame v Middlewich... taka ritka sveta..

mickey85
8. sep 2010

@anjelicek26 joj, ako ste daleko. A ty to ako zvladas v novej krajine, ste tu prvy krat, v UK? Ste si to dobre rozdelili s detickami, jedno v DE a jedno v UK 🙂

anjelicek26
8. sep 2010

@mickey85 - Saska sa narodila na Slovensku 😀 Som mala skusky na VS, tak som bola u nasich... drahy to stihol len vdaka tomu, ze som prenasala 😉

Som mu vravela, ze rada by som raz rodit aj v Nemecku 😝

Inak pohoda, ja som na to nejako zvyknuta, par rokov dozadu som sa stahovala tehu zo Saskou do DE, nepoznala som nikoho, bolo to to iste...teraz poznam milion ludi, sme tam doma, chodila som tam aj 1,5 roka do prace, bolo to fajn... teraz zaciname tu odznova... Najdolezitejsie veci tu mam - draheho, deti - mame tu dom, kazdy auto, viacej nam zatial netreba... je vlastne jedno, kde clovek zije..

mickey85
8. sep 2010

@anjelicek26 to si pekne napisala, ved co viacej ti treba 🙂 My sme tu tiez stastni, chceme stavat na Slovnesku, ale mam z toho aj obavy lebo tu je nam naozaj dobre 🙂

anjelicek26
8. sep 2010

@mickey85 - ja tlacim draheho, aby sme kym bude Saska este na zakladke sli do madarska do Gyoru alebo do Ciech do Plzne, draheho firma tam ma pobocky, aby sme boli blizsie k nasim. Lebo z tohoto hladiska je to fakt na prt. Ja mam sestru v Parizi, druhu v Brne, nasi sice na Slovensku, ale rozvedeni, ja mam fakt problem, ked chcem navstivit rodinu 🙄

mickey85
8. sep 2010

@anjelicek26 paaanecku, tak ty mas za plany. Si na tom podobne ako ja, ja mam sestru a brata v Nemecku, vo Frankfurte a potom starsiu sestru s manzelom v UK, Leicester. Rodcia su doma na SR este s dvoma bracekmi 🙂
Do ciech by som aj ja sla, ale do madarska...zase sa ucit rec. Inac, ty potom kolkymi jazykmi rozpravas. A dcerka, ta ovlada nemecky aj slovensky?

cutce
8. sep 2010

@mickey85 ty blaho kolik mas sourozencu? 😀
@anjelicek26 teda docela pestry zivot, ale s tim cestovanim domu odtud je hruza, preci jenom nemecko je lepsi 🙂

mickey85
8. sep 2010

@cutce mam dve sestry a troch bratov 🙂 Nasi vravia, ze kralovska rodina lebo sme tri baby a potom su traja chalani 😉

anjelicek26
8. sep 2010

@cutce - Birmingham hodina autom a lietadlom do Bratislavy.. taka hroza to zasa nie je...

cutce
8. sep 2010

@anjelicek26 neni, kdyz neni zpozdeni a mi to pak mame z Prahy pri zacpach kolem 3 hodiny domu. Takze jsem to pocitala cestovani bez zpozdeni kolem 9 hodin

anjelicek26
8. sep 2010

@cutce - no tatino byva od BA len pol hodinu... takze to je fajn... a z Manchestru mi zasa do Hannoveru leti priamy let, odtialto mame len hodinu domov... takze spojenia fakt fajn

Idem po Sasku do skoly, som zvedava...

mickey85
8. sep 2010

@anjelicek26 tak ako to dopadlo v skole? nejake novinky ohladom nausnic 🙂 ?

anjelicek26
8. sep 2010

@mickey85 - skola hra mrtveho brouka a dufam, ze pri tom ostaneme 😝 Nepovedali ani slovo, telesnu ma zajtra, uvidime.

Inak Saska nerozprava po Slovensky, vela rozumie, ale nerozprava... po nemecky sa doma rozpravame...

kvietocek7
9. sep 2010

@anjelicek26 ahoj a to uz co ma byt za haluz a obmedzenie?? no mam dost! tak nech aj moslimom nakaze nech si daju dole handry z hlavy, to je teda poriadna aaaachhh.... povazovala by som to za obmedzovanie osobnej slobody a nie neprisposobivost, urcite sa nedaj, uniforme sa jasnacka ze da prisposobit ale ked ma male prisposobive nausnicky tak neviem co na tom chce krava riesit 😠 😠 aaach mam dost, trochu sa mi zdvihol adrenalin, lebo si viem predstavit. Vlasky asi musi mat zopnute do vrkvocika,hoci jej ho aj zapleties 🙂 aspon si tolko nebude spinit vlasky
a ako inac znasa skolu?

martina_uk
9. sep 2010

Ajojte vsetci, chcela by som sa vas opytat ci ste mali niekedy bolest napravo dole, ako ked ma niekto pruh.. Bolelo ma to pri chodzi a ked som smrkala... ale vcera v noci po polnoci ma neskutocne zacali boliet ladviny alebo krize. Celu noc som nemohla koli tej bolesti zaspat, ked sa prechadzam alebo sedim je to lepsie ale ked si lahnem tak bolest. Bola som u GP s tym co ma bolelo pri chodzi a povedala ze to nic neni.. a ako vzdi ze si mam dat paracetamol ci co. Ja tu bolest vydrzim, nechcem brat lieky uz som mala antibiotika a kazdy den beriem aspirin. Neviete co by to mohlo byt? Je mozne ze proste babo je vacsie a ze mi tlaci na chrbticu? Stale kope, v noci mala slecna diskoteku takze babenko je ok ;) dakujem za odpovede

peppapig
9. sep 2010

@martina_uk pruh je od nervovych zakonceni, prodelala jsem ho nedavno a stale se mi to vraci, hrozna bolest. Netusim proc by te to mohlo bolet, co treba slepe strevo nebo nejaky zanet, ale to by te asi bolelo stale i pri chuzi ze. Promin netusim, back to gp pokud to neprestane.

Maminy ja vam budu asi oponovat 🤐 , ale naprosto school policy co se tyka nausnic chapu. Tady nejsou na nausnice moc zvykli, ja jsem si vsimla, ze ouska maji propichnute deticky anglickych teenage maminek a pak deti z jinych zemi. A pak v UK je zabudovany velmi prisny health and safety system, takze podle me anjelicek26 vam ty nausnice neprojdou. Ja ted procitam brozury vsech moznych skol v Sotonu, vetsina nausnice u takhle malych deti nedovoluje, nektere ano, ale musi to byt studs (proste ty malinke tecky jak pri nastrelovani nausnic), netusim jake nosi vase princezna.

Co mate vetsi deti, muzete doporucit dobre kolo pro zacatecnika nebo prave naopak. Chci M ucit na kole bez bocnich kolecek, tak brouzdam net na dobre ale zase ne predrazene prvni kolo. Mate nekdo Puky Bike?

anjelicek26
9. sep 2010

@peppapig - Saska ma puky - aj drahy si na neho sadol, taky je stabilny... prva pokus na 4. narodeniny

https://www.youtube.com/watch?v=aR4aumwCTrw
slniecko77
9. sep 2010

@peppapig pruh je po cesky kýla..ty si zrejme myslela opar, pasovy herpes co si mala 😉
@martina_uk nemoze to byt bolest od krizov? uz mas mozno tazsie brusko a zacinaju boliet krize, ono sa bolest krizov a obliciek moze zamienat...nemas problemy pri moceni alebo s mechurom?
..a Aspirin by som velmi neuzivala, ani v netehu stave..skor ten Paracetamol

anjelicek26
9. sep 2010

@martina_uk - aspirin v tehu moze poskodit plod, to nesmies brat 😖 Ani deti do 10 rokov ho brat kvoli tomu nesmu 😒 Jedine, co sa moze je paracetamol a aj to najprv pol tabletky, väcsinou zaberie aj to.

K nausnickam - dnes sme ich vybrali. Ako sme dosli do skoly a videla som ju, ako reve, ked jej tam davali tie naplaste, mala som dost. Vyberat ich ale musime len na den,co ma telesnu, takze kazdy stvrtok. Je to taky kompromis. Mala bola aj tak nestastna...chudatko moje malinke...

anjelicek26
9. sep 2010

@kvietocek7 - vlasky musi mat zopnute, je jedno ako...takze vrkoce, slimaciky, cop, ci dva copy, vsetko ok, len ich nesmie mat rozpustene.

Dnes ma prvu hodinu baletu, poletime tam ako draci, kedze skola konci 15:15 a balet je o stvrtej... uz len kym sa dostaneme k nam do mesta je to 20 minut... nehovoriac o prekladani a vykladani kocika, 10 minut cesty k baletnej skole, prezliekanie a robenie vlasov. Ak to stihneme, chcem medailu 😅

cutce
9. sep 2010

ahojky
@anjelicek26 si myslim, ze je to dobry kompromis s temi nausnicemi jen ve ctvrtek 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre