Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
19. jan 2011

@aliza ahoj a ty si si o ten grant neziadala? skus si o to poziadat a oni ti to asi zamietnu automaticky kedze si to neziadala do 3 mesiacov od narodenia a tak ziskas to potvrdenie ze si to tu nedostala 🙂 vacsinou odpoved pride do 14 dni a mozno aj skor papier ti daju v job centre a potvrdi ti to mw

hajatanufus
19. jan 2011

@mona12071 ahoj my sa chvalit nemozme nas uz predbehol aj tvoj davidko chlapak 🙂 lucinka ma 2 rocky a 10 kg ☹ nechce mi papat asi ti ju na tyzden poziciam aby sa naucila od davidka papat a to pred rokom papala uplne vsetko aj to co este nesmela papat kradla mi vsetko z taniera aj ked bola najedena proste musela ochutnat aj maminkine 🙂

martina_uk
19. jan 2011

@cutce ajojky uzivame si to s babickou, malinka je super ;) a co sa stalo na scane?

cutce
19. jan 2011

@martina_uk tak super ze si uzivate 😉

cutce
19. jan 2011

@hajatanufus moc dekuju a jak ty to vis 😀 😀 😀 , jinak maly je pripraveny hlavickou dole a zatim se citim v pohode 🙂

elixia
19. jan 2011

@cutce jeej,ty mas dnes narodky? Tak vsetko najlepsie zelam 🙂

@aliza to je blbost,preco by nemali potvrdit? Nedaj sa odbit,aj ked za poplatok,ale potvrdit by to mali...u nas tiez maju vypisany cennik na rozne potvrdenia a ukony,nakoniec od nas nic nechcel 🙂 Ak nebude chciet potvrdit slovenske tlacivo,napis si osobitne list po anglicky a slovensky preklad k tomu a daj potvrdit to..
Potvrdenie,ze mi nedali sure start grant nemam, mam list,ktory mi poslali..ze nam to zamietaju. Ak si neziadala,poziadaj teraz,oni ti odpisu do tyzdna snad.Kedze ma tvoj maly viac ako 3 mesiace,tak ti to urcite zamietnu...
Alebo este, jedna kocka ma to potvrdenie z job centra,tak sa mozes skusit opytat tam..ale urcite osobne by som tam sla...

elixia
19. jan 2011

@hajatanufus no je to chlap,taky maly tucko je z neho 😀 Ked pozerame fotky,aky bol chuducky ked sa narodil,ani sa mi verit nechce 😀
Neboj,ved ona to dozenie...mozno ked zacne papat aj ta mensia,bude aj jej viac chutit 🙂

cutce
19. jan 2011

@elixia jj mam, moc dekuju 🙂

mona12071
19. jan 2011

@hajatanufus ale potom deti menej papaju a via ej behaju tak aj schudnu ale zasa 10 kg je dost malo posli ju sem davidko ju prevychova 🙂

stropec
19. jan 2011

Ahojte, daju sa nejako ziskat zadarmo vitaminy pre deti, alebo nejaku zlavu? Mozno health visitor by vedela nieco o tom?

stropec
19. jan 2011

@aliza Ahoj, to potvrdenie ze sa dieta dozilo 28 dni a to ze je zdrave ti potvrdi health visitor a potvrdenie lekara, ze som navstevovala poradnu som dala podpisat mojej midwife a ZADARMO vacsinou GP pyta prachule(moj chcel o do mna 40 libroch). Ked som chcela potvrdenie o tom ze som nedostala prispevok pri narodeni tak som poziadala o ten grant ale na pocudovanie mi ten grant uznali a dostala som ho, takze som sa na to vybodla. a dali mi ho napriek ze som o to ziadala po troch mesiacoch.

hajatanufus
19. jan 2011

@cutce no to je predse tajemstvi desne tajne 😀 😀 😀 ale nie spominala si to tady jednou a lucinka ma dnes taky narozeniny 2 rocky 🙂 🙂
@mona12071 no ved ano je to malo poslem ti ju 😀
@elixia ved to ze tak rychlo to uteka nedavno sa mi lucy narodila a uz ma dva rocky pozri aka bola ked sa narodila aj ja dufam ze sa pri rachel rozpapa 🙂 moj drobcek

aliza
19. jan 2011

dakujem vam za odpovede! 🙂 No, o ten grant som neziadala lebo nepoberame ziadne benefity, teda okrem Child Benefitu. V job centre som bola osobne, odkazali ma telefon, nech si zavolam, tak som zavolala a ti ma zase odkazali na ine cislo a tam som sa parkrat nedovolala...no a potom sa mi dostala info, ze uz to nie je mozne, ze sa na SK zmenili zakony a ze uz ten prispevok zahraniciarom nedavaju, tak som to nechala tak. Ale prave vybavujeme pas malemu a na matrike sa mojej mamky pytali, ci budem ziadat aj o prispevok, tak som teda volala na urad prace... a ti ptvrdili, ze mam narok, preto som to zacala teraz riesit a vela casu nemam, kedze sa da ziadat iba do 6 mesiacov. takze tak

hajatanufus
19. jan 2011

@aliza HM POKIAL VIEM TAK LEN RODIcOVSKY PRISPEVOK NEDAVAJU LUDOM V ZAHRANICI sorry mala mi zapla caps lock ale aj tam su este nejake moznosti ale o porodnom nic neviem ze bysa menilo

aliza
19. jan 2011

@hajatanufus hej hej, uz teraz viem, len predtym som to nejak zle pochopila...

hajatanufus
19. jan 2011

@aliza este ak ti mozem poradit tak si normalne tu v uk poziadala o to porodne a ak ti to zamietnu tak hned si poziadaj na sk s tym ze im das zatial rl z uk a poziadas o prerusenie konania kym zdokladujems pozadovane dokjumenty ale bude sa ti uz brat datum podania ziadosti takze to stihnes ja si tak vybavujem rodicak v cr a pan na urade mi povedal ze mam dat zatial ang rl a prerusi sa konanie kym nebudem matsk rl 🙂

aliza
19. jan 2011

@hajatanufus nasim uradom staci anglicky RL uradne prelozeny, to mame a pani z uradu mi da zajtra do mailu vsetky potrebne papiere a ze staci, ked tam pojde potom moja mamka, ja nemusim. Takze to vsetko vyplnim, popodpisujem, dam potvrdit, co treba, supnem do posty a mamka tam pojde, tak by sme to mali stihnut. Ja este skusim zajtra zavolat za ten grant a ked nepochodim, tak si on poziadam a uvidime. Bola by velka sranda, keby mi ho schvalili 😀

hajatanufus
19. jan 2011

@aliza no vidis tak to stihnes no nam ho tiez schvalili ja som to dala akoze na manzela lebo ja som v uk len ako turista nie som nikde registrovana lebo mam prac. pomer v cr a prisla som tu pocas rodicovkej dovolenky a otehotnela som tu a ziadala som to este pre porodom lebo som chcela mat peniazky na kocik skor a nechcela som cakat na peniaze z sk iba ak by mi to tu nedali akurat ze oni mi ziadost vratili lebo ja som to zabudla dat potvrdit mw a tak som to znova poslala a z hodou okolnosti som o tri dni na to uz rodila lebo sa mala narodila skor takze som peniazky dostala az po porode no a vyslo na kocik a este na par veci a bolo po peniazkoch lebo ja som musela kupovat tandem koli lucinke lebo ona nevie chodit pekne za rucku a uteka kade tade

mona12071
20. jan 2011

ahojte maminy ako sa mate tak mi sme dnes pomprvy krat spali uplneeee celu noc az do 7;30 uzasne taku mam dobru naladu 😀

cutce
20. jan 2011

dobre ranko
@hajatanufus je ja uplne zapomela promin, tak Lucince preju krasne 2 roky 😀
@mona12071 no tak to je uzasny, jen tak dal at se maminka taky krasne vyspinka 🙂

mona12071
20. jan 2011

@cutce asi chcel aby maminka isla odpocinuta na poobednu 😀

kaciatko100
20. jan 2011

@mirkabride ahoj, odpisujem trosku neskor, bola som na takom malom romantickom vyletiku🙂Ten moj sa stale vrti a pohyby citim vsade a hlavne posledne dva dni mam pocit, ze vobec nespinka len sa stale mrvi🙂))Ale je to zase prijemny pocit.Ked som bola u midwife, tak bol maly otoceny hlavickou dole a mam pozitivny test na rubeolu, tak ze hned po porode ma zaockuju.Pytala som sa jej na cisarsky a hned ma zrusila, tak to uz necham na osud.... hlavne nech je malinky zdravy 🙂

kaciatko100
20. jan 2011

@cutce Ahoj, no ty to uz mas za par🙂Drzim palceky nech vsetko dobre dopadne a hlavne zdravicko 🙂 My kupime na 99%% ten Guinny Buzz kociar, tak dufam, ze budem spokojna🙂
U midwife nic vynimocne, tu sa moc toho od nich nedozvies, akurat mam pozitivny test na rubeolu a brala mi krv na cukrovku a zelezo....lebo este na svk mi zistili, ze som chudokrvna.Cisarsky asi nebude ☹

etuska
20. jan 2011

zienky/mate niektora skusenost so :self-employment"?dakujem 😉

cutce
20. jan 2011

@kaciatko100 nojo, uz se to krati do 4 tydnu bude prdola s nama 😀 Co to znamenaze jsi mela pozitivni test na rubeolu?

elixia
21. jan 2011

@mickey85 tak my uz mame rodny list 🙂 Tusim,ze presne tri mesiace im to trvalo...zatial je na SK este,ale hlavne ze je 🙂 Co mate nove?

@mikailla vy sa ako mate,davno si tu nebola 🙂

@klapinka ako tvoja dieta? Je to uz lepsie?

mikailla
21. jan 2011

@elixia ahojky,jeezis tak strasne leti ten cas,nedavno si pamatam ako si prenasala a prezivali sme s tebou kedy porodis a vy uz mate 3mesiace ??? 😀 😀 my sa mame dobre,predavame nabytok,balime carachy do krabic,15.febr.letime na SR,uz sa tesim.Akurat ze neviem kde mi hlava stoji,potrebujem dat potvrdit GP tie papiere aby sme dostali tych 800eur a neda sa mi otvorit subor,davali sme vyvolat fotky malej na cestovny dokument a ja som ju fotila doma,je to suprova fotka,jednofarebne pozadie,ocka ma otvorene ani sa neskeri na fotke a moj drahy vkuse len chrci ze nam to neprejde ze ju musia profesionalne odfotit...aaaach,tiez ti doktori na ockovanie proti tuberkuloze cakame 2mes.na ockovanie v 6.tyzdni nas objednali ked bude mat 11tyzdnov,no vkuse daco ☹ A vy ako sa mate? spinkate uz pekne v noci? uz mate aj tych 800eur vybavenych zo SR? islo ti to na Ang.RL ? ja som citala,ze staci sudne prelozeny list tak to ideme skusit,este vobec neriesime slovensky RL.

mikailla
21. jan 2011

@cutce pozeram,ze ty uz si na konci 😀 😀 😀 ako sa citis? uz sa isto veeeelmi tesis,jezis naozaj to ubehlo,dlho som tu nebola a vy uz rodit idete.

elixia
21. jan 2011

@mikailla ani mi nevrav,ja tiez nechapem ako ten cas leti 😉
Takze definitivne balite? No oni su tu dost pozadu,my sme na 6 weeks exam boli teraz,ked ma maly 14 tyzdnov..Ano,na porodne staci aj preklad,ale my uz mame slov.RL takze pouzijeme ten,nechcelo sa mi platit za dalsi preklad..jeden som davala uz na tu osobitnu matriku.
Spanie uz chvalabohu lepsie,aj ked nie v postielke,ale som rada.ze vobec spi 😀 A Ninka ako,este ma vymeneny den s nocou? 🙂

klapinka
21. jan 2011

@elixia

Ja som sa vcera vratila po 4 dnoch zasa z nemocnici. V sobotu mi
nebolo velmi dobre a v nedelu vecer som uz plakala ze ideme do
nemocnici. Pomalicky bolest ustupila, no i tak ma nechali 4 dni. Mam
naplanovanu v kratkom case operaciu. Vyberu mi cely zlcnik, a
pankrease mam stale 2 cysty, ktore sa od novembra zmensili o polovicu.
Je mi s toho do placu, no musime byt silni. Ako mi marek povedal-
musela som podpisat papier ze v pripade nejakych komplikacii mi otvoria
cele bruchu- radsej ist do kralovstva nebeskeho bez nohy ako do pekla
cela. Snad bude vsetko ako tak v poriadku, a vsetko prebehne hladko.
Uz len budeme cakat na list z nemocnici kedy najdu volny termin pre
mna, lebo spicka chirurgie ma plny zoznam na 3-4 mesiace. No pre
urgentnost a vaznost sa budu snazit najst volny termin v najblizsej
dobe. Tak v troska dlhsej skratke ako sa mam.

Dieta stale, bez tuku a cukru, alebo znizeny tuk a cukor, ako len je mozne.

Emka je uplne zlatucka, vcera si az vychutanavala ze sme zasa doma vsetci traja, a aj nam dvom s marekom oci ziarili. Len mi je troska smutno, lebo ju nemozem tolko maznat, kolko by som chcela, lebo ka mi zatlaci na brucho, tak to mam bolave, a tiez nemam tolko sily, kolko by som chcela mat. No nieje to az take strasne a zle.

Hlavne sa baby drzte a hlaven vela vela a este raz vela zdravicka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre