Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
6. dec 2010

@monika.c ahoj mne ked posielali cez hc kurier tak len dali veci do krabice co zohnali v obchode a navrch napisali perom adresu ale videla som v ich aute ze tam mali aj veci v tych velkych celtovych taskach

hrozienko11
6. dec 2010

@monkka21 ahoj,ja som nedavno posielala a min tyzden som ich mala na ucte.trvalo to asi 10dni dokopy 😉

hajatanufus
6. dec 2010

@mickey85 ahoj nasa zvladala ockovanie dobre ja som jej na nozicky dala na chvilu ladovy obklad aby ju to nebolelo a nedavala som jej calpol lebo nebolo treba my uz mame za sebou dve ockovania a tretie sme mali mat minuly tyzden lenze sme boli chori tak som to radsej zrusila a zajtra pojdem bookovat novy ep. na buduci tyzden nech sa z toho uplne dostane

hajatanufus
6. dec 2010

@mikaila ahoj chcela som ti este povedat ze ak mozes tak skus este kojit a az po kojeni dat flasku a uvidis ci nieco este potom spapa verim ze si este o mliecko uplne neprisla a ze sa ti podari este rozkojit lebo by to bola skoda nekojit ved uvidis 🙂 🙂 🙂 drzim palce a neboj zlepsi sa to aj u nas boli noci ze som nespala koli malej lebo zaspavala po polnoci alebo aj rano o stvrtej a cez den to dospavala snaz sa spat aj ty vtedy ked spinka aj ona potom ked zacne objavovat svet tak to uz bude lepsie len treba vydrzat potom neskor si nad tym uz len povzdychnes 🙂

hrozienko11
6. dec 2010

ahojte,ako tak citam,tak nie so, sama,co sa v tejto krajine trapi a rozmysla,co si moze dovolit a co uz nie 😒 sice na svk chodime,ked musime a ked sa podari aj na dovolenku,ale az sa male narodi,tak to nebude mozne 😕 ale dufam,ze to nejako zvladneme.

mickey85
6. dec 2010

@hajatanufus dakujem za odpoved, dufam, ze nebude mat z toho horucku. Inac, tu sa neockuje proti tuberkuloze?
Lucka je sikovna, ze uz nasla darcek, si ho zle schovala 😀

monkka21
6. dec 2010

@hrozienko11 ahoj diky pekne za info

hrozienko11
6. dec 2010

@monkka21 ziaden problem 🙂

kivec
6. dec 2010

@hajatanufus - Lucinka je sikulka 😀 . A videla co bolo v tej krabici, alebo to este stale bude prekvapenie? A co si jej kupila? (Som zvedavejsia ako tvoja Lucka) 😀 Ozaj a ako je to teraz s tym tvojim pobytom na SK? Kedy pojdes?

martina_uk
6. dec 2010

Ajojte, mam otazocku, ked ste si davali robit apostilu rodneho listu tak ste posielali iba rodne listy aj maly aj velky alebo staci jeden a staci jedna kopia alebo je lepsie ich mat viac? diky za odpovede

kivec
6. dec 2010

@martina_uk - Staci ti dat apostilovat len ten dlhy RL. A daj si urobit aspon 2.

martina_uk
6. dec 2010

@kivec dakujem ;)

hajatanufus
6. dec 2010

@mickey85 dakujem musim to lepsie schovat a este som jej dnes nieco objednala z netu ale nejak to musim rozdelit nieco na narodeniny a nieco na vianoce 🙂 s tou tbc neviem chystam sa to opytat hv ale akosi minuly tyzden neprisla asi nezohnali tlmocnika ale dnes mi volali z agentury ze pridu buduci stvrtok tak sa na to opytam aj na prikrmovanie a aj na vitaminy ale zajtra pojdem dat malu odvazit lebo v stredu ma 4 mesiace tak chcem vediet kolko pribrala a kolko meria

hajatanufus
6. dec 2010

@kivec ahoj lucinka videla na krabici ze co to je ale este tomu nastastie nerozumie a v otvoreni krabice som jej uz stihla zabranit kupili sme jej vo vilkinsone taku mini kuchynku za 15 lib ked to najdem na nete poslem link a dnes som jej este objednala z netu z tesca taky set kociarik cest postielku a klokanku pre babiky od mamas and papas za 30 libier ale mna to bude stat len dovoz lebo sme dostali 25,5 vorchery z tesca plus manzelova zlava takze to mam za 6 libier dobre nie? sa tesim v stredu ho dovezu 🙂 a na sk pojdeme asi v maji ak dovtedy stihnem vybavit rl.lebo este som nedala ani apostilovat a ak daju mm mesiac dovolenky a ak budu na to peniazky lebo mam este v cr aj na sk dlhy a teraz sa mi ozvala vymahacska spolocnost ohladne jedneho tak to chcem zacat splacat len musim zdokladovat prijmy a vydavky aby som mohla dostat splatkovy kalendar na mensie sumy lebo ta suma je velka a keby mi to dali splatiit na rok tak by som musela platit po 24000kc co je uplne nemozne a este mame aj ine dlhy ktore splacame 😒

cutce
6. dec 2010

@kivec @mrk11 to si delate srandu, ze sem chodi lidi jen kvuli benefitum? ja se bojim, ze nic nedostaneme, sice manza ma dobry plat, ale potom co zaplatime vsechny bills tak nezbyva nic 😒

cutce
6. dec 2010

@martina_uk tak ja jdu do pembury ve ctvrtek 🙂

kivec
6. dec 2010

@hajatanufus - Tie hracky su krasne, Lucinka bude mat urcite velku radost. 🙂 Uf tie dlhy, musi to byt riadna zataz, aj na psychiku. Tak vam drzim palce, nech vam vyjde aspon ten housing, nech aspon za byvanie menej zaplatite.

@cutce - No pocula som, ze chodia. A asi sa to niekomu aj vyplati, ked aj martina_uk spominala, ze nejaka baba dostava mesacne £1200 a deti vraj opatruje stara mama zo Slovenska. 😕 Ved tolko som tu ja nikdy ani nezarobila. Nechapem, ako je to mozne. Jedine podvodom. 😖

kivec
6. dec 2010

@martina_uk - Nemas za co. 😉

cutce
6. dec 2010

@kivec ja myslela, ze to delaji jen lidi v Pakistanu, ty maji primo rodin y tam a tady na ne berou benefity 😠 . Ja se bojim, ze nedostanem vubec nic. A to kdyz zacnes chodit do prace na full time, tak ti proplati 70% z jesli? jako, ze normalne stoji £50 na den tak bys jen platila £15? To se mi zda divne

martina_uk
6. dec 2010

@cutce to je skoda ze nie v stredu ale mozno sa tam aj stretneme :D len ja budem na inom oddeleni dnes mam uz vseliake pocity :D boli ma vnutro stehien a brucho ani nehovorim :D hehe ale tak snad este nie :D z posty som sla dnes namiesto 10 min skoro polhodinu :D babo sa posunulo nizsie o dost :D konecne nemam vykopane rebra hihi

cutce
6. dec 2010

@martina_uk ze by, ze by uz to prislo? Oni rikaj, ze prislo hooodne klesne pred porodem. Tak tfuj, tfuj, tfuj at to krasne zvladnete 😉 , pak te prijedu navstivit a okoukat jak co se vsechno dela 😀 😀 😀 😀

hajatanufus
6. dec 2010

@kivec dakujeme dufam ze sa jej darceky zapacia minuly rok dostala taky maly kociarik golfky za 5 libier ale este tomu moc nerozumela ale aspon je pomohol pri chodeni aj ked zo zaciatku sa bala a musela som ju drzat aj s kocikom dnes mi baby akosi nechcu ist spat a ja by som uz tak spala lucinka si rozhadzuje hracky a rachel by zase stale bole len pricucnuta ja uz chcem sppaaaaaaat
dakujemme snad nam to uz coskoro daju no tie dlhy su fakt zataz ale ja som rada ze sa mi prave teraz ozvali lebo som nevedela co stym je a oni ked ma aj kontaktovali tak ja som sa k tej poste nedostala to sa mi ozvali fakt nahodou lebo mam u tej spolocnosti este iny dlh ktory uz bol u exekutora to mi nastastie sestra dala vedeiet ked od nich prisiel list lebo sa so mnou chceli este dohodnut no a ja som tam nieco zaplatila tak exekut. spol. kontaktovala tamtu co odkupila moj dlh a asi im dali na mna aj kontakt a oni sa mi teraz ozvali na anglicke cislo koli tomu velkemu dlhu a to ho odkupili uz pred rokom takze sa snimi skusim nejako dohodnut a platit kolko ma to pusti lenze dufam ze budem dostavat aj rodicovsku lebo inak nic nebudem moct platit a ja to uz chcem mat z krku aj ked to este nejaky ten cas potrva lebo dlhov mame dost a nie vsetko platime lebo sa neda tak niektore este rastu no co uz snad sa niekedy z toho aj vyhrabeme ved preto sme prisli pracovat a zit do uk aby bolo na dlhy lebo v cr a na sk by sme neprezili nie to este aby sme tam platili dlhy

cutce
6. dec 2010

@hajatanufus jinak jsem zapomela, ze Lucinka je sikovna holcina najit a rozbalit si darecek 😀 😀 😀

hajatanufus
6. dec 2010

@cutce dakujem ano je velmi sikovna niekedy sa tomu az cudujem teraz musim vymysliet kam to schovat ked vsade dociahne
robia to aj ceski a slovenski spoluobcania vis ti tmavsi ale i bieli a tiez rumuni minule mi manzel hovoril ze v novinach bolo ze nejaka rumunska rodina si za benefity postavila vilu no sila fakt a koli takym ludom co to zneuzivaju to potom rusia a utahuju kde sa da my by sme napr. bez benefitov len tazko prezivali pretoze cela mm vyplata ide na vydavky a to bez stravy takze ked chceme jest tak nieco nezaplatime atak ked som bola tehu a este sme nemali ziadne benefity a chb tak sa stalo ze sme jedli iba chlieb s maslom a voda k tomu a najviac mi bolo luto lucinky ze som je namala co dat jest ale potom prisli benefity trosku aj spatne tak sme si to potom vynahradili tiez ma to stve ze to ludia zneuzivaju a druhi na to potom doplacaju a v cr to bolo tiez tak ked som porodila lucy tak som na porodne cakala tri mesiace lebo si to overovali cez sk urady ci som si to tam neziadala a tiez pri rodicovskom som cakala od cervence do rijna takze som to tiez mala tazke a ked som si sla na urad na sk poziadat o jednorazovy prispevok lebo som nemala z coho zit a vedela som ze na neho mam narok tak som to musela zdokladovat ze som rodicovky prisp. z cr este nedostala a ze som si na sk neziadala a az keby som to zdokladovala tak by som za dva tyzdne mozno dostala peniaze tak som odtial odisla so slzami v ociach lebo zohnat tie potvrdenia bol problem a nakoniec mi prisla rod. spetne takze som ten prisp uz neziadala ani nepotrebovala ale to tiez od vtedy presli dva tyzdne kym som to dostala a musela som si pozicat od nasich aby sme s lucy prezili hlavne ze nasi spoluobcania si po ten prispevok chodia pravidelne raz rocne a im to hned daju zial taka je realita my s mm tiez nevieme klamat a napr.work tax ani nedostavame kedze aj ja mam prijem z cr ved v konecnom dosledku by som oklamala len seba lebo oni si to vedia overit a potom to ludia musia vratit a to je niekedy velmi tazke

mrk11
6. dec 2010

@cutce a @kivec myslim, ze sa najde plno spekulantov, ktorym to prechadza a maju na to zaludok a zase je plno ludi ako my, ktori si ponadavaju, ale tym to konci. No ja som tiez pocula o pripadoch, ked mamicka (bola zo Slovenska) poberala, ked mala matersku az 1800 libier, ked sa to cele spocitalo, lebo jej preplacali skoro cely najom, k tomu mala matersku, dostavala priplatky ku vsetkym uctom, plus mala tax credity a dokonca este poberala zo Slovenska rodicovsky prispevok. Nakoniec este v tom dome, ktory mala v podstate takmer zadarmo, byvali jej znami, ktori jej platili najom, prispievali na ucty, cize este k tymto peniazom jej pribudali dalsie za prenajom. Ja som len nechapala mojich rodicov, ktori mi hovorili, co im rozpravam za nezmysly, ze sa nam zije tazko, ze tato baba podporuje celu rodinu, plati dovolenky, letenky a ja furt nic nemam. No to potom nahneva.

tie jasle, co si @cutce spominala, tak ja viem, ze sa to preplaca zo sumy 175/tyzden. Len neviem, ci sa tie percenta odvijaju od platu oboch, alebo je to u kazdej rodiny tato suma. Pokial nam to @kivec nepovie, tak mi budu volat z job centra tento tyzden, tak to overim

mrk11
6. dec 2010

@mickey85 mala mala reakciu az pri poslednom ockovani, asi 10 dni mala zatvrdnutu nozicku, ale pri prvom bola v pohode, nasadila som jej Calpol hned, necakala som na reakciu. Ale musim povedat, ze som pri prvom ockovani plakala s nou, ta na mna hodila taky kukuc, co jej to robim, ze mi az zle doslo. Druhe ockovanie zvladla lepsie, a tretie asi najlepsie, sice plakala, ale az pri poslednej injekcii tak poriadne (to pokial sa pamatam boli 3 injekcie). Ale radsej pretrpiet ockovania ako chytit tie choroby, no nie?

hajatanufus
6. dec 2010

@mrk11 to je smutne takyto spekulanti nam robia vsade zlu reklamu ta baba urcite zatajila prijem zo slovenska aj to ze ma spolubyvajucich ved to vsetko sa pytali v tych dotaznikoch ach jo je to hrozne ja im nezavidim nech maju ale na kazdeho raz dojde

mrk11
6. dec 2010

@monika.c ak to posielas niektorou zo sluzieb, tak to kludne moze byt kufor alebo cestovna taska, nemusi to byt prave krabica

mrk11
7. dec 2010

@hajatanufus hej zatajila, na to musi mat clovek jednoducho povahu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre