Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mikailla
23. okt 2010

@midsumergirl ja to mam v plane urobit tak,ze ked zavolam do nemocky,tak budem zvelicovat 😀 poviem aj to co pravda neni,ze uz rodim nech mi neskusia povedat ze mam casu 😠 a ked tam pridem sa zatnem ze sa nepohnem od tial nech ma daju na lozko 😉

midsumergirl
23. okt 2010

@mikailla 😀 😀 tak ja chcem v porodke stravit co najmenej casu, ale tak chcem aj stihnut porodit 😀 nam na predporodnej priprave povedali, ze im treba hlavne povedat, ze sem si uz dali 2 paraleny a aj horuci kupel a neprestalo 😀 ako sa inak mavas?vsetko ok, tesis sa na porod 😉 inak toho kojenia sa obavam aj ja, tiez mam citlive prsia a mam na nich aj jazvy 😔 som ich mala obe operovane, lebo som mala nezhubne nadory na mliecnych zlazach, ale mne bolo odporucene hlavne kojit aby sa to neopakovalo

mikailla
23. okt 2010

@midsumergirl smutne s tym nadorom ☹ asi budes mat zaciatok tazsi... Ja sa nechystam volat zas hned ako ma zacne pichat ale ked sa uz budem citit ze hrozne vtedy budem zvelicovat nech mi nepovedia ako jednej znamej,ze ma casu a do 2hod.mala dcerku. 😖 este ze bola zatata.Teeda ze paralen ? 😕 na co ? preboha,no dakujem za info,ja im teda budem tvrdit ze som si dala 😕 Na porod sa tesim -zatial 🙂 kym nemam silnych poslickov 😀 a Ty? tesis sa? uz mas sinejsich poslickov?

midsumergirl
23. okt 2010

@mikailla no paralen je vraj dost podcenovany a na tych prvych par hodin (minut 😀 )ti moze pomoct, tak tesim sa 😀 ja sa nad tym hlavne nezamyslam, som si povedala, ze sa tym budem stresovat, ked to na mna pride a este si budem uzivat matersku..tak ja tie jazvy nastastie nemam na bradavkach ale jednu pod dvorcom a druhu na boku prsnika, takze to bude boliet asi ako doteraz, lebo babatko sa toho nebude nejak dotykat 😔 ja nejak poslickov neriesim ako bolia ma krize a obcas podbrusko, ale nikdy mi pri tom netvrdne brucho 😕 ja som mavala strasnu menstruaciu takze 😕 zatial tito poslickovia su oproti tomu nic 😝

mikailla
23. okt 2010

@midsumergirl No este ze si mi pripomenula tu menstruaciu,joj tiez som mala hroznu,vidis aspon sa mozem upokojovat tiez ze zatial s porovnanim je to nic 😀 Tak takto je to s paralenom,takze si ho mam dat ? ak ta este napadnu dake tie ich metody z predporodneho, napis, budem rada,so mnou sa nebavili vobec o tom,ze co robit ked to pride na mna,dokonca buduci tyzden mam stretnutie s cudzou midwife.... 😒

hajatanufus
23. okt 2010

@mikailla ahoj som rada ze som ti mohla napisat segra mi to posielala zo sr. tym malym mlieckam mozes verit ale zatial sa s tym netrap ak pride na lamanie chleba tak posles manzela kupit a neboj urcite mliecko budes mat a ked ta bolia bradavky to je dobre lebo sa pripravuju na kojenie a uz sa ti to mliecko asi aj tvori mozno sa ti obcas stava ze mas mokry flek na tricku alebo na pyzame a to je od toho mliecka neboj vsetko bude dobre. som velmi rada ze si mozem s niekym pisat lebo ked som bola ja tehotna s lucy tak som nevedela ze su taketo fora a nemal mi kto poradit ak ked som mala mamu pri sebe ale ona je staromodna a nevie ako to teraz chodi

slniecko77
23. okt 2010

ahojte 🙂
..dnes sme boli v Kiddicare, tak uz zostali len dvaja favoriti.. 😀 nakupili sme nejake malickosti, maju tam celkom fajn vyber..aj ked podla velkosti shopu som cakala vacsi
@newyorkgirl letime 26.10. a spat 1.11., ono na mne brusko moc neviediet a tiez im mozem povedat mensi tyzden, ale chcem byt pripravena, nerada by som bola, aby ma otocili priamo na letisku
..mne aj midwife spominala, ze to asi aj tak nebudu pytat, ale istota je istota

wacata37
23. okt 2010

@mikailla no ja potrebovala jenom nappy pro baby, obleceni na cestu domu, a pak neco na osprchovani. to zalezi na tom jak dlouho tam budes ja rodila pres noc tak jsem tam zustala do rana nektery pusti domu par hodin po porodu kdyz je vse ok takze ani nic nepotrebujes. mysli na to ze ti tam nedaji nic na prevleceni ze rodis v tom v cem tam prijdes tak si sebou neco vem. no a pak neco na cestu dom tot vse.

wacata37
23. okt 2010

@mikailla bhuzel te poslou domu. ja jsem malem porodila doma. zacalo my to v 10 hodin vecer a od 1 odpoledne jsem mela takovy krece ze jsem nemohla nic a pry ze me objednaj na 5. stress bylo to priserny, a bylo jim jedno ze zvracim a omdlivam. kdyz sme tam dorazili tak se strasne divili ze jsem to tak dlouho vydrzela a ze prej jsem uz otevrena na 10. no ja uz byla tak vyrizena fakt jsem si myslela ze je to moje posledni hodina. to tam pak jeste sasily s gas and air z toho jsem odpadla a pak uz jsem lezla po zemi a zadala o epidural kterej my potom nejakej ruskej doktor pichnul. vsehcno jim trvalo hodiny nez prisel doktor, chvili tam neco pindal pak zase odesel pak zase prisel. porad si neco septaly za zavesama, priserny. a nevedeli jestli me nastrihnout a pouzit kleste nebo na C section a na vsechno byl cas, az jsem strachy porodila v 11. pak zase hodinu jsem tam lezela s ochrnutyma nohama nez prisel doktor a zasil me. pak dalsi hodinu nez me prisel nekdo odvezt na pokoj. mezitim dite ani neumyli jenom ji oblikly do dupacek co nasly v my tasce a vrzli my ji do naruce s tim ze jsem nemohla nic protoze jsem byla paralyzovana a hlavne totalne vyrizena....jo a s tim paralenem me akorat namichli to tu davaji na vsechno i na blbost!!! 😠 ale pozitivum je ze tam nemusite zustat tech 5 dni jako je to v CR, vsechno jim odkejvejte i to ze budete kojit a mate klid a muzete domu. pak za vama bude chodit midwife jak dlouho budete potrebovat. 😀

midsumergirl
23. okt 2010

@mikailla tak ja mam midwife dve a ja sa na ne nemozem stazovat su zlate a rodit idem v nemocke kde rodilo vela znamych a maju s nou pozitivne skusenosti, jedna za dokonca zatala ze domov nejde lebo to ma daleko a ankoniec tam stravila 3 dni kym porodila 😅 ale tak nechali ju 😝 ja tam budem mat aj draheho, tak dufam, ze sa ku mne budu spravat dobre a s anglinou nemam ziadny problem, takze mi budu musiet pekne na vsetko odpovedat 😠

midsumergirl
23. okt 2010

baby tie ktore ste si vybavovali prispevok a priplatok k prispevku pri narodeni dietata, ako ste riesili toto:?

 potvrdenie zdravotnej poisťovne, že matka/otec dieťaťa bola/bol pred narodením dieťaťa (narodeného v cudzine) najmenej 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov povinne verejne zdravotne poistená/ý alebo dobrovoľne verejne zdravotne poistená/ý v SR.

to ako mam potvrdit, stacia vyplatne pasky??

elixia
23. okt 2010

Baby,viete mi poradit nejaky dobry bouncer? Podla coho vyberat? Zatial viem,ze by som chcela, aby bol polohovatelny a aby sa dal aj hojdat,aj postavit na pevno...co je este dolezite???

hajatanufus
23. okt 2010

@mikailla nie vsade je to v nemocnici tak ze by ta odbili mne dali aj sanitku a vpohode som tam mohla zostat kolko som potrebovala povedali ze nie je problem lebo mali volne miesto.zalezi na tom kde budes rodit v ktorej nemocnici ja som bola v Stevenage a bola som spokojna

hajatanufus
23. okt 2010

@midsumergirl ja si myslim ze to potvrdenie by ti mohli daT PRIAMO V POISTOVNI NEVIEM

midsumergirl
23. okt 2010

@hajatanufus no ale tu v uk si poistne neplatis, akurat tax a national insurance...tak neviem ake tlacivo, mali by im stacit vyplatne pasky hadam..

mikailla
23. okt 2010

@hajatanufus dakujem ja som tiez veeelmi rada ze si tu mam s kym popisat a mozte mi poradit,co uz vela ste mi poradili,na vsetky otazky co sa mi prehanaju hlavou tu dostanem odpoved. 😉 tak super ked vravis ze tym mlieckam krabickovym mozem verit,ja by som si aspon jedno chcela pre pripad kupit len som zrovna tymto mlieckam nevenovala pozornost. Tiez si myslim,ze zalezi od okolnosti ci ma odbiju,niekto ma skusenost ze ho poslu domov niekto tam poriadky narobi... 😅 😅
@wacata37 dakujem za tvoj prispevok,tak ty si nemala najlahsi porod 😒 a mala si pri sebe aj muza? ze ci sa nepostavili k tebe tak za to ze tam nebola chlapska ruka... 😒 a tiez ti odporucili dat paralen ?
@midsumergirl tak ked tam u Vas rodilo vela znamych asi mas uz zistene vsetko ako to u Vas bezi co ? 😉 ja nemam nikoho tak zbieram info tu,a kazda jedna skusenost ma pripravi a pomoze 😀

midsumergirl
23. okt 2010

@mikailla no my ked sme prisli do uk tak tri kolegyne boli tehotne, jedna je dokonca polka kde maju podobny system ako mi na sk, tak to mohla porovnat a vravi, ze v polsku by rodit nechcela..a ty ako budes mat draheho pri porode??

kvietocek7
23. okt 2010

@wacata37 no poviem ti hotovy mizerny zazitok z toho vsetkeho cim si si presla 😖 ach jo... to je svata pravda,ze necakat na poslednu chvilu ale poriadne prifarbit ked to uz je rozbehnute a hlavne sa nedat odradit. Ony maju naucene formulky co ako povedat cez telefon ale pritom nevidia co sa vlastne deje.Ja som pri druhom porode ked sme uz volali ze teda sa to dava do pohybu a ze este musim vybrat atb,a ze prenasame a ona mi len vypravala svoje,ze nech sa osprchujem a co, no ale neviem si predstavit sprchovat sa v krcoch a pravidelnych kontra, proste si mlela svoje tak som jej povedala ze nemienim prist k urazu pri nezmyselnej sprche 😒 volali sme za sebou asi 3x a az posledne ked sa manzel nemohol na mna pozerat zavolal a zenska mu povedala ze teda nech prideme,
Z toho celeho som mala dojem,ze teda odrodim doma a do nemocky sa pojdem dat iba pozriet 😝

@midsumergirl ja som ziadne nepotrebovala,a vybavovali sme to uz 2x

@elixia ked som vyberala tak som sa rozhodla pre ten co je od newborn az po toddler,je pevny,da sa polohovat a vyuzivala som ho aj pre maleho aj pre dcerku. Sme spokojny.Teraz ho uz budeme mat ako kresielko.
podobne tomuto pozri web
http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-Newborn-to...
vtedy bola na amazone aj dobra cena,v argose to bolo predrazene aj o 20lib.
Kamoska ma taky co ma celu konstrukciu akoby drotenu,ale je to strasna nevyhoda ked babenka narastu potom to uz pod nimi klesa k zemi tak to museli vzdy niecim podopierat co je teda nic moc lebo tiez z fisher price a dali za to dost penazi 😖

mikailla
23. okt 2010

@midsumergirl tak to mas super,mas sa koho popytat 😀 ja budem mat tiez draheho pri porode,ak mi tam neodpadne 😅 😅 ale verim ze to zvladne 🙂 a chcela by si rodit do vani? alebo klasicky ... ?

mikailla
23. okt 2010

@kvietocek7 az 3x ? a za kazdym Ta odbili,ze sa mas osprchovat alebo pockat.. ? no to budem dost zvelicovat 😒 zavolam im ked budem pred vchodom do nemocky 😀 😀

hajatanufus
23. okt 2010

@midsumergirl no ja si platim poistne v cr lebo tam mam stale pracovny pomer a beriem od tial aj matersku takze to potvrdenie ti daju len vtedy ak si sama platis poistne na sr alebo ak mas na sr pracovny pomer ale ty asi pracujes tu v uk tak to ti neviem poradit ja som si ziadala o porodne tu v uk a dali mi ho dva tyzdne od podania ziadosti a na sr by mi ho aj tak asi nedali lebo tam neplatim odvody aj rodicak budem ziadat v cr. tak sorry

mikailla
23. okt 2010

A co ked nezavolam ? 😀 😀 iba sa dovalim a poviem ze rodim a ze sa nepohnem z tade 😝 taky tvrdy oriesok nie som ☹

kvietocek7
23. okt 2010

@mikailla veru veru hajatanufus ma pravdu s tym prikladani,cim najskor po porode si snaz babenko prikladat k prsiam aby mohlo cuckat a tym zacat tahat mliecko,tym sa aj skoro mm pusti.Tiez som bola amater pri prvom baby,ale poucila som sa tak ti tiez mozem povedat zo skusenosti,ze cim skor po porode tym lepsie.O dojceni si tiez co to nastuduj,poprecitaj napr aj tu na koniku je web dakujeme annag - vsetko o dojceni(,a urcite sa tym mozes vyhnut aj mliecku z krabice)hlavne tie prve chvile aby si vedela co a ako napr prisatie babatka,polohy a tak....a vobec sa nelakaj ked by mlieko nechcelo ist,tiez ked nebudes vediet pytaj si v nemocnici midwife co sa zaobera breastfeedingom-dojcenim.

kvietocek7
23. okt 2010

@mikailla ano az 3x, 😀 😀 to teda,to ma tiez napadlo,ze zavolam im spoza rohu 😀 na mna to prislo nad ranom okolo 3.00 a az ked sa menili zmeny hned po 6.00 na manzelov telefonat nam povedala ze mame prist 😒

elixia
23. okt 2010

@kvietocek7 vdaka,vyzera fajn,skoda ze ho uz nemaju ☹ Mne sa zatial najviac pozdava tento http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumbe...

@mikailla ako radi kvietocek7, pikladat,prikladat,prikladat...
A neboj, ked ti praskne voda, uz ta domov neposlu..a ked budes len kontrakcie mat, povedz ze pravidelne a kazdych minut..hlavne kvoli tomu nestresuj,vsetko bude ok. Ty tusim stresujes este viac ako som ja.. 😀 Teraz som uz mudra,ale ani mne nebolo vsetko jedno,ked som 12 dni prenasala 😒 Uz viem,ze to chce hlavne kluuuuud 😉

mikailla
23. okt 2010

@kvietocek7 dakujem 😉 mrknem si aj tu temu,uz som aj pozerala vela v googli ze ako ma ist bradavka do pusy a podobne,len to ci nezacnem stresovat ked to nepojde 😒 Tak 3 hod.ta nahali doma cakat,ved nektore zeny za 3 hod.porodili,co keby si mala tak rychly porod.Noo tak asi naozaj zavolam z poza rohu 😀 a volali ste ake cislo?dala vam nejake midwife,alebo ste vygooglili cislo nemocnice? Nic mi o tom nehovorili,mozno sa tomu venovat este bude ale dost to odklada midwife,co keby ma porod chytil teraz,nebyt tejto stranky ani neviem ze mam niekam volat 😖 😖

mikailla
23. okt 2010

@elixia 😀 😀 😀 tak ty si nevyzerala tu z tychto prispevkov ze by si stresovala 😀 😀 Ja sa nemam cas ani bat samotneho porodu ked musim stale premyslat ze ako to bude prebiehat heheh 😀 😀

kvietocek7
23. okt 2010

@elixia no ved aj to vyzera dobre,hlavne nech to uz vyuzijete aj potom,tamtie co som ti poslala web maju umelohmotnu konstrukciu tak asi to je ten rozdiel,skus mozno ked si vyberies tak najdes cez net aj lacnejsie.Ja som najskor pouzivala vela carseat na doma ale ked sa uz maly zacal dvihat tak sme to poriesili tymto bouncerom,

@mikailla najskor zo vsetkeho si zakoduj ze stres iba blokuje!jednoducho klud a rozvahu hoci budes prechadzat vselicim nepoznanym,ale stres musi ist nabok,ten aj vycerpava.Popozeraj aj videa, budes aspon v obraze.Mala sa narodila v noci pred 22.00 a si predstav ze prespinkala celu noc a vdaka mojej neznalosti sme zacali prikladat az takmer po 12h po porode,ach jo.... ani nechcem na to mysliet,aku hlupost som vystrojila,Potom ked prisla midwife tak zacala nacvicovat krmenie cez striekacku(dodnes to mam pred ocami)pozerala som ako puk,ze sak chcem ju normalne prikladat a tak.No a ked mojej malinkej dochadzali zasoby z bruska zacala byt nervna,revala a tym aj odmietala prisatie a vsetko co sa tykalo papania.Odmietala som vsetky UM,ale ony na mna tlacili az tak ze povedali vraj ked ani necika ani nekaka tak asi bude mat nieco s oblickami 😨
no to si mala vidiet,(vazim si starostlivost akou sme presli)ony nas zacali posielat na vysetrenia,ale jasne bolo, ze mala mi bola zdrava a vylucovat nejake ciki - kaky bolo pre zazrak,kedze nic nebola schopna prijat.A to vsetko vdaka tomu ze som ju neprikladala,kedze som bola amater a nevedela som co a ako.Nastastie som mala velku volu a to mi pomohlo,lebo som chcela; vydrzali sme 14mes,potom uz bolo druhe tehu tak sme nemohli pokracovat.
Ja si hovorim,KTO SA VELA DOZVIE TEN AJ VELA VIE,preto brazdim stranky ked nieco potrebujem.
Inac tiez sme novembrovi zachvilku to uz bude 3roky cim sme prechadzali ako teraz ty - vy 🙂

kvietocek7
23. okt 2010

@elixia tu mas ten isty co si poslala web na amazone o nieco lacnejsi kuk
http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-Link-a-Doo...

kvietocek7
23. okt 2010

@elixia inac aj na web kiddicare.co.uk maju lacnejsie a je aj free delivery,len som si este vsimla ze je trochu rozdiel medzi tymto a tym umelohmotnym a to, ze tento nema moznost to operadlo nijak spustit nizsie kdezto ten co mame my ma vzadu take, ze sa o cosi da spustit takou poistkou ci ako sa to da nazvat.teda je viac spustene na lah aby sa babenko nekrcilo v sede.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre