Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
5. mar 2010

mzuzka, ja nasu z tocky pijem,akurat ju prefultrujem. chuti dobre. a ten evian som uz veru videla aj v bounty packu ju dost ospevovali. ale tam som nasla aj coca colu bez cukru ale to asi neznamena,ze to mam dat pardnovemu miminku 😀

gaby0205
5. mar 2010

ahojte kocky,
tak dnes mam termin a mala vobec nic, ziadne naznaky ma porod :( vcera som bola za midwife. Tak mi vravel az e ak mala nepride naturally tak mi urobi na buduci tyzden ten sweep a ak nic o ten tyzden v pondelok ma asi induce :( kocky neboli ten swep ?

Mirka, ja budem rodit v CH & W a moje tri kamosky uz porodili tam minuly tyzden, dobra nemocka. kde byvas?

pekny den
😉

hathor1231
5. mar 2010

gaby, boli 😒 skor je to ale neprijemne. ale menej to bolelo ked som nevedela,ze sa mam na to pripravit 😅 drzim palce nech ju vyzenu 😀

rimmel
5. mar 2010

gaby sak si zasexuuuuuuuj 😝 😀

gaby0205
5. mar 2010

no a myslite ze by som tam mala ist s manzelom ak by som nahodou nemohla chodit...on chce ist so mnou ale ja chcem aby si setril dovolenku na dolezitejsie veci napr ked tu bude nasa mala.

Rimmel..neprovokuj !!!!!! 😝 😉

mona12071
5. mar 2010

gaby-ty tam uz nepojdes nakolko do konca tyzdna uz porodis ver mi 😀
ahojte zasa slniecko taaaak som rada hned mam dobru naladicku 🙂

slovakia13
5. mar 2010

gaby
mna bolel a poriadne 🙄 nechcem ta strasit ,ale mne ho robil doktor do uuuplne zatvoreneho krcka....midwaifes sa bali

mame pokazene kurenie ☹ a ja stale ,ze co je mala taka studena a na teplomery 14.volala som emergency som zvedava kedy pridu.....

mzuzka
5. mar 2010

joooj, bodaj by to slniecko vydrzalo co najdhsie, aspon by sme mali pekny vikendik a lepsiu naladu. minuly mesiac mi zamestnavatel nevyplatil ccelu matersku, reklamovala som to, v pondelok mi volali, ze to daju do poridku, dnes bola dalsia vyplata a dostala som este menej . tak neviem ci sa mam smiat,ze si zo mna robia prdel, alebo zurit.

joj, este ze mna take veci obisli, nasi chlapci si povedali dost, nebudemem mammu trapit a rozbehli to skvor ako bolo treba 😀

slovakia ty Miusku otuzujes,ani nevies 😉

hathor1231
5. mar 2010

baby, ja este v pyzame, neosprchovana, zuby neumyte 🤐 som zaspala na gauci 😅 mala mi spinkala dve hodky 😕 keby nemam angelcare,tak sa bezim,ci zije 😅 tak idem ja do sprchy.... ale hned sa citim lepsie ked som si pospala,aspon hlava ma neboliiii...

slovakia,my mame problemy s kurenim na kazdom dome co sa nastahujeme! nas lanlord na nas kuka ako na blaznov 😀 no co,mame stastie 😀

slovakia13
5. mar 2010

baby este tu nikto nebol 😠 som maximalne nasrata!!!!!! davam im este 30min a volam opat,neznasam zimu.

slovakia13
5. mar 2010

baby potrbujem volat na tieto hlupe cisla 0800...... ale z mobilu sa neda aj som skusala dat ako radi operator 0 naviac,no aj tak nic 😅 neviete poradit nejaku fintu? je to walesh water a british gas.dnes mam den blbec 😝

loki01
5. mar 2010

slovakia: skype nemas? vetsinou jde volat pres skype

loki01
5. mar 2010

no jinak zpravy od nas, jeste porad jsme nikoho nevideli, ale ten chirurg co mi volal co je s Misankem mi potom volal na druhy den a rikal, ze chemo nebude, ze ho budou jen sledovat. V pondeli jdeme do nemocnice, tak snad nam jako reknou vic

gaby0205
5. mar 2010

Ahoj Loki, super ze si nakukla. Drzim palceky!

Slovakia, myslim ze mas volat bez prvej 0 a nie add 0 naviac. Tak vytoc cislo namiesto 0800 musis vytocit 800. To by malo fungovat.

hathor1231
5. mar 2010

ahoj loki. nechapem,ze s nim este nic neurobili 😔 neviem,co uz musi s mimiskom byt aby sa tu rozhybali 😔 drzim vam palce a nech vam co najskor povedia co budu robit...

slovakia, my sme raz boli bez kurania 5dni!!! nemohli zohnat tu suciastku, bolo to cez vianoce a ja som bola tehu!!! teraz by som ich nepustila domov,kym by to neopravil! ked prisiel,tak som mu povedala,ze mame mimi,a nemozem ostat v takej kose bez kurenia. nastastie to bolo len treba vycistit 😝 nemas ani nejaky maly ohrievac co by si zapla v izbe kde bude mia?

mircek
5. mar 2010

Krasny den 🙂
Mi sme sa prave vratili z prehliadky...mame 9,30 kg a 75 cm!!!! Ked to takto pojde dalej,tak z neho nebude ziadny utocnik,ale obranca... 😉

Ozaj babeny,malinky nechce papat moje polievocky,len tie kupovane..Cov & Gate..oni tam musia daco pridavat,alebo co?

hathor1231
5. mar 2010

slovakia, a ty to neriesis cez ten housing as... volas hned do british gas? 😕

ideme papat nase prve cestovinky 😵

mircek
5. mar 2010

hat a co si jej dala na cestovinky? ja sa vsetkeho bojim...vcera spapal trosku parky,to bolo moje maximum 😅

hathor1231
5. mar 2010

mirecek, ja jej tiez nedavam tie hotove z obchodu (ked kuknem,co vse tam napchaju tak mi az zle pride 😅 ). urobila som jej normalne udusenu zeleninku (mozes aj ovocie) a rozmixovala to najemno (ale urob to take viac stavnate ako omacku) a aj tie cestoviny (origos pre mimi 7+) som trochu pomixovala lebo sa mi aj tak zdali dost velke...
a parky,to si dobraaa 😀 to by som jej zase ja nedala 😀

slovakia13
5. mar 2010

hat
tam potrebujem iba zavolat kolko som minula energii 😉
kurenie riesim cez housing 🙂
uz som volala 2x teta mi ppovedala,ze dnes pridu ,ale nevie kedy lebo su busy...su 3 a nikde nikoho 😠 mam ohrievac ten fachci v spalni.ja nenavidim zimu 😝
loki
myslela som na vas,vela stastia v pondelok 🙂
mircek
mas ineho valibuka

slovakia13
5. mar 2010

gaby diiiiik ja som tetu nikdy poriadne nevypocula 😀 😀 😀 a tak to dopadlo 😀 😀 😀 samo bez nuly 😉

cutce
5. mar 2010

mzuzka: joj dvojcky, uz se na to pomalinku pripravuju.

Jinak bydlime v kentu nedaleko Sevenoaks

mirka007
5. mar 2010

Ahoj Gaby...ja som sice este len v 25 tt ale rodit budem tiez v Ch & W Hospital,tak som len chcela vediet ze ake mate skusenosti al tak niektora z vas rodila..ja byvam na Earls Court SW5 9UB..a ty?

simicak
5. mar 2010

Ahoj holky,tak ja tu rodila uz 2x a pokazzde v nemocnici.

Prvni porod by supr,bez problemy,uzasna MW,masirovala zada,byla hodna,trpeliva a vse probehlo bez problemu.
Druhe tehu horod,porad jsem spinila,byla jsem v nem.kazdy tyden,sice mi rikali,ze to nic neni,je to z cipku,zadne nebezpeci-cetla to i na netu. Ja stejne chodila kazdy tyden,poprve pres MW,ta jen zavolala a museli me vzit na gynde,urcite ne GP a pak jsem uz mela jejicih telefon a volala tam sama vzdycky me teda vzali i bez doporuceni. Jednou zacala krvacet a sla rovnou na gyndu,nesla jsem pres pohotovost a chuj mi rek,ze to je normalni,dal mi vlozku a poslal zpatky si hrat do parku s dcerou..............za tyden jsem porodila v 29tt. To nemluvim,jak se na sale dohadovli,co tam delam v te nemocnici,ze se tam pod 30tt.nesmi rodit,MW.mi vzala krev pri prijeti,doted mam vibraci v ruce,krava napichala nejakou zilu,take me pak museli kontrolovat ruku na infekci,byla ccela fialova,nefungoval bzucak na porodnim,ja na monitoru,rvala pul hodiny o po moc,nez konecne dorazil manzel.

Ale na ulidneni,moje obe segry rodili v Cesku,v nove,krasne porodnici a obou zadupali porod. jednu nechali 3 dny,z toho dlouho bez plodove vody dlouho,takze nakonec mela rychly cisar a doktori se tam taky hadali mezi sebou,kddo ji nechal tak dlouho rodit,kdyz neni otevrena ani na pul cm,ze to bylo jasne,ze neporodi a druhou nechali 24 hod.,nez manzel zacal jecet at ji daji cisare,protoze taky se neotvirala a uz byla dlouho bez ploovky. Nemluvim o tom,ze segra nez otehu,tak ji dok.rok rikal ze ma cystu a pak kdyz byl na dovoene a byl tam zaskok,tak ji rek ze tam ma 6cm nadovor a ne cystu a ze je tehotna a plod je mesic mrtvy

Proste jde o to,na jakeho doktora narazite. Ja si fakt na prvni porod nemuzu stehozat,kamaradka mela dva a taky supr 😉

simicak
5. mar 2010

Jo a vsem tehulkam preju pohodovy,krasny porod a zdrave miminka.
Ja mela dobre pediatry u porodu,byli pohotovi,vsichni mooooc hodni,velika podpora od sester,laktacnich poradkyn a cele 2 mesice co bya mala v neocnici,si nemuzu na nikoho stezovat. Naprosto uzasna zkusenost,co se tyce personalu. A mala je sice o 3 mesice driv,ale presto to je krasna,zdrava holcicka u ktere kdyby nebya mala jak smoula,by podle vyvoje nikdo nerek,ze je tak brzo.

newyorkgirl
5. mar 2010

simicak no teda ty si tu "pekne" pribehy vytiahla teda 😨 hlavne malicka nech sa drzi teda, ked je v 29tt, ja som teraz v 31 a si neviem predstavit porod uz bystu...

tak babule ja som stravila 2,5 hodky na pohotovosti skoro som tam odpadla z toho vzduchu potom, dali mi krem, vraj to mam z tych antibiotik na hrdlo, tak uvidime no co bude... sa mi zda ze maly sa dneska nejako moc nehybe potvoracik, som ho asi uspala, lebo cely den sijem, som si kupila vcera stroj, lebo som mala v plane mu urobit macko pu canvas wardrobe, tak to mam uz skoro hotove a este som objednala nejake linings na zavesy do novej obyvky potom, tak budeme sit a sit a sit 😀

sa mi paci to slniecko veru dufam ze vydrzi co najdlhsie taketo dniky, uz citit ze bude jar, aj sa nam deru tulipaniky a narcisky pekne, tie uz su dost vysoke, ale vsimam niekedy nad ranom ze aj mraziky su este...

slovakia13
5. mar 2010

ahoj
my stale bez kurenia 😠 a asi tak rychlo nebude,cakame na nejaku blbu suciastku -sibne ma

slovakia13
5. mar 2010

nyg
ty sa uz ako chystas 😉 ja este doteraz nemam obsite zavesy a to tu byvam uz pol roka 😀
maly este pobudne v brusku neboj 😉

mihouk
5. mar 2010

Hat ako to myslis, ze spat v postielke?? Cez den? lebo v noci on spava iba v postielke, naposledy spal s nami ked mal asi tyzden. A ako sa to da naucit? Skusim vsetko!!!
Mozno to je aj tym, ze tento tyzden sme tu mali moju neterku a malzelik mal knee surgery a ja som bola hlavny sofer a musela ho vozit do prace, takze sme boli dost rozbehany. Budci tyzden snad bude pohoda a ja si trochu oddychnem.

Kvietocek, dnes v noci spal trosku lepsie, asi to bude aj tym spankom cez den, lebo vcera ho neterka vyvencila PORIADNE...

Loki, akurat som na vas vcera myslela, moc vam drzim palceky, nech je Misiakovi iba dobreeeeeeeeee!

Mircek, nas maly tiez radsej papa kupovane, tak ma tym nastval, odvtedy ho volam junky food, ale este sa nevzdavam a stale mu varim 98%. Vcera sme vyskusali banan a zlupol ho na posedenie, taky ten maly baby banan a dnes nekakal, tak dufam ze som ho nezapiekla, pre istotu mal dnes jabko a hrusku.

hathor1231
5. mar 2010

mihouk, mala mi teraz spava VYLUCNE v postielke. cez den v noci 😉 prosto postielka je na spanie a hotovo. posli mi cez ip mail poslem ti knihu kazde dieta sa vie naucit spat. nie je to take drasticke ako si mnohe maminy myslia 😅 ja som mala veeelku vyhodu,ze mala bola naucena,ze som ju rano nechala v postielke aj hodku,takze samotu v postielke tak tragicky nebrala 😵 vlastne ani nepotrebovala aby sme ju uspaval, skor som ju tym rusila,ze bola pri nas a nemala pokoj ked spavala v obyvacke v kociku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre