Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

uankab
4. nov 2009

rimmel, ono zalezi na okolnostiach... kazdopadne napriek tomu ze bola private room volna, tak sme ju mat nemohli, lebo ma museli mat pod dohladom a naozaj chodili kazdu chvilku... som sa totiz vobec nemohla postavit z postele, a potom som dostavala transfuzky... kazdopadne naozaj zalezi o tom, kolko mamiciek tam lezi, od nemocnice a pod...
loki, vyliec sa rychlo... ja by som sa asi ockovat dala, ale je to individualne..

newyorkgirl
4. nov 2009

loki ja cakam na vakcinu na swine flu uz asi mesiac, neviem kde to viazne 😒 ale zaockovat sa dam, ked uz sa konecne oni zasobia... dnes som bola u GP s bolavym uchom a mam si dat paracetamol ach jo co som cakala ze jo 😒

kvietocek7
4. nov 2009

ahojte
mihouk-no ty nasi chlapci su poriadny borci 😀 , pises ze mate 8kg, nas vcera pred 2hou vakcinou vazili a mame 6.95 teda aj to je poriadne dost.Zajtra mame uz 3mes tak ocakavam,ze sa mnohe zacne postupne upravovat...

new- prave dnes som hovorila s kamoskou,prislo jej ze sa moze dat zaockovat proti tej svinacine.Ma to uz za par, ale tazko povedat ci to bude mat kladny ucinok -ved to nielen seba ockuje ale aj to baby,Vsetko predsa prechadza cez placentu k babatku a velkou otazkou je ci to neposkodi baby.Totiz ony vysli na trh s vakcinou, ale myslim si ze to je akoby narychlo upecena zaplata,lebo niektory lekari su dost zdrzanlivy na obhajobu tej vakciny.No neviem,je to asi fakt na zvazenie ci sa radsej nevyhybat nejakym zhromazdeniam (playgropy atd..)uzavretych miestnosti a tak.Teda inu prevenciu ako vakcinaciu... Je to na zvazenie...

a k tej private room v nemocnici
mam 2skusenosti; 1vi porod som dostala samotnu izbu bez akychkolvek prosieb ci opytani sa.Jednoducho po porode mi dali izbu kde bol este aj pristelok pre manzela takze s nami vtedy noc prespal v nemocke.To som vtedy az zirala a myslela si ze je to hadam samozrejmostou v tej nemocke
Ale druhy porod -bol tiez v tej istej nemocke- ale to uz bolo ine.Tiez ma dali na izbu kde boli postele predelene plachtami.No hruza.Tolko kriku a blabotania co tam chodili navstevy.Po tom porode sa mi to vazne nedalo psychicky vydrzat a bola som aj strasne unavena 😝 ved kto by nebol?? tak som sa hned pytala na privat a jasne ze odozvy boli vselijake -teda mame aj nemame volne izby.Cenovo mi to bolo aj jedno najskor ze 250 lib, potom o chvilu prisla a vraj 400 lib na noc-no skoro ma urvalo 😝 ale nakoniec tam mali nejaku mamicku co sa rozhodovala ci pojde v ten vecer domov a kedze isla tak mi ponukli tu izbu za 200lib.
Dodnes nelutujem ani pence ze som to zaplatila.Lebo som si nesmierne oddychla a mala sukromie.Takze pokial sa da a samotna nemocnica ma moznost urcite sa na to pytajte.Je to fakt nezaplatitelne oproti spolocnym izbam (jeden chrape,dalsi ma navstevy,inde zas place babatko).
tolko zo skusenosti.... a koniec kratkeho romanu 😀 😀

tehulky drzte sa oddych je nezaplatitelny!!!

rimmel
5. nov 2009

unakab no to je zvlastne..mna prave preto ze som bola taka nevladna a tiez na tranfuzke dali na private..a fakt ze chodili velmi casto mapozorovat..

a co sa tej vakciny tyka velke NIE. baby, ono to iba nafukuju.....prasacia neni o nic vacsou hrozbou pre vas ako obycajna chripka, takze ak nemate v plane sa dat zaockovat proti obycajnej, nevidim dovod sa davat ockovat koli tejto..a hlavne nie v tehotenstvne, nakolko tato vakcina je mlada a neviete ake nasledy to moze mat na vase zdravie ci zdravie babatka..muz mi akurat hovoril vcera dve jeho kolegyne sa dali zaockovat proti prasacej a obom z toho bolo na dryhy den zle.

wild.horses
5. nov 2009

vakcina ...nie. Je to komercny tah a velke bububu na ludi. Aj tie antivirotika, ked mate chripku su dost nebezpecne. No ale rozhodnutie je na kazdom z nas, vsak?
v nemocnici kde som rodila sme boli po dve a aj tak mi stacilo. Zalezi na tom, aka je ta ''spoluleziaca'', no ta moja nebola moc taktna a ani ich rodinka

wild.horses
5. nov 2009

...a zabudla som sa pochvalit maleho mierami. Takze 7 mesiacov a 3 dni, 72 cm a 9.9 kg. Stale hlavne kojime, prikrmy idu pomaly dole pusinkou a hlavne... kaka kazdy druhy az treti den, ach jo 😎

gaby0205
5. nov 2009

Loki drzim palce nech sa nam vyliecit frisko 😉 neboj vsetko dopadne dobre.
No baby ja asi teda pojdem private, ale vy ste to mali take lacne private? £100, no ja musim platit £850 ale co uz. Mne tak ako ste vraveli ze budu liezt na nervy niektore sliepky. A ja ked som tam bola na review tak som videla samich takych cudnych...cernochov, indov a cinanov a bol tam zvlastny pach a delit si toaletu s tolkymi no neviem neviem 😒 najhorsie je ze ja si tu priavte nemozem teraz booknut ale iba v den porodu a ak maju volnu izbu v priavet casti tak mi ju daju no zial ak nemaju tak nie 😖
SLovakia a teba kolko bude stat priavte izba? baby tie lacne £100 na den nie je to NHS a za priplatok mas svoju izbu alebo je to uplne cisto private. No nasa nemocnica nema ten systen NHS za priplatok svoju vlastnu , skoda..som si ista ze by to bolo lacnejsie nez £850. ALe pojdem private. Porodim NHS a poviem nech ma prevezu na private, ved je to na tom istom poschodi.
tak sa mi drzte babulky. pekny den

No a k tej vaccine, ja sa nedam ockovat ! neverim tomu 100% a nerobili tolko testov na tehulach takze to nebudem riskovat!

slovakia13
5. nov 2009

u nas mame samostatne izby automaticky ,na spolocnej si iba v dobe otvarania a private stoji 500libier,ale tam uz mas komplet vsetko....takze mne vyhovovala ta izba a nejdem platit private, iba ma strasne prekvapilo ,ze to nie je vsade 😝 .sice je malinka ,je tam postel ,postielko-vanicka pre babo a ten vyhrievac(neviem to pomenovat,ked je porod s komplikaciami,tak tam daju babo na par hodin)to je u na vo walese a mame 3porodne centra v okruho 5 km ,takze nie je natresk.
uvidim ,moze sa stat ,ze bude naozaj natresk a supmu nas na spolocnu,ale to nehovorili....dufam ,ze nie

iveta249
5. nov 2009

slovakia13 dakujem ti za odpoved, no pocula som len ze je to neprijemne, ale co uz narobim. Ked to musi byt, a moze to pomoct tak to budem musiet podstupit. Dufam, ze ty to nebudes potrebovat, a ze sa ti mala narodi cim v termine, lebo viem ze sa na nu velmi tesis. Uz to mas tiez len za par, tak vela stastia. 🙂

iveta249
5. nov 2009

wild.horses vdaka za informacie o sweep.Viem, ze to asi nebude prijemne, a trosku sa bojim, ale ked to mozno pomoze tak to skusim. Jasne ze som skusala aj ine metody, viac prirodne ale nejak mi to doposial nepomohlo. Ja tiez vravim, ze ono to pride ked to ma prist, ked malicke je pripravene. Tak pekny dnik prajem

iveta249
5. nov 2009

unakab: Dakujem za pridanu skusenost. Myslela som si, ze to nemusi vzdy pomoct a urychlit porod a ze potom uz bude moznost len ist do nemocnice a dat porod vyvolat. Ked mne to nepomoze, tak ma midwife posle na buduci tyzden na vyvolavanie. Tak uvidime, troska sa bojim, ale uz nemam na vyber. Tesim sa az budem mat maleho pri sebe. Tak prajem pekny den, a malicka je zlatucka.

peppapig
5. nov 2009

Ja jsem hrozne prekvapena, kolik z vas bylo nespokojenych na poporodnim oddeleni. Me po orientacni navsteve porodnice ani nenapadlo, ze bych mela jit private 😨 .
Slovakia u nas to bylo naopak, pri otvirani jsem byla na pokoji sama, ovsem, tam jsem mohla i porodit (pokud bez drugs a epidualky), nakonec uz jsem to nemohla vydrzet a chtela jsem epi, tak me prevezli na jiny pokoj (jine poschodi), ale stale bych to nenazvala sal, kde vykonavaji cisare. Do pul hodiny jsem tam porodila 😅 bez epi. Ale k te peci po narozeni miminka, prevezli nas s malou na pokuj, jak pise vetsina, 3 postele oddelene zavesy. Byl to velky pokoj, u kazde postele byla vanicka s miminkem, kreslo pro tatinka, pekna skrinka, umyvadlo a dal uz si ani nepamatuju. Dovezli nas tam v 9pm a na obed druhy den uz jsme byli doma....Jinak me se v porodnici hrozne libilo, ano byl tam ruch pres den, kdy chdili ke kazde z nas dr, sestry, pak ty co pripravuji jidlo s menu, proste spousty s lidi se spoustou informaci o kojeni, registrovani atd atd atd. Byla jsem nadsena, jak vsichni byli prijemni a chovali se tise. V noci tam bylo relativne ticho, az na nejaky krik mimisku, ale to jasne, kdyz uz je clovek v porodnici. A ano i pani uklizecka naklusala rano s mopem, ale to je taky jasne, ze to musi byt uklizeno. Navstevni hodiny nebyly dlouhe, sousedka vedle byla Indka a tak se ji u postele sesla obrovska rodina 😅 , ale ze by delali nejaky ramus to se rict neda. Ja jsem si i tak sla pochodit a prosla se s malou ve vozicku do takove spolecne mistnosti, kde byla i telka a tam jsem klabosila s mamkou a muzikem 🙂 . V noci jsem nespala snad ani hodinu, byla jsem tak ohromena a stastna, ze jsem se koukala na nasi Miusinku s usmevem na tvari non stop.
Kdyz to shrnu, stale lepsi a prijemnejsi prostredi nez v Cechach, kde po vas neustale jeci nejake sestry ci neochotni doktori. A co si budem namlouvat, holky rodite v porodnici ne v 5ti hvezdickovem hotelu 😝

Na vakcinu proti swine flu se nechystam. Ta swine flu se urcite bude za nekolik let mutovat, mozna i driv nez pozdeji a zminovana vakcina muze byt k nicemu. Kdo vi jak je otestovana a vubec, farmaceuticky prumysl je hodne o financich, takze ne. My uz jsme si chripajznu prozili v lete a krome extremni migreny, to byla jen chripka a na tamiflu mela Mia osklivou alergicko reakci. Loki, vam dali antivirals i pro miminko? Je to stale ten stejny lek tamiflu??

Membrane sweep jsem mela podstoupit, ale nemohla jsem se bolesti uvolnit, midwife se to proto nepovedlo pretahnout a znova uz jsem to nechtela zkouset ani za nic.

slovakia13
5. nov 2009

peppapig
ja som tiez nadsena z nasej nemocky ,ale to som tu uz pisala a to mam z vlastnych skusenosti ,ked sme s malou lezali koli krvacaniu 😉

ja idem dnes ku midwaife,tak som zvedava co povie 😝 ak neporodim do terminu ,tak tiez buduci tyzden ten sweep, mozno aj dnes-trosku sa ho bojim 😖 ,rozmyslam ,ze ho odmietnem 😝 ako citam ,tak vam aj tak nezabral....podobnu skusenost mala aj kamoska

peppapig
5. nov 2009

slovakia, ja znam jen jednu kamaradku, ktere delali sweep, ale nepomohlo, chudacek cekala az do konce 42tt, doufam, ze to nebude tvuj pripad. Ja mam pocit, ze sweep ti nabidnou jako option az po termine, ale nejsem si jista.

Takze dalsi Mia, uz v tom mas jasno 😵

eviska83
5. nov 2009

Ahojte,
Tak ja mam velmi pozitivne skusenosti s porodnicou.Prvy porod ma sice dali na spolocnu izbu s plachtami ,ale boli sme tam len 2 -bol tam klud a pohoda 🙂 Pri druhom nas dali na izbu kde som bola sama- bolo to presne take ako opisuje slovakia- 1 postel+ 2 😉 vanicky pre drobcov. Kupelni tam bolo niekolko takze nikdy sa mi nestalo ze ked som sla ja ze by bolo obsadene 🙂 V nemocke si nas nechali skoro 5 dni,ale to len preto ze mali volno a chceli nas mat radsej este pod dohladom. Ja som bola max. spokojna 🙂
mihouk- som rada ze uz idete domkov 😵
Ohladom vakciny aj ja som proti 😒 Aj ked uz som pocula take reci ze zdravotaci to budu mat povinne 😲

mzuzka
5. nov 2009

ahojte, idem kuknut ci slovakia uz pestuje, ale vidim, ze Miuske sa velmi nechce. je jej dobre u teba 🙂

my uz vieme ze su to dvaja chlapi - Marcus a Richard. mne tiez stale nukaju vakcinu na swine flu, ale presne ako pisete, povedal mi aj moj doki na SR, je este v praxi neoverena a preto v tehu a detom, on osobne neodporuca. ja som si akurat vcera bola zobrat vakcinu na klasicku chripku a sezonne viruzy pre tehotne zeny, ktoru tu pouzivaju uz 10 rokov, cize skusenosti uz maju a som na nu v najlepsom obdobi - jesen v 2trimestri tehu. tak pre klud duse dam tu a hadam trosku posilni imunitu aj proti ostatnym chorobam.

slovakia13
5. nov 2009

mzuka
gratulujem ku chlapom 😉
mala stale nic,dokonca aj tvrdnutie bruska prestalo a ani krcok uz neboli,tak neviem.....

mzuzka
5. nov 2009

hovorim, je jej dobre u maminky 🙂 ale niekedy to pride z minuty na minutu. moj syn sa tak narodil, z nicoho nic, zrazu sa vypytal na svet a skoro nestihli cisarsky. a inak zajtra prave ma 16r. a bolo to v 35 tt. a myslim ze 2 dni pred tym som bola v poradni a vsetko bolo uplne OK. proste som isla okolo 7mej vecer na vecko, mala som krv na papieri, rozmyslala som ci mam, alebo nemam ist na pohotovost, o chvilu mi zacalo tvrdnut brusko a 21,50 bol na svete.aj s uspatim zo vsetkym, LTT 🙂 mal 2050 a 43cm, a teraz je z neho 188 cm chlap.

newyorkgirl
5. nov 2009

babule ja sa davam ockovat aj na normalnu flu, nikdy som reakciu ziadnu nemala, lekar mi to tuna odporucil, vraj je mensie riziko ze mi cosi bude z vakciny ako ze tu chripku dostanem a budem musiet brat lieky, a co sa tyka vakciny k babatku sa nedostane, vsak krvne obehy nie su prepojene, potom by matka s AIDS mala dieta s AIDS a vieme vsetci ze to nemusi tak vzdy byt, iba ak by sa mne skomplikoval zdravotny stav z tej vakciny moze to ohrozit aj babo... ja risknem, potom dam vediet 😀 keby som v neskorsom stadiu tehu tak nad tym tak nerozmyslam ale som len v 4mes. takze radsej hej 😒

gaby0205
5. nov 2009

no mozno by to tak strasne nebolo keby n atej prehliadke toho maternity department to tam nebolo take busy a take plne..tak som sa zlakla ale aj tak pojdem private ked tam je moznost. Lebo to co vy vravite ze skrynka, male umyvadlo tak to v tej mojej nehrozi 😒
Zuzi gratulujem k chlapcekom, moc sa tesim za teba 😉

Slovakia, neboj mala pride ked bude chcietm aj ti trocha zavidim (v dobrom) ze uz ju covhylka budes mat na svete 😉 aj ja by som chcela. No este mam cas. Ale nebavy mat byt tehotna, neuzivam si tehotenstco tak ako som si predstvala. mam par problemov a nie je mi celkom dobre. Ja radsej by som moju malinku uz chcela mat vonku a uzivat si snou 🙂 tak sa na nu tesim ...

uankab
5. nov 2009

slovakia, u nas to bolo tiez naopak... ked som prisla do nemocnice, tak ma dali na izbu kde som bola sama a tam som aj odrodila, dokonca mi tam pichli aj epiduralku... nechali si ma tam aj par hodin po porode, bola som tam vlastne skoro 24 hodin a potom ma odviezli na poporodne...
sweepu sa neboj, nie je bolestivejsi ako porod 😉
my sme dnes boli u doktorki, 8 weeks check, vsetko v poriadku, tak sa tesim 😵 ... az na suchu kozicku, predpisala nam olej do kupel a masticky... a dokonca aj ockovanie sme zvladli, zatial nemame teplotu tak dufam, ze to tak zostane 🙂

slovakia13
5. nov 2009

ahoj
tak ak neporodim v priebehu buduceho tyzdna ,tak v sobotu mi pride urobit midwaife ten sweep 😝 .
oni mi rataju termin porodu 11.11 a nie 13.11,ale ja si aj tak myslim ze spravny termin mam 18.11 podla SK sona,ked ja netusim kedy sme malu urobili.....
a mam opat zapal mocovych ciest ,tak zajtra ku GP po antibiotika
uankab
hadam prezijem ,ale moc ma to netesi 😒 , tebe to tiez nepomohlo?

mihouk
5. nov 2009

slovakia, pi vela a hlavne cranberry, to pomaha na mocove cesty. Inak ked si myslis ze mas termin 18. tak ten sweep mozes odmietnut, ale aj tak si myslim ze mas toho dost, aj ja som onho prosila, ale povedali mi ze to mozu urobit najskor 1 tyzden po termine, tak sobota v tvojom pripade je len 3 dni po. Divne myslela som ze je to vsade rovnake.

slovakia13
5. nov 2009

ja som jej dnes hovorila,ze podla prveho sona na sk som 18 o tyzden neskor 😒no nebrala do uvahy ,11.11 mam podla menzesu a 13.11 podla sona tu v uk 😝 ,ale je pravda ,ze uz mam dost....mam dzus cranberry aj caj ,tak popijam
mala ma hlavicku strasne hlboko zaberenu ,nemohli ju nahmatat 😀 potvora sa hra na skryvacku 😵 ,ale nakoniec ju nahmatali a je dole,takze ok

loki01
5. nov 2009

dekuju vsem za prani brzkeho uzdraveni, myslim ze uz se trosku lepsim tak snad budu brzo skakat pres kaluze🙂
peppapig: Ja mam mimi jeste v brisku tak mi dali Relenzu ta je pry setrnejsi( vdechuje se tak pry nema tak prostupovat placentou ci co), jinak maly se tam hybe normalne tak snad je OK a snad mu nenaroste druha hlava🙂 no uz by snad nemela.
Ja jsem ani nevedela kolik stoji ten privat ja si to predstavovala tak 40 liber za noc kruci:( Hm... to asi nedam tolik penez...i kdyz uvidime jak mi bude po porodu no.
slovakia: ten cranberry juice je fakt super, pij ho litrama jak rika mihouk

uankab
5. nov 2009

ten sweep sa asi robi individualne, mne ho robili napr. v den terminu, ale to len preto, ze som tam zhodou okolnosti bola na monitore, plus ma strasne bolela hlava tak mi spravili vsetky vysetrenia krvi.. kedze na monitore som mala uz pravidelne kontrakcie, ktore som mimochodom vobec necitila, tak ho spravili... ale nepomohol mi, ako vsetko je to individualne a malicka si v brusku zobrala vsetok cas ktory mohla...
slovakia, tu sa termin urcuje na zaklade sona v 12tt a ten je pre nich zavazny... doma mas niekedy 3 terminy 😖

slovakia13
6. nov 2009

ahoj
ja sa uz od tretej prehadzujem v posteli 😠 !!!! mozno telo sa uz pripravuje na krizovy rezim 😀

wild.horses
6. nov 2009

slovakia... dufam, ze teraz pekne dospavas 😉

peppapig
6. nov 2009

loki, promin, nejak se mi to tu uz plete 😅 Tak se brzy vyzdrav 🙂

wild...nepsala jsi, ze tu ted dlouho nebudes. Uz je vse ok?

newyorkgirl
6. nov 2009

ahojte kocky... neviete ake ma clovek prava ked prenajima cez realitku? tyzden nam tecie radiator v obyvke a v realitke mi madam povie ze my nie sme na ich preffered liste, teda nasa property, to je uzasne, cize v obyvacke vobec nekurime a stale je tu cosi, proste uz odmietame platit full najom, ked 3x do tyzdna tam beham a oni sa nestaraju, ani oni ani lanlord... dnes nam dosla ponuka na council byt v celkom peknej lokalite, tak to pojdeme kuki next week a az to dobre dopadne, tak zbohem tento baraaaak 😠
inak uz mam appointment na swine flu jab 18.11. tak snad prezijeme 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre