Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kivec
27. okt 2010

Tu to bude asi lepsie vidiet.

midsumergirl
27. okt 2010

@hajatanufus tak ja chcem kojit min pol roka najradsej by som tak rok, ja sa bojim preto, ze moje prsia su velmi citlive, ja som ich mala obe operovane a tie jazvy pobolievaju a to este ani nekojim 😅 tak ja mam toho nastudovane o kojeni straaasne vela tak to hadam bude ok 😉

midsumergirl
27. okt 2010

@mickey85 no ja sa toho desim ze budem vela prenasat 😅

mickey85
27. okt 2010

@kivec to vyzera super, paradny napad 😉
@midsumergirl neboj sa, ja som prenasala 10dni a som tu 😉 cela a aj s babatkom 😉 Zvladnes to. A z kojenia nemaj obavy, nezatazuj sa uz teraz tym 😠

hajatanufus
27. okt 2010

@midsumergirl to ma mrzi mozno ze ked zacnes kojit tak prestanu byt az take citlive ja som v 18 rokoch tiez prekonala velmi vaznu chorobu a brala som chemoterapiu aj ozarovanie a velmi som sa bala ci budem mat koli tomu deti ale vdaka Bohu mam a aj kojim a to ma tiez onkologicka varovala ze mozno nebudem kojit kedze to ozarovanie bolo aj v hrudnej oblasti ale ja som si povedala ze budem a vdaka Bohu kojim len som si to trochu pokazila pri prvej ze som ten druhy prsnik zanedbala a neplni sa ani pri druhej tak ako ten pravy ale nevadi da sa. a prenasania sa tiez neboj dievcatka sa ponahlaju na svet a chlapci su lenivejsi pozri mikaila to uz ma asi za sebou a to ta asi aj predbehla lebo myslim ze mala tyzden neskor termin ako ty 🙂

midsumergirl
27. okt 2010

@mickey85 tak ja som relativne v pohode a moc sa nestresujem, budeme to riesit ked bude problem, teraz si stale mozem nahovarat ze vsetko bude super 😀 😝

midsumergirl
27. okt 2010

@hajatanufus tak to je mi luto u mna to nastastie dopadlo dobre a oba nadory boli nezhubne a mne moja onkologicka dokonca poradila ze najlepsie co mozem pre moje prsia urobit je kojit..mikailla este neporodila, ona pise do temy november aj ja budem mamou a pisala tam dnes a nevyzera zeby porodila, len sa jej o tom stale sniva 😀 😀

hajatanufus
27. okt 2010

@midsumergirl aj u mna to bolo po tej liecbe v poriadku ja len som vtedy bola hlupa a bala som sa niekoho na to pytat a som rada ze u teba to bolo nezhubne. 🙂 to ja len tak som myslela ze mikaila uz porodila lebo tu dlhsie nebola tak jej odkaz ze sa musi hlasit aj tu 🙂 🙂 🙂

midsumergirl
27. okt 2010

@hajatanufus tak ja verim ze nam to kojenie pomoze a uz nic podobneho nebudeme musiet riesit 😉
inak mavali ste take ako navaly tepla ku koncu tehu??ja sa pri tom este pekne spotim ako ked mate teplotu a date si na to tabletku 😕

hajatanufus
27. okt 2010

ozaj baby tie snowsuits myslite ako detske teple overaly? ja som kupila dva jeden je tensi a druhy ma vo vnutri teplu bundicku. vzhladom na pocasie sme uz vyskusali oba dokonca som jej predvcerom dala ten teplejsi a este aj fusak a ked som zistila ze je vonku teplo tak som to olutovala ale teplomer mi ukazoval 6 stupnov naobed ale vydrzali sme to. a pri lucinke som mala jeden a to som ju este pod neho naobliekala lebo boli celodenne mrazy vtedy som bola v cr ona je januarova a tiez to zvladala dokazala mi vonku prespat aj 5-6 hodin. ja som s nou chodila von hned ako sme prisli z nemocky a vela sme chodili po uradoch lebo v cr je byrokracia a ked mala tri tyzdne tak sme prvy krat cestovali z plzne do prahy lebo som mmusela ist vybavit apostilu na rodny list aby ho manzel mohol pouzit tu v uk koli benefitom a tiez sme to zvladli

hajatanufus
27. okt 2010

@midsumergirl ja sa uz nepamatam len viem ze som uz nevladala ani chodit mala som problem s dychanim a nakoniec som rodila o 20 dni skor ako bol termin

midsumergirl
27. okt 2010

@hajatanufus fuuu tak ja sa moc nemam co stazovat.. v noci spim zatial dobre, na WC idem tak raz, s tym chodenim sice chodim ako kacka, ale sa to ani neda porovnat s tym co som mala v osmom mesiaci, ked som mala problem otocit sa ci vstat z postele o chodeni radsej pomlcim, ja sa citim lepsie teraz ako mesiac dozadu 😅 lne to s tym potenim je take blbe, lebo ja som zvyklabyt vzdy zimomriva a potila som sa zriedkavo 😀 tak ale midwife povedala dnes ze vsetko ok tak to necham tak

hajatanufus
27. okt 2010

@midsumergirl jasne ja som mala tiez problemy s tym klbom ci svalom ci co to bolo na zadku a tiez som nemohla chodit a potom to samo preslo len akurat ze ma este aj teraz boli prava noha ale to je mojou vahou nejako som po porode neschudla tak aj to potenie moze byt koli tomu ze si objemnejsia 🙂 neviem

etuska
27. okt 2010

@kivec
super vecicka 😉
inac-ja nastupujem do prace zac. februara-tak si to tiez neviem predstavit-teraz mame doma bordel tak co bude potom 😝 😀
hmm-v novembri sa idem informovat ako to vyzera s mojou novou zmluvou-tak uvidime ako to budeme riesit potom...

etuska
27. okt 2010

@kivec -hmm-napadlo ma-a nechces robit "childminding"? 😕

cutce
27. okt 2010

je ja uz se do prace vracet nechci 😅

etuska
27. okt 2010

@cutce
no ja to mam v zmluve-ze jmusim nastupit inac by som musela cast materskej vratit 😝
jedine teda zeby som opat otehotnela 😝 😀 😀 ....-hm-ale to neviem ci by mi teda miesto nadalej drzali... 😅

mikailla
27. okt 2010

ahojte. Dnes som taka nestastna ☹ pytala som sa na to GBS midwife a odbila ma,ze nie je dovod na to aby mi to robili. Ze to robia len ak neviem co ( neporozumela som)ale spominala nieco s krvou a tlakom ci co.... A ked som jej aj napriek tomu povedala,ze tie testy chcem,ze kde si ich mozem dat urobit,ci tu v nemocnici povedala,ze nemocnica mi to neurobi,ze si mam zistit na internete .... ☹

Idem vas precitat,dlho som tu nebola,aspon sa rozptylim. 😉

etuska
27. okt 2010

@mikailla
a ake testy si ziadala? 😕 lebo ak si "low risk" tak ziadne testy naviac nehrozia-ale nic neboj-hlavne oddychuj.Ja som mala aj Streptokok B-nic s tym nerobili a babatko v pohodke.Akosi som si na to zvykla nestresovat.

cutce
27. okt 2010

@mikailla tak to je mi lito takove chovani ☹
@etuska ja viem, ze ty musis 😒

kvietocek7
27. okt 2010

@mikailla ak si chces aj napriek tomu dat urobit tie testy tak tu je web kde si zavolas ci co a budes si moct urobit test na vlastne naklady.Uz som tu tusim davala ten web tak kuk 😉

@etuska mas skusenosti s childminder? ak sa smiem spytat kde si pracovala?

mikailla
27. okt 2010

@etuska na toho streptokoka som ziadala testy,ty si mala pozitivny a nedali Ti infuzky a atb ?
@cutce Dakujem ☹ mne to bolo tam luto,ze ma tak odbila ☹
@kvietocek7 mam ulozenu tu stranku co si tu davala,akurat som sa tam docitala,ze to robia ak som to uz niekedy mala predtym(co oni prd vedia ci som mala) alebo ak ma zena zvisenu teplotu pri porode 😕 (trosku neskoro,nie?) a ak su vysledky z mocu zle. 😒 no gynca na SR mi povedala ze z mocu sa to zistit neda a ze mam o to ziadat, bojim sa lebo mam aj ureaplazmu a pred tym som mala vkuse mykozy a dake infekcie.

mikailla
27. okt 2010

@hajatanufus 😀 😀 nemam to este za sebou ale nebola by som proti 😀 😀 Ale potesila ma tvoja sprava,ze dievcatka sa na svet ponahlaju,mohla by si pohnut mala 😀

hajatanufus
27. okt 2010

@mikailla je mi luto ze ta odbili mne ten test tiez nerobili ani som sa nan nepytala a vsetko bolo pri porode o.k. ale je pravda v cr mi ho dr. robil 🙂 a som rada ze som ta potesila aspon u mmna sa to potvrdilo a co poznam baby co mali chlapcov tak skoro kazda prenasala 🙂 a som rada ze si sa medzi nas vratila. vies ked si sa dlhsie neohlasila tak ma napadlo ze uz si potom ale este mas chvilu cas 🙂 neboj ona pride 🙂 🙂 🙂 a vies co je sranda ze Rachel z priatelov za nase jedno tehotenstvo uz rodi asi piaty krat chcela by som aj ja take filmove tehotenstvo co ty na to?????? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀

slniecko77
27. okt 2010

ahojte 🙂
hlasim sa zo Slovenska, je tu krasne slnecno a teplucko v ramci moznosti 😵
@cutce dakujem 🙂 aj tebe prajem krasny pobyt doma 😵 zajtra idem na vysetrenie a 4D sono, snad bude vsetko v poriadku
..kedy ides na sono ty?

cutce
27. okt 2010

@slniecko77 uzivej domova, ja uz se nemuzu dockat 🙂. tak at ti dobre dopadne a je vse v poradku, ja jdu na ultrazvuk ve ctvrtek 4.11., tak sjem zvedava 😀

hajatanufus
27. okt 2010

baby ja som sa chcela opytat ze ci nemate problem s osetrenim na sk to im davate karticku z uk alebo si platite aj na sk poistenie lebo ja mam poistenie v cr a na sk sa poistit nemozem lebo v ramci eu mozem mat len jednu poistovnu aspon tak mi povedali predtym som mala E106 a tak som mala plne osetrenie a uz sa mi to nechce vybavovat lebo treba kolo toho kopec papierovania a mne sa nechce koli tomu chodit do cr ale neviem ako to potom budem riesit s detmi ak budem na sk a budem potrebovat pre nich osetrenie neviem ci ich mozem na sk poistit ci nie lebo su tu prihlasene v uk v nhs inak
@slniecko77 aj tu je pekne slnecno az som dnes prekvapena ze bolo 17 stupnov tak si to doma uzi

cutce
27. okt 2010

@hajatanufus a ty nejsi pojistena v UK? Ja teda si latim vse v Cr, ale pokud potrebujes nutne osetrit tak bys sis to nemela platit, to muzes na NHS, ale potrebujes si objednat tu modrou karticku. 😉 to si myslim ja

slniecko77
27. okt 2010

@cutce ty si platis zdravotne poistenie v CR? podla zakonov mozes byt poistena len v jednej krajine EU a ked ti na to pridu pravdepodobne zaplatis pokutu..poistovne to teraz rady robia 😒
..tak to sono mas za chvilocku 😵 aj ja sa tesim na zajtra, zase uvidim drobca..si nesiem zo sebou aj DVD na zvecnenie 😉
@hajatanufus pokial potrebujes nevyhnutne vysetrenie tak staci Europska karticka poistenca, ale pokial chces preventivku tak ju pravdepodobne zaplatis cash
..inak podal toho noveho zakona od 1.5.2010 ked poberas rodicovsky prispevok v CR tak by so mala mat vsetkych lekarov v CR a aj vsetky poistenia, tiez mozes mat problem ked ti na to pridu a pravdepodobne ti rodicovsky prispevok odoberu, lebo teraz sa uz poberanie rodicovskeho prispevku nevztahuje na trvaly pobyt, ale na to kde skutocne rodina zije
..good luck 🙂

wacata37
27. okt 2010

@hajatanufus ja jsem mela problem protoze jsme jeli domu a me chytla cysta. nechteli me vzit ani do sanitky!! a v nemocnici se mnou delaly jako s utecencem. Co si musite vybavit je ted nez pojedete napsat na NHS jde to online a objednat si tu European Health Card, staci vam k tomu jenom vase registracni cislo u doktora nebo National Insuarance number. a s tou kartou pak nekde na slovensku dojit do nejake zdravotni pojistovny (je jedno jake ja nevim jake tam mate ja sla do Ministerstva vnitra) tam vam tu kartu zaregistrujou a daji vam k ni takovy certifikat a stim musite vsude chodit. Byl platnyna rok. JInak neznamena to ze muzete jen tak nakracet k doktorovi vztahuje se to jenom na ambulantni osetreni!!! takze je lepsi si priplatit pojisteni kdyz jedete na dyl. Jinak pro dite je to pokud ma slovenske obcanstvi a rodne cislo jedno, proste ho prihlaste na pojistovne a bude mit normalni karticku kterou mu vede stat do 18 let a pak do 24 pokud studuje. tak je to alespon u nas V CR> 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre