Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kivec
14. jún 2010

@elixia, ako sme sa zhodli, este aj v rovnakom case. 😀

elixia
14. jún 2010

@kivec pozeram,ze kym som ja dopisala svoj prispevok,ty si napisala presne to iste 😀

@anjelicek26 krasna fotka 🙂 Tiez ponocujes? 🙂 Strie a celkovo elasticita koze je zrejme hlavne geneticka zalezitost...ved kolko zien ani vela nepriberie a vytvoria sa im a naopak...Mna to trapit nemusi, ja ich mam viac nez dost uz davno,takze sa sice natieram,ale uz mi aj tak niet pomoci 😀 😀

elixia
14. jún 2010

@kivec a ty co nemozes spat? 😀

anjelicek26
14. jún 2010

elixia - no ja som pribrala dost, 13,1 kg... na to, ze som zacinala na necelych 46 kg, je to teda dost, radsej to nebudem vyjadrovat v percentach 🤐

Malinky bol pred chvilou hore a nechcelo sa mu spat potvorke - on dodrziava rezim z bruska, on bol vzdy o jedenastej vecer najakcnejsi z celeho dna 😅 Ale nie, len chvilku a uz zasa spinka... ja som si dala sprchu a este musim nieco zjest, hladna som, ze az 😖

Moja krasna inak nevies, kde v Crewe zozeniem podprsenky na kojenie?? Lebo co som si kupila su velkost 80E a su zufalo male, su mi na dve veci 🙄 A bez behat nemozem 😖

anjelicek26
14. jún 2010

Malinkeho nozicky 😎

elixia
14. jún 2010

@anjelicek26 no moja,zatial som nehladala...je tu Mothercare, mozno tam...

anjelicek26
14. jún 2010

@elixia - my mame zajtra termin na matrike myslim, vybavit malemu rodny list, lebo sa zatial vola len baby boy 😀 Tak s tym musime nieco urobit, ideme do crewe...tak chcem este zbehnut do nextu kupit mu nejake tricka a pulovriky, lebo je mu vsetko neskutocne velke a ma nebavi to ohrnat... next ma aj take pre uplnych drobcov, co ja mam pokupene 90% H&m, mozem zabudnut, ze najblizsi mesiac mi vobec do niecoho dorastie, a to mam pokupene aj 50-ky 😠 No nevadi, ked je malinky, tak je proste... tak by som jednym razom kupila aj podprsenky, len ci to nebude moc behania s tyzdnovym babom 😕

elixia
14. jún 2010

Tych obchodov tu zas az tak vela nie je,ze by si tym cely den stravila...Bola si tu uz v Nexte? Prerabali ho nedavno,bola som tam len raz odvtedy,ale sa mi zda ze pre malinke baby tam ani nemaju,az pre vacsie deti...zas, som to nejako specialne nehladala,len take cosi sa mi mari..tak len aby si nebola sklamana 🙂 Vidis, vcera sme boli v Manchestri a tam som v Mamas&Papas mala presne take malilinke (pre predcasne narodene specialne) v ruke, sme sa s manzelom smiali,ze to ako pre barbinu...
Baby boy je inak pekne meno 🙂 aj nas sa tak zrejme bude volat,ked sa tato nerozhybe a nevymysli nieco... 😀

anjelicek26
14. jún 2010

@elixia - len ma nestras, ze sa tam potrepem a nic nenakupim 😲 Potrebujem len par zvrskov, inak objednam z H&M a kamoska mi to preposle z DE, prave zacinaju zlavy, tak sa tesim...aj pre Sasku chcem nejake vecicky...

No keby vidis Maxa, tak on je o dost mensi, ako Saskina baby born 😅 😅 Moja babika 😀 No vsak ho uvidis.

No idem ja do hajan, sa mi tu oci zatvaraju...maly tu je nacapeny na mne, tak si ho idem este potulkat...

kivec
15. jún 2010

@elixia, vcera v noci som bola dlho hore, lebo som si poobede pospala 3 hodinky. 🙂 Teraz mam taky rezim, ze cez den sa mi chce strasne spat, tak spim aj tie 3 hodiny a potom v noci buntosim. A ty?

etuska
15. jún 2010

ahojte kočky,
vobec nestiiiiham citat 😝
Malý je bud na prsniku,alebo grcka,alebo sa chce nosit 😝
Teraz konecne spinka,tak ranajkujem 😅 -takymto systemom budem mat coskoro povodnu vahu spred tehu 😅

mame sice od kamosky Evky nosice,ale zvazujem ze kupim este babysatku-zatial ho nosim v elastickej plachte 😀 -v tom pekne zaspinka.
Mliecka mam trochu viac-tak denne odsajem cca 100-140ml a davam do mrazaku na horsie casy 😅
Idem konecne vypisat tie tlaciva,aby som mohla zacat vybavovat birtjh certificate a ostatne formality.
drzte sa kočky,pekny den 😵

elixia
15. jún 2010

@kivec no ja som doma cely den a nemam sa teda ako unavit,takze vecer potom nemozem spat 😀 Vzdy som bola skor nocny vtak,ktoremu sa rano nechce vstavat potom 😀

@etuska ahoj, super ze mas tolko mliecka 🙂 Ja som si tiez kupila satku,ale baby radili nekupovat elasticku, tak som rovno pevnu kupila..ale o skusenosti sa zatial podelit nemozem 🙂 Dosli ti uz plienocky? A latkujes, ako vam to ide? Drzte sa.

monika.c
15. jún 2010

@etuska to je super,ze mas tolko mliecka 🙂 no aj ja som si zo zaciatku myslela,ze tie kila pojdu dole rychlejsie,ale akosi mi zachutilo sladke,baby,to ani nie je mozne,ja zjem kazdy den aj dva keksiky,horalky,mame este zo sk,lebo v tehu mi nejako nechutili,ale teraz,no hroza,takymto stylom priberiem viac ako v tehu ☹ Laurinka teraz spinka,ale zato noc bola u nas akcna 😒 zobudila sa o 1.00 a zaspala asi o 3.00,uz som bola z nervami v koncoch 😒 a do toho vsetkeho ma este aj hemoroidy zacali opat trapit,no stale nieco name 😖
new,potom napis ako ste dopadli na scane a s pupcekom 😉

mona12071
15. jún 2010

ahooojte ako sa mi mate?
co nove?
ja zacinam od buduceho tyzdna drzat delenu stravu tak uvidim ci sa mi to podari 😀

etuska
15. jún 2010

@elixia
vcera som dala prvykrat Simimu na noc Little lamb bambusovu a zda sa mi fajn-no dostali sme vela newborn plinok,tak ich chcem pouzit-asi budem striedat zatial.

mona12071
15. jún 2010

pozrite 😀

anjelicek26
15. jún 2010

@etuska - no s mlieckom mi ani nevrav, ja musim odsavat pred kazdym kojenim, lebo mam prsia tak plne, ze sa maly ani nedokaze prisat... 125 ml pred kazdym musim, inak mi to mliecok vyteka, nechcem vediet, kolko denne tymto stylom vylievam do vylevky 😖 No nist, mrazit to nebudem, pri Saske sme aj hej a mali sme tam na litre mlieka a dieta flasku do ust nedalo v ziadnom pripade, takze to bola zbytocna robota..

@mona12071 - malinky je krasny 😵

Este moje zabiatko v akcii 😎

https://www.youtube.com/watch?v=_ARb9jrSmEU
wild.horses
15. jún 2010

@newyorkgirl ahoj, sorry, reagujem neskoro. to su frote plienocky, daju sa pouzivat na 100 sposobov. cena je ok
majte sa vsetky pekne, uz tu viac ako 75% ani nepoznam

newyorkgirl
15. jún 2010

@wild.horses si to trafila, uz tu prudi ina debata, ale baby su niektore na SK, tak preto tu stary klub chyba 😀

kocky nestiham citat, klbiky mame OK este o chvilku ideme na clinic, na ostatne veci, tak uvidime, ocko dnes lepsie uz, tak zatial to necham len na tom MM a nebudeme hned pytat nejake kvapky... 🙂

uankab
15. jún 2010

Ahojte, uz som tu dlhooo nebola... novym mamickam gratulujem k babatkam 😵 ...
my sa mame celkom dobre, len nejako nestihame, buduci tyzden ideme domov, tesim sa 😵 😵 😵
minuly tyzden sme boli u dietologa, zajtra ideme do nemocnice a idu nam robit testy, tak som zvedava ako dopadneme... so stravou nic nove, stale papame to iste, pridavame nove veci veelmi pomaly...

baby, co mate vela mliecka, mozem vam poslat dobre clanky co s nim... ja som s tym tiez bojovala, mala som fakt brutal nadprodukciu a ako tak sa mi upravilo ked mala magdalenka pol roka.. ale este stale nosim nursing pads a bez problemov odsajem 150ml ak potrebujem do prikrmov... ja som ho inak nemrazila, odsavala som co najmenej, pretoze tym sa produkcia este zvysi, nechala som ho vzdy "naprazdno vystriekat" pred kojenim, v sprche... nase dieta tiez neda flasku do pusy, a spolu s ekzemikom by to bola zbytocna robota...

etuska
15. jún 2010

@mona12071
Davidko je rozkosny 🙂

etuska
15. jún 2010

Kočky-chcem sa opytat-je k niecomu dobry ten "birth certificate" za ktory sa plati?MMakurat siel odniest tlacivo na Registrar-no a tam som citala ze zadarmo dostanes "short birth certificate+Infant Registration Form HS123-pre lekara)-ten "podrobnejsie" rodny list je dobry na co? 😕 😕 😕

uankab
15. jún 2010

eutska, ten podrobnejsi napr potrebujete, ak chcete vybavit slovensky rodny list... ten kratky je fakt len informacia o tom, ze sa babo narodilo, nic ine... ten dlhy je obdoba nasho slovenskeho listu.. my sme si dali spravit hned 5 kopii, ak ich nahodou budeme potrebovat, lebo ten dlhy sa vzdy predklada...

etuska
15. jún 2010

@uankab
dik-akurat ho MM vybavil-tak som mu hned volala ze aj ten podrobnejsi-dik 😉

etuska
15. jún 2010

@anjelicek26 no ja som pisala laktacnej poradkyni Annag tu na Mk-tak mi poradila odsat len trochu-aby som nemala tvrde prsniky.Aj mne tecie z druheho mliecko ked z jedneho kojim-tak stale vopcham do podprsenky maly uteracik-lebo by som na prsne vlozky minula majland 😝

Tym ze vela odsajes sa este viac tvori 😝 Ono sa to postupne upravi-ja uz mavam mliecka menej a zamrazujem do tych speci vrecusok -kde sa da napisat datum a mnozstvo-ja plnim tak 100-140ml do kazdeho sacku-aby mal maly nachystane davky ak budem musiet ist niekam z domu.

A flasu davat ani nechcem-lebo sa bojim,ze by sa potom odstavil od prsnika.Zatial sme skusali lyzickou,to bolo fajn-ale viem ze taketo babatka vedia pit aj z malickeho poharika.No uvidime....

Ja umele mlieko nechcem davat kym nemusim-citala som rozne studie a tak som tak trochu na materske mliecko zatazena 😅
No idem pomaly zobudit huncuta-lebo je asi cely dokakany-podla zvukov co som pocula 😀

uankab
15. jún 2010

@etuska , nemas za co 😉
annag ma inaj aj vlastnu stranku, je tam kopec zaujimavych clankov.... http://dojcenie.wordpress.com/

ja vlozky nosim len cez den, v noci si davam plienku... no a minam za ne majland, ale co uz., su lacnejsie ako formula 😉 ... skusala som aj pratelne, ale tie strasne malo saju, nestacia mi ani na jedno kojenie 😖

saza007
15. jún 2010

@uankab mam doma orvoreny balicek tommee tippee closer to nature disposables b. pads - ostalo ich tam este 36 zabalenych, ak chces, tak ti ich poslem! let me know!

anjelicek26
15. jún 2010

Babulky mne je jasne, ze sa tak zvysuje produkcia - vzdy odsavam len tu avent flasticku a koniec...takze mam tych 125 navyse pri kazdom kojeni...to je ok...podla mna sa maly rozpapa casom... pri Saske som odsavala aj 260 na prsnik, ak sa nezobudila a odsavala som obe prsia, tak ma slo svihnut... to tentoraz nechcem 😖 Uz teraz sa citim ako kravka, neskutocne🙄

Inak babulky co sa vyznate v tychto uradnych papierovackach - ten rodny list, co treba vybavit na specialnej matrike v BA - treba vobec ist cez ambasadu? Mne sa tie tri mesiace zdaju strasne dlho... nemozem napisat napr. splnomocnenie mojej mame, poslat jej postou rodny list a ze by tam zasla osobne?

A bez slovenskeho rodneho listu mi ho nezapisu do pasu, ak som to dobre pochopila, ze?? Ja som mu vobec neplanovala vybavovat slovensky rodny list, len si ho dat zapisat a potom vybavit nemecky pas, ked budeme v DE, to je u nas v dedine za 5 minut vybavene...

newyorkgirl
15. jún 2010

baby ako spominate tie breast pads, tak ja kupujem obycky v morrisone lacne je ich tam 50 za 1.88 dneska som ich kupovala... tie mam na doma, lebo su take hrubsie a ked niekam idem a nechcem v tricku debilne vyzerat s kruzkami tak ako saza pise, tie tommee tippee su take tenucke diskretne, ale drahe kurnik, akurat ich na ebayi zhanam, aj tie vrecuska na MM do mrazaka, este som to nepozerala v bootse tusim ich maju mat a v tescu aj co som videla...

na hip scane sme dopadli dobre... s uskami nic, lebo nas treba vraj objednat, pupcek ma odporucili na GPho, ale ze to aj do 3mes moze trvat, no ze ho ma OK, len mu mokva a ze ked som neni happy about it, mam ist k GPmu proste a cosi mu s tym spravia, neviem...

inak vazime 4,6kg. az sa mi oci pretocili o 2 dni mame mesiac, tak som pysna mamina, ze z 3,5 na ktore schudol sme to za menej ako mesiac vlastne takto pekne vytiahli 😵 ale cuckame sa casto teda, je pravda 😀 bru nockuuuu 😔

mihouk
16. jún 2010

@anjelicek26 , ci ten rodny list vybavis cez ambasadu, alebo cez maminu aj tak to bude trvat dlho, maju zakonnu lehotu 3 mesiace a oni ju dodrzuju. A nemozes Maximka zapisat do manzelovho pasu, nie je to na nemeckej ambasade jednoduchsie. Moja kamoska je polka a manzel slovak a na polskej ambasade to mali za jeden den vsetko vybavene, tak isli tam. Proste vyuzi co je rychlejsie a potom to ostatne. Ja som kvoli RL skysla na slovensku 7 tyzdnov a nemohla som vycestovat, hrozne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre