Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
17. okt 2010

@rendis
@rendis ahoj ja som na lochotine v plzni rodila . v januari budu tomu dva roky. je to tam vyborne vybavene na izbe su tri mamicky je tam wc aj sprcha a vyborny personal ja som bola velmi spokojna.aj porodna izba je vyborne vybavena je tam wc so sprchou velka postel vana fit lopty a hned aj postielka pre babatko a samozrejme aj koza a tiez mily personal

elixia
17. okt 2010

@rendis tak sa ospravedlnujem,nakoniec sa aj u niekto nasiel 😉

martina_uk
17. okt 2010

Ahojte všetci ;) chcela by som sa spýtať či ste si vyplnali porodny plán v tej tehotenskej karte. Mne moja midwife povedala že ak niesom zasadne proti nejakému úkonu tak si to mám nechať nevyplnene lebo vraj je to prvý pôrod a neviem čo mám čakať...A čo je to tá tens machine? Pomaha to? A ešte jedna otázka, máte niekto skúsenosť s kociarom hauck malibu? Ďakujem vopred ;) všetkým príjemný večer prajem.

mrk11
18. okt 2010

ahojte, len ma napadlo, ze sa tu rozoberali fusaky a nasla som stranku na celkom lacne

http://www.preciouslittleone.com/product-inform...

newyorkgirl
18. okt 2010

@martina_uk tens vysiela elektroimpulzy telu aby tak robilo prirodzenu obranu proti bolesti ak to mam tak zjednodusene napisat, ale co som pocula tak to nepomaha.... takisto ten plyn... aspon mne to prislo ze ta to oblbne a nic moc... kocik co pises nepoznam ale rozhodne by som ti odporucila cosi s vanickou nech babo lezka na rovnom... ozaj a ten porodny plan oni sa ta budu asi na prijme pytat na veci este ja som to ale mala vyplnene chcela som aj epidural, no odhovorili ma a na konci som uz lutovala lebo bolesti to boli teda hrozne.... ides rodit aj s partnerom?

hajatanufus
18. okt 2010

@mrk11 diky za tip tento by sa nam akurat hodil kedze mame pravetandem graco jupiter a ma super cenu este raz diky

mickey85
18. okt 2010

Ahojte baby,
nemam vas kedy docitat a nie este reagovat na prispevky, takze len v skratke. Vcera vecer sme prisli z nemocnice, nastali komplikacie, tak nam ten nas pobyt v porodnici predlzili. Ako viete, mala som uz kontrakcie v utorok, vecer o 10pm sme sli do nemocnice s pravidelnymi kontrakciami kazde 4min., isli sme do midwives community, zdalo sa ze to bude v pohode. Midwife ma dala na izbu, kde sme boli len my s manzelom a ona, ponukla mi, ci chcem skusit ist do vody, tak sme skusili. 6hodin vo vode, pravidelne kontrakcie kazde 3min., otvorena na 5cm. Presunuli sme sa na postel, skusala rozne polohy, chodila, nic nepomohlo, potom mi prepichla vodu....poviem vam, ze to bola ulava a som si myslela, ze to pojde rychlo...ale kdeze, 2hodky, bolesti, otvorena na 7cm. Neskutocne unavena, vycerpana...nevladala som uz, takze ma previezli do hlavnej porodnickej casti. Po zvazeni s anesteziologom sme zvolili epi {ja som bola cely cas proti!!!} nedalo sa inak 😢
A tak zacala dalsia etapa porodu, 2hodiny sa cakalo na otvorenie, bola som na 10cm. Takze som mohla zacat tlacit, po vyse hodiny tlacenia sa nic nedialo, zavolal sa doktor a ten usudil, ze sa pouziju klieste {tiez som vzdy bola proti tomu, ale pre dobro babatka sa inak nedalo} 15min skusania a nic. Doktorka zahlasila, posledny pokus a ak nie, tak sa ide cisarskym 😲 Chvalabohu v posledne zatlacenie v poslednej minute pomohlo a nas syncek sa narodil. Streda 13.10.2010 o 14:07, s mierami 4020g a 55cm 😲 😀 @elixia nas Davidko tronfol tvojho Riska a to som prenasala 10dni.
Kedze to bol komplikovany porod, tak maleho hned kontrolovala pediatricka a potom siel ku maminke na hrud 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Baby a teraz napisem cistu pravdu, v tej chvili vazne zabudnete, ze ste citili bolest a maly nejake komplikacie. Ja uz teraz to pisem akokeby nic, ved nic to nebolo, maly je zdravy a krasny a my sme ti nastastnejsi rodicia na svete!!!! Takze dufam, ze som vas tehluky nevystrasila 😎 Vas porod moze byt jednoduchsi.
To tu uz nejde pisat o tom, ako som mala problem s vyberanim placenty, musela som ist na operaciu. To bol aj dovod, preco sme museli byt v nemocnici 6dni, musela som sa zotavovat a v sobotu nam malicky zozltol, tak bol vyse 10hodin pod UV lampou, v nedelu boli vysledky dobre, tak nas pustili domkov.
My mame dnes prvy den rodinkovania za sebou a velmi si to uzivame. Teraz sa trosku trapime s kojenim ale inak je to nadhera!!!!

mickey85
18. okt 2010
mickey85
18. okt 2010

😎 Fesak je, ze? 😎 😀 Idem sa ja venovat tym mojim chlapom. Ked budem mat viacej casu, tak sa tu ukazem. A dakujem vam vsetkym, ze ste na nas mysleli 😉

martina_uk
18. okt 2010

@newyorkgirl Ajojky, dakujem za vysvetlenie ;) cize si ju nemusim kupovat ;) hihi kociar chcem aj s vanickou hauck malibu all in one http://www.babyshop.co.uk/products/Hauck-Malibu...
a ano idem rodit s partnerom ;) som zvedava ako to dopadne.. strasne ked neviem co mam cakat :D hihi

martina_uk
18. okt 2010

@mickey85 blahozelame a prajeme vela zdravia ;)

saza007
18. okt 2010

@mickey85 mickey, gratulujem, to je teda chlapisko! 😵 😵
Si sikulka, vsetko si to zvladla!

kivec
18. okt 2010

@mickey85 - Blahozelaaaaaam! Davidko je krasne babatko a riadny chlapisko. 🙂 Je mi luto, ze nakoniec sa to tak skomplikovalo, vyzeralo to, ze budes mat lahky porod. Ale zda sa, ze to vsteko beries pozitivne a ze nemas z toho nejaku traumu, comu sa naozaj tesim. 😉 🙂 Tak si uzivajte spolocne chvile, ak budes mat nejaky problem, prid sa sem s nami poradit. 🙂 😉 Prajem ti skore zotavenie a Davidkovi stastny zivot. 🙂

cutce
18. okt 2010

@mickey85 strasne moc Vam blahopreju a Davidkovi jen to nejlepsi, at vam jen prinasi samou radost 😀 . Je to fesak 😉

newyorkgirl
18. okt 2010

@martina_uk no ved uvidis, neviem, aky mas prah bolesti, ja slaby, takze preto na porody nemam dobre spomienky bohuzial... vsak EPI sa da dat hocikedy a partner pri porode super pomoze, ked potrebujes cosi pomoct, neboj zvladnete 😉 hej kocik som pozrela cez google, vyzera fajn, hoci ja preferujem, ked sa da sportak otacat do oboch smerov, co tento tusim nema... ale to je na kazdom ako mu vyhovuje, ja maleho uz na zimu do vanicky teraz nedam vo fusaku a pride mi luto vozit ho v sportaku od seba vies...

aj my blahozelame k novemu babatku 😵

elixia
18. okt 2010

@mickey85 blahozelam moja, z celeho srdca, zelam vam vela vela zdravia obom 🙂 Davidko je kraaasny 🙂 Mrzi ma,ze sa to aj u teba tak skomplikovalo, nakoniec si v tej nemocke pobudla este dlhsie ako ja..neviem ako si to znasala,lebo ja teda voobec nie 😒 A co s kojenim? Mas mliecko? My sa tiez trapime, uz vyse tyzdna...Nevahaj poziadat o pomoc,ja som zaangazovala vsetkych..
Drzte sa 🙂

mrk11
18. okt 2010

@mickey85 kraaasa, blahozelam

mirka007
18. okt 2010

Maminky a buduce maminky 😵

Predam vecicky pre babetko pre chlapceka velkosti od 0 - 3 mesiacov , velmi pekne vecicky , je to asi 100 kusov oblecenia ako plna vybava ,polovica nebola ani oblecena nakolko sme to nestihli 🙂

Za cenu 70 libier , osobny odber ,len Londyn 🙂

hajatanufus
18. okt 2010

@mickey85 ahoj velmi velmi ti blahozelam mas velkeho fesaka. stale som na teba myslela,ci ste v poriadku ked tu dlho od teba neboli spravy a som velmi rada ze vsetko dobre dopadlo. a dojcenia sa neboj aj my sme mali problem musis sa naucit spravne prilozit aby sa dobre pricucol a cim viac bude tahattym viac mliecka bude prajem vela trpezlivosti dobru noc

kvietocek7
18. okt 2010

@mickey85 BLAHOZELAME 🙂 🙂 🙂 DAVIDKO VITAJ 🙂 🙂 🙂 SI NAAADHERNY CHLAPISKO 😉 😉

mikailla
18. okt 2010

@mickey85 - tiez sa pripajam ku gratulaciam... a pripajam obdiv,ze uz o tom rozpravas ako naozaj davno zabudnutu bolest... 😅

Len akosi cim viac citam,tym viac mam pocit,ze ste mali povacsinu komplikovanejsie porody.... 😢 😢

kvietocek7
18. okt 2010

@mikailla neboj zvladnes,kazdy porod je indi-vindy 😉

etuska
18. okt 2010

@mickey85
jeeej-prekrasne babatko-pripajam sa k blahozelaniam 🙂

mirka007
18. okt 2010

Maminky aj sa chystate niektora na Baby show tuto nedelu na Earls Court? 😵

elixia
18. okt 2010

@mikailla toto si vobec nepripustaj..neznamena to,ze ty neporodis raz dva 🙂 Navyse,aj tak to nijako neovplyvnis,takze hlavne kluuud 🙂

mikailla
18. okt 2010

@kvietocek7
@elixia dakujem baby,ze ma upokojujete 😉 noo asi tak ako pises elixia ze sa to ovplivnit neda,ale ked aj citam tie stare prispevky (vsetky som citala) strasne vela bab tu prenasalo,nie je to nejako tu "zakliate" ? 😅 😅 😅

elixia
18. okt 2010

@mikailla nad tym sa tiez nezamyslaj,ktovie ako to tu oni pocitaju..nas maly bol sice prenasany,ale mne sa nezdalo,ze by az tolko ako podla vypoctov.naozaj by som sa na to nespoliehala..aj ked, mne sa uz vravi a este pred 2 tyzdnami som tu stresovala,ze nikdy neporodim 😀 😀 Chod do toho v pohode,bez nejakych bludnych obav a uvidis,ze bude dobre..a aj pripadne problemy lahsie zvladnes ako leby si mala byt uz vopred bezdovodne vystresovana 🙂

anjelicek26
18. okt 2010

@mikailla - Max bol 3 tyzdne skor, zakliate to nebude, väcsina deti je prenasanych... menej sa rodi pred terminom... lebo ovulacia sa posunie skor dozadu, ako by sa posuvala dopredu... je to normalna odchylka prenasat tyzden... to este ani nemusi byt prenasanie 🙂

hajatanufus
18. okt 2010

@mikailla aj nasa sa narodila skor a to nie len podla ich vypoctov ale aj podla mojich lebo viem presne kedy sme ju splodili 🙂 🙂 🙂 takze neboj moze to prist necakane ako u mna a ani pobalene veci som nemala 🙂 🙂 🙂 a vsetko som potom stihla neboj

hajatanufus
18. okt 2010

@mikailla a porodu sa tiez neboj ja som mala obidva v pohode vsetko to zvladnes papa idem uz spat kedze aj moje sidielka uz spinkaju 🙂 🙂 🙂 dobru noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre