Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cukrinka004
19. okt 2010

Ahojte žienky chcem sa Vás opýtať ak mi viete poradiť či by som mala nárok na pôrodné a potom na materskú v UK ak by som tam rodila, mám tam totiž priateľa ktorý tam pracuje a aj ja aj on chceme aby bol pri pôrode ale problém je v tom že by mu nedali dlhšie voľno z práce a potom chcela by som aby sú malého aj on užil trošku a videl ako maličký rastie a užil si ho lebo sa na neho strašne teší a mne by to tiež dosť pomohlo hlavne psychicky.Ďakujem

kvietocek7
19. okt 2010

@mikailla s tym prenasanim je to podla mna prirodzene,zalezi to od samotneho cyklusu ci je pravidelny a tak.. a nakoniec ci sa chce babatku vobec narodit sa 😀 😀 a vobec ako samotne telo matky znasa porod a vsetky ine okolnosti.Stres a strach ta mozu len blokovat takze naj je naladit sa na co najlepsiu psychycku pohodu.Mysliet a sustredit sa na babetko ze uz skoro bude pri tebe 🙂
@cukrinka004 no ja neviem ci teraz vobec pracujes v UK a ci si tam niekedy pracovala to mas podobne ako na SK materska zalezi od zamestnia. Porodne co je v UK 500lib mozes ziadat a ony ti to mozu aj nemusia schvalit.Ak tvoj priatel pracuje tak by mal mat podla vsetkeho narok na paternity pay tusim 2tyzdne co znamena ze by bol s vami v case po porode 🙂 potom uz spat do prace

mrk11
19. okt 2010

@mirka007 ja by som sla, uvidim ako bude Eli, vcera sa jej spustili sopliky, len rozmyslam, ci je to dobry napad ist tam s dietatom, tam bude urcite spuuuuusta ludi

mrk11
19. okt 2010

@hajatanufus to som rada, ze aspon niekomu to pomohlo, 🙂 ja som nakoniec neobjednala odtial nic 😠 , ale vyvalila som £60 za original fusak do jej kociarika, jednoducho som sa bala, ze mi to tam nesadne a moj typ kociara tam nie je.

mrk11
19. okt 2010

@cukrinka004 - dufam, ze niekto ti bude vediet poradit, viem, ze mna sa midwife pytala, ci som v UK minimalne rok, neviem, ci to nie je ovplyvnene casom, ktory si stravila v UK. Ale ak ti mam pravdu povedat, tak by som na tvojom mieste rodila na SK, vies sem docestovat s babom, ktore je uplne malicke a zostat tu, nebudes mat problem s vybavovackami a materska je tu len 9 mesiacov platena, na SK ti platia 3 roky, takze myslim, ze by sa vam to ovela viac oplatilo aj financne.

cukrinka004
19. okt 2010

@kvietocek7 -ďakujem veľmi pekne za odpoveď, ani som netušila že v UK je niečo také zo zákona možné myslím pre mužov a platí to aj keď niesme zobratý? no a tu na SK som zamestnaná teda momentálne som na rizikovom ešte ale 10.11. nastupujem na MD 🙂

cukrinka004
19. okt 2010

@mrk11 - asi máš pravdu len najhoršie je to že je priateľ je tam a ja tu a aj keď sa vidíme cez skype neni to ono a zatil sme bez seba 2 mesiace a ešte asi ďalšie 2 budeme kým nepríde ☹

kvietocek7
19. okt 2010

@cukrinka004 myslim,ze to je vo vseobecnosti ak je to tvoj partner a otec tvojho babatka tak to ze nie ste zobraty by nemal byt problem.A teraz si na SK? ono pokial mas zamestnavatela na SK tak jednoznacne dostanes matersku tam ak splnas poziadavky ze si bola poistena 270 dni pred nastupom na MD. V uk musis mat tiez odpracovane na to aby si mohla dostavat matersku. Ja som aj pracovala ale ked som sa prestahovala do ineho mesta pracu som uz nenasla a tak mi chybali tusim 2 odpracovane tyzdne do toho aby som dostala maternity.Takto som doplatila na neznalost a ziadnu matersku som pri prvom baby nedostala.Podarilo sa nam vsak vybavit rodicovsky prispevok ktory mi aspon ako tak suploval matersku. 😖
Inac pozri si ministra mihala finty ako sa da dobre vymaknut vyssia materska na sk 😉 sikovnik 😀
http://ekonomika.sme.sk/c/5590898/mihalove-fint...

cukrinka004
19. okt 2010

@kvietocek7 - ano teraz som tu na SK lebo som na rizikovom, ináč o tých fintičkách som už čítala a ďakujem ale v mojom prípade by to asi nešlo keďže z rizikového idem rovno na materskú a tých 270 dní by som mala byť poistená lebo som tam nastúpila v novembri 2008, tak dúfam že sa to počíta aj s marodkou...hmmm no tak to človeka teda dost naštve keď zistí že mu chýbali len 2 týždne na poberanie materskej 😖

mikailla
19. okt 2010

@elixia @anjelicek26 @hajatanufus @kvietocek7 taak dakujem Vam za povzbudive slova 😵 😵 😵 aj som myslela anjelicek26 na to ze ty si pisala aky si mala rychly porod, ja sa bojim prenasania,lebo potom budem zdeptana a ze kedy a kedy... a nakoniec nebudem vladat,lebo viem ze psychika je dost potrebna,a ta po prenasani ma asi trosku opusti....

Inak aj ste si platili niekto pred porodom testy na streptokoka? mne o tom vobec nic nepovedali,ale je to dost dolezite vysetrenie 😕 teraz mi budu brat krv,mysite,ze sa to da aj nejako z krvi zistit alebo len stermi ?

anjelicek26
19. okt 2010

@mikailla - to sa da zistit iba stermi a kulitvaciou... mne to robila nastastie este doky v DE... boli negativne...

mirka007
19. okt 2010

@mrk11
Ahoj 🙂
Ja idem aj s beou tu z konika ,uz mame aj listky.
Ist tam s babom sa nemusis vobec obavat ,vsetky maminky tam chodiua s babetkami,ved je to baby show 🙂
Je to tam prisposobene,su tam aj changing rooms aj feeding rooms.
Ja som tam uz bola 2 krat predtym,chodim kazdy rok.
Ale teraz pojdem prvykrat s drobcom 🙂

kvietocek7
19. okt 2010

@mirka007 hallo hallo kocenky,nieco mi uslo?o cem pak tady mluvite? 😕 😕 nejaka dobra akcia?

mirka007
19. okt 2010
kvietocek7
19. okt 2010

@mirka007 dakujem kuknem 😉

mikailla
19. okt 2010

@anjelicek26 a v ktorom tyzdni ti to robili ?
Neviete mi poradit ako sa povie u nich odborne streptokok ?

anjelicek26
19. okt 2010

@mikailla - tesne pred odletom, teda v 34. tyzdni mi to robila. Ja som letela do UK koncom 35. tyzdna...

bealondyn
19. okt 2010

ahojte baby, zase som na chvilku nakukla. vidim, ze riesite streptokoka, mne to tiez robili na SK v nejakom 32tt, negativne nastastie. tu si to mozte dat sukromne za 33 libier.
@mikailla kuk tu na ang.nazov:
http://www.nhs.uk/chq/pages/2037.aspx?categoryi...

@mirka007 uz sa tesim na show, este musim zistiti ako sa tam dopravim busom, ked to blbe metro nejde! 😠

kvietocek7
19. okt 2010

@mikailla je to v kratke GBS tu su na to web odkazy mozes si to prezriet
http://www.google.co.uk/url?sa=t&source=web&cd=...

tu mas web kde sa da urobit aj test ked si zaplatistusim okolo 30lib pozri si web

http://www.gbss.org.uk/content.php?section_id=3...

ja som nanestastie mala tento problem a pri druhom baby som musela -teda chcela- vybrat atb pred porodom tusim je min 4h. Ked som sa na to pytala midwife tak mi s jednoznacnostou povedala,ze to nerobia rutinne. Zistila mi to az midwife v nemocnici zo zaznamu prveho porodu a to som uz bola v 40tt, ale este ze stihla teda ze som mala stastie ach jo...Pred porodom som dostala atb ale mala som fakt co robit lebo sa mi to uz miesalo s kontrakciami,teda maly by sa bol hadam narodil aj o par hodin skor.
S prenasanim sa nestresuj,vsetko ti v dobrom prejde 😉

elixia
19. okt 2010

@mikailla aj ja som si to dala urobit sukromne..pre istotu, nastastie som bola negativna. Pytaj sa na GBS test,to by mali vediet..Streptokok je odborny nazov 😉

cutce
19. okt 2010

holky dnes jsem v praci odevzdala muj maternity leave a to je tak uzasny pocit 😅 😀 😀 😀

hajatanufus
19. okt 2010

@cukrinka004 ahoj ja poberam matersku z cr a rodila som tu v uk aj rodicak chcem potom poberat z cr takze ak chces tak mozes prist sem porodit a peniazky mozes dostat zo sr aj matersku aj porodne a rodicak ved povies ze si v uk bola na navsteve a prave ta to chytilo potrebujes ale europsku karticku poistenca a vsetko by ti mala preplatit poistovna na sk ja mam tiez pistenie z cr a zatial som nemala problem zaregistrujes sa tu u lekara a oni ti pridelia nhs cislo a ked si vybavis potom slovensky rodny list - trva to tri mesiace- tak male bude automaticky poistene na sr ale osetria ho aj tu v uk

hajatanufus
19. okt 2010

a ozaj porodne som dostala tu ono sa to da na partnera ja som to dala na manzela a za dva tyzdne mi to dali

elixia
19. okt 2010

Viem,ze sa to tu uz stokrat pretriasalo,tak mi prepacte blbu otazku 🙂 Ked ideme vybavovat slov.RL cez niekoho doma na splnomocnenie..ako je to s obcianskym a sobasnym listom? Mam poslat originaly ci stacia kopie ci ako vlastne? Inak,dnes nam prisla apostila..akoze taky papierik nalepeny na zadnej strane za vyse 30£..slusny biznis teda 😒

hajatanufus
19. okt 2010

@elixia mojej sestre vraveli ze stacia kopie takze asi stacia ale skus sa opytat mailom alebo telefonicky priamo na vasom urade kedze vsade chcu nieco ine lebo moja sestra nemusi mat splnomocnenie a niekde ho chcu a inde nie vsak oni si to aj tak prefotia tie doklady teda okrem toho apostilovaneho rl ten musi byt original a uradne prelozeny do sj

hajatanufus
19. okt 2010

@elixia ozaj a ako maly uz je to lepsie s tym kojenim? nasa rachel mala pred chvilou take bolesti bruska ze az mi trhala tricko tak som ju zase dala na brusko a troska este pomrncala a teraz uz spinka chudatko ked jej nic nepomaha tak ju dam na brusko lezkat a vacsinou to pomaha akurat vcera TO MOC NEZABERALO ale ked som ju potom zobrala na ruky tak si odgrgla a vyzvrackala ten nadbytok co ju tlacil v brusku a potom zaspinkala a spala mi asi 5 hodin no mozno to vcera bol koli tomu ze nekakala zato dnes mi to vynahradfila s usmevom na tvari 🙂 🙂 🙂 sorry za tie velke pismena lucinka mi to tu potlacila

mikailla
19. okt 2010

@bealondyn @kvietocek7 @elixia baby neskutocne vam dakujem za rady a tiez za linky... uz som o kusok kludnejsia a pojdem si isto zaplatit ten ster.... kvietocek7 - tak to ti teda naozaj na poslednu chvilku prisli na to aj ked som velmi nepochopila ako,ze zo zaznamu z prveho porodu takze si to mala aj pri prvom ? a davali ti aj infuzie pocas porodu ?

kvietocek7
19. okt 2010

@mikailla to ta midwife povedala akoze by the way ci o tom viem?? 😕 a ja som na nu kukala ako vyorana, ze ci je to fakt pravda.Mne pri prvom porode povedali,ze ak budem v buducnosti mat porod tak by som to mala pripomenut - ale ja som v tom mala chaos co to vlastne je,ci to mysleli streptokoka ci co lebo ony mi to povedali v tej skratke GBS, a tak mi to pripomenula ta midwife ako som spominala.Takze ano,podla vsetkeho som to mala aj pri prvom a to som vobec nevedela.Ale porod mi prebiehal s ihlami v ruke 😔 a tiez mi davali infuzky,lebo som bola dehydrovana.Nakoniec to vsetko dobre dopadlo.Ked uvidis svoje babatko a budes si ho v prvych chvilach drzat v naruci zabudnes na vseeetku bolest a trapenie 🙂

mikailla
19. okt 2010

@kvietocek7 tak to je take stastie,ze Ti na to prisli v poslednej chvili,ved to je dost dolezita vec,keby sa tak babatko nakazilo a pri tom sa tomu mohlo predist ☹ preco to nerobia ako rutinnu vec,aj ked za peniaze ale mohli na to upozornit,ja keby som necitala na nete tolko okolo toho tyzdna v ktorom som,tak vobec o tom neviem,ze sa to doma robi.... Tak super,ze ti to tak stastne skoncilo.... radsej z infuzkami v ruke a ihlami kade tade ako riskovat nieco.... 😔

cukrinka004
20. okt 2010

@hajatanufus cauko no myslela som ze to ma viac vyhod ale asi predsa len ostanem tu na SK aj ked sa bojím ze polovicku nepustia domov k porodu kedze mam termin v decembri a vtedy je vsade najviac roboty:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre