Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
26. okt 2010

@slniecko77 krasne si uzijte dovcu 😀

elixia
26. okt 2010

@mickey85 to cim si ho nadopovala,ze spal 7 hodin v kuse?? 😨 😨 😀 Super,ze vam kojenie ide v pohode, my zial stale bojujeme a zatial nie velmi uspesne...aj dnes, cele doobeda bol prisaty, cucal jak o zivot a stale reval a reval,nemohla som ho utisit,nikde nebolo dobre, spat nechcel...nakoniec som mu dala 50 ml UM a okamzite bol klud a zaspal na 3 hodiny...takze to vyzera,ze prazdne prsia cucal iba..alebo teda,ze toho mlieka bolo malo. 😒
Ja sa zatial bojim hlavne cerstvu zeleninu, cierny chlieb a take veci jest..no a citrusy pravdaze.
Je normalne,ze take male babo ma vetry ako dospely?? Akoze, mali by ste to pocut, sa s muzom smejeme, ako mu to ide..len dufam,ze to je ok.

hajatanufus
26. okt 2010

@elixia ahoj ano deti si vedia poriadne prdnut a vtedy sa im ulavi naboj to kojenie sa zlepsi ty si po cisarskom tak to moze byt koli tomu skus si odtstriekat do flasticky ci ti nieco pojde a potom to das malemu spapat aj ja som mala s lucy podobne problemy ale neprestala som kojit tiez som asi jeden krat za den prikrmovala umelym a slo to

mirka007
26. okt 2010

@mrk11

Ahoj 🙂
Aj ste boli na babyshow?
Kupili ste nieco?
Co malicka stale soplikuje ?

mrk11
26. okt 2010

@dadulka2000 no to nie je nic moc, drzim palce, nech su to ozaj "len" zubky a nech co najskor vylezu. Eli uz tiez nemozno nechat ani na chvilu bez dozoru mimo postielky, ta je hned na konci postele a "snazi sa" spadnut, uz len cakam, kedy sa z tej macky, co predvadza a kolise sa na 4, rozbehne 🙂

mrk11
26. okt 2010

@mirka007 nakoniec sme pekne nikde neboli, kamaratka nemohla, ja som sa sama trepat nechcela, mojmu milemu sa cez vikend uz vobec nikam nechcelo, aj ma to mrzelo, ale buduci rok sa dohodneme a pridam sa k vam 🙂

a vy ste pokupili nieco?

mirka007
26. okt 2010

@mrk11

Jasne 🙂 pridame sa 🙂
Ja som kupila novu autosedacku,dali mi 100 libier zlavu 😀
A deky,fusak,sleeping bag a dake hracky 🙂

elixia
26. okt 2010

@hajatanufus a presli ste potom na plne kojenie? po akom case? Len chcem vediet,ci mam este nadej... 🙂

hajatanufus
26. okt 2010

@elixia neboj sa urcite sa to zlepsi ja som lucinku kojila a len sem tam som jej dala este umele mliecko ale ja som ju vacsinou kojila z jednej cicky a to bola aj chyba lebo v druhej sa mi tvorilo menej mliecka atak som jej davala z tej z ktorej tieklo a potom sa mi ta druha zastavila takze treba to striedat aj ked to slabsie tecie tak aj ta sa potom roztecie aj teraz mam jednu velku a druhu mensiu ale striedam to a je to o.k. a v siestich mesiacoch som zacala prikrmovat ale detsku vyzivu som zacala davat uz skor ale len po troske ja som nevedela ze kojene deti sa zacinaju prikrmovat az od pol roka dolezite je ze ci ti maly pribera tak ako ma aj lucinka priberala a to je zaklad. pozrela si si tu stranku o kojeni? skus teda horuce obklady pred kazdym kojenim a striedat prsniky ono neboj sa urcite si to mliecko vytiahne lucinka mi niekedy papala aj po hodine ale vacsinou tak po dvoch ale mne to nevadilo ona vzdy papala len 5-10minut takze asi moc toho nevytiahla a este si pred kojenim poriadne premasiruj prsniky aby sa ti to lepsie spustilo a aby si vytiahol aj to tucnejsie zadne mliecko a tak sa viac nasyti neboj sa do toho prides chce to hlavne klud a pre dobro veci aby si sa vyspala tak ho skus v noci kojit po leziacky. ja som lucinku nevedela moc dobre kojit ale v zaciatkoch som ju kojila v tej futbalovej poloheako sa koja dvojcata neviem ci ti to ukazovali a teraz zistujem ze aj ta priecna poloha je super vtedy sa mi rachel super prilepi a nechce to pustit aj teraz pri rachel som mala trosku problemy tiez bola niekedy cele dni na cicke a ja vycerpana ale preslo to neboj bude to dobre. a ked je maly na tebe a placka to moze znamenat ze napr potrebuje odgrgnut moja to tiez robi ze myka hlavickou a nechce sa prisat alebo pusta bradavku a vtedy ju skusim dat do zvyslej polohy a niekedy si odgrgne, inokedy sa zase vykaka a tiez ju davam vela na brusko aj to jej pomaha a cez den mi tak aj spinka

kvietocek7
26. okt 2010

@elixia k tomu dojceniu,strasne vam drzim palce nech sa to dari, len som k tomu chcela ze ako spomina hajata.. tak tie polohy pomahaju uz len preto,ze kam smeruje bradicka babatka odtial najviac taha mliecko, teda ak je to napr ta futbalka tak mliecko si papa smerom k pazuche,ci ako to vysvetlit..... a co ako bouncer,uz si sa rozhodla?

elixia
26. okt 2010

Dakujem baby 🙂 No my od zaciatku kojime v tej futbalovej polohe,je nam to najlepsie..ale ked uz vystraja,tak to striedam 🙂 Stale dufam,ze toho mliecka bude viac,ved nie je mozne,ze tu ma kazda nadproduksiu,len my stale malo...

@kvietocek7 no rozhodla...manzelovi som uz s tym liezla na nervy,tak povedal,ze kupime ten modry, teda zavolal svokre ze ten chceme..ja kym by som sa rozhodla,maly by z neho aj vyrastol 😀
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumbe...

mona12071
27. okt 2010

dala som novy album ked tak sa mrknite 😉

mrk11
27. okt 2010

@mirka007 to si pochodila super. Ja sa utesujem, ze som vlastne nic take nechcela, mozno darceky na Vianoce a tie zlavy, co by som mozno na to v piatok mala, tak by mi ani nepokryli listok, ja som naozaj chcela len par malickosti. Ale buduci rok sa velmi rada pridam.

mrk11
27. okt 2010

@mona12071 rozkosny je, a kolko ma uz vlaskov 🙂 , Eli je stale este plesata, teda uz ma take paperko, aj vidno, ze uz bude mat vlasky, ale to este par mesiacov potrva 🙂

cutce
27. okt 2010

dobre ranko
@mona12071 maly je uzasny, krasne fotecky 😀

mrk11
27. okt 2010

@mickey85 - mna by tiez zaujimalo, co si malemu dala, ze tolko spinkal, nasa Eli ma skoro 7 mesiacov a mame velke problemy so spanim, v noci pospi maximalne 3 hodky vkuse (a to uz ja som na vrchole blaha), vacsinou sa so zeleznou presnostou budi po hodine a pol. a @elixia neboj sa, urcite mliecka budes mat dost, maly si ho narobi, sice neviem, ci ho kojis aj z flase, lebo to je potom babo lenive si tahat z prsnika, z flase mu to ide ovela lahsie.

mona12071
27. okt 2010

@mrk11 no ma ich huste 😅
za chvilkubudes mat copanu bratova ma 14mesiacov a tiez mala menej vlasov ako nas maly

@cutce dakujeme 😉

mrk11
27. okt 2010

@elixia smejem sa hlasno, pisem s Eli na kolenach, ale co sa mi podarilo - kojis z flase 😀 😀 😀 😀 , chcela som, ze neviem, ci len kojis, alebo mu davas jest aj z flase 🙂

hajatanufus
27. okt 2010

ahojte baby. @elixia mozno ze nemas malo mliecka len sa ti to zda ja som si pri lucinke tiez neverila a myslela som si ze nemam mlieko. pravdou je ze ked som jej dala z flasky tak vypila 10 a zbytok siel do umyvadla. a okrem toho ako spini risko plienocky?kolko krat za den kaka?a akej farby je stolica? pokial kaka a piska casto tak mliecka mas dost a problem bude v tom ze ho asi boli brusko kym si ulavi a to trva velmi dlho chce to len cas zlepsi sa to. to mala aj nasa rachel. a lucinka mi nekakala aj tyzden ale to uz bola vacsia ako risko, a doktor povedal ze to nevadi ze asi si vsetko mliecko spotrebuje tak nema co kakat. tiez povedal ze kojene deti nemusia aj dva tyzdne kakat a mozu aj sedem krat za den. ale risko je este malicky a ten zaludok si musi postupne zvyknut. materske mliecko je lahsie stravitelne ako umele a ked ho chces teda trosku prikrmovat tak to skus so striekackou aby ti potom neodmietal prsnik. kazde dietatko je ine nasa lucinka papala aj z prsnika aj flasky a ked mala asi tri mesiace zacala som jej davat aj cajik ale ona mala aj cumlik takze sa ukludnila lahsie a rachel som skusala davat cajik z flasky tak nechcela a ani cumlik nechce. takze ber to tak ze risko papa castejsie ale po menej ale to nevadi hlavne ked papa, pribera, kaka a piska. to je dolezite. ale neboj bude to len a len lepsie.

elixia
27. okt 2010

Ahojte,

@mrk11 hej,kojim z flase 😀 😀 Ale obcas aj z prsnika 😀 😀 No nie, cely den sme na kojeni z prsnika,len vecer pred spanim kojime z flase..tak 40-50ml. Zatial,nastastie nemame problem,ze by sa nechcel prisat po flasi,ale dost sa toho obavam.

@hajatanufus vdaka za povzbudenie 🙂 Tak normalne kaka 1-2 krat za den,ale casto ma v plienocke len taky 'prdik' 🙂 A piska naozaj dost....cez den je vsetko ok,len vecer sa nejako nevie zasytit..Kojime velmi casto,aj kazdu hodinu,niekedy mam pocit,ze okrem toho vlastne cely den nic ine nerobim 🙂

@mona12071 krasny chlapcek 🙂

midsumergirl
27. okt 2010

ahojte 🙂 tak mam po poradni, tlak, moc, tep babetka ok, rastieme tak ako mame..dalsiu poradnu budem mat den pred terminom, kde mi urobi sweep- masaz krcka..robili vam to niekomu a zabralo to? doniesla mi aj tie tens machine, tak si to mozem nacapit keby nieco a teda mi zopakovala kedy volat porodku..som sa pytala ze aka velka je nasa mala kedze tu to nemeraju, tak povedala, ze nevyzera na obrovske babatko ze ma asi okolo 3.2 kg ..no tak teraz mi uz zostava len cakat..inak tiez sme sa rozpravali o kojeni a pytala som sa na flasku tak mne povedala ze mam vyskusat kojit prvy mesiac len z prsnika a potom mozem skusit aj flasku..tak uvidime..ja sa niekedy toho kojenia desim viac ako porodu 😔

etuska
27. okt 2010

@elixia
ved mrkni tu stranku o dojceni-alebo rovno napisa Annag 😉

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/

etuska
27. okt 2010

kočky-ak ste niektora uz kupovali "snowsuit" s akymi znackami ste spokojne?Ja som vcera cez Ebay kupila flisovy overal Columbia-ten je super najma ak dieta casto prenasate z auta,ale chcem kupit aj nieco hrubsie kedze ideme na mesiac na Slovensko.

hajatanufus
27. okt 2010

@elixia no vidis u nas to tiez tak bolo aj pri lucinke aj pri rachel ze vecer sa nevedeli dojest ale neboj do dvoch mesiacov sa to zlepsi a vecer su deticky nervoznejsie tak aj preto tak neboj bude to dobre tak ked chce aj cicku po flaske tak super neboj casom odlozis flasku nie prsko a ked kaka tak je to super rachel mala prdko alebo kaku v kazdej plien ke az teraz sa to zlepsilo ze uz kaka len 2 krat za den a ostatne plienky su len mokre takze je to v poriadku on si najde system neboj on chce byt hlavne v tvojom naruci a preto mas pocit ze stale len kojis oni sa niekedy hrajuz s prskom miesto dudlika a ozaj cumlik ti nechce? 🙂

hajatanufus
27. okt 2010

ozaj baby neviete co je s mikailou? ta sa tu uz dlhsie neukazala zeby sla predcasne rodit? 🙂

hajatanufus
27. okt 2010

@midsumergirl tak blahozelam este nejake dva tyzdne a mas malu pri sebe kojenia sa neboj je to to najprirodzenejsie co moze byt a na flasku nemysli kojenie je najlepsie tiez ti odporucan tu stranku o dojceni co tu pisu baby mne to tiez pomohlo. ja som napriklad bola vzdy proti tomu ze dieta spi s rodicmi a teraz vidim ze je to super. fakt si to precitaj je to poucne citanie 🙂

elixia
27. okt 2010

@etuska ved uz som 😉 Ja som tiez uvazovala,ci kupit snowsuit, mame fusak, tak neviem,ci je tu az taka zima...chcela som len z ebay nejaky vydrazit, myslis,ze zalezi na znacke, ze je niektory lepsi,resp.horsi?

@hajatanufus no to dufam...mozno to privelmi riesim (ako vsetko 😀).
Inak, mas pravdu, mikailla sa akosi stratila,mozno naozaj uz ma po tom 🙂

etuska
27. okt 2010

@elixia ani tak nejde o tu znacku-resp. mi islo o odporucania ktore su dobre 😅
Aj ja ficim poslednu dobu na Ebay-i 😅 -ale niektore veci si rada"omakam" v obchode-viem ci su dobre a potom drazim 😀
No ja predpokladam ze na SVK bude dost zima-budeme tam cely december,tak pre istotu chcem kupit tu ked sa da kvalita za lacnu cenu 😀
Osobne si myslim ze na UK stacia aj tie flisove overaly,pripadne potom supnut do fusaka 😅

kivec
27. okt 2010

Ahojte zienky, zase som sa dlho neozvala, neviem co skor. Deticky su zlate, len som Estherke obmedzila pozeranie televizie a tym padom sa jej musim este viac venovat, takze uz naozaj nemam volnu ani minutku cez den a vecer potom dobieham, co som nestihla. 🙂 A ked sa dostanem na net, tak pozeram po nejakej robote, lebo matersku budem dostavat len do februara, tak uz najvyssi cas po niecom pozerat. 😝
Citam, ze @elixia sa trapi s kojenim. Velni ti drzim palce, aby sa to vase kojenie dostalo do nejakych kolaji a aby si sa pri tom velmi nestresovala. 😉 Inak ja som tiez Elisku este donedavna kojila aj kazdu hodinu, aj ked nebola hladna, tak chcela byt na prsniku. A tiez som vlastne cely den nic ine nestihla robit. 😉 Ako pise @hajatanufus - len sleduj kolko cika a kaka a neskor na poradni uvidis, kolko pribera. A ten link, co poslala @etuska je perfektny, este aj teraz som sa tam naucila vela noveho a pomohlo mi to lepsie rozumiet potrebam babatka. Vrelo odporucam precitat cele. 🙂 A hlavne mysli na to, ze to takto nebude stale, ono sa to 100% casom zlepsi. 🙂
Co sa tyka snowsuit, tak ja z vlastnej skusenosti odporucam, lebo posledne zimy uz aj tu boli poriadne studene a my sme ho pri Estherke velmi vyuzili. Aj ked sme mali fusak. Vydrazila som z Ebay. 😉 Nemyslim si, ze nejak velmi zalezi na znacke, ved dietatko sa v tom sotva hybe, ani to nema ako znicit. Hlavne nech vela nestoji, ved aj tak to ma len na jednu zimu. 😉

Ja sa teraz zabavam so skladanim takej vecicky, co mi ide velmi ulahcit zivot. 🙂 Kedze som si nekupila double buggy, musela som vymysliet nieco ine a nasla som fantasticku vec, straaaasne sa z nej tesim. Ked doskladam, tak ju ideme vyskusat von. 😉 Tu je to: http://www.buggypod.com/support_userguide.php#

mickey85
27. okt 2010

ahojte 🙂 Drobec spinka, tak mam cas odpisat 😉
@wacata37 nechcem ucit na cumlik, lebo viem, ze ked ho nahodou vypluje, tak budem musiet vstavat castejsie k nemu a davat mu ho do pusinky...takto place vazne len preto, ze je hladny a nie preto, ze nema dudlik v puse. Na tie prsteky si davame tiez pozor, nosi rukavicky, aby sa neposkriabal lebo sme mu este nestrihali nechtiky-takze si nedava zatial pesticku do ust.
@elixia a pijes dost vody? ja mam stale flasu s vodou pri sebe. Vraj je to dolezite pre tvorbu mliecka. Skus mu teda striedat prsnik, kde si viacej nacuca. A nepocujes ako prehlta ked pije? To by znamenalo, ze taha dobre. Nas sa az niekedy dusi, tak taha a preglga 😀 A ja potom stresujem ☹ Tiez ma vetry poriadne 😀 Minule tak vystrelil, ked mal ritku holu, ze to zasiahlo manzelove pyzamo a biely koberec 😅 😀 😀 😀
@mrk11 poriadne som ho nadupovala mlieckom z obidvoch prsnikov 😀 Ale vam poviem, ze sme mali uz po 4hod obavy, ze tak dlho spi, sme sa kazdu chvilu budili a kontrolovali ho 😕 Tuto noc spal 4hodky potom sme sa hodinu krmili a zase spal 4hodiny 🙂 Zatial nam robi radost 😉
Este som chcela k tomu kojeniu @elixia my sme mali zo zaciatku tiez problem z laveho prsnika vobec nechcel cucat, tak sme skusali vseliake polohy-vraj kvoli tomu, ze isiel von s forceps, tak ho to bolelo 😢 Niekedy ho kojim vazne aj vyse dvoch hodin, kym som si nie ista, ze je napapany, aj ho vzdy davam odgrgnut. On sa to casom nauci a bude pekne papat, Davidkovi to uz tiez ide lepsie, teraz sa mu podari len 20min cucat a uz spinka, inokedy sa aj vyse hodiny trapime. Vcera spal cez den hodinku, potom sme kojili hodinku, zase zaspal len hodinku...a zase sme sa kojili hodinku...Taketo malicke babatko sa este nevedia poriadne napapat na prvy krat, preto treba castejsie.
Uz sa tesim, kedy sa to vsetko upravy a budeme mat nejaky staly rezim 😎
@midsumergirl uz sa ti to veru blizi 😉 Mne robili dva krat sweep. Prvy krat mi to vobec nepomohlo, ani len naznak, a druhy krat mi to robila midwife, ked som bola na 3cm a do 8 hodin som zacala mat pravidelne kontrakcie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre