Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

peppapig
12. aug 2009

mona, tady je link http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits.... Urcite jsi mela sve duvody, proc jsi o tehotenstvi zamestnavateli rekla. Urcite by se vyplatilo jeste pockat, ikdyz zase je dulezite brat health and safety v tehotenstvi na pracovisti (nevim, co mas za povolani). S hledanim nove prace je to na tobe, samozrejme musis vedet co je legalni a co neni, vypocitat si tydny, vse odvijet od due date. A taky kazda company muze mit trosinku odlisne policies. Jinak si myslim, ze od statu dostanes tu minimalni materskou coz je okolo £100, nekdo to zminoval par stranek dozadu.

peppapig
12. aug 2009

Nicole Happy 1st Month Birthday 🙂 Toto leti 😅

hathor1231
12. aug 2009

http://www.acas.org.uk/index.aspx?articleid=1753

moni, skus zavolat na acas, na mna sa sice vy... ale skusit mozes...

pepp,ze ti dakuje 😀 asi si dame celodenne leharo v postielke 😵

peppapig
12. aug 2009

😀 nema zac x

janusa30
12. aug 2009

ahojte chcela by som sa opitat dufam ze mi bude niekto vediet poradit bola by som nesmierne vdacna 😉 tiez som rodila v UK ,priatel je z UK a ked sa mi narodil syncek tak mal pravo na anglicke obcianstvo nuz ale po dlhej dobe som prisla na to ze mu vybavim aj Slovenske obcianstvo,sice je to az po 3 rokoch ☹ ale myslim si ze je to na nieco dobre 😉 tym padom by som sa chcela opitat ci mam pravo aj po 3 rokoch na Slovensku za porodne aj za nedoplatok materskej dovolenky,mohol by mi niekto prosim povedat co a ako,sama neviem na com stojim dakujem pekne

adoracion
12. aug 2009

opytat sa mozes hocico 🙂 obcianstvo mu vybavit mozes to je jednoduche kedze ty si slovenka a obcianstvo sa automaticky deli... porodne urcite nedostanes je to do veku 6 mesiaca dietata co sa tyka materskej neviem ci si nanu mala narok tam su dost prisne podmienky a nepoberala si ju tu?? no a co sa tyka rodicovskeho prispevku ak mas namysli to tak tam po novom je podmienka ze nesmies pracovat ale to by si skusit mohla aj ked pochybujem ze by to bolo jednoduche...

adoracion
12. aug 2009

ne deli ale dedi..

antoniab
12. aug 2009

ahoj baby mozno mi poradite potrebovala by som absolvovat nejake vysetrenie na svk ale s prace v uk ma nechcu uvolnit iba ak prinesiem papier od lekara ale slovenskeho neakceptuju myslite ze je mozne aby mi GP vystavil papiet ze je premna lepsie dane vysetrenie absolvovat na svk a nie tu 😅 nestretli ste sa niekto s takym niecim 😒

adoracion
12. aug 2009

moni na matersku narok mat nebudes ak si neodpracovala 28 tyzdnov pred odchodom na matersku mozno maternity alowance skus pozret na stranku neviem ake su tam podmienky.. nemala si im nic povedat az po 25 tyzdni ked ti da midwife papier ze si tehotna.. ale kedze si na dobu urcitu tak to by ti asi nepomohlo neviem ..je pravda ze teraz je velmi tazko najst pracu pre vsetkych je zle obdobie skus job centrum tusim tam by ti nieco ako jobseeker allowance alebo nieco podobne mohli vyplacat kym nenajdes pracu... no ale opat neviem ake su tam podmienky a co tvoj partner?? mas?? ak by aspon on zarabal tak nejako vyzijete nie si myslim a ty byh si pekne doma cakala babatko v klude ... alebo este skus advice citizien burue mozno ti poradia tam a co house a council tax benefit...?? akodlho si vlasnte v uk??

adoracion
12. aug 2009

to bolo pre mona 1207 my nechodime inak na ziadne babetkovske plavanie normalne do bazenu som ju supla medzi ostatne deti a ona prirodzene plavala jak v brusku..🙂

adoracion
12. aug 2009

antonia sak normalne neprid do prace a hotovo povedz ze si sa citila zle bud ti to nezaplatia a zoberu to ako off alebo sa daj vypisat od GP a zatial chod na slovensko no...

antoniab
12. aug 2009

a ako tu funguje marodka nechodi kontrola mna v praci neberu ako tehotnu a na off mozem ostat tak jeden den chcem poberat matersku odtial tak by som nerada ak ma poslu potom do ahoj
dik za tip adoradcion 😉

dadkka
12. aug 2009

ahojte!Potrebovala by som radu ak mi niektora z vas vie poradit,narodila sa mi mala Vanesska a porebujeme jej vybavit rodny list na svk ambasade,mam uz vsetky papiere iba ten preklad rodneho listu mi robi starosti lebo som si ho prelozila sama a niesom si ista ci dobre,pretoze nemam tam dlzne a makkcene moj pocitac to nedokaze a preto by som sa vas chcela opytat ci by som si ich nemoha podopisovat perom,beru to na ambasade az tak prisne s tym prekladom?Kazda rada pomoze!diky

mzuzka
12. aug 2009

antonia, ja som to urobila tak, ze som sla za GP, povedala ze absolvujem na SR IVF,ale potrebujem PN od nej , lebo ak nedonesiem PN od UK GP, zo SVK mi v robote neuznaju. ona povedala ze v poriadku, mam doniest preklad spravy zo SVK a na zaklade toho mi vystavi confirmation PN ona.a tak aj bolo.a v pohode, v robote to normalne uznali a nemala som ziadny problem.

kontrola ani nic podobne tu nie je. pytala som sa supervisora, kvoli tomu, lebo som vravela, ze budem na sVK a nie tu. a on kukal, ze aka kontrola, ze kto by ma mal prist skontrolovat? ved ked raz doki povie ze som chora, tak je to pravda. cize tu po paracetamole vselieku ked dostanes PNku, tak je to papier svaty 😀

mzuzka
12. aug 2009

tu su linky na podmienky prispevku pri narodeni dietata kdekolvek v EU ale ak si chces uplatnit prispevok v SR a o priplatku k prispevku

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

mona12071
13. aug 2009

adoracion-jo priatel pracuje aj on mi povedal ze mam byt doma a odpocivat len ja som taka neposedna povedala som si ze zajdem na job centrum nech mi poradia
holky dakujem vam vsetkym za pomoc 🙂

betka1
13. aug 2009

dadkka, nie som si ista, ci ten preklad nahodou nemusi byt uradny a overeny. Ale s tou slovencinou v Tvojom pocitaci Ti mozno budem vediet poradit. Napisem, ako sa to nastavuje v mojom pocitaci a mozno to bude u Teba tak isto. Vpravo dole na liste mas napisane EN. Ak nie, tak daj vediet a nejak to tam pridame. Klikni pravym tlacitkom ma mysi na to EN. Vyber "Settings", otvori sa Ti male okno s nazvom "Text Services and Input languages". V nom je tlacitko "Add". To stlac, vyber "Slovak". Potom stlac "OK" a aj v dalsom okne "OK" a mala by si byt schopna pisat s diakritikou. Medzi anglickou a slovenskou klavesnicou mozes prepinat, ked stlacis naraz Alt+Shift. Ak to nepojde, tak to mozeme cez internu postu nejak doriesit.

eviska83
13. aug 2009

dadkka- presne ako pise betka- Rodny list musi byt uradne prelozeny .a so slovencinou to riesim presne ako betka- len je potom sranda v hladani 😀 😀 😀

betka1
13. aug 2009

eviska, ja nehladam. Ja pouzivam tlacitko = ako dlzen a Shift + ako makcen. Hoci to mojho muza rozculuje, ze preco do toho tak smiesne tukam a nenaucim sa konecne pisat 10 prstami ako on 🙂. O takom hladani si pisala, dufam.

eviska83
13. aug 2009

aha.... no ja hladam - napr na 4 je C s makcenom(to presne neviem) atd.vidis musim vyskusat ako to robis ty 🙂

hathor1231
13. aug 2009

baby, fixka a napiste si to na klavesnicu 😉

dadkka
13. aug 2009

Dakujem vam dievcata,velmi ste mi pomohli.A ako dlho ste cakali za Slovenskym rodnym listom?Vraj su to 4 mesiace, ale je nejaka sanca ze to pride uz o 3?Strasne by som chcela ist domov cim skor,boli tu uz nasi no aj tak doma je doma.Byva niektora z vas pri Manchestri?Este raz vdaka za radu! 🙂

betka1
13. aug 2009

hathor, ja tak zriedkavo pisem s diakritikou, ze sa mi neoplati pisat po klavesnici. Ale rada to neni zla 🙂

dadkka, skusila si si to nastavit? Islo to? Zial ten rodny list trva dlho. Na osobitnej matrike v BA maju na to 3 mesiace, aby vystavili slovensky rodny list a vzdy im to aj 3 mesiace trva. Ked to vybavujes cez ambasadu, tak k tym 3 mesiacom treba pripocitat aj cestu postou a rozne zdrzania na uradoch a su z toho 4 mesiace. Mne ten rodny list odniesla na matriku na SK mama a trosku sme to tym urychlili. Mozes si dat rodny list poslat na matriku v mieste trvalho pobytu na SK a vybavit pre dieta jednorazovy cestovny doklad. Tak sa na SK dostanes aj skor. Ale nebudes si moct byt ista kedy sa zas mozes vratit.

Ale to uz sme dost mimo hlavnej temy. 🤐

dadkka
13. aug 2009

Vdaka betka1.Islo to ale stalo ma to dost namahy.Este by som sa chcela spytat,keby som ten rodny list vybavila na ambasade a nechala si ho poslat na Slovensko nebolo by to skor?Da sa to vobec?A co si potrebovala na ten jednorazovy cestovny doklad,musela si ist osobne do Londyna a aj prenho?Sorry ze som zasla dost daleko od hlavnej temy ale fakt si neviem s tym rady ☹

mihouk
13. aug 2009

Dadkka, na jednorazovy cestovny doklad potrebujes rodny list s apostille, vyplnenu ziadost (najdes ju na stranke ambasady) a dve fotky babatka s otvorenymi ocami. Musis to tam odniest osobne a na stranke mas, ze aj vyzdvihnut, ale manzel tam bol tento tyzden a mal z pekla stastie a urobili mu to na pockanie. Ja som tam volala den pred tym a povedali mi ze sa mozes skusit s nimi dohodnut (samozrejme ti to nepotvrdia), aby ti to poslali postou (maj pre istou predplatenu oblaku - doporucenu). Vsetko je to bud - alebo treba skusit, ved sme ludia.

betka1
13. aug 2009

dadkka, ono je to tak, ze ked donesies vsetky potrebne doklady pre vybavenie slovenskeho rodneho listu na ambasadu, tak oni to posielaju na Osobitnu matriku na SK. Oni po 3 mesiacoch poslu naspat na ambasadu slovensky rodny list a potom si ho tam mozes vyzdvihnut. Ja som to urobila tak, ze som nevyuzila sluzby ambasady, ale anglicky rodny list zobrala moja mama na matriku v mieste mojho bydliska na SK. Oni to poslali na Osobitnu matriku, ktora vydala slovensky rodny list a moja mama ho opat na nasej matrike vyzdvihla. A potom ho poslala mne. Cize som nemusela vyvolavat na ambasadu, ze na ktorom urade a v ktorej republike to viazne.

Jednorazovy doklad som nevyuzila, ale je to jedna z moznosti ako sa dostat na SK aj ked mas len anglicky rodny list. Ale neda sa ist s nm naspat. Na to potrebujes vybavit pas.

uankab
13. aug 2009

betka, ked sme uz pri tej teme.... trvalo to rychlejsie, ked to nebolo vybavovane cez slovensku ambasadu? ja len dufam, ze to do 4 mesiacov vybavia, lebo my by sme chceli ist v januari domov... aj ked ten jednorazovy doklad vystavia aj na zaklade anglickeho rodneho listu, nie?... len aby som sa potom vratila aj spat... inak uz sa do novych pasov na ambasade nezapisuje, najjednoduchsie je zapisat babo doma do pasu..

betka1
13. aug 2009

uankab, neviem ako dlho to trva cez ambasadu, lebo som to cez nich nevybavovala, ale na telefone mi hovorili, ze nech pocitam tak 4-5 mesiacov. A podla toho, co som pocula od znamych, tak uradom to chvilku trva, nez sa rozhybu a vsetko poslu kam maju. Moja mama vsetko posielala a vybavovala hned ako sa to dalo. Matrike na SK vybavovanie trvalo 3 mesiace a 1 den. Pri vsetkej snahe sa mi podarilo prijst domov 4 mesiace od narodenia dcerky. A to sme mali stastie, ze manzel ma este zeleny pas.

Ak chcete rodny list vybavit cez ambasadu a domov ist na jednorazovy cestovny preukaz, tak si treba dat pozor, aby slovensky rodny list neskoncil na ambasade v UK, kym vy budete cakat na SK.

betka1
13. aug 2009

a este pozor na to, ze na amabasade si treba dohodnut appointment dost dopredu a to Vas moze zdrzat tiez. Ja som mala problem sa tam dovolat, ale na email odpovedali nastastie hned.

wild.horses
14. aug 2009

Mozem potvrdit, jednorazovy doklad naozaj vystavuju na zaklade angl. rodneho listu.
Neviem vsak o ziadnom appointment na ambasade, no mozno sa to za tych par mesiacov zmenilo. Najlepsie je tam zavolat a opytat sa ich.
Oni sa pytaju, kam chcete rodny list poslat, ci na SR alebo do UK. Treba mat pripravenu predplatenu obalku.
pekny vikend zelam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre