Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

uankab
25. aug 2009

ahojte, tak my stale nic... boli sme zasa v nemocke dnes cele doobebie, od vcera ma straasne boli hlava... tak nas dali na monitoring a zasa tam boli kontrakcie... mala som trosku zvyseny tlak, robili mi komplet krvne testy aby vylucili preklampsiu a vsetko bolo ok... nakoniec mi spravili sweep, uz som otvorena tak na 1-2 cm, a bolo mi povedane ze to uz dlho nepotrva, vraj do 3 dni by som mala rodit... ak nie, vyvolavat budu az 5.sept.
a hlava ma boli dalej 😖 , prave som si dala dalsi paracetamol, idem si lahnut este, v noci som skoro vobec nespala... inak zacali ma boliet aj zuby, tak neviem, ci ta bolest hlavy ide do zubov, alebo to je naopak.. 😖

gabriela791
25. aug 2009

Ahoj vsetci,som tu nova dnes som sa prihlasila moc sa tu este nevyznam,rada by som sa vas chcela opytat,co je vsetko potrebne vybavit k rodnemu listu dietata ked sa narodi v GB..dakujem

loki01
25. aug 2009

wild horses: ja jsem od Leedsu tak to si muzem zajit na kolaloku nekdy🙂 A chtela jsem se zeptat jestli uz mate vyrizene vsechny pridavky jako child tax credit, child benefit a tak a jak dlouho to trvalo. Ja se toho desim dopredu tady neco vyrizovat...ach jooo. kamoska vyrizovala housing benefits asi 4 mesice a nakonec ji rekli ze ma smulu ze nema home office. Ja ho sice mam, ale ach jo...to bude papirovani 😖

eviska83
25. aug 2009

gabriela- napis mail- poslem Ti neake infosky 🙂
loki- a preco nemala home offce- to tu teda bola nacierno? 😲 teda ak pracovala

hathor1231
25. aug 2009

eviska, dala som tu formu od teba potvrdit ku gp. dneska si pre to idem a ze mam si dat app s interpretorom 🙄 vraj ta forma je v polstine 🙄 tak vravim,ze nie je v polstie ale v slovencine a ang. a ona,ze nevedia,na co to je. vravim,ze je to tam napisane po anglicky ( strasna krava to bola na tej recepcii,asi taka,ze ja som boh a pristahovalec cervik 😠 ). a ona,ze kde je to po anglicky,ze je to len po polsky. vravim,ze nie po polsky ale slovensky a pod tym je to hned po anglicky 😠 🙄 tak na to pozrela ako tela na nove vrata a ze aha 🙄 tak to niekam odniesla a prisla,ze si mam dat app s gp a on mi to potvrdi 🙄 to ma uz islo utrhat. mali to tam tyzden a nikdo mi nepovedal,ze potrebujem app alebo je nieco v neporiadku 🙄 tak vravim,nech mi to vrati,ze ja si to dam hv 😠 este za to chceli 14 libier za prelozenie a to si to niesu schopni ani len precitat!
no comment 😠 prosto su to chuji... ta hv mi dala len list bez stempla a to na slovensku akoby ja napisala,ze jo... tak zajtra volam hv,znova 😠 drzte palce. mna z nich uz asi...

hathor1231
25. aug 2009

oprava, v tej zlosti... 14 libier za potvrdenie... idem chrapat... dobruuuu noc babeny 😀

eviska83
25. aug 2009

hathor- to su teda telata 😠 😠 😠 😠 ja som s tym ziadne problemy nemala- ja som to vzala so sebou na ockovanie a jedno mi podpisala Dr.a druhe HV ale samozrejme so stemplom.Ved na svk to stemplami este zije 😝
Drzim palce nech to dobre dopadne..

peppapig
25. aug 2009

uankab, je je stale je mimisko v brisku 🙂 Drzim palecky at uz na sebe dlouho nenecha cekat 🙂

gaby0205
26. aug 2009

uankab, jej chuda nase no este do tohu zuby a hlava...tak len sa nam drz uz to naozaj mas uz coskor.

Ja idem teraz na 13tt a zuby co som mala stale v poriadku ma teraz pobolievaju aj ked nechapem ako je tomozne lebo chodim casto na prehliadky a nemam ziaden kaz 😒

adoracion
26. aug 2009

heathor tak si to sprav cisto po anglicky to ti potvrdia bez reci su tu aj doktori ktori neznasaju slovakov a poliakov a nasa rec sa im zda nieco ako pre nas arabcina

etnicka
26. aug 2009

ahoj gabriela, v Anglicku treba vybavit taky ten druhy rodny list, co sa zan plati, to sa vybavuje na registrar's office. Uz neviem, kolko to stoji, myslim 1 libru. Treba na to dat aj apostilu, to sme vybavovali postou, adresu si uz nepamatam ☹ Potom to treba dat cele prelozit sudnemu/ej prekladatelovi/elke a zaniest na matriku na Slovensku, kde mas trvaly pobyt (ak teda chces, aby malo Tvoje babatko slovensky rodny list). Od nas chceli este aj sobasny list. No a o 3 mesiace by Ti mali poslat slovensky rl.

eviska83
26. aug 2009

hathor-ak chces mozes len po ang,ale zavolaj najprv na urad na svk ci ti to vezmu- mne povedali ze musia byt presne tlaciva- 😠 a predstavte si ze teraz od kamosky (byva vo vedlajsom okrese) neziadali ani potvrdenie ze nedostala SS MG.proste iny okres- iny mrav 😵
Adoracion- on teba ziadali uradne prelozene to potvrdenie,vask?
etnicka-my sme v poriadku,ano aj ja som si vsimla ,ze su narodeni rovnako 😀 a ako sa TM paci na svk?pisala si tusim ze byvate niekde na samote,vsak?

hathor1231
26. aug 2009

evi,vybavuje mi to mamina. zoberu to a musi to byt prelozee a potvrdene. ja som poslala len prvu stranku,kde je,ze to zamietaju a musim podslat aj druhu,ta je o tom tlacive na dlsiu ziadost 😝
kojim, musim zavolat hv a jaksi sa mi nesce 😝 mala bola 3 dni uplakana, koliky. vsed islo pekne von,ale aj tak plakala... gp mi povedala,ze hv musi skontrolovat breastfeeding,ci nie je zle prisata 😝 niezeby som ju kojila bez koliky vyse mesiaca,ale co uz... vraj mam pouvazovat nad flaskou 🙄 mala pribrala skoro 2kg,nie je nad cim uvazovat a koliky maju deti z flasky tiez 😝
iden si dat kuraciu polievocku od draheho 😵

newyorkgirl
26. aug 2009

hathor a skusala si nejake kvapocky? neviem ako sa tuna volaju ale na SK sme mali Espumisan, my sme boli hrozne kolikovi a vzdy pred kojenim som jej dala na lyzicku do mojho mliecka

ale ste toho popisali babule, ja moc nestiham nakupujem a balim pomaly v utorok letime na SK tak to zbehne rychlo uz

uankab kde siiii? uz mas hadam aj odrodene isto 😵

hathor1231
26. aug 2009

snazim sa bez. nechcem jej toho vela davat. vcera som jej dala lebo nepomahalo nic... inflacol
nepotrebovali sme ho mesiac ☹
uzi si dovcuuuu 😀 aj ja scem ☹

loki01
26. aug 2009

eviska83
nacerno tu nemakala, tady nikdo nema home office ani o tom polovina lidi nevi. Muj to bude teprve posilat a to tu normalne maka 2 roky. Jak dlouho vam to trvalo vsechno vyridit?

bejkam
26. aug 2009

Ahojte dievcata,len som Vas chcela pozdravit,nemam kedy ani prispievat radami a ani sa pytat.Maly moc toho nenaspi,ale ani vela neplace.Ledva niekedy stiham jest.Konecne som precitala,ake mate novinky.Aj ja sa chystam zajtra na ambasadu,tak uvidime ako to dopadne a co vsetko nam bude chybat.Tiez som myslela,ze to bude rychlejsie ,ale...A este ma zarazilo,ze mamina,ked sa bola pytat,ci mi to moze vybavit ona na Slovensku,tak to odmietli s tym,ze nie sme manzelia 😠 neni to trochu na hlavu?To special delivery staci na dorucenie a co ak tu nebudem,moze to prebrat niekto iny v mojom mene?

eviska83
26. aug 2009

loki01- home office sa musi vybavit myslim do mesiaca- od kedy si zacala robit- neviem teda ako to je ,ale ja si myslim ze ten kto to nema tak tu nieje legalne.Mozno sa mylim- este som sice nepocula zeby niekoho vyhostili ,alebo nieco podobne,ale ja zas nepoznam nikoho kto to nema 😲 A zamestnavatel to od nich neziada??????
My sme to vybavovali pred 5 rokmi- a trvalo to asi 3 tyzdne-teraz neviem kolko to moze trvat 😒
bejkam- tak drzime palce aby vsetko prebehlo hladko na ambasade 😉
Hathor- ja by som nad flaskou vobec neuvazovala- prestat kojit kvoli kolikam?- ved mala krasne prospieva.
Skusala si teplejsie obklady,pupik a ostatne babske rady?

slovakia13
26. aug 2009

loki
zamestnavatel o do mna pytal home office inak by ma ani nezamestnasl 😝 tiez mysim ,ze ked neni tak je to praca na cierno 😕
dievcata dnes mam den blbec 😠
mam ist dnes do nemocky na krv v maternity record mam cas 6.30 ,tak som sa tam pekne dovalila ,samozrejme ,ze tam nikto nebol ,lebo to je 6.30 vecer 😠 pekne ma vytocili ,keby aspon napisali PM
a druha vec, vcera mi prisiel balik z sk ,tak som ho bola vyzdvihnut v Royal Mail-samo ,ze ho nemohli najst 🙄 🙄 🙄 🙄
boli ma cely clovek,mala nejak strasne tlaci na slabiny ,ledva sa hybem 😝
tak som sa pekne vystazovala a hned je lepsie 😉

loki01
26. aug 2009

slovakia: no mel by ho mit udelany ale nema trubec jeden. Ale nacerno neni, oni to moc nehlidaji, dane a NINO normalne plati. Po me to taky chteli pac delam pro velkou banku tak tam si to hlidaji, ale on dela pro malou firmu a tak o tom asi nic nevi. Hlavne to meli zrusit v kvetnu 2009 ale prodlouzili to do 2011 hovada.
Ty ses tam doprdolila rano? 🙂 Kruci to je den co? Ty jsi rikala ze jsi ve walesu, kde tam? Ja tam este nebyla a pry je to tam moc krasne

slovakia13
26. aug 2009

som asi 10km od Cardiff,Bridgend-mestecko nic moc ,ale plaze su super 😉
zachvilku zas valim do nemocky,dufam ,ze uz mi tu krv konecne zoberu 😀 😝
mala kopka jak o dusu ,asi citi ,ze som nervna 😎

slovakia13
26. aug 2009

a ty si kde?

loki01
26. aug 2009

ja jsem u leedsu ale mam auto takze jsem mobilni a wales chci mooooc videt. Muj maly taky kope kdyz se naseru. Vcera jsem zurila v praci a kopal jak divy 🙂
Na krev jdes kvuli tomu jak jsi krvacela?
Vas uz tady pozoruju dlouho 😉 Tak hodne stesti a dej vedet at vime, ze je vsechno v poradku

uankab
26. aug 2009

ahojte, este stale sme kinderko... pomaly mi ochadza zatka, dnes doobeda som dostavala pravidelne krce do slabin, ked som sedela tak to bolo ok, ale ked som stala alebo chodila, no hotova katastrofa - ale uz mi to zasa preslo... tak neviem veru co z toho bude... snad uz coskoro 😵
inak som sa v noci vyyborne vyspala, som nechapala, od desiatej vecer do osmej bez jedineho sa zobudenia 🙂

loki01
26. aug 2009

uankab: at uz to mas za sebou, uz se urcite nemuzes dockat co? Zkus si dat curry pry to pomaha 🙂 ... nebo uz jste zkouseli vsechno?

hathor1231
26. aug 2009

evi, jasan. pijem fenikel,papam prdkave polievocky 😀 fungovalo to mesiac,asi ma len blbec naladu 😀 aj deti maju svoje dni 😀 zatim som jej ho dala len raz a nemyslim,ze by to pomohlo 😝 ona prosto tlaci 😅 podla gp je ok,tak sa nebojim. nech si cvici crievka 😉 je dosti jedovata,po maminke,takze ju nastve aj ked ju drzim inak ako by chcela atd. naaarocne babuskooo 😀 isto sa ciciku nevzdame. keby sme zle papali,tsak by nepriberala,no ne 😉 a este si pamatram tie koliky a zapchy z umeliny 😝 😝 😝 uz nieee 😝 este som jej nevolala,jaksi sa do toho nemam. je neprijemna 😝 nemam na nu ani kontakt...
idem sa sprsknuuut 😵
boli sme pozerat na new home 😵 krasa,stahujeme sa 😀 😝 kto pride pomoct 😀 hlaste sa 😀

uankab
26. aug 2009

loki, skusali sme vsetko.. prave som behala po schodoch hore dole, manzelik sa so mna smial ze co robim ked tak fucim... cvicila som na lopte, cely den chodim, snazim sa co najmenej sediet, horuce vane, sex, palive, vsetko a figu z toho 😖
hathor, no tusim je niekedy jednoduchsie, ked su babatka este v brusku 😉

slovakia13
26. aug 2009

uankab
som zvedava ,ci budem aj ja prenasat 😉 skus sa porozpravat s malou 😀 😵 a vysvetli jej ,ze vonku jej bude lepsie 😉 GOOD LUCK
hathor
asi sa uz konecne budem aj ja stahovat 😀 😵
tak uz som spat z nemocky,zobrali krv ,popocuvali srdiecko a konecne mi vypisali aplikaciu na grant 😀,takze nakoniec nie az taky blbec den 😀 😵 😉 a brusko mi namerali iba 26cm 😒

domi123
26. aug 2009

caute baby
chcem sa spytat ci je normalne obcasne bolesti brucha - take ako ked ma zacat menstruacia,je to stahovanie maternice alebo nieco vaznejsie?
mozte mi niekto poradit?

newyorkgirl
26. aug 2009

jaaaj domi nemyslim ze by to bolo cosi vazne ale uz som tehu dlho nebola, ale mna tiez hocikedy aj poriadne bolelo brucho az soms a lakala

hathor, neviem z coho je ten infacol teda to zlozenie ale na SK tie kvapky len nejako absorbuju plyniky, nie su vobec ani skodlive ani navykove, lebo iba prechadzaju traviacim traktom takze mozes ich davat stale pred kazdym kojenim, aspon to chudatenku ulahcis hadam ked mas tolko ako pises "prdkavej" stravy a cajov daj jej cosi aj na absorbovanie tych plynov paaani moji 😀

jaj sa az smejem na svojom vlastnom prispevku tomto 😀 😀 😀

wildhorses som citala v letiacej teme ze aj vy sa chystate v sept. domov kedy idete? inak vtipna bola ta debata o east midlands kedze tam uz ryanair nefunguje od konca juna 😅 my sme to mali najblizsie vlastne preto letime z birminghamu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre