Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slovakia13
9. apr 2010

mihouk
aj ja ich neznasam 😠 😠 😠 stale davam korenie a poriadne som to zadupala,ale sem -tam este najdem hovino 😅

ten preklad od mzuzky treba este poslat na SK ambasadu na overenie 😉 stoji to myslim 9libier na sk zaplatite 20 a viac euro

mzuzka
9. apr 2010

ahojte babulky, ten rl mate v emailoch 🙂

slovakia ta miuska furt nieco. to bude taky krehky anjelik

my sme boli na kompletku v nemocnici po 2 mesiacoch a uz nemusim s riskom chodit vobec, lebo je uplne zdravy, tak ho vyradili. este markus nech je v poriadu a budem happy 😵

mihouk
9. apr 2010

Slovakia, idem korenit, citala som ze aj ostriekanie vodou by mohlo na niektore macky zabrat, ale uz vidim ako ma niektory zo susedov uda, ze tyram macky, aj tak nas uz nemaju velmi v laske, tak nebudem pokusat... 😀 😀 😀

hathor1231
9. apr 2010

na macky? poziciam vam nasu ginny 😉 ta vsetky odozenie 😉

newyorkgirl
9. apr 2010

ahojte kocky, ale ste sa dnes rozpisali teda v porovnani s ostatnymi dnami 😀 my sme dnes zas troska porobili na bytiku, tak v pondelok DUUUFAM dame tie podlahy a finito... mozme stahovat veci a skladat nabytky... boze prva ide pracka na miesto, lebo je nevybalena v Nikinej izbe a chcem malemu poprat veci a poskladat postielku, keby cosi vazne, nech sme nachystani ako tak... 😅 zajtra rano mi maju prist kurieri s 3ma balikmi od nasich, tak tam este mame nejake veci, hlavne pre mna do porodnice a slovensku LEKAREN 😀

mihouk
9. apr 2010

Hat beriem!!!!!! Aspon na tyzden, nech im ukaze kto je tu panom a na jedlo co pada na zem ked Maxim papa 😀 😀 😀
Aj uvazujeme nad havnikom, len mozno trochu neskor.

etuska
9. apr 2010

Mihouk-ake korenie davas proti mackam?Lebo k nam chodia 2 od susedov na WC 😖 ☹ 😠 😠

Nyg-co si si objednavala zo SVK lekarne-nech sa inspirujem 😀
ja tu ma zatial len kalciovu mast na bradavky a mamina mi prinesie caj pre dojciace mamicky 😅

hathor1231
10. apr 2010

mihouk, ja sa nemozem stazovat, ginny je na malu ako jej druha mama! su uplne zlate!!! ked bola este taky sprtko,tak sme jej k nej nedovolili,len ked sme boli pri nich a ginny ta vzdy ziarila,ked som jej dovolila malu onuchat! su uplne zohrate, hraju sa spolu, niki ju taha za usi,chvost 😀
a ginny nema rada macky,neviem preco. predtym ako sme si ju zobrali ja som krmila 5maciek z okolia,takze bola zvyknuta ale neskor sa v nej prebudil terrier a zacala ich odhnat 😒 skoda,ja by som cicu scela 😀 aj zajka,skrecka,chinchilu atd 😀 ale ginny by to mala ako hracku 😖 to radsej nie...

hathor1231
10. apr 2010

babyyy, sak su to len 'hovnaaaa' 😀 😀 😀 😀 ale nie... 😉
mihouk, aj po psikovi je to kade-tade po zahrade 😅 jednoducho budes zbierat tak ci tak.... 😝
viem,ze vam ide o hygienu a o bakterie ale s tym moc nenarobite 😖

hathor1231
10. apr 2010

ta posledna,to mala niki asi mesiac! skoro som zosalela,ked som tu fotku videla 😅 to ju marek k ginny polozil,hnusoba 😅

slovakia13
10. apr 2010

hat
ginny je dobra 😀 😵
baby
ja davam klasika cierne,ale je tu taky vypaseny kocur a sa mi zda ,ze jemu to korenie voooobec nevadi 😠 😠 😠 ,tiez mi robi hovina rovno pred dverami.....ja mudra som to v jeseni pokopala a hnusobi hned to vyuzili

slovakia13
10. apr 2010

hnusoby 😀

cuttysark
10. apr 2010

HOLKY ak vam mozem poradit ohladom prekladu anglickych veci do slovenciny, urcite uradnym prekladatelom! Musi to byt vzdy uradne prelozene spolu s apostilou. Takze ked mate english birth certificate oapostilovany, supky s tym k oficialnemu prekladatelovi s razitkom, on musi prelozit nie len BC ale aj apostilu. Cele sa to potom zosije dokopy a je z toho velky BC, platny tak v UK ako na SR. Takze ked si to prelozite sami, tety na slovenskych uradoch vas s tym niekam poslu 😎 😎

cuttysark
10. apr 2010

ja sama som s tym mala nemale problemy a tak vas chcem varovat. Vzdy musi byt prelozena aj apostila, ved to je vlastne proof, ze ten dokument je platny medzinarodne. A ked to neni prelozene uradne, tak sa vam na to tety ani nepozru 😔

slovakia13
10. apr 2010

nakoniec som dala prelozit rodny list sudnemu prekladatelovy .on preklad prisil na rodny list aj s pecatou a apostilu neprekladal 😅 tak naozaj neviem ako to ma byt 😕 a tety na socialke neprotestovali 😨
mala som urobeny aj preklad od mzuzky ,ale nestihla by som to poslat na SK ambasadu do velkej noci,kamoska mi brala vsetky papiere ....bala som sa to posielat na SK postou

slovakia13
10. apr 2010

teraz teda neviem ,musim povedat segre nech na to kukne ci je prelozena aj apostila. ja som si nevsimla ked mi to ukazovali na skype.ale urcite som platila iba 2 strany prekladu RL

mihouk
10. apr 2010

Hat mne hovika az tak nevadia, ked su od mojho zvierata, ja len macky velmi nemusim, mam na ne alergiiu. Tie fotky su super, moj havco sa Maxima nedozil, ale on aj tak deticky ignoroval az pokial nemali dva roky, neviem preco, ale mal svoju hlavu.

hathor1231
10. apr 2010

ale inak, anglicke macky su veeelmi plache 😅 ja som nikdy, za celeho pol roka krmenia, nepohladkala tie co ku mne chodili 😅 len sa nieco pohlo v dome a uz uchodili 😔 aj ked, je to lepsie lebo ludia su velmi kruti, len nech velmi nedoveruju a radsej ujdu... nasa ginny ide doslova ku kazdemu s velkou radostou! jednoducho je to taky dobracik a tiez sa bojim,aby jej koli tomu niekto neublizil....
neznasam tie indicke/pakistanske mamicky,co chodili pre decka do skoly blizko nasho byvaleho domu! normalne mi zakazdym vynadali,co tu chodim so psom,ze deti sa ho boja,ze je nebezpecny 😅 😠 a ginny vrtela chvostom ako blazniva na kazdeho kto presiel okolo!!! tak som im uz raz nasrata povedala,ze to by som nemohla ist so psom nikde lebo oni su vsade 😔
bolo to krute ale ja nemoze za to,ze v ich krajine nemaju normalnych psov ale nezaockovane obludy! a ze ich deti nemaju vztah ku zvieratam!

slovakia13
10. apr 2010

milujem toto pocasie 😵 😀
kupili sme slnecnik na kocik a boli vonku az doteraz 🙂 super!!!!!
hat
tie macky co su tu,su vsetko len nie plache 😠

hathor1231
10. apr 2010

slovakia, aj my sme boli 😀 teraz uz je v postielke 😉
macicky sa chcu asi potulkat 😀 a co su? drze? 😀

mona12071
10. apr 2010

ahojte babule moje tak mam troska casu
maly mi blvkal 3x ale uz je dobre tak uvidim ako to bude ked tak idem v pondelok ku gp ale neblvkal mi po sebe takze som sa az tak nestrachovala len on je taky nenasitenec strasne rychlo papka

vy mna asi zabijete viem ze to tu bolo asi x krat pisane ale je tu tolko stranok ze mam co robit aby som to nasla
ako mam presne vybavit slovensky rodny list a pas?
vcera sme boli malickeho zaregistrovat a teras ako mam postupovat?
sorry ze vas takto otravujem

hathor1231
10. apr 2010

moniii, kluud. to by museli byt ine grckania a serie grckani... take male mimco grcka takmer stale a niki mi grckala takmer po kazdom kojeni. ked sa moc napapa,tak da nadbytok von a je to 😉 ak nema ine problemy ako hnacka alebo teplotka a stale papka,tak je to normalne 😉 je mozne,ze bude grckat az kym neprejdes na solid food. mliecko jednoducho ide von lahko,ale solid je naspodu zaludka a tak lahko nevybehne 😉

mona12071
10. apr 2010

hathor-on si normalne odgrgne ale toto bola blvka vsetko mu islo von aj nosikom uplny kosir chudatko

hathor1231
10. apr 2010

moni, niki grcla aj ked som ju (napr) prebalovala 😀 som sa jej vzdy smiala,ze nevie kolko sa do nej zmesti 😀 ak normalne papka a naozaj mu nic ine nie je,tak ta gp posle kade lahsie 😖 viem to zo svojej skusenosti 😒 v pondelok zavolaj hv. mne vzdy gp povedal,ze musim najprv so vsetkym kontaktovat hv a az potom prist ak mi to ona povie alebo ak sa mi to naozaj nezda byt vporiadku 😉
a mala sa mi tiez tak vedela dusit a hned prvy den ( v nemocnici) jej to vybehlo cez nosik a ja zostresovana som ju hned otacala a volala na midwifes a oni sa len smiali,ze je to normalne 😅 no hovorim ti,skoro ma svihlo 😅

mona12071
10. apr 2010

hat-presne toto sa aj mne stalo v nemocnici ale nemal to po jedle zacal sa dusit nemohol sa nadychnut tak som ho prevratila bol az fialovy a midwife mi tiez povedala to je normalne a ja som plakala strasne som sa zlakla ☹

gaby0205
10. apr 2010

Saza-zuzi no aj ja si pamatam ze som mala apostilu prelozenu na tie marriage pripravy ale neviem kde to mam :( tak ak ty najdes tak mi posli na email.
Moni aj mi to teraz riesime so Zuzkou tie dokumenty. Tak ked mas british birth certifikate tak ho daj apostile a potom prelozit do sk a potom sup na sk ambasadu vybavit sk rodny list a sk passport. 😉

gaby0205
10. apr 2010

babule prajem krasny vikend, tu v Londyne je nadherne pocasie tak snad aj vy co ste mimo mate tak pekne u vas 😉

lena13
11. apr 2010

ahoj holky,vcera bylo tak krasne a my js s claudinkou nemohly moc jit ven,byly js jen na chvilicku nebo po te angine mi rikaly,ze jen na 30minut...a dneska uz je skarede,jeste neprsi,ale je tu zima.

my js zacaly strahavat tapety ,uz je teda mame a ted budu malovat......

cetly jste o te katastrofe letecke?je mi jich moc lito,moje svagrova je polka ne,ze bychom spolu vychazely to vubec,ale je mi jich lito....

gaby0205
11. apr 2010

caute babule, musim sa pochvalit moja Livi bude mat zajtra mesiac a ja viem ako ju rozosmiat 🙂 kuknite na foto co som teraz save, no je srandovna. Strasne je to krasne ked sa babetka usmievaju. Boze ani sa mi verit nechce ten cas tak rychlo ubieha.babule dakujem za pomoc s tymi dokladmi, skusim si to vsetko vybavit. Dnes ju ideme fotit na pas 🙂 prajem krasnu nedelu xxx

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre