Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mzuzka
5. jan 2010

eviska, co je to tongue-tie? ja netusim 😨

wild.horses
5. jan 2010

nyg... ano, potom som si vlastne uvedomila, ze je jedno, ci napises no returns alebo returns 😅 Cez ebay som zacala predavat prednedavnom, dokopy asi 40 veci predanych a zatial ok, ale spustim stranku a ebay vypustim. aj tak sa mi ich poplatky zdaju vysoke plus este musim platit paypal.
podprdy... mne sa oplatili kupovat az po porode, lebo tie, co som si myslela, ze budu dobre pred porodom su mi uz akesi male 😅 kupovala som v mothercare a ako s jednou z mala veci z mothercare som spokojna. Vcera nam odtial prislo high chair a bolo znicene, tak ho musime opat ist vratit 🙄

saza007
5. jan 2010

eviska - nas maly mal tongue tie tiez, zistila to az laktacna poradkyna. Dali sme mu to prestrihnut a aj tak to figu pomohlo - trvalo asi 10 tyzdnov, kym sa naucil jazycek poriadne pouzivat.

zuzi - tongue tie je prirasteny jazyk

mzuzka
5. jan 2010

wild horses a co predavas?

mzuzka
5. jan 2010

dakujem saza, nie len ze som netusila co to je, ale ani som netusila, ze take moze byt 🙂 a to mam 2 pomaly dospelakov.

eviska83
5. jan 2010

saza- a to ti to prestrihlu tu? mne tu kazdy tvrdil ,ze sa to tu uz davno nerobi- ze to bolo aktualne tak pred 20rokmi 😲 Vidis a ja som si doteraz myslela ze keby prestrihli tak pomoze 😒
Aj moj prvy syn to mal- ale neriesili sme to a ucili sa pomalicky prisavat- tiez to trvalo dlho,ale bol sam tak sa to dalo.
teraz som pouzivala aj suplementor -ucila ho pit po prste a aj tak kazde prisatie bol boj.Ale som rada ze aspon 2mes.sme kojili 🙂
mzuzka- presne ako pise saza - je to prirasteny jazyk 🙂
Ty este nemas nic nachystane? to ja v tvojich tt som uz bola zbalena 😵 ,ale mne v 27tt povedali ze za 2 tt mozem rodit 😠

mzuzka
5. jan 2010

no, ja som nemala kedy, nechavala som to po vianociach, ze ked bude klud. tak dufam, ze to stihnem. v prvom rade si nachystam porodnicu a keby nieco, tak potom zaimprovizujem.

mna tiez strasia od zaciatku, ze ten moj nestastny krcok moze rupnut hoci kedy, ale drzime sa super. teraz mam sono krcka az 19.1. tak uvidim ako sa to vyvinulo. potom mam uz sono kazdy tyzden. takze by sa nemal ten porod spstit uplne necakane.

eviska83
5. jan 2010

mzuzka- drzim velmi prsteky aby si vydrzala co najdlhsie 3in1 🙂 Aj mna strasili,lebo jedno babo bolo velmi nizko- ale ako na tom bol krcok netusim-nikto ma nikdy so spodu nevysetril.a dotiahli sme to do 38tt a to my porod nakoniec vyvolavali 😉 Ty si tusim pracovala donedavna-alebo sa mylim? ja som skoncila v 27tt .

mzuzka
5. jan 2010

no ja som skoncila 26tt. vlastne v decembri. ja chodim pravidelne ku gynekologovi na sono krcka od zaciatku, pretoze mam s nim problem, a na sono krpcov tak kazde 2-3 tyzdne, zalezi kedy mam midwife a plus musim kazdy tyzden na moc a krv k mojej GP kvoli cukru a liekom co beriem. takze som vlastne minimalne raz do tyzdna u niakeho doktora. 38tt je na dvojky krasne, dufam ze sa nedame s chalanmi zahanbit 😀 idem si trocha lahnut.

eviska83
5. jan 2010

mzuzka- tak oddychuj 🙂 no ja som si doma pravidelne vys.moc a merala tlak- pre moj klud.Inak som nemala problemy - v 28tt nam pichli steroidy na plucka- a na sono som chodila tak 1x mesiac.
Dievcata uz ste niektora vybavovali rodicovsky?Ide ma z toho porazit- dodala som papier ohladom mojej materskej kde maju zaciatok materskej a po tyzdni rozpisane kolko som dostavala( % z platu) poslednych 13 tyz.mam neplatenych- ale na svk im to nestaci- oni musia mat speci papier kde maju presne datumy zaciatok-koniec PLATENEJ materskej- tazka matematika.A pni na soc. povedala ze ona tam od toho aby take nieco pocitala nieje 😠 Este ze tu su ochotny ludia a poslu to 😉

saza007
5. jan 2010

eviska - ano tu v UK v nemocnici, kde som rodila. Robi to neonatalny chirurg ako ambulantny zakrok. Asi sa to nerobi vsade, lebo tam vtedy bolo aj vela cezpolnych ludi (southampton, dover...etc).
Vacsine babatiek to vraj pomoze, no ale samozrejme nas maly musel byt vynimka. Si sikovna, ze si vydrzala kojit dvojicky 2 mesiace!

wild.horses
5. jan 2010

eviska.. idem sa pustit do toho rodicovskeho. Takze mam od firmy vypytat presny zaciatok a koniec vyplacania materskej? Treba este nejake ine speci potvrdenie z anglicka? Alebo nejaky slovensky papier potvrdeny zamestnavatelom?
saza...to ste mali stastie, ze ste to nemali daleko
hathor...tak ako ste pochopili u pediatra?
mzuzka...organic oblecko, kozmetika a plienky-eko jednorazovky, ale najma latkove
mali sme ist do skolky, ale riadne nasnezilo, tak to odlozim na neskor.

mona12071
5. jan 2010

babule a este mam na vas jednu otazocku ked ste si vybavovali maternity kolko ste na to cakali?nez vam zacali posielat peniazky

wild.horses
5. jan 2010

mona...myslis matersku, o vyplaca zamestnavatel? mne prisla ako normalna vyplata

rimmel
5. jan 2010

mona no ja aspon mesiac..teda ak nehovoris o materskej tusom ja nemala, ale o ostatnych benefitoch. 😅

mona12071
5. jan 2010

wild.horse-ja som si ziadala maternity alowance nakolko som zivnostnik posielal som to vcera tak neviem ako dlho budem na to cakat 😒

slovakia13
5. jan 2010

wild
maly aky vystastneny na nocniku 😉

mala je chora ,tak vobec nestiham ☹

minius
5. jan 2010

babenky mozem vas popytat o radu, ja vobec neviem ako to vsetko funguje a predtym ako si poradim s tou ochotou na SK ambasade som myslela ze trosku pozistujem veci tu.

My s priatelom niesme zobraty. On je Anglican neviete ci by som mohla poberat nejake pridavky alebo ten jednorazovy prispevok zo SK ked sa maly narodi alebo len tu. A ako je to so zdravotnym poistenim pre maleho na SK. Ja mam trvale bydlisko stale na SK ale tunak si platim dane a vsetko doma nic uz mi zobrali aj zdravotny preukaz tusim 😕 .

A este neviete ako dlho to trva kym sa vybavi pas pre babetko a keby ze chceme dual citizenship da sa to?
A ked nie sme zobraty bude mat maly musiet dve priezviska keby ze cestujeme iba jeden rodic s babatkom

Vela otazok!!! ☹ Ale vopred dakujem za rady ak mozte

rimmel
5. jan 2010

minius neviem ako to je s poistenim maleho na svk..no najprv mu treba vybavit slov.doklady a potom az to sa da nejak ale neviem presnejsie...ja tiez na svk neplatim ziadne zdrav.poistenie pre seba, ci pre syna.
budes poberat benefity z uk no zo svk asi ziadne.
z uk si pozri child benefit, ktory urco dostanes a je 80 mesacne
child tax credit
family tax credit

pas trva ..no neviem..my sme ho robili narychlo, sme si doplatili a prisiel o 3 dni inak sa mi zda ze aj dva tyzdne sa caka.
dual narodnost sa da ale citizenship ..to by znova musel mat vsetky doklady slovenske.

a nie, nebude musiet mat dve priezviska 😀 dajte mu priezvisko ake vy chcete, ci po priatelovi, ci tvoje, ci obe to je uz iba na vas a s tym priezviskom bude aj cestovat.

ja napriklad zobrati sme ale nemam uK pas ale iba stary slovensky so starym menom a normalne na tento pas cestujem 😝

minius
5. jan 2010

Rimmel Dakujem!!! No tak aspon sa to trosku preriedilo 🙂 . Ja som ohladom tych dvoch priezvisok pocula ze to ulahci prestup cez hranice lebo ak male bude mat tatikove priezvisko a ja s nim budem cestovat sama tak budem musiet mat papier ze som jeho matka a ze ho neunasam 😀 😕

No s tym pasom si ma potesila lebo ja som pocula same hrozy ze sa na to caka aj tri mesiace. A o slovensky pas mozes ziadat aj s Anglickym rodnym listom overenym tym Apostile alebo musi byt Slovensky rodny list

dadulka2000
5. jan 2010

ahojte kocky
prave som vstala.... mala sla po skolke si pospat a ja s nou.
😉
rano kym bola Ellie v skolke som sa ja odviezla ku kadernicke, tak uz som ostrihana, nechty nalakovane na nohach - uz len zajtra si povytrham chlpky na nohach a mozem ist do nemocky 😀
😀
ozaj pikoska - hlasia tu v strasne snezenie od dnes vecera (az 40cm snehu - a to im zase cela doprava skolabuje), tak moj muz volal midwife ze co v takom pripade mame robit - keby to na mna prislo. a rada bola, ze ak sa nebude dat dostat do nemocky a ani sanitka ak nemoze prist, tak nech mame prichystane uteraky a oni ze nas telefonicky navedu na "TO". 😅 , uz teraz sa na to tesim,.... rodit doma - sama po telefone,.... jupiiiii. 😝

idem malu zobudit a zacat varit,.... pekny vecer vsetkym,...

mzuzka
5. jan 2010

no dadulka, vidim ze mas velmi praktikus midwife 😀

mihouk
5. jan 2010

eviska, k tym najomnikom, aj my sme mali neporiadnych a preto sme im dali zmluvu iba na mesiac pocas 6 mesiacov a ked sa overia s platenim, tak to predlizime na 6 mesiacov. A kedze sa im nikdy nepodarilo zaplatit v cas (5 dni pred koncom meciaca), tak sme im to vzdy davali iba na mesiac. Aspon mas zaruku ze ked nezaplatia, tak ta neviaze ziadna zmluva a mozes ich vyhodit. Aj tak sme nakoniec ten byt predali, nestalo to za tie nevry....

rimmel
5. jan 2010

minius ak zoberes so sebou jeho rodnylist, tam bude napisane kto je jeho matka ak s nim budes sama cestovat 😉 ale to je inak sila ja som o takom daco veru nepocula 😀

uankab
5. jan 2010

ahojte, my sme sa prave vratili od doktorky, Magdalenka ma zapalene hrdielko, ma zvacsene uzlinky za uskom a trosku zvysenu teplotu 😖 ... posledne dve noci nespala poriadne, aj cez den je stale umrncana, tak aspon viem preco, nevie sama zaspat, stale mrnka ako keby ju nieco bolelo.. teraz spinka v kociariku.. nic nam na to nedali, mam jej dat calpol ak ma teplotu a ked sa to zhorsi mam prist, vraj si potrebuje vybudovat imunitu, tak verim ze to bude ok... a stale papame a grckame, v noci chce papat kazde 3 hodiny a medzitym sa budi s velkym placom ☹
o dva tyzdne cestujeme domov, tak snad sa dovtedy dame dokopy...
evi a co treba na ten rodicovsky prispevok? ochvilu ho musime vybavovat aj my, materska mi konci zaciatkom marca..

dadulka2000
5. jan 2010

zuzka,... je to taka kravka (ta moja midwife),.... ale bol to dobry katastroficky scenar,.... a pomedzi kontrakcie pisat na MK 🙂 🙂
rimmel a uz ste spat v uk?
ozaj niekomu tam na severe uz zacalo snezit??? na nas sa to vraj chysta v noci 😝

minius
5. jan 2010

Rimmel si zlatunka, dakujem za rady!!!

Dadulka tak ti drzim palceky nech sa ten sneh rychlo roztopi. Moj by asi skolaboval keby mal sam pomahat s porodom 😀

eviska83
5. jan 2010

K rodicovskemu- treba ziadost,prefoteny obciansky,doklad o materskej -asi je to vsetko.mne pl.materska skoncila v novembri- zidali sme to uz vtedy- a teraz nas upovedomili ze musime mat presne datumy platenej materskej 😠
dadulka- aj ja drzim palce 😉

rimmel
5. jan 2010

za malo minius..ja sa modlim za sneh, lebo ak vela napada, zavtoria skolu a muz mi ostane doma 😝 😀

minius
5. jan 2010

aj ja by som chcela dalsi day off, tu urcite nepojdu vlaky ani busy 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre